Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.310
Cevap
147
Favori
460.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vestelin en kaliteli paneli 90x serisi,
    en ucuzu 70x
    80x ise orta seviye,
    hepsini inceledim.
    80x lerin özelliklerini arttırıp 90 fiyatına sattılar ama tercihim 90 serisi olur.

kolay gelsin.
  • Arkadaslar tv`yi yeni almış bulunmaktayim,vestelden wifi cihazınıda aldım,lakin aleti kablosuz aga baglamaya caliştigimda ip adresi belirmiyor ve internete baglanamıyorum,lütfen bi el atın.
  • cihan924 kullanıcısına yanıt
    keşke konuyu baştan okusaydın diyorum...........................
  • Evet arkadaşlar 429060 modeli 1 senedir kullanıyordum 1 hafta öncesine kadar.. tv ekranı kendiliğinden karardı ve sonra ekran tamamen gitti. ses var görüntü yok. uydudan diye düşündüm kabloyu söktüm flash ta film vardı onu taktım menü oto açıldığını bildiğim için ok ok yaptım ve film açıldı ama yine aynı ses var görüntü yok. çağrı merkezini aradım akşamdı sanırım. sabahı servis geldi baktı sonra götürdü. tabi araya hafta sonu girdi. 27 ekim aksamı çağrı merkezinden ya Deniz yada Dilek isimli bir bayan aradı tabi o saatte vardiyadaydım. Bana ürün paneli arızalı olduğunu ve stoklarında temin edilemediğini söyleyip dilerseniz size 42PF8575 modelini ücretsiz gönderelim diye ekledi. Tabi ben ürünü o arada araştıramadığım için satıcıyı tanıyan iş arkadaşıma söyledim o da dur arayıp öğreneyim dedi. Satıcı hiç bir fark yok hatta 9060 ın yeni versiyonu + dahili wifi olduğunu söyleyince, beni arayan çağrı merkezi çalışanı hanıma ulaştım ve tamam değişim yapalım dedim.

1- 9060 tutulan bir model neden yedek parça yok diye sorsam burada abes kaçar :)
    2- Bilenlere sorum 8575 modeli nasıldır ?
    3- İyi yaptım mı ?
    4- Gelecek olan ürüne hangi tesleri yapabilirim ? ( kumanda ile girilen kodları )
    şimdiden teşekkürler saygılar sevgiler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: binyuz44

Evet arkadaşlar 429060 modeli 1 senedir kullanıyordum 1 hafta öncesine kadar.. tv ekranı kendiliğinden karardı ve sonra ekran tamamen gitti. ses var görüntü yok. uydudan diye düşündüm kabloyu söktüm flash ta film vardı onu taktım menü oto açıldığını bildiğim için ok ok yaptım ve film açıldı ama yine aynı ses var görüntü yok. çağrı merkezini aradım akşamdı sanırım. sabahı servis geldi baktı sonra götürdü. tabi araya hafta sonu girdi. 27 ekim aksamı çağrı merkezinden ya Deniz yada Dilek isimli bir bayan aradı tabi o saatte vardiyadaydım. Bana ürün paneli arızalı olduğunu ve stoklarında temin edilemediğini söyleyip dilerseniz size 42PF8575 modelini ücretsiz gönderelim diye ekledi. Tabi ben ürünü o arada araştıramadığım için satıcıyı tanıyan iş arkadaşıma söyledim o da dur arayıp öğreneyim dedi. Satıcı hiç bir fark yok hatta 9060 ın yeni versiyonu + dahili wifi olduğunu söyleyince, beni arayan çağrı merkezi çalışanı hanıma ulaştım ve tamam değişim yapalım dedim.

1- 9060 tutulan bir model neden yedek parça yok diye sorsam burada abes kaçar :)
    3- İyi yaptım mı ?
    4- Gelecek olan ürüne hangi tesleri yapabilirim ? ( kumanda ile girilen kodları )

9060 daha iyi bir cihaz bana göre menü+4725 i tuslayin panel markasına bakin LG mi diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 30 Ekim 2014; 19:18:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 8xxx serisi bir alt model,
    ama üzerine yeni yazılımlar koyup cazip hale getirip satıyorlar,
    wifi, çift ekran vs.....
    90 paneli daha kalitli,
    size kalmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

8xxx serisi bir alt model,
    wifi, çift ekran vs.....
    90 paneli daha kalitli,
    size kalmış.

9 serisi panellerin farkı veya kalite üstünlüğüyle ilgili bir kayıt, bilgi veya döküman var mı? Siz nerede okumuştunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Evet arkadaşlar 429060 modeli 1 senedir kullanıyordum 1 hafta öncesine kadar.. tv ekranı kendiliğinden karardı ve sonra ekran tamamen gitti. ses var görüntü yok. uydudan diye düşündüm kabloyu söktüm flash ta film vardı onu taktım menü oto açıldığını bildiğim için ok ok yaptım ve film açıldı ama yine aynı ses var görüntü yok. çağrı merkezini aradım akşamdı sanırım. sabahı servis geldi baktı sonra götürdü. tabi araya hafta sonu girdi. 27 ekim aksamı çağrı merkezinden ya Deniz yada Dilek isimli bir bayan aradı tabi o saatte vardiyadaydım. Bana ürün paneli arızalı olduğunu ve stoklarında temin edilemediğini söyleyip dilerseniz size 42PF8575 modelini ücretsiz gönderelim diye ekledi. Tabi ben ürünü o arada araştıramadığım için satıcıyı tanıyan iş arkadaşıma söyledim o da dur arayıp öğreneyim dedi. Satıcı hiç bir fark yok hatta 9060 ın yeni versiyonu + dahili wifi olduğunu söyleyince, beni arayan çağrı merkezi çalışanı hanıma ulaştım ve tamam değişim yapalım dedim.

3- İyi yaptım mı ?

9060 daha iyi bir cihaz bana göre menü+4725 i tuslayin panel markasına bakin LG mi diye

son mesajımda ''tv ızlemek pc baglayıp oyun oynamak hdd takıp fılm ızlemek ıcın kullanıyorum'' diye yazmıştım. buna istinaden herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ?

• quote:

wifi, çift ekran vs.....
    90 paneli daha kalitli,
    size kalmış.

hmmm kafama takılmadı değil şimdi.. neyse tv ızlemek pc baglayıp oyun oynamak hdd takıp fılm ızlemek ıcın kullanıyordum gideni. bunda sıkıntı cıkarmı bılmıyorum acıkcası
  • quote:

quote:

wifi, çift ekran vs.....
    90 paneli daha kalitli,
    size kalmış.

hmmm kafama takılmadı değil şimdi.. neyse tv ızlemek pc baglayıp oyun oynamak hdd takıp fılm ızlemek ıcın kullanıyordum gideni. bunda sıkıntı cıkarmı bılmıyorum acıkcası

hocam hdd den mi izliyorsunuz tekli usb kablodan tanıyormu diski televizyon ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertbenzerli

quote:

quote:

wifi, çift ekran vs.....
    90 paneli daha kalitli,
    size kalmış.

benim sıkıntım hdd yada flash bellekte degıl. tv servıse gıttı ve degısım yapalım dedıler 8575 ile

• quote:

wifi, çift ekran vs.....
    90 paneli daha kalitli,
    size kalmış.

Aynen 9 serisi LG paneli diğer seriler sonorous marka panel

• binyuz44,
    tv izlemk, pc den oyun oynamak, usb film izlemek yazmışsın,
    geriye ne kaldıki?

para senin, karar senin.

bir alt model panel alacaksın.

