Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.309
Cevap
147
Favori
460.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sakın Vestel'e bulaşmayın. Kesinlikle de almayın tam bir dolandırıcılık örneği firma.
    Aldığım tvye versiyon güncellemesi için gelen servis bugün aradı ve cevap şu; tv de pvr kartı olmadığı için yazılım değişse bile işe yaramazmış.Yani cihazı satarken var dedikleri özellik aldığınızda yok.
    Tekrar ediyorum.Sakın Vestel'e bulaşmayın.
  • bu ne celal arkadaşım,
    önce televizyonunun modelini yaz,
    sonra sana pvr özelliği olduğu "hissi" veren açıklama veya reklamı söyle,
    sonra sana inanıp,
    vesteli aforoz edelim.
    ok?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

Mağazada 9090 modelinin servis menüsünün fotosunu almıştım.Belki bir arkadaşa lazım olur...

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

Panel LG hayirli olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

bu ne celal arkadaşım,
    önce televizyonunun modelini yaz,
    sonra sana pvr özelliği olduğu "hissi" veren açıklama veya reklamı söyle,
    sonra sana inanıp,
    vesteli aforoz edelim.
    ok?

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vestel.com.tr%2Fkullanimkilavuzlari%2F10082939_42PF9060.pdf&ei=ud3KUtH9E8yU0QXcxIC4DQ&usg=AFQjCNH3wxbqPuK0PgYPWCpWG25vfMpQbw&bvm=bv.58187178,d.bGE

https://dl.dropboxusercontent.com/u/4061185/10082939_42PF9060.pdf

sayfa 14. ürünü almadan önce buraya baktım."his" değil yani.Eve gelen üründeki klavuzda çıkarmışlar çakallar.

Birde şuna bak istersen.http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85769778

Vestel iddia ediyorum aliexpresteki satıcılardan daha az güvenilir bir marka.Televizyonu ucuz desen değil,kaliteli desen değil,özellikleri desen hiç değil. LG den 2 kalite panel alıp özelliklerini (ucuz olsun daha çok kar edelim diye)
    kırpıp satan bir markaymış meğer. Lg ile kıyasladığımda SD kalitesi düşük,siyah derinliği çok kötü,hızlı sahnelerde çizgi çizgi efekt oluşuyor.Smart özelliği çok kötü.Youtube dan
    video açıyorsun takılıp duruyor.PC de tammen akıcı.
    Keşke aynı paraya lg660s alsaymışım.Aralarında çağ farkı var bırak nüansı.
    Vestel almayı düşünenler bunları okusun vazgeçsin gidip adam gibi gerçek TV üreticisinden alsınlar.Çakma yerli tv satıcından değil.
    Bu tv yi beğenenler ya Vestel bayisidir ya da başka marka led görüp kıyas etmemişlerdir herhalde.

• verdiğin forum donanımhaber sayfasında (6aralık başlayan) senin sorunun ile ilgili bir konu yok,
    ayrıca 42pf9060 led tv kullanım kılavüuzunu linkini vermişsin,
    evet ben onu ezberledim önceden,
    onda ne var?

önce kısaca konuyu özetlersen yardımcı olmaya çalışalım.
    amacım sizi eleştirmek değil, yardımcı olmak.

ama şunu da bilin,
    tv nun üzerindeki yazılımlımla çalışan bir özellik,
    yüklenen başka bir yazılımla çalışmıyorsa,
    eski yazılıma dönmekten başka çare yok.
    örneğin ben,
    vestel airmouse yüklenirken yani yazılımıda yenilenmesini istedim.
    ancak yükleyemediler,
    sonra gelen şef şunu dedi,
    "paneliniz v90, yeni yazılım v91 paneller için, beklemeniz lazım"
    bende 2.1.4s ile devam ediyorum,
    sorunum yok.

bence bilgili bir servis sizin işinizi görür,
    2.1.4 yazılımını yükletin sorunuz bitsin.

• quote:

verdiğin forum donanımhaber sayfasında (6aralık başlayan) senin sorunun ile ilgili bir konu yok,
    ayrıca 42pf9060 led tv kullanım kılavüuzunu linkini vermişsin,
    evet ben onu ezberledim önceden,
    onda ne var?

önce kısaca konuyu özetlersen yardımcı olmaya çalışalım.
    amacım sizi eleştirmek değil, yardımcı olmak.

ama şunu da bilin,
    tv nun üzerindeki yazılımlımla çalışan bir özellik,
    yüklenen başka bir yazılımla çalışmıyorsa,
    eski yazılıma dönmekten başka çare yok.
    örneğin ben,
    vestel airmouse yüklenirken yani yazılımıda yenilenmesini istedim.
    ancak yükleyemediler,
    sonra gelen şef şunu dedi,
    "paneliniz v90, yeni yazılım v91 paneller için, beklemeniz lazım"
    bende 2.1.4s ile devam ediyorum,
    sorunum yok.

bence bilgili bir servis sizin işinizi görür,
    2.1.4 yazılımını yükletin sorunuz bitsin.

Yazdıklarımı okumadan anlamsız cevaplar veriyorsun.
    Cihazda usb kayıt ( pvr) yok... Servis diyorki "yazılım yüklense bile pvr kartı olmadığı için çalışmaz". O ezberlediğin klavuzda var gözüküyor.Vestel denen teknoloji dehası firma ucuz olsun diye aynı modelin yeni üretiminde bu özelliği donanım olarak çıkarmış. Bildiğin Mahmutpaşa satıcı mantığı.

• yuh diyorum,
    kim demiş pvr yok diye,
    "personel video recorder"
    yani hd tunerini kullanarak gelen yayını kaydetmek,
    bendeki ledlerde ar,
    47pf9060 ve 42pf9060 var,
    çatır çatır kayıt yapıyorum
    veya timeshift kullanıyorum.

sanırım başka şeylerden bahsediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 6 Ocak 2014; 20:42:53 >
  • televizyonun servis menüsüne girip,
    bir fotosunu çekersen bizdeki ile karşılaştırıp
    çözümü bulabiliriz.

menü, 4725 yaz bakalım beraber

• hocam sızde bır sıkıntı var bende pvr özelliği var istediğim gibide kullanıyorum sızde bir sıkıntı var

• qklavye haklı çünkü benimde menude yok. yazılım 2.2.4t olanların hiçbirinde yok. bu özellik olsada işime yaramıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helyhansen

hocam sızde bır sıkıntı var bende pvr özelliği var istediğim gibide kullanıyorum sızde bir sıkıntı var

evet bende bir sıkıntı var. haklısın.
    Vestelin kendi servisi bana "cihazınında pvr için kart takılı değil" diyor ve sorun benim anlamamamda oluyor. Zaten LG türkiye satıcısıyım ondan karalıyorum süpersonik vesteli.
    Sizin durumunuz beni haklı çıkarıyor.Cihaz aynı cihaz model aynı model. Sizinkinde bu özellik var benimkinde yok. Üstelik ben daha 1 hafta önce Vestel.com.tr den aldım cihazı yani daha güncel ve yeni olması lazım.
    Ama Tahtakale elektronikçi bozması firma daha yeni üründen kartı çıkararak aynı fiyata satıp daha çok kar etmeyi düşünebiliyor.
    Arkadaşlar sorun pvr da değil.Alırım dsmart+ olur biter çok daha iyi olur ama vestelin öz be öz vatandaşına kazık atma mantalitesine bakın.Biz aman yerli malı yurdun malı diyoruz,belli bir perfonmans kaybını göze alıp Vestel alıyoruz adamlar nasılsa bu "mallar" anlamaz deyip aynı modeli kırpıp satıyorlar.NAsılsa türk halkı dizi seyretmekten başka bişi anlamazda talep de etmez.Elin lg,samsung ,philipsinin kondansatörüne kadar incelemesini bilmemnesini bulabiliyoruz ama Vestel bunlara ihtiyaç duymuyor.Elektrikli süpürge mantığı ile televizyon yapıp satıyor.Sonuç ortada.
    Almayın kardeşim ne Vestel ne Arçelik.Bu markalar halkı yerli malı yerine koyup ne versek gider diyorlar.

• quote:

televizyonun servis menüsüne girip,
    bir fotosunu çekersen bizdeki ile karşılaştırıp
    çözümü bulabiliriz.

menü, 4725 yaz bakalım beraber

bunu yap bakalım

ayrıca servısın dedıgıne bakma onlar yanlıs bılgı vermıs olabılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

https://dl.dropboxusercontent.com/u/4061185/IMG_20140106_224005.jpg

inşallah ben yanılıyorumdur.

