Şimdi Ara

Kemençe Hakkında Her Şey (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
7
Favori
66.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • furkan kardeşim isteklerin arasında yer alan çavuşlu diye diye adlı parça sitemizde al aşşağı vur dizi diye birde gideceğum torula adlı parça torul diye yer almakta şuan bende marsis.CS arkadaşımız gibi notalarla pek ilgilenemiyorum kemençeyi bile elime zor alıyorum oyüzden bu aralar pek isteklerinizi şahsen karşılayamayavağım fakat aklıma gelen ufak çaplı notalar oldukça yada buldukça sizlerdende esirgemeyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaylanun Çimenine Bir Kısmı Yararlı Olur Umarım

Re Re MiFaMiFa Sol Mi Re
    Mi Mi Re Do Re Re Do
    Do Re Mi Re Mi Mi Re Do
    Re Re Do Si Do Do Si

inşallah yararlı olur devamını getiren olursa onlarda burada paylaşsın

• Sevgili arkadaşlar bende bu işe meraklıydım ve Matthaios Tsahouridis isimli yunan kemençe virtüözünü internetten dinledikten sonra üniversitede Musa Ağun isimli Rizeli kemençe yapan hoca ders veriyordu ve başladım.Kemençe hakkında nota ve genel anlamda bilgi veren kitap var mı ??
  • merhaba

yaklaşık bir yıl önce bir arkadaşım vasıtası ile ismail kırcı ya kelebek ağacında fa# kemençe yaptırdım. koro da kullanmak istiyorum ama sazlar do ya da do# e çekildiği için uyum sağlayamıyorum. kemençe telleri 25-35-62 ölçülerinde. uyum sağlamak için hangi kalınlıkte telleri kullanmam lazım. ben çalarken C# F# B ye çekiyorum.
  • Arkada?lar merhaba,

Yukarydaki listede veya listede olmayan ve tavsiye edebilece?iniz bir kurs var mydyr?

Yyi günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkzkn -- 27 Şubat 2014; 12:44:41 >
  • s.a arkadaşlar ben kemençe çalmaya yeni yeni başlıyorum sizden ricam en basit ten başlayarak iki satır gibi kemençe notası paylaşmanız şimdiden teşekkürler
  • Hocam verdiğiniz notalar için çok teşekkürler. Benim de bir isteğim olacak.

Game of thrones dizi müziğihttps://youtu.be/ClQX76jtvFc
  • marsis.CS, hocam size ulaşabileceğim bir e-mail adresi falan verebilir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • [DHTUBE=] Öncelikle herkese merhaba :-) yukarıdaki askeri_pilot adlı üye benim. O mesajı atalı yaklaşık bir sene geçmiş ve artık kendi çapımda bir şeyler çalabiliyorum. Ben bu enstrümanı kendi kendime öğrenmek zorunda kaldım, kursa gidemedim. Size şunu söyleyeyim kursa gitmek kısa vadede hızlı ilerlemenizi sağlıyor. Başlangıçta 1-3 ay arası kursa gitmeniz size çok büyük bir artı sağlar. Fakat 3 aydan sonrası gereksiz masraf olacaktır. Bu 3 aylık süre boyunca kulağınız gelişecek ve notaya olan bağımlılığınız ortadan kalkacaktır.

Neyse ben başka bir şey demek için giriş yaptım aslında :-). Şimdi başlangıçta benim gibi kursa falan gidemeyen arkadaşlar için bir YouTube kanalı açtım. Kendimce solfej videoları falan atıyorum. Aşağıya kanaldan birkaç video atıyorum. İstek parçalar olursa müsait oldukça solfejlerini kanala yüklerim. Herkese kolay gelsin :-)

Bu arada kemençe yaptırmak isteyen arkadaşlara birkaç usta önerebilirim.

Şimdi temelde iki tip kemençe var. Otantik(yöresel) ve Rum tipi. Görüntü dışında aralarında çok bir fark yoktur. Rum tipi kemençe günumüzde daha çok modern parçalar için kullanılıyor. Ancak Selçuk Balcı nın otantik tip kemençe ile de modern parçaları gayet güzel bir şekilde çaldığı videolar da var YouTube da. Neyse ben usta önerecektim :-)

Rum tarzı kemençe için Trabzon'da Ahmet Saral, Ankara'da Mehmet Furkan Kablander, İstanbul'da da Yılmaz Karadumanı önerebilirim. Bu ustalar fiyat bakımından uygundur. Fakat bunun dışında fiyat olarak biraz daha pahalı olup kemençeleri çok iyi ustalar var. İstanbul'da Ayhan Kaya, Trabzon'da Güven usta.

Otantik tip kemençede de Trabzon'da Hasan Cin, İstanbul'da Ziya Güner, artı olarak Yakup Aydın var hangi şehirde olduğunu bilmiyorum.

Neyse kısaca ilgisi olan varsa kemençeye yardımcı olabilirim yani :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karadeniz Kemençe -- 2 Şubat 2017; 14:29:9 >

• Sahne deneyimi olan ve ritimler hakkında bilgisi olan var mı
  • Abi ben kemençeye yeni başladım ancak akordunu bir türlü beceremiyorum orta telden hep çok ince ses geliyoe yardımcı olabilir misiniz

• marsis.CS M kullanıcısına yanıt
    Banada atabilir misiniz.

• https://www.youtube.com/watch?v=aZXIFcQfhjs&feature=youtu.be
    Hocam mümkünse bunun notalarını yazabilir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.