Belge isteyen arkadaş,
    bunun belgesi yok,
    gidip inceledim,
    7xxxxx panel alınmaz,
    8xxxxx panel zorda kalırsan alırsın,
    9xxxx panel alınır keyifle izlenir.

hepsi bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

wifi, çift ekran vs.....
    90 paneli daha kalitli,
    size kalmış.

sonorous sadece tv sehpası üretiyor diye biliyorum . zaten tv lerini de vestel üretiyor.

sadece şunu biliyorum 42 ve üzerini lg panel , altını samsung panel kullanıyor duymuştum . ancak bazı modellerinde kendi panellerini kullanıyormuş servisin dediğine göre sadece pikselleri oluşturan ince film tabakayı dışarıdan getirip manisa da temiz oda diye bir yerde topluyorlarmış bazı panelleri ki belgesel dede görmüştüm hatta panellerin bağlantı yerlerini lehimleyen makina için tesisin en pahalı makinası demişlerdi . kısaca vestel tam anlamıyla panel üretmese de toplayabiliyor . servis menüsünde bu görülüyor zaten 47pf9090 gibi üst seviye modellerde ise direk hazır panel kullanıyor lg panel gibi . zaten pf9090 serisi tasarım görüntü olarak lg la cercevesiz seri ile neredeyse aynı . .

• quote:

quote:

quote:

quote:

wifi, çift ekran vs.....
    90 paneli daha kalitli,
    size kalmış.

benim sıkıntım hdd yada flash bellekte degıl. tv servıse gıttı ve degısım yapalım dedıler 8575 ile

sıkıntı olarak sormadım zaten sadece diskiniz tek usb kablo ile çalışıyor mu ? bunu sormak istedim . benim 47pf9090 da çalışmadı mecbur usb y kablo aldım .

• quote:

quote:

quote:

wifi, çift ekran vs.....
    90 paneli daha kalitli,
    size kalmış.

sonorous sadece tv sehpası üretiyor diye biliyorum . zaten tv lerini de vestel üretiyor.

sadece şunu biliyorum 42 ve üzerini lg panel , altını samsung panel kullanıyor duymuştum . ancak bazı modellerinde kendi panellerini kullanıyormuş servisin dediğine göre sadece pikselleri oluşturan ince film tabakayı dışarıdan getirip manisa da temiz oda diye bir yerde topluyorlarmış bazı panelleri ki belgesel dede görmüştüm hatta panellerin bağlantı yerlerini lehimleyen makina için tesisin en pahalı makinası demişlerdi . kısaca vestel tam anlamıyla panel üretmese de toplayabiliyor . servis menüsünde bu görülüyor zaten 47pf9090 gibi üst seviye modellerde ise direk hazır panel kullanıyor lg panel gibi . zaten pf9090 serisi tasarım görüntü olarak lg la cercevesiz seri ile neredeyse aynı . .

Her turlu 9 serisi daha iyi

• quote:

binyuz44,
    tv izlemk, pc den oyun oynamak, usb film izlemek yazmışsın,
    geriye ne kaldıki?

para senin, karar senin.

bir alt model panel alacaksın.

Belge isteyen arkadaş,
    bunun belgesi yok,
    gidip inceledim,
    7xxxxx panel alınmaz,
    8xxxxx panel zorda kalırsan alırsın,
    9xxxx panel alınır keyifle izlenir.

hepsi bu.

yav tamamda ben beğenmezsem eskiyi ararsam zaten cazgırlığımı göstericem.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

wifi, çift ekran vs.....
    90 paneli daha kalitli,
    size kalmış.

sıkıntı olarak sormadım zaten sadece diskiniz tek usb kablo ile çalışıyor mu ? bunu sormak istedim . benim 47pf9090 da çalışmadı mecbur usb y kablo aldım .

kullandığım hdd toshiba 750 gb tasınabılır hdd tek kablosu var.

• 47pf9060---- 1tb. Samsung taşınabilir hdd ile hiç sorunsuz kullanıyorum.İlave bir kabloda kullanmıyorum.Cep telefonunu şarj ettiğim kablo yetiyor bağlantı için.
  • mesentr78 kullanıcısına yanıt
    valla bende 47pf9090 var tek kablo ile çalıştıramadı harici diski servis te usb y kablo almam gerektiğini söyledi aldım şimdi ancak ki usb başını da takınca çalışıyor tek çalışmıyor sanırsam anakart farkından kaynaklı .
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.