Dostum,bendede 2.2.4t yazılımı var ve kayıt özelliği yok.Bu özellik 2.2.4f yazılımında mevcut...Kafama takılan 2.2.4t yazılımı atılan tv'lerde acaba pvr modül olmadığındanmı atıldığı.Ben buğün 444 lü hattı aradım.Dönüş yapacaklar bakalım.Servis geldi,yazılım güncel dedi ve gitti.Gelen delikanlıda zaten pek anlıyor değildi sanki.Vestelin kendi sitesinden indirdiğim kullanma klavuzunun 14. sayfasında pvr (kayıt) özelliği anlatılsada,kutusunda gelende rec tuşu için kullanılamaz ibaresi konmuş.Aradıklarında bakalım ne olacak.444'lü hattı aradığımda çıkan bayan teknik servisten sizi aratacağım dedi...bekliyorum.Yarın arayacaklar.

• paneliniz aynı,
    ancak yazılımlar ve sistem bilgileri farklı,
    şimdi tavsiyeler;

vestelin web sayfasında bir mesaj böşümü var,
    orada da değişik başlık altında mesaj yapabiliyorsunuz,
    şikayet konusunda durumu yazın,
    ama hakaret etmeden nazik bir uslubşa,
    ben öyle yaptım,
    4-5 defa Merkezden üst düzey kişilerden ....... hanım aradı ilgilendi.

servislere fazla bel bağlamayın,
    ezbere lcd kurup duvara asan kişilerden başka birşey değiller.

kolay gelsin

• Qklavye Q kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım,hem kendi hemde senin pvr işin için Ankarada bir servisi aradım.(Ben Ankarada değilim) Acaip ilğili bir arkadaşa denk geldim Allaha'a şükür.pvr kart falan hepsi tek kartta.Öyle ayrı bir kart yok.Tek sorun yazılım dedi kısaca.444 lü hattı arayıp derdinizi anlatın.Servise yazılım yollattırın dedi.Ankarada olsaydım halledecekti,ama maalesef uzağım.Sözün kısası,pvr ve follov me yok diye bildirecekmişiz...Korktuğun gibi değil yani...Senin servisde demek oluyor ki pek anlamıyor bu işlerden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

Arkadaşım,hem kendi hemde senin pvr işin için Ankarada bir servisi aradım.(Ben Ankarada değilim) Acaip ilğili bir arkadaşa denk geldim Allaha'a şükür.pvr kart falan hepsi tek kartta.Öyle ayrı bir kart yok.Tek sorun yazılım dedi kısaca.444 lü hattı arayıp derdinizi anlatın.Servise yazılım yollattırın dedi.Ankarada olsaydım halledecekti,ama maalesef uzağım.Sözün kısası,pvr ve follov me yok diye bildirecekmişiz...Korktuğun gibi değil yani...Senin servisde demek oluyor ki pek anlamıyor bu işlerden.

ilginiz için teşekkürler.yarın merkez servisten geleceklermiş. bakalım ne olacak.

Dediğiniz doğruysa Vestel ne halt etmeye çalışıyor anlamış değilim. Niye bu özelliği üst yazılımda kapatırlarki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qklavye -- 7 Ocak 2014; 16:33:10 >
  • arkadaşım üst yazılım diye bir şey yok
    anlattım,
    banana gelen servis şefinin demesi,
    modele göre yazılım yüklüyorlarmış,
    bendeki 2.1.4 sonmuş,
    istediğim 2.2vs.... size uymaz dedi,
    anlaşılan sizin servis işgüzarlık etmiş,
    birazda sizin isteğinizle farklı yazılım yüklemişler.

• quote:

arkadaşım üst yazılım diye bir şey yok
    anlattım,
    banana gelen servis şefinin demesi,
    modele göre yazılım yüklüyorlarmış,
    bendeki 2.1.4 sonmuş,
    istediğim 2.2vs.... size uymaz dedi,
    anlaşılan sizin servis işgüzarlık etmiş,
    birazda sizin isteğinizle farklı yazılım yüklemişler.

istek yok. cihazla direk gelen yazılım 2.2.4t. 2.2.4f özellikle söyledim
  • QKLAVYEYE katılıyorum.Vestel servisi,müsteri hizmetleri,Yetkili Bayileri adamların zerre kadar bilgisi yok.Allah sizi inandırsın 9090 diye tv çıktığından bayinin ve bulunduğum ilde ki servisin haberi yok düşünün kaç ay oldu.Eminim ki bu tvden on tane kurdu adamlar ama ne olduğunu bilmiyor
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.