Şimdi Ara

%100 düşük gi , %100 sağlıklı Bisküvi Tarifim / ss li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
8
Favori
2.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

70 gram yulaf ezmesi ( Kalori:249.Karbonhidrat:42.49 gr.Protein:8.82 gr.Yağ:4.90 gr) ( eti lifalif )
    20 adet badem ( 22 gr 132 kalori, 12 gram yağ,4 gram protein ,4 carb ) ( çiğ , kavrulmamış )
    Biraz çörek otu. ( sayısız faydalı yağ asidi içerir)
    5 çorba kaşığı su

Evet yanlış duymadınız içine herhangi bir yağ eklemicem kesinlikle borcama yapışma gibi birşey olmadı kafanız rahat olsun yağlamanıza gerek yok

Hepsini Robota koyun bi güzel çekin( İsterseniz yulaf ezmesini ayrı çekip un haline getirip, Bademi de biraz iri halde bırakıp karıştırabilirsiniz)

5 çorba kaşığı suyu karışıma dahil edin ve hamur kıvamını bulana dek karıştırın.
    Ardından oluşan hamuru borcama koyun ve üstüne kaşıkla bastıra bastıra tüm borcama yayın.(kaşığa yapışması normaldir hafif hafif yapın )

sonra 15 dakka falan fırına verin 200 derecede.
    ardından çıkartıp şeritler halinde kesin
    tekrar 10 dakkalığına fırına verin ara sıra kontrol ederek gerekli kıtırlığa ulaştığını anlayınca fırından alın.

Kendini toparlaması için biraz bekletin . Ardından bıçak izleri olan yerlerden kırın.

Afiyet olsun :)

Çay , kahve ile birlikte harika gidiyor üstelik glisemik indeksi de çok düşük.

Besin tablosu

toplam 92 gram
    272 kalori
    46,5 karbonhidrat
    16 gram sağlıklı yağ
    12 gram bitkisel protein.

Veeee ss ile süsleyeyim konuyu

%100 düşük gi , %100 sağlıklı Bisküvi Tarifim / ss li

Tad deneyimi : Böyle bişey olamaz arkadaşlar dışarıda alıp yediğimiz çubuk kıraker kıvamında çıtırlık yakaladım, Tad bakımından çörek otu ve badem sayesinde 10 numara bi lezzet elde ettim deneyin mutlaka... Karbonhidrat ihtiyacını güzel şeylerden karşılamak adına kurtarıcı lezzet bence.

Blogumdan önce burada yayınlıyorum bu kıyağımı da unutmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlfredBorden -- 7 Haziran 2013; 15:55:26 >

• denemekte fayda var :D
  • Güzel tarif! ellerine sağlık. Biraz tuz da eklenirse daha iyi olur tabi.

Bunun tatlı versiyonuda yapılabilir, su yerine süt, çörekotu yerine tarçın ve şekerine de stevia.. low carb diyetine uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Güzel tarif! ellerine sağlık. Biraz tuz da eklenirse daha iyi olur tabi.

Bunun tatlı versiyonuda yapılabilir, su yerine süt, çörekotu yerine tarçın ve şekerine de stevia.. low carb diyetine uygun.

Tuz benimde aklımdaydı fakat sabah yeterince tuz aldığım için tarife koymadım burada belirtecektim ama unutmuşum .

Evet olabilir denemek lazım onuda , Hem low carb diyetine uygun hemde yulaf ezmesini yiyemiyenler için alternatif yeme şekli olarak uygun. Masa da durduğu taktirde 5 dk'da gidiveriyor

teşekkürler.

@melfuranyus

pentax k - r

@ZapieL

dene mutlaka tavsiye ederim.

• Lezzetli görünüyor, güzel bir atıştırmalık olmuş.
  • Bende denerim programda boşluk olursa
  • Guzel gorunuyor biraz zeytinyagi ve cok az tuz ekleyerek yaparim evde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buna birde çikolatalı 1 ölçek whey eklesek ne olur sizce =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank08

Buna birde çikolatalı 1 ölçek whey eklesek ne olur sizce =)

whey ısıl işlemde değerini kaybediyor dolayısı ile sadece tat verir protein değil o yüzden whey değilde eğer tatlı versiyonunu yaparsak eritilmiş bitter çikolata eklenebilir ya da kakao

arkadaşlar yapın mutlaka cidden dediğim çıtırlıkta oldu. Deneyen olursa buraya nasıl sonuç aldığını yazarsa sevinirim

@Bestanden

tuz olabilir, fakat ben yağın gereksininimi hiç duymadım bademin içinde ki yağ o gereksinimi verdi.

@melfuranyus

aklıma bir yöntem gelirse paylaşırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlfredBorden -- 7 Haziran 2013; 18:02:05 >

• AlfredBorden kullanıcısına yanıt
    zaten bulktayım 2-3 çay kaşığı zeytinyağından zarar gelmez
  • Güzel tarif eline sağlık da bu kadar az mı yaptın ? 2-3 ölçek yapsaydın da uğraştığına deyseydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Güzel tarif eline sağlık da bu kadar az mı yaptın ? 2-3 ölçek yapsaydın da uğraştığına deyseydi

güzel olmasaydı da çöpe giderdi denemelik verdiğim değerlerde yaptım

bi dahakine 2 katı yaparım ama

• AlfredBorden kullanıcısına yanıt
    Deneme amaçlıysa ayrı tabi
  • Denicem bende =) çok güzel gözüküyor ..
  • valla abuk subuk bişey yaptın sandım.Girip depresifligimi yapıp cıkacaktım
    ama gerçekten basit ve güzel olmuş..

arkadaşın dedigi gibi tarşın olabilir gerçekten

ben bimden aldıgım simbat lüx çerezi kekime dahil etmiştim ama piştikten sonra mundar oldu güzelim lüx çerezler
    sakın farklı kuruyemişler koyma

kuru üzüm denenebilir aslında

bu arada kuş yemine benzemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

valla abuk subuk bişey yaptın sandım.Girip depresifligimi yapıp cıkacaktım
    ama gerçekten basit ve güzel olmuş..

arkadaşın dedigi gibi tarşın olabilir gerçekten

ben bimden aldıgım simbat lüx çerezi kekime dahil etmiştim ama piştikten sonra mundar oldu güzelim lüx çerezler
    sakın farklı kuruyemişler koyma

kuru üzüm denenebilir aslında

bu arada kuş yemine benzemiş

Haha

Tecrübeliyim bu konularda hocam

Tatlı için tarçın güzel gider aynen bi ara da tatlı versiyonunu yapıyım bari bu kadar istek var.

Bu arada harbiden benzemiş kuş yemine

@melfuranyus

Tarifte anlaşılmayan yer mi var hocam kolay aslında yapımı basit bayağı bi dahakine aşamaların da fotosunu çekeyim en iyisi

• güzel gözüküyor
    ama fırınım yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necessa®i -- 7 Haziran 2013; 23:03:21 >
  • arkadaşlar, sabah tekrar yaptım fakat biraz pişmesi aceleye geldi. Dünkü daha kıtır olmuştu o yüzden belirteyim dedim, yavaş yavaş pişirin acele etmeyin
  • Güzel görünüyor denicem birkaç gün sonra
  • üşenmezsem yapabilirim:D görüntüsü güzel hoşuma gitti ve canım çekti şuanda.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.