Şimdi Ara

..::Bateristler Buraya::.. (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
730
Cevap
10
Favori
62.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Herkes Drummerworld ve Davulcu anahtarı forumdakı nıcklerını yazabılır mı?Kimler varmıs bakalım
  • davulcu anahtari değil davul anahtari, davulcu anahtarı olur mu :)

davulanahtari güzel site ama admin'leri çok kıl adamlar. hele bi tanesi var, kendisine hiç laf söyletmez, her dediği doğrudur, yanlış dersen de seni banlamakla tehdit eder. halbuki cahilin önde gideni. o yüzden o forumda takılmıyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desci

davulcu anahtari değil davul anahtari, davulcu anahtarı olur mu :)

davulanahtari güzel site ama admin'leri çok kıl adamlar. hele bi tanesi var, kendisine hiç laf söyletmez, her dediği doğrudur, yanlış dersen de seni banlamakla tehdit eder. halbuki cahilin önde gideni. o yüzden o forumda takılmıyorum artık.

Düzeltiğin için sağ ol dikkat etmedım Admın konusunda da sana hak verıyorum.
  • Davul kaydı bulunanlar varsa paylaşabilir. Neresi iyi neresi kötü eleştirimizi, önerimizi yaparız. Özellikle elektro davullarla kayıt çok kolay, belki en iyi tarafı bu.
  • Davulanahtarina uzun süredir üyeyim, kaanaca olarak kayıtlıyım. Bu arada o kıl adminler durumu doğrudur lakin onların böyle olması iyi diye düşünüyorum. Hakeza forumun düzenliliğini buna borçluyuz derim. Bazen saçma, kişisel olarak gıcıklıkları oluyor tabi.

Bu arada bi davul mikrofon kiti denerken aldığım soundcheck kaydını ekliyorum. Solo atmaya çalışmadım, takılmaca falanda değil soundcheck sadece :)

http://www.dosya.tc/upload/MNp031/REC002.wav.html

* Kayıtta normalde hi-hate ve diğer zillere 2 tane olmak üzere 3 overhead koymak isterdim lakin overheadlerin condenser olduğunu unuttuk, sadece bir tane overhead kullandık onuda hi-hatin soluna crashin hizasına koydum. Crash o yüzden fazlasıyla boğmuş.
    * Trampete tek, rack tomlara 1 adet, altoya 1, kicke 1, zillere 1 mikrofon kullandım.
    * En önemli etken ise kayıtların netbookta yapılması. Monitör olarak netbook hoparlörü kullanmak bu tarz basit kayıtlara yol açabiliyor. :)
    * Trampetin tonu çelik trampeti andırıyor o da trampete tek mikrofon kullandığımız için.
    * Tabi kayıt ekipmanlarının yanında akustik seste önemli; Davul olarak kendi davulumu ve zillerimi kullandım. Derilerinin çok eski olması tonu büyük oranda bozdu ki akort etmek bile çok zor su anki durumuyla.

Kayıt yada herhangi bir şey hakkında merak edilenler varsa yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: inismona

Davulanahtarina uzun süredir üyeyim, kaanaca olarak kayıtlıyım. Bu arada o kıl adminler durumu doğrudur lakin onların böyle olması iyi diye düşünüyorum. Hakeza forumun düzenliliğini buna borçluyuz derim. Bazen saçma, kişisel olarak gıcıklıkları oluyor tabi.

Bu arada bi davul mikrofon kiti denerken aldığım soundcheck kaydını ekliyorum. Solo atmaya çalışmadım, takılmaca falanda değil soundcheck sadece :)

* Kayıtta normalde hi-hate ve diğer zillere 2 tane olmak üzere 3 overhead koymak isterdim lakin overheadlerin condenser olduğunu unuttuk, sadece bir tane overhead kullandık onuda hi-hatin soluna crashin hizasına koydum. Crash o yüzden fazlasıyla boğmuş.
    * Trampete tek, rack tomlara 1 adet, altoya 1, kicke 1, zillere 1 mikrofon kullandım.
    * En önemli etken ise kayıtların netbookta yapılması. Monitör olarak netbook hoparlörü kullanmak bu tarz basit kayıtlara yol açabiliyor. :)
    * Trampetin tonu çelik trampeti andırıyor o da trampete tek mikrofon kullandığımız için.
    * Tabi kayıt ekipmanlarının yanında akustik seste önemli; Davul olarak kendi davulumu ve zillerimi kullandım. Derilerinin çok eski olması tonu büyük oranda bozdu ki akort etmek bile çok zor su anki durumuyla.

Kayıt yada herhangi bir şey hakkında merak edilenler varsa yardımcı olmaya çalışırım.

İndirdim Akşama dinlerim herhalde

• Sizce en bateri çaldırmaya özendiren baterist kim? Grubuyla çaldığı şarkıları dinlemesi eğlenceli olan, onu dinledikçe sizin de çalmak istediğiniz bir baterist var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: husoman

Sizce en bateri çaldırmaya özendiren baterist kim? Grubuyla çaldığı şarkıları dinlemesi eğlenceli olan, onu dinledikçe sizin de çalmak istediğiniz bir baterist var mı?

Mike Portnoy ve Jürgen Reil. Portnoy bazen adamı soğutabiliyor ama orası ayrı
  • quote:

Sizce en bateri çaldırmaya özendiren baterist kim? Grubuyla çaldığı şarkıları dinlemesi eğlenceli olan, onu dinledikçe sizin de çalmak istediğiniz bir baterist var mı?

Grup olarak bılmem ama benım özendıren adam olarak tony royster jr, Thomas Lang VE jojo Mayer en basıt olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDrum -- 4 Haziran 2011; 22:13:07 >
  • Teşekkürler. Dinliyim bi
  • Merhaba.
    Bateri çalmayı öğrenmek istiyorum, ilk adım nasıl olmalı? Bateri konusunda hiçbir fikrim yok, o yüzden öneriniz lazım. Yani siz bateri çalmaya nasıl başladınız, eğitimini nasıl aldınız?
  • quote:

Ek olarak Gavın harrıson ve Gruplarda calan olarakda Travis orbin , Necrophagist in davulcusu Romaın Goulon dıyebılırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDrum -- 5 Haziran 2011; 15:44:32 >
  • quote:

Davulanahtarina uzun süredir üyeyim, kaanaca olarak kayıtlıyım. Bu arada o kıl adminler durumu doğrudur lakin onların böyle olması iyi diye düşünüyorum. Hakeza forumun düzenliliğini buna borçluyuz derim. Bazen saçma, kişisel olarak gıcıklıkları oluyor tabi.

Kayıt takılmaca olmus ama bence gecıslerde bazen erken davranmıssın gerekız sekılde olmus bazıları ve senkronizasyon sorunu var gıbı bıraz.

• Kayıtta mikrofonların kurulum, tonlama aşaması dahil toplam yarım saat olunca insan metronom, ölçü pek sallamıyor :D Parçaların hepsinin anlaşılabilmesi için özellikle hepsini teker teker ön plana çıkarmaya çalıştım. Tekrar bi kayıt imkanım olursa yoğun olmayan bir zamanda özenli şekilde kaydedip ekleyebilirim.
  • quote:

Kayıtta mikrofonların kurulum, tonlama aşaması dahil toplam yarım saat olunca insan metronom, ölçü pek sallamıyor :D Parçaların hepsinin anlaşılabilmesi için özellikle hepsini teker teker ön plana çıkarmaya çalıştım. Tekrar bi kayıt imkanım olursa yoğun olmayan bir zamanda özenli şekilde kaydedip ekleyebilirim.

Doğru zaten oyle takılmaca demıssın
  • DarkMetallica yani Efe kardeşimin konser videosu :)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1385574936906

5 Haziran Döner Günü :D

Ekleme: 2:35e dikkat :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inismona -- 7 Haziran 2011; 19:11:44 >
  • İlerleyen dakikalarda artıyor sayıları.
  • quote:

DarkMetallica yani Efe kardeşimin konser videosu :)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1385574936906

5 Haziran Döner Günü :D

Ekleme: 2:35e dikkat :D

Ben de 2.35 de ufak bi solo falan bekledim, ama daha güzel bişey çıktı .) Davulcu da olsa erkek erkektir.
  • Niye o kadar kastın calarken az serbest olaydın rahat rahat calsaydın ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çöpadam

Beyler Herkes Drummerworld ve Davul anahtarı forumdakı nıcklerını yazabılır mı?Kimler varmıs bakalım
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.