Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.309
Cevap
147
Favori
460.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ek bilgi 1: Yaptığım kayıtları Xilisoft Video Convert Ultimate programıyla enkode yapmak istedim.

Dsmart kanalları dahil olmak üzere tüm HD kanal kayıtlarını sorunsuz enkode yapıyor. Sadece TRT4K ve Fashion 4K kanal kayıtlarını enkode yapamıyor.

Ek bilgi 2: TRT4K ve Fashion 4K kanal kayıtlarını Any Video Converter Ultimate ile sorunsuz enkode yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selodonanımhaber -- 19 Haziran 2016; 2:14:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • giraygokirmak G kullanıcısına yanıt
    giray hocam ve dostlarım konuyu okudum gerekli bilgiye sahibim ama bir yerde yanlış yapıyorum sanırım,

Hi-Level 49" MB82S anakartlı bir TV'im var, kanal düzenleme sadcoDX'le yapabiliyorum sıkıntı yok,

Ama özellik açma kısmına gelince istediğim özellikleri açıp (Surround, PVR v.b.) phoenix_swprofile'i siliyorum phoenix_swprofile.bin_patched bunu sadece .binli hale getirip tv'ye takıp usb opr. diyorum kapatıyorum led sabitlenince geri açıyorum ama ayarlar aynı nerede acaba hata ?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Sn.Ado televizyonum açılışta sadece değişik renk "SEG" logolarını gösteriyor,rica etsem kurtarma yazılımını gönderirmisiniz.

SEG 32 SC7600

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

• "sonra profili geri koymak icin ise direk ana klasore birakiyoruz" dediginiz ana klasör neresi tam olarak ?
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

simdiden tesekkürler
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mywsKy -- 19 Haziran 2016; 17:04:34 >

• read kolasörünü sildim "profile" diye oluşturdum, sadece phoenix_swprofile.bin_patched'i biraktım klasörde onuda silip sadece phoenix_swprofile.bin 'i bıraktım hepsini sildim klasör dahil phoenix_swprofile.bin i de bıraktım ama sonuç nafile
  • mywsKy kullanıcısına yanıt
    Hocam Profile diye klasör oluştur içine patcladiğin dosyanin adini ve uzantisini swprofile.bin olacak şekilde düzeltip içine at flashda başka bişi olmasin bu şekilde yapman lazim ***.bin_patch şeklinde atarsan olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NumberOne77 -- 21 Haziran 2016; 0:58:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim akşam deneyeceğim.

• sevıs menusune gırdım usb 3 de PVR var karsısında devre dısı yazıyor bu ayarı degıstırebılırmıyım
  • bayar28 kullanıcısına yanıt
    Kkayıt özelliğini açmak istiyorsan konunun ilk mesajına bakmalısın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstadlara soru vestel 65 inc 8500 için soundbar bakıyordum vestelin soundbarı takılıydı vestel tv ye ve hdmi bağlı değildi optic bağlıydı ben devamlı hdmi ceec kullanıcam diye soundbalarda hdmi girişi arıyorum eğer fiber kablo ile bağladığımda vestelin kumandasından kısıp açabiliyorsamki vestelin soundbarı taktıklarına göre açılıyor ama kullanmadığım için emin değilim ben boşuna hdmi aramıyım çünkü piyasada çok çok fiber kablo bağlantısı var bir sürü uygun fiyata ürün beğendim ama hdmi yok diye fiber var diye vaz geçtim almaktak bu konuda üstadlar bilgi verirlerse memnun olurum.
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    hocam vestel soundbar almayin kendi uretmiyor pek iyi oldugunu sanmiyorum ki fiyat olarak ta iki modelide yuksek.ses konusunda daha tecrubeli samsung veya lg bakin derim.ben samsung aldim ama icimde nükte olarak lg kaldi daha ozellikli urunleri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mebeedirne

hocam vestel soundbar almayin kendi uretmiyor pek iyi oldugunu sanmiyorum ki fiyat olarak ta iki modelide yuksek.ses konusunda daha tecrubeli samsung veya lg bakin derim.ben samsung aldim ama icimde nükte olarak lg kaldi daha ozellikli urunleri var.

