Şimdi Ara

!!! KAPORTASI EN ÇÜRÜK ARAÇ HANGİSİ !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
20.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR SİZCE KAPORTASI EN ÇÜRÜK ARAÇ HANGİSİ?

BENIM ESKI ARABA HONDA CIVICDI DEGISTIRDIM PEUGEOT ALDIM. HONDA SANKI DAHA BOYLE NARIN BI ARABAYDI GIBI GELDI SIZIN BOYLE TECRÜBELERİNİZ OLDU MU? SAÇ KALINLIGI FİLAN HAKKINDA BİLGİNİZ VARMI?

EN KALİTELİ VE SAGLAM ARABA VOLVO DERLER DOGRU MU Kİ?

• hocam
    kaportanın kendisininden beklenen tek özellik paslanmazlık özelligidir.arabanın güvenliğine ,crashlere karsı koyma gibi bir işlevi yoktur.geçmişten bu yana giderek kaportanın et kalınlığı azalmakta ve bunun yerini güçlendililmiş kafes ve karasör almıştır.bu sistemin hepside aynı kararlılıkta olan malzemeden yapılmamıştır.bazı aksamların absorbsiyon görevi vardır ve malzeme mukavemeti ona göre seçilmiştir.kaporta saçının kalın olması sadece insanlara psikolojik olarak güven vermektedir.gelişen polimer teknolojisi metallerin şekil degiştirme sınırına yakın plastikler üretmeye başlayınca plastik kaportalı arabalar görürsek saşırmayalım.

neyse herseyi şimdi yazmayayım nasıl olsa birazdan konu konuyu açacak o zaman yazarız.

saygılar.
  • pardon merak ettiğim için soruyorum çürük araç nedemek.?
    her araç ncap testine sokuluyor diye biliyorum
    yani bahsettiğin ölçü ncap ten kötü sonuç alan arabamı?
  • Anadolların kaportasını keçilerin yediği söylenir. Ben tabiki gözümle görmedim ama senin sorunun cevabı Anadol
  • renocular kızmasın ama türk yapımı(bursada) yapılan clio'lar heralde çünkü elinizle kaputuna bastırdığınız zaman elinizle rahatlıkla göçertebiliyosunuz...
  • Çamurlukları kasdediyorsan onlar zaten plastik. Ayrıca Clio Sümbül bile 4 yıldızlık bir araçtır. Çoğu araçtan da sağlamdır.

Selamlar.
  • honda civic olabilir mi ? Çünkü lisedeyken ( 1999 ) honda civiclerin üstüne oturdugumda hep çöküyorlardı

Hatta bir kere bir ogretmenin arabasını hafif gocertmiştim otura otura . pişmanım :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemsultan

Çamurlukları kasdediyorsan onlar zaten plastik. Ayrıca Clio Sümbül bile 4 yıldızlık bir araçtır. Çoğu araçtan da sağlamdır.

Selamlar.

alla allaaa kaporta diyom sen çamurluk diyon türk yapımı hani bursa reno fabrikasında üretilen clio'lardan bahsediyom avrupa clio deil türk yapımı clioların kaportasına bastır bak elinle ne demek istediğimi anlıcan
  • Hehe
    Sakin ol arkadaşım. Biliyorum hangi clio olduğunu. Daha pazartesi günü sattım.
  • quote:

Hehe
    Sakin ol arkadaşım. Biliyorum hangi clio olduğunu. Daha pazartesi günü sattım.

kusura bakma sabah sabah açılamadım daha
  • kesinlikle hondadır
    10 yıl sonra çürümeye başlıyor
  • Elle bastirinca veya kaputa oturunca bircok arabada ayni durum oluyor. Onemli olan arabanin guvenlik kafesi.... Kaporta yukarida da belirtildigi gibi paslanma acisindan onemli.

quote:

Orjinalden alıntı: nadirgurece

renocular kızmasın ama türk yapımı(bursada) yapılan clio'lar heralde çünkü elinizle kaputuna bastırdığınız zaman elinizle rahatlıkla göçertebiliyosunuz...
  • yanlış anlaşılmasın
    meraktan soruyorum symbol lerin hakikaten yapılmış ncap testleri varmı?
    varsa adres verirsen sevinirim
    quote:

Çamurlukları kasdediyorsan onlar zaten plastik. Ayrıca Clio Sümbül bile 4 yıldızlık bir araçtır. Çoğu araçtan da sağlamdır.

Selamlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eflatun

yanlış anlaşılmasın
    meraktan soruyorum symbol lerin hakikaten yapılmış ncap testleri varmı?
    varsa adres verirsen sevinirim
    quote:

Selamlar.

HB ile Sedan Clio arka kapıya kadar aynı olduğundan test sonuçları aynı kabul ediliyor bildiğim kadarıyla. (Bir yerde okumuştum ama hatırlamıyorum neresi.)

Sadece arkadan çarpma testleri farklılık gösterir. Onu da yıldız verirken yapmıyorlar. Bu yüzden Clio2
    4 yıldız aldığına göre Symbol de 4 yıldızlı kabul edilebilir.

Ben böyle okumuştum. Yanlışsa eğer bilen arkadaşlar doğrusunu yazsın.

Selamlar.

Ekleme: Fabia Hb ile Sedan örneğinde olduğu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsultan -- 16 Haziran 2006; 10:35:16 >

• Peugeot 206 lar bence...
  • milleytin arabam com bolumunde euroncap teslerı war ordan clıoya bakabılırsınız bu arada range rover ve volvo s60 nda 4 yıldız aldıını hatırlatırım orda o arabalarında test sonucları war saygılar
  • babamdada cıvıc vardı 98 model arabayı şimdi geri verseler gene alır ama gerçekten narin bi araba duyduğum kadarıyla güvenlik sistemi kasa sağlamlığı olarak en ii markalar volvo ve saab tabi duyduğum kadar gördümde kazalı hallerini
    volvo, boluda 4-5 takla atmıştı adam arabadan sağ çıktı.
    saab,tırın altına girmişti bütün airbagler açılmış adam ve ailesi sağ.
    mercedes,bizim arabaydı biraz eski model kamyonla kafa kafaya girdik burnumuz bile kanamadı tampon kırıldı kamyonun ön tampon ezildi.yaklaşık 50-60 kmle gidiyoduk
  • quote:

Orjinalden alıntı: xbagci

Anadolların kaportasını keçilerin yediği söylenir. Ben tabiki gözümle görmedim ama senin sorunun cevabı Anadol

O zaman ferraride lamborghinide beş para etmez çünki onlarda aynı malzemelerden üretiliyor..........
  • Nasıl Honda anlamadım çürükten kasıt eğer çabuk çürümeye başlaması ise bence Honda bu konuda son sıralarda yer alır hatta sene 96-97 de ilk honda galvaniz kaplama ile 8 yıl paslanmamazlık garantisi verdi şimdi denize kıyısı olan ve reno-tofaş gibi araçların nadir görüldüğü şehirlere gidecek olursanız ortalıkta fink atan hondalar daha çok dikkatinizi çekecektir çünkü kolay kolay çürük yapmaz.E yukarıda da belirttiğim gibi çürümeye en dayanıksız araçlar tofaş ve reno grubudur tabi yeni nesil renoları tenzih ederim ancak broadway,R12,toros filan çürür eğer çürük kaporta derken ince sac kalınlığı en ufak kazada kaportanın perte en kolay çıktığı araç soruluyorsa tempra,toyota ve citroen derim ama kimse yanlış anlamasın bunun yıldızla alakası yok araçtan sen sağ çıkabilirsin belki saydığım araçlar çoğu araçyan daha güvenlidir bu bakımdan ancak sac kalınlıkları bakımından söylüyorum.

• yalnız şöyle birşey de var,yapılan bütün kazalar hayati önem taşıyan kazalar olmıuyor.yani aracın güvenliğinin kaportayla değil güvenlik kafesiyle falan ilgili olduğunu söylüyorsunuz ama ufak bir kazada da kaporta kalınlığı önemlidir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.