Şimdi Ara

Türk yapımı bulmaca oyunu Logo Bulmaca'yı denedik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Emre Öztınaz adlı Türk geliştiricinin elinden çıkan bulmaca oyunu Logo Bulmaca'yı donanimhaber.com ailesi adına denedik.

Mobil oyuncuların görsel hafızalarını geliştirmelerine yardımcı olabilecek bir yapım olan Logo Bulmaca, klasik bir logodan şirket adı tahmin etme oyunu. Ancak, sahip olduğu Türkçe dil desteği ve yerli şirket logoları oyunu farklı bir konumda değerlendirmemize neden oluyor.

Sade bir arayüzle bizleri karşılayan yapımda tek bir oyun modu bulunuyor. Bu modda herhangi bir zaman sınırlaması bulunmuyor. Yani, tahminde bulunamadığınız bir logonun hangi şirkete ait olduğunu arkadaşınıza sormak için acele etmenize gerek kalmıyor.

İşitsel anlamda pek bir şey sunamayan yapım, sadece basit ses efektlerini bünyesinde barındırıyor. Tür itibariyle dokunmatik ekranlarla son derece uyumlu bir yapıya sahip olan Logo Bulmaca, kontroller konusunda oyuncuya herhangi bir zorluk çıkarmıyor. 

Free to Play temelleri üzerine kurulu olmasına karşın oyuncuyu mikro ödeme sistemine yönlendirmeyen yapım, oyunculara tahminlerinin doğruluğuna göre ipucu veya cevap satın alabilecekleri oyun içi parayı yeteri kadar sunuyor.

Yerelleştirilmiş içeriğiyle beğenimizi kazanan ancak, oyun modu çeşitliliği ve yenilik anlamında bekleneni veremeyen Logo Bulmaca'yı türü seven mobil oyunculara öneriyoruz. 

• Yıllardır Logo oyunları var. Adamın birisi çıkmış Türkçe'ye çevirmiş ve arayüzü değiştirmiş. Emeğe saygısızlık. Neden Türkler hiç bir zaman yaratıcı olamıyor? Yeni şeyler üretemiyor? Cevap için eğitim sistemimize bakmanız yeterli. Sadece puanı yetenin mimar olduğu, Sırf maaş için tıp okunduğu ve zekilerin harcandığı bir sistemimiz var. Bide hiçbir baltaya sap olamayanın polis olduğu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memoseler -- 9 Haziran 2013; 17:47:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

Yıllardır Logo oyunları var. Adamın birisi çıkmış Türkçe'ye çevirmiş ve arayüzü değiştirmiş. Emeğe saygısızlık. Neden Türkler hiç bir zaman yaratıcı olamıyor? Yeni şeyler üretemiyor? Cevap için eğitim sistemimize bakmanız yeterli. Sadece puanı yetenin mimar olduğu, Sırf maaş için tıp okunduğu ve zekilerin harcandığı bir sistemimiz var. Bide hiçbir baltaya sap olamayanın polis olduğu...

Gelişmiş bazı ülkelerdeki gibi sınav sisteminin modernleştirilmesi lazım. Genel bilgi sınavının(öss vs.) etkisi düşürülüp ayrıca dala ait yetenek ve bilgi sınavı eklenmesi lazım.
    Örneğin bilgisayar ile ilgili bir bölüme girmek isteyen dershanede soru tipi ezberleyip, biyoloji kimya çözüp o bölüme girerse elbette sonuç dediğiniz gibi olur.
    Bu kişiler gerçekten o dala yetenekli kişilerin önüne geçip yerlerini kapmaktadırlar. Abd'deki sistemi az örnek almalılar.

• quote:

Yıllardır Logo oyunları var. Adamın birisi çıkmış Türkçeye çevirmiş ve arayüzü değiştirmiş. Emeğe saygısızlık. Neden Türkler hiç bir zaman yaratıcı olamıyor? Yeni şeyler üretemiyor? Cevap için eğitim sistemimize bakmanız yeterli. Sadece puanı yetenin mimar olduğu, Sırf maaş için tıp okunduğu ve zekilerin harcandığı bir sistemimiz var. Bide hiçbir baltaya sap olamayanın polis olduğu...

He gülüm he

• adam dogru soylemis. logos quiz adli uygulama kac yildan beri var. ayrica Türkce olarak da baska bir versiyonu vardi. dogru sirf maas icin tip okuyorlar yalan mi. bu adam bir yazilimci olsa ozgun tasarimlar cikarsa olmaz mi? aile de baski yapiyor tabi doktor olacak benim cocugum doktor o ne be yazilimci filan o nasil meslek...

• quote:

Orijinalden alıntı: maslan92

quote:

Yıllardır Logo oyunları var. Adamın birisi çıkmış Türkçeye çevirmiş ve arayüzü değiştirmiş. Emeğe saygısızlık. Neden Türkler hiç bir zaman yaratıcı olamıyor? Yeni şeyler üretemiyor? Cevap için eğitim sistemimize bakmanız yeterli. Sadece puanı yetenin mimar olduğu, Sırf maaş için tıp okunduğu ve zekilerin harcandığı bir sistemimiz var. Bide hiçbir baltaya sap olamayanın polis olduğu...

He gülüm he

Bu mesaja verdigin cevap bu mu? Yazik...
  • quote:

meslek ne kurban ?

• quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

quote:

Orijinalden alıntı: memoseler Yıllardır Logo oyunları var. Adamın birisi çıkmış Türkçeye çevirmiş ve arayüzü değiştirmiş. Emeğe saygısızlık. Neden Türkler hiç bir zaman yaratıcı olamıyor? Yeni şeyler üretemiyor? Cevap için eğitim sistemimize bakmanız yeterli. Sadece puanı yetenin mimar olduğu, Sırf maaş için tıp okunduğu ve zekilerin harcandığı bir sistemimiz var. Bide hiçbir baltaya sap olamayanın polis olduğu...
    meslek ne kurban ?

Öğrenci..

• O da sistemin bir kurbanı. Haklı memo. Bu sistemle ne yaratıcı fikir çıkar ne çığır açan teknoloji sicramasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapam 2 dk'da bir tane size zor bişey değil.Programın içeriği boş, bari eğitime yönelik bişeyler olaydı.

• benim oyunda fena degildir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moribitotech.android.flamewords

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • görsel hafızayı geliştirmek ten çok , bu tip uygulamalar o logolar ile beyin yıkamaktan başka bir şey değil bana göre.... zihninizde logolar iyice yer etsin :))

• Ohoo 115 bölüm yetmedi ki şimdi. Bunların 110 tanesini bilmemek mümkün değil zaten. Diğerlerini de karıştırdığım için Google'dan baktım.
  • Ya seviye 71 nedir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.