Şimdi Ara

Tablete Whatsapp yükleme (rootsuz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
20.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık 1 hafta önce bunun ilgili bir konu açmıştım
    kuzenim türktelekomun kampanyasından acer tablet aldı ancak whatsapp tabletleri desteklemediği için yükleyememiş
    internette biraz araştırdım ancak bu aralar biraz meşgul olduğumdan ancak bugün bakabildim
    ve şunu söyleyebilirimki internette yazıldığı gibi değil çok çok basit bir şekilde, hemde tablete root yapmadan, başka herhangi bir telefona yada PC'ye gerek kalmadan whatsapp kurabiliyosunuz

öncelikle link'ten "SRT AppGuard" uygulamasını indiriyorsunuz
    site almanca, uygulamada ilk önce almanca olarak açılıyor fakat yüklediğinizde ingilizce oluyor
    zip halinde o yüzden açmak için file manager gerekli ben "astro file manager" kullanıyorum ancak "es file manager" da oldukça popüler
    ardından bu uygulamayı kuruyoruz

daha sonra whatsapp'ın kendi sitesinden (yani burdan) whatsapp'ı indiriyoruz ve kuruyoruz ancak açmıyoruz

ardından Appguard uygulamasını açıyoruz ve üstteki "secure a new application" kısmına tıklıyorz
    orada "whatsapp" seçip "ok"'ye tıklıyoruz ve uygulamanın 3 adımı yapmasını bekliyoruz, her adımda bize soruyor ve bizde ok'liyoruz
    bu kısım biraz uzun sürebilir sakın çalışmıyo olmuyo falan diye kapatmayın
    bu arada uygulamayı kaldırıp tekrar yüklüyor bu yüzden ne oluyo falan demeyin
    sonra uygulamnın ana sayfasında 2. satırda yer alan "manage your secure apps" kısmına tıklıyoruz "whatsapp" seçiyoruz
    burda uygulamanın telefon bilgilerini öğrenme kısmını siliyoruz
    ve uygulamamızı açıyoruz

muhtemel sorunlar:
    "secure a new app" bölümünde "scan and secure app" kısmına tik atmadı yada
    2 tanesi oldu ancak sonuncuda tekrar yükleme yapmadı

yapmanız gereken whatsapp"ın son sürümünü indirip yeniden yüklemek

bu arada AppGuard uygulamasına hayran kaldım çünkü root yapmadan uygulamaların izinlerini kaldırabiliyorsunuz gerçekten mükemmel
    ancak bazı uygulamalarda sorun yapabiliyor sanırım ona rağmen süper
    eğer sorun olursa "cancel" yapıp uygulamanın önceki halini yüklüyor yani sorun olsa dahi sorun olmuyor :)

• güzel bir paylaşım olmuş. peki her tablete olur mu? bende bi tablet alacağım. acaba ne bilmem lazım? ya aldığım tablette bu çalışmazsa :(
  • teşekkürler paylaşım için, bir sorum olacak
    diyelim ki yükledim, kişileri nereden alıyor acaba
    telefonda rehberdekilerden alıyor tablette nasıl oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lettab

güzel bir paylaşım olmuş. peki her tablete olur mu? bende bi tablet alacağım. acaba ne bilmem lazım? ya aldığım tablette bu çalışmazsa :(

sim kart girişi olan tabletlere whatsapp gibi uygulamalrı zaten yükliyebilirsiniz
    sim kartı olmayanlarda ise genelde kabul etmiyor
    ancak appguard her tablete yüklenebilir. daha önce dediğim gibi herhangi root yada başka işlem gerekmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

teşekkürler paylaşım için, bir sorum olacak
    diyelim ki yükledim, kişileri nereden alıyor acaba
    telefonda rehberdekilerden alıyor tablette nasıl oluyor

Gmail hesabınız varsa gmaili PCden açın "gmail"e tıklayın "rehber"i seçin kişileri oraya ekleyin
    ve kişilerin üstünde 3 insan kafası gibi şekil var orda "starred in android" seçeneğini seçin
    yazının orjinalinin linkini verecektim ancak pocket'a kaydetmiştim. linki almayı beceremedim :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Orijinalden alıntı: lettab

güzel bir paylaşım olmuş. peki her tablete olur mu? bende bi tablet alacağım. acaba ne bilmem lazım? ya aldığım tablette bu çalışmazsa :(

sim kart girişi olan tabletlere whatsapp gibi uygulamalrı zaten yükliyebilirsiniz
    sim kartı olmayanlarda ise genelde kabul etmiyor
    ancak appguard her tablete yüklenebilir. daha önce dediğim gibi herhangi root yada başka işlem gerekmiyor

arkadaşıma da haber verdim. onun tableti de 3g li değil.. bakalım o yapabilecek mi....

sağolun
  • Olmuyor. Eski teknik bu. Artık çalışmıyor.
  • aynen yüklenmiyor
  • Evet tel no girdikten sonra Aktivasyonu gecemiyorum

• Güncel tekiniğini bulan var mı acaba?
  • Arkadaşlar bu yöntem kesinlikle çalışıyor kendi tabletimde denedim çok teşekkür ederim telefonumdaki whats app klasörünüde attım mesajlar resimler falanda yüklendi 10 numara olmuş sağol.
  • Aktivasyon kodu sms olarak gelmiyorsa telefon ile isteme seçeneği var. Eğer o ekranda gelmiyorsa tableti kapat aç veya uygulamayı kaldırıp yeniden kur. Benim tablettede 3g yok fakat whatsapp kullanıyorum.

@abbet
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackscream1

Aktivasyon kodu sms olarak gelmiyorsa telefon ile isteme seçeneği var. Eğer o ekranda gelmiyorsa tableti kapat aç veya uygulamayı kaldırıp yeniden kur. Benim tablettede 3g yok fakat whatsapp kullanıyorum.

@abbet

Bahsettiklerinin hepsini denedim yemedi ? Sebebini bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: abbet

quote:

Aktivasyon kodu sms olarak gelmiyorsa telefon ile isteme seçeneği var. Eğer o ekranