Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
4.309
Cevap
147
Favori
460.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim . Gelişmeleri yazacağım buraya . Test yapacaklardır büyük ihtimal çünkü belki de 1 yerde yok bakıcaz artık nolacak . İnşallah siz karşılaşmassınız
  • flat_kil kullanıcısına yanıt
    Umarım karşılaşmam dostum konuyu baştan sona okuduğum için az çok fikir sahibi oldum bu tv modelinde genelde , ışık sızması ve ölü piksel durumuyla karşılaşılmış diğer sorunlarda pvr kayıt özelliği gibi ki o konuda güncellemelerle aktif ediliyor inşaAllah kısa zamanda güzel bi sonuç alırsın ki vestel ürünün daima arkasında bu işin fazla uzayacağını sanmıyorum kısa zamanda sonuç alırısn diye düşünüyorum.
  • cyber26 C kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle ben memnundum valla pvr yi de forumdaki güncellemeyle çözmüştük çok şükür inşallah kısa zamanda hallolur
  • 1 ölü pixel ile değişim olmaz.Kullanma klavuzunda sanırın 7 taneye kadar normal deniliyor.
  • Sabah sabah geldi servis incelediler fotoğrafını çektiler büyük ihtimal değişir dediler biz bunu bir fabrikaya gönderip iletişime geçelim size de haber veririz dediler bakalım haber bekleyeceğiz. :)

Qklavye hocam ama ürün daha 20 günlük anca oldu geldiğinde yoktu sonradan meydana geldi ve ölü pixeller gittikçe çoğalır doğal olarak bu bir sorun bence ve büyük ihtimal değiştirecekler bakalım ne olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar maaalesef bütçedeki delikten dolayı internetten bugün samsung un 32 inç televizyonunu almak zorunda kaldım. 42 İNÇ 600HZ televizyon almak artık başka bahara, sizlere hayırlı kullanımlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kesinlikle Önce Ahlak

Arkadaşlar maaalesef bütçedeki delikten dolayı internetten bugün samsung un 32 inç televizyonunu almak zorunda kaldım. 42 İNÇ 600HZ televizyon almak artık başka bahara, sizlere hayırlı kullanımlar

Sanada hayırlı olsun kardeşim.Allah Teala daha iyisini sana versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

1 ölü pixel ile değişim olmaz.Kullanma klavuzunda sanırın 7 taneye kadar normal deniliyor.

Aslında o satıcı firmanın söylediği doğru olan aşağıda yazıyor bir okuyun isterseniz.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23622410.asp
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

Orijinalden alıntı: Kesinlikle Önce Ahlak

Arkadaşlar maaalesef bütçedeki delikten dolayı internetten bugün samsung un 32 inç televizyonunu almak zorunda kaldım. 42 İNÇ 600HZ televizyon almak artık başka bahara, sizlere hayırlı kullanımlar

Sanada hayırlı olsun kardeşim.Allah Teala daha iyisini sana versin.

Eyvallah
  • arkadaşlar 42PF9060 televizyonumun kurulumu yapıldı gerçekten umduğumdan çok iyi çıktı televizyon 3D gayet güzel tabi filmden filme değişiyor ama izlediğim 3D blu-ray'de gerçerli not aldı benden özellikle derinlik ayarının olması çok iyi olmuş başarılı olmuş bu tv'de,özellikle HALF.SBS.mkv filmlerde derinlik ayarı kullanınca 3D aktif durumu olumlu benim açımdan TV'nin sürümüde güncel pvr ve Follow tv özellikleride etkin gözüküyor denemedim açıkçası fırsatım olunca deniycem bu özellikleri , öncelikle konuyu açan arkadaşımıza ve konuda aktif olarak yorum yapan arkadaşlarımıza teşekkür ederim inanın sadece sizin yorumlarınıza bakarak bu tv'yi sipariş ettim, vestel bayisinde ne 3D özelliğini nede Kanal geçişlerini kumandayla yaptım sadece tv'yi gördüm ve sipariş verdim o kadar biraz risk aldım ama buradaki kullanıcı yorumlarının hepsini okudum öyle karar verdim herkese teşekkür ederim olumlu olumsuz yorumları için, inanın diğer markalara 2000-2500tle vermeye gerek yok bence bu sınıfında hem uygun hemde kullanışlı bir tv eğer salonunuz brz geniş ise inanın bu 42pf9060 yerine 47pf9060 tv'yi tercih edin 3D'leri keyifle izleyin...

• Benim tv deki ölü pixel için servisten bugün haber geldi fabrika görüntüye etki etmez demiş bende tamam dedim kapattım hemen vestel mh yi aradım kabul etmiyormuşsunuz dedim daha 23 ocak ta kurulan üründe ölü pixel var ve değiştirmiyorsanız 30 günlük yasal cayma hakkımı kullanacağım dedim mh deki bayan efendim hemen yetkililere aktarıp size geri dönüş sağlayacağım dedi ve kapattı bakalım haberi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uydu ayarlarından azersat uydusunu ekliyorum ancak tv aılıp kapanınca uydu silinmiş oluyor? bilgisi olan var mı arkadaşlar..
  • Selamlar;

42PF9060 almayı düşünüyorum, forumda TV ile ilgili olumlu yorumlarla karşılaştım bu da hoşuma gitti. Aslında TV den çok büyük beklentilerim yok. DVD film arşivimi rahat rahat izlemek istiyorum. Aklımdaki tek sorun dts formatını desteklememesi, bu konuyu nasıl çözerim tam olarak bilmiyorum. DVD Player zaten alacağım (ses sistemi de olabilir) ama bununla sorunum tam olarak çözülür mü emin değilim.