LG alayım tamamda fiberle bağlayınca kumandadan ses kısıp açabiliyormuyum derdim bu

bildigim fiberden olunca hdmi arc veya cec kullanilamiyor bu tum marka modellerde boyle biliyorum.Ancak optik kablodan sesi ,ayni anda hdmi ile de baglayip tv kumandasindan sesi acip kapatabiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mebeedirne

bildigim fiberden olunca hdmi arc veya cec kullanilamiyor bu tum marka modellerde boyle biliyorum.Ancak optik kablodan sesi ,ayni anda hdmi ile de baglayip tv kumandasindan sesi acip kapatabiliyorsunuz.

tek derdim optik bağlayınca sesi tek kumanda ile kısıp açabiliyormuyum sorum bu yani ses açmak için gidip soundbarın kumandasını kullanmak istemiyorum.
    optik kablonun yanında hdmi ile de bağlamanız gerek forumda bir arkadaşta sony vardı oda aynı bu şekilde kullanıyordu.Yoksa sadece optik kablo üzerinden olmuyor diye biliyorum .

Zaten bahsi geçen tv den kontrol Hdmi Cec ce arc ile alakalı olaylar.Optik kablo tarafına böyle standartlar yok sanırsam .Tek amacı optik kablo üzerinden sesi geçikmesiz ve kayıpsız bir şekilde iletmek.Ancak yapılan denemelerde hdmi üzerinden de çok başarılı ses iletimi sağlanıyormuş , ben denemedim ama deneyen forumdaki arkadaşlar tek farkı sesteki geçikmeymiş ki bunu da ancak işten anlayan biri farkedebilirmiş bunun nedeni de hdmi üzerinden iletilen sesin dönüştürme ve işlenme işlemine tabi tutulmasıymış.

İşin özü vestel soundbar almayın adamlar maliyeti düşürmek için hdmi bile koymamış . Gidin aynı paraya lg samsung alın .Dediğim gibi zaten vestel bu tarz aletleri kendisi üretmiyor çin de ürettiriyor buna süpürge makinesi , su sebili , küçük ev aletleri , mikrodalga fırın vb de dahil.

• konu vestel değil aslında anlamadınız vestel bile hdmi koymamış demekki kumandadan ses açıp kapanabiliyor aslında fiberle bağlasanız bile.... alacaktım vestel ama şeklini çok beğenmedim yani tv harika ama sound bar yakışmadı almadım lg almayı planlıyorum radyosu vs olsun içinde bakalım kısmet..
    anladım konuyuda ben fiberden kontrol edildiğini sanmıyorum zaten vestel in öyle tek kumanda uygulaması yok hiç bir ürününde alacağınız samsung ve lg marka soundbarların hepsinde ses sisteminden de tv yi kontrol edebiliyorsunuz.

daha öncede dediğim gibi hdmi koymamalarının sebebi maliyettir kesin. Alan kendi kumandasından kullansın mantığındadır.
    HDMI koymadığından nasıl oluyorda TV Kumandasını Optik bağlantı ile kullanabileceğinizi çıkardınız anlamadım.

Ancak yukarıda arkadaşında dediği gibi sadece Optik bağlantı ile bağlarsanız ses sistemini TV Kumandası ile Yönetemezsiniz.
    Burada markanın önemi yok kullanılan teknoloji ile alakalı.

Tv nin kumandası ile bir cihazı kontrol etmek istiyorsanız HDMI CEC özelliği olan TV ile HDMI CEC destekleyen cihazı birbirine bağlamanız gerekir.
    Bu TV ile Ses sistemi olur, Tv ile BD player olur , TV ile Raspberry Pi olur,,,,

Sanırım yeterli bir açıklama oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfve

HDMI koymadığından nasıl oluyorda TV Kumandasını Optik bağlantı ile kullanabileceğinizi çıkardınız anlamadım.

Ancak yukarıda arkadaşında dediği gibi sadece Optik bağlantı ile bağlarsanız ses sistemini TV Kumandası ile Yönetemezsiniz.
    Burada markanın önemi yok kullanılan teknoloji ile alakalı.

Tv nin kumandası ile bir cihazı kontrol etmek istiyorsanız HDMI CEC özelliği olan TV ile HDMI CEC destekleyen cihazı birbirine bağlamanız gerekir.
    Bu TV ile Ses sistemi olur, Tv ile BD player olur , TV ile Raspberry Pi olur,,,,

Sanırım yeterli bir açıklama oldu.

hocam fazla gaza gelmeyin ben mantık arıyorum sesin kaynağı tv dimi sesi kısıp açabiliyorsam soundbarada sesi kısıp açar yani hdmi ile bunu yapabiliyorsa optic ile yapabileceğini düşündüm fakat teknoloji durumu mevcut doğru bundan dolayı olmaya bilir.

Gaza gelmeyin ne demek onu anlamadım ?

Yardımcı olmak için açıklama yapıyorum. Açıklama istemiyorsanız o ayrı burada tartışmaya gerek yok. Kendi mantığınız ile hareket edin o zaman...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.