Şimdi Ara

Computex 2013 : Microsoft 7 inçlik bir tablet prototipini sergiledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Computex 2013 : Microsoft 7 inçlik bir tablet prototipini sergiledi

Windows 8 ile birlikte yol göstermesi açısından Surface adlı tabletini piyasaya süren Microsoft'un Windows 8.1 güncellemesi ile de 7 veya 8 inçlik bir tablet modeli pazara sunacağına dair beklentiler artıyor. Ancak firma bundan önce bir prototip ile Computex 2013 fuarında karşımıza çıktı.

Inventec aslı firmaya yaptırılan prototip pek de Surface modelinden alıştığımız çizgileri yansıtmıyor. Sadece referans olması amacıyla üretilen model 7 inçlik bir ekrana sahip ve Lyon kod adını taşıyor. 

İçerisinde Bay Trail tabanlı 1.6GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli bir işlemci bulunuyor. 1280x800 piksel çözünürlükte IPS ekran, 2GB RAM, 64GB/128GB depolama kapasitesi, microSD girişi, 2500mAh batarya, 11mm kalınlık, 470gr ağırlık gibi diğer özellikler mevcut. Sadece referans olduğu için Inventec donanım özelliklerinin daha yukarı çekilebileceğini belirtmiş. Ancak modelde Windows 8 işletim sistemi çalışıyor. 

Core işlemci barındıran üst seviye tabletler hariç tutulduğunda Clover Trail ve Tegra 3 tabanlı Windows 8 tabletler rakipleri karşısında performans bakımından geride kalmıştı. Ancak ikinci nesilde Bay Trail tabanlı işlemciler yanında Snapdragon 800 çözümü de yer alacak. Bu bakımdan daha iddialı Windows 8 tabletleri piyasada görmek mümkün olacak.  

• Çok büyük batarya koymuşlar, biz bunu bitiremeyiz arkadaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Çok büyük batarya koymuşlar, biz bunu bitiremeyiz arkadaş.

Prototip denmiş, satmayacaklar bu ürünü..

• Batarya mAhm konusunda heyecan yapmayın arkadaşlar ürün sadece prototip.

• S800 2GB ram'le özellikle Wp8 li cihazlar tabiri caizse uçar özellikle Androidi performans'ta rezil eder

• Stabilite ve performans olarak android i ezecektir. Ama çok çirkin bir tasarımı var.

• bence 4 yıl sonra tablet pazarını eline alır microsoft.Tablet bilgisay ilk defa adının hakkını verecek.Bilgisayar dediğin cok hızlı olur, bir çok pencereyi aynı anda görebilmelisin , evdeki bilgisayarı aratmamalı , gerçek bilgisaydaki oyunları oynayabilmelisin , iş için lazım tüm programları iş bilgisayarlarındaki şekilde kullanabilmelisin.
  • android tablet alıp neden ofis yok diye şikayet eden daha sonra tableti aldığı yere " kardeşim buna windows kurun " diyen insanların sayısı çok fazla :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MxFxOx -- 9 Haziran 2013; 12:34:49 >
  • quote:

intel atom 2500mah batarya ile 8 saat dayanır merak etme. 3bin mah batarya ile 11.6 inch lik bilgisayarlara 8 saati geçirtiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

quote:

intel atom 2500mah batarya ile 8 saat dayanır merak etme. 3bin mah batarya ile 11.6 inch lik bilgisayarlara 8 saati geçirtiyor

tablet olarak kyaslansa bile şuan atom lu tabletlerde internet explorer masaüstü sürümü çok hızlı bir şekilde çalışıyor. hemde adobe flash vs takılmadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

quote:

tablet olarak kyaslansa bile şuan atom lu tabletlerde internet explorer masaüstü sürümü çok hızlı bir şekilde çalışıyor. hemde adobe flash vs takılmadan.

ya masaüstü ie yi kesinlikle androidin en iyi browseri gelse kıyaslayamazsın gerçekteni. Windows 8.1 deneme sürümünde ie11 kullanıyorum metro ara yüzüde felaket hızlanmış. tablerlerdeki gibi armudun sapı üzümün çöpü diye eklentileri açmamazlık etmiyor. metro uygulamaları artmaya devam ettikçe bizim tablet tecrübemiz zenginleşecek iyice :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Unduli

Bu da 1500 tl olacaksa işimiz var, ama onun dışında uygun bir fiyata androidin de ipad inde paçasını aşağı çeker.

Bu tip ürünler 700-800 tl olsa harbiden çok alınası olurlar. Daha düşük olursa (600-650 gibi) işte o zaman herkesin elinde de göreceğimize eminim.

Ama harbiden de atom'lu bir tablete 1000 tl ve üzeri herhangi bir şey vermektense gider kendime 1100-1300 arası bir fiyata 11.6 inch core i5'Li bir ürün alırım.Sonuçta atom bu, kısaca : ''internet ve basit uygulamalar hariç her şeyi unut.'' tipi bir işlemci.Sadece internet ve basit uygulamalar için 4 haneli bir fiyat ödemeye gerçekten değmez.

7 inch'e daha fazlasının olmayacağını biliyorum ; ama madem daha fazlası olmuyor , sen de o zaman bu ürünü ''bu fiyata ancak bu olur'' kategorisinden bir fiyatla sat ki ben de alayım.Şu an bu tablet rakipsiz bir ürün ; ama bu ürünün fiyatını 4 haneli tutmak resmen bilgisayarlara rakip etmek olurdu.Ben zaten tablete 1500 tl veren insanları da anlamıyorum.Zaten o fiyata artık hybrid bilgisayarlar var, neden aynı fiyata daha azına razı olayım ki ?

• bu prototipi kesin samsun yapmış. note 10.1 ve 2. nesil samsung tabletlerine benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagami201

quote:

Orijinalden alıntı: Unduli

Bu da 1500 tl olacaksa işimiz var, ama onun dışında uygun bir fiyata androidin de ipad inde paçasını aşağı çeker.

Bu tip ürünler 700-800 tl olsa harbiden çok alınası olurlar. Daha düşük olursa (600-650 gibi) işte o zaman herkesin elinde de göreceğimize eminim.

Ama harbiden de atom'lu bir tablete 1000 tl ve üzeri herhangi bir şey vermektense gider kendime 1100-1300 arası bir fiyata 11.6 inch core i5'Li bir ürün alırım.Sonuçta atom bu, kısaca : ''internet ve basit uygulamalar hariç her şeyi unut.'' tipi bir işlemci.Sadece internet ve basit uygulamalar için 4 haneli bir fiyat ödemeye gerçekten değmez.

7 inch'e daha fazlasının olmayacağını biliyorum ; ama madem daha fazlası olmuyor , sen de o zaman bu ürünü ''bu fiyata ancak bu olur'' kategorisinden bir fiyatla sat ki ben de alayım.Şu an bu tablet rakipsiz bir ürün ; ama bu ürünün fiyatını 4 haneli tutmak resmen bilgisayarlara rakip etmek olurdu.Ben zaten tablete 1500 tl veren insanları da anlamıyorum.Zaten o fiyata artık hybrid bilgisayarlar var, neden aynı fiyata daha azına razı olayım ki ?

hocam sen z2760 ile tanışmamışsın milattan önceki atom işlemciler üzerinden yorum yapıyorsun. cod black ops 2 oynamayı bekliyorsan zaten yuh çekeceğim ama kesinlikle internet ve basit uygulamlar hariç herşeyi unut tarzı bir cihaz değil

• Sabırsızlıkla,ağzımın suyunu akıta akıta,hunharca bekliyorum bu ürünleri
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.