Şimdi Ara

Ufak kaza yaptım, tutanak yok, ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
6.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Bugün sıkışık trafikte öndeki araç dururken ben sağ şeride geçmeye çalışıyordum. Aracın burnunu hafif sağa çıkardım ve bekledim. Sağ şerit boştu fakat öndeki araç kurtarmadığı için hareket etmesini bekledim. Önümdeki aracın önü boşaldı ve hareket ettiği sırada bende sağa doğru manevra yaptım arkama bakarak. Tam o sırada öndeki araç durdu, ben de frene bastım ama iş işten geçti tabi. Bende hiç hasar yok, diğer araç Nissan Juke,el büyüklüğünde göçük var yarısı tampon plastiğine denk geliyor yarısı çamurluğun kıvrımına.

Kazadan sonra tutanak tutmadık, diğer taraf kazanın fotoğraflarını çekti. 300 lira ver devam edelim yolumuza dedi fakat reddettim. Şahsen o hasarın 300 liralık bir masraf çıkaracağını düşünmedim. Yarın araç sahibiyle buluşacağım. Bir tanıdığım "Getir ben halledeyim" dedi. Fakat araç sahibide kendi tanıdığı ustasının yanına gitmeyi teklif etti. Sizce ne yapmalıyım? Karşı tarafın "Ya benim ustam yapacak ya da servise gideriz" diyip, benim tanıdık ustama gitmeyi reddedebilir mi? Reddedebiliyorsa eğer, işin içinden nasıl çıkabilirim?

Bir de hatanın tamamının bende olduğunu düşünüyorum ama, karşı tarafın da bir kusuru var mıdır sizce?

Edit: Bu durumda trafik sigortam ne işe yarayacak benim? Aslında benim cebimden para çıkmaması gerekmiyor mu? Daha 1 ay önce 400 liraya yenilettim, sigortanın ödemesi için ne yapmam gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chimaerane213 -- 8 Haziran 2013; 3:32:42 >

• Tutanak tutun, trafik sigortanızdan alsın masrafını. Cebinizden para vermenize gerek yok böyle bir durumda. Tabi, yıl sonunda trafik sigortanızın primi artabilir ama adamın sizin sigortanızın bunu ödeyeceğini bile bile tutanak tutmaması bana şüpheli geldi.
  • Ben bu durumları hiç anlamam kaza yap tutanak tutma,boşverin o sizin pesinizden koşsun.
  • Para vermeyin derim. Ustasıyla anlaşıp para koparmak isteyebilir. Ama sizin ustaya da gitmek istemeyebilir sonuçta sizin ustanızın işçiliği iyi olmayabilir.

Bu tip durumlarda en azından olay anında resim çekerseniz anlaşamamazlık durumunda tutanak tutarsınız. Adam orta yolu kabul etmiyorsa tutanak tutalım o kadar nakit verecek durumum yok de. Tabi adam ile buluşmaya gittiğinde her ihtimale karşı yanında bir iki arkadaşınız olsun. Adam tutanak tutmaya yanaşmazsa kavga çıkarabilir.
  • Tutanak sigorta için var, ben kaza yaptım elimde hiçbir yazılı belge yok sigortam ödesin derseniz insanlar güler size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chimaerane213

Merhabalar. Bugün sıkışık trafikte öndeki araç dururken ben sağ şeride geçmeye çalışıyordum. Aracın burnunu hafif sağa çıkardım ve bekledim. Sağ şerit boştu fakat öndeki araç kurtarmadığı için hareket etmesini bekledim. Önümdeki aracın önü boşaldı ve hareket ettiği sırada bende sağa doğru manevra yaptım arkama bakarak. Tam o sırada öndeki araç durdu, ben de frene bastım ama iş işten geçti tabi. Bende hiç hasar yok, diğer araç Nissan Juke,el büyüklüğünde göçük var yarısı tampon plastiğine denk geliyor yarısı çamurluğun kıvrımına.

Kazadan sonra tutanak tutmadık, diğer taraf kazanın fotoğraflarını çekti. 300 lira ver devam edelim yolumuza dedi fakat reddettim. Şahsen o hasarın 300 liralık bir masraf çıkaracağını düşünmedim. Yarın araç sahibiyle buluşacağım. Bir tanıdığım "Getir ben halledeyim" dedi. Fakat araç sahibide kendi tanıdığı ustasının yanına gitmeyi teklif etti. Sizce ne yapmalıyım? Karşı tarafın "Ya benim ustam yapacak ya da servise gideriz" diyip, benim tanıdık ustama gitmeyi reddedebilir mi? Reddedebiliyorsa eğer, işin içinden nasıl çıkabilirim?

Bir de hatanın tamamının bende olduğunu düşünüyorum ama, karşı tarafın da bir kusuru var mıdır sizce?

Edit: Bu durumda trafik sigortam ne işe yarayacak benim? Aslında benim cebimden para çıkmaması gerekmiyor mu? Daha 1 ay önce 400 liraya yenilettim, sigortanın ödemesi için ne yapmam gerek?

Tamiri siz yaptıracaksanız ustayı seçme hakkı da sizin olmalı. ne biliyim ben onun tamircisinin parayı yarı yarıya kırışmayacağını.

• Cevaplar için çok teşekkür ederim. Şöyle ki, hem ilk kazam olduğu için hem de kusurlu taraf olduğum için sigortanın ödeyeceği hiç aklıma gelmedi benim. Forumda biraz araştırınca gördüm. Eğer sigortanın karşı tarafın masrafını karşıladığımı bilsem hemen o an tutanak yazardım olmadı polisi arardım.
    Eğer adam "yok ben tutanakla uğraşamam, kaza yerinde söyleyecektin, iş işten geçti" derse ne yapabilirim? Sigorta gibi bir imkan varken cebimden para çıkmasını istemiyorum, malesef bilinçsiz olduğum için kazayı yaptıktan sonra öğrendim bu sigorta işini...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sigmaPI

Tutanak tutun, trafik sigortanızdan alsın masrafını. Cebinizden para vermenize gerek yok böyle bir durumda. Tabi, yıl sonunda trafik sigortanızın primi artabilir ama adamın sizin sigortanızın bunu ödeyeceğini bile bile tutanak tutmaması bana şüpheli geldi.

Hocam peki dün yaptığım kazanın tutanağını bugün tutabilir miyiz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sigmaPI

Tutanak tutun, trafik sigortanızdan alsın masrafını. Cebinizden para vermenize gerek yok böyle bir durumda. Tabi, yıl sonunda trafik sigortanızın primi artabilir ama adamın sizin sigortanızın bunu ödeyeceğini bile bile tutanak tutmaması bana şüpheli geldi.

Hocam peki dün yaptığım kazanın tutanağını bugün tutabilir miyiz?

Evet tutabilirsiniz, sonuçta fotoğraf var dediniz. Olmasaydı sorun olabilirdi.
  • Tekrardan teşekkür ederim. 50 liraya bağladık işi. Karşı taraf tutanak işine yanaşmadı, aracı satma planı varmış ve daha önceden hiç hasarı yokmuş, sicili bozulsun istemiyormuş. Bende cebimden para ödemeye yanaşmadım tutanak konusunda ısrar ettim. Karşı tarafın ustası geldi 100e hallederiz dedi, 50ye kadar indirebildim.
  • quote:

Tekrardan teşekkür ederim. 50 liraya bağladık işi. Karşı taraf tutanak işine yanaşmadı, aracı satma planı varmış ve daha önceden hiç hasarı yokmuş, sicili bozulsun istemiyormuş. Bende cebimden para ödemeye yanaşmadım tutanak konusunda ısrar ettim. Karşı tarafın ustası geldi 100e hallederiz dedi, 50ye kadar indirebildim.