Bu konuda bilgisi, tavsiyesi olan var mı?
  • keny3478 K kullanıcısına yanıt
    tv yi kullanmıyorum fakat bende almayı düşünüyorum usb den takılan film formatlarını convert programları ile sesi dts den diğer türlere dönüştürülebiliyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keny3478

Selamlar;

42PF9060 almayı düşünüyorum, forumda TV ile ilgili olumlu yorumlarla karşılaştım bu da hoşuma gitti. Aslında TV den çok büyük beklentilerim yok. DVD film arşivimi rahat rahat izlemek istiyorum. Aklımdaki tek sorun dts formatını desteklememesi, bu konuyu nasıl çözerim tam olarak bilmiyorum. DVD Player zaten alacağım (ses sistemi de olabilir) ama bununla sorunum tam olarak çözülür mü emin değilim.

Bu konuda bilgisi, tavsiyesi olan var mı?

Dts sesli filmler hepsinde yok sadece 10-20 gb gibi büyük boyutlu filmlerin bazılarında var . Zaten internetten indiriyorsanız DTS sesli olduğunu yazar o zaman onu indirmeyeceksiniz yada forumdan biri dts sesi normal aac seslere filan dönüştürebilmiş ondan öğrenmek lazım Yani şu ana kadar bir sürü film izledim hiç birinde de bir problem olmadı

• arkadaşlar benim tv bazen takılıyor yeni başladı ve kumanda bazen işlemiyo yazılımım 2.2.4f acaba yazılımla alakalımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenoz

arkadaşlar benim tv bazen takılıyor yeni başladı ve kumanda bazen işlemiyo yazılımım 2.2.4f acaba yazılımla alakalımı

Eğer takılı bir usb dis falan varsa çıkarıp,tv'yi yeniden başlatıp (Fişini çekip tak) tekrra deneyin.Genelinde flashdisklerden yapıyor bunu.Bazen flashdisk yokkende bende yapıyor ama kapatıp açınca düzeliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

Orijinalden alıntı: cenoz

arkadaşlar benim tv bazen takılıyor yeni başladı ve kumanda bazen işlemiyo yazılımım 2.2.4f acaba yazılımla alakalımı

Eğer takılı bir usb dis falan varsa çıkarıp,tv'yi yeniden başlatıp (Fişini çekip tak) tekrra deneyin.Genelinde flashdisklerden yapıyor bunu.Bazen flashdisk yokkende bende yapıyor ama kapatıp açınca düzeliyor.

evet hard disk takılıyken ve pc deki flimlere ulaşmaya çalışırken daha çok yapıyor ama yeni başladı daha önce yapmıyordu bir çözümü varmı acaba
  • cenoz C kullanıcısına yanıt
    Hdd'yi çıkartıp takınca düzeliyor.Ama sonra yavaş yavaş tekrar başlıyor.En iyisi kullanmazken çıkartmak...Tv'ye formatlatıp denemek lazım ama,oda fat32 ile formatlıyor.Bende 512gb flashdisk var.Bunu takılı tutuyorum.Bazen deneme amaçlı kayıt yapıyorum...Bir bakıyorum hiç ellemediğim halde devre dışı kalmış.(Görmüyor yani) sök-tak devam ediyor çalışmaya.Bende çözüm bulamadım buna.en iyisi takılı bırakmamak galiba.
  • keny3478 K kullanıcısına yanıt
    iyi akşamlar arkadaşlar . keny3478 nickli arkadaşımızın söylediği dvd'lerden DTS ses codecini çözmek gerçekten zor ve zahmetli bir iş epeyce program ve aşamadan geçmektedir yani tam bir profesyonel işi, DTS seslerin çoğu zaten ingilizce orjinal dil yani yabancı dil ile dvdlerde mevcut türkçe sesli dvdlerde genelde Dolby Digital, TR SES - 2.0 + 5+1 şekilde paylaşılmakta dvd'lerde alacağınız DTS codecini çözen bir player olmalıdır zaten dts ses codecini çözen dvdplayer aldığınızda bu sorun ortadan kalkacaktır dvdplayerdan 1 tane HDMI kablo bağlantısı ve TV bağlantısı ile dvdplyer DTS ses codecini çözdüğü için rahatlıkla DTS sesi tvnizden alacaksınız hiç bir problem olmaz sorunsuz bir şekilde izleyebilirsin.

Diğer arkadaşlarımızada bilgi amaçlı mkv. formatlı Filmleri DTS sesi ac3'e çevirmek çok kolay sadece 5-10 dk ayırmanız yeterli tabi pc performansınız iyi ise bu durum 3-5 dk. arası sürebilir. buradaki anlatım; DTS Sesi - ac3 Ses formatına çevirmek tarafımdan denenmiş ve sorunsuz bir şekilde DTS ses - ac3 ses formatına çevrilerek 42pf9060 tv'den sorunsuz ac3 sesi alınmıştır. Umarım faydası olur herkese iyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.