Juke göçüğü için 50 lira iyi fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Tutanak sigorta için var, ben kaza yaptım elimde hiçbir yazılı belge yok sigortam ödesin derseniz insanlar güler size.

bizim arabanın kapıyı göcertmişlerdi servise bıraktık sigorta baktı.sac degişti bukadar. ne belge ne tutanak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

quote:

Tutanak sigorta için var, ben kaza yaptım elimde hiçbir yazılı belge yok sigortam ödesin derseniz insanlar güler size.

bizim arabanın kapıyı göcertmişlerdi servise bıraktık sigorta baktı.sac degişti bukadar. ne belge ne tutanak.

Trafik sigortasından mı bahsediyorsunuz?

Kaskodan bahsetmiyoruz yalnız biz.
  • quote:

quote:

quote:

he kaskoyu yazmıstımda trafik içinde gerek yok diye biliyorum ben
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Öyle şey olur mu üstad.

Tramere tüm evraklar gidip suçlu belli olmadan kasko beş kuruş para çıkarmaz servis yada sürücüye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 9 Haziran 2013; 1:18:25 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Öyle şey olur mu üstad.

Tramere tüm evraklar gidip suçlu belli olmadan kasko beş kuruş para çıkarmaz servis yada sürücüye.

kasko için konusuyorum .ben ne evrak ne tutanak hiçbişeysiz servise bıraktım bilirkişi baktı ona göre yapıldı araba. aldım :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Öyle şey olur mu üstad.

kasko için konusuyorum .ben ne evrak ne tutanak hiçbişeysiz servise bıraktım bilirkişi baktı ona göre yapıldı araba. aldım :)

Tamam bende trafik sigortası için konuşuyorum, bu konuda trafik sigortasıyla ilgili.

• Kaza yaptım doğan 1988 model araçla yola çekilmiş bir minübüse çarptım araçta ufak çizik ve gözçük var çok ufak benim araçta ise sağ ön çamurluğun bölümü orta derece de kırık çökük var aracı yeni aldım polisler geldi sigorta yok dedi 77 lira ceza kesti aracı çektiler 90 lira da oraya vericem alırken polis tutanak yazdı mahkeme falan dedi .bana aracı aldığın kişiyle sigorta işlerini halledin dedi karşı tarafın kaskosu falan varmış cıkamassın dedi altından hemen sigortasını yaptırın dedi . tamam dedim yardım edin nasıl yapcam ne yapcam aracın masrafı ne olabilir farın olduğu bölge orta hasarlı Yardım edin lütfen.
  • Merhaba. Konu çok eski galiba pek bilmiyorum ama benimde benzer sorunlarım var .Kendimi kötü hissediyorum lütfen ciddi cevaplar verin.Bayramdan iki gün önce elektrikli motorumla kenarda durur haldeyken bi araç bana vurdu içinden 5 genç çıktı biri abi telefonunu ver ben hasarını karşılarım dedi. Neyse kendi ustama götürdüm işçilik dahil 1400 TL dedi çocuk beğenmedi fiyatı abi ben yaptırayım ustama dedi tamam dedim neyse tekerleği bigünde yaptı yürüründe sıkıntı yok. O akşam babama abi size 800 lira atarım yaptırırsınız demiş. Bugün babamın öyle söylediğini söyledim ne parası hayırdır yok öyle bişey dedi. Parça gelecek yaptırcam dedi. Ucuza ne parçası getirecek bilmiyorum bekle abi dedi. Tamam kardeşim dedim sıkıntı çıkmasın diye. Eğer ses çıkarıp masrafımı karşılamazsa ne şekilde hasarı karşılatırım kamera kaydı veya WhatsApp mesajlarını savcılığa versem ne zaman ve nasıl sonuçlanır ben onunla karşı karşıya gelir miyim yoksa mahkeme çözüp bana sonucu ve maliyeti gönderir mi merak ettiklerim bunlar. Şimdiden ciddi cevaplarınız için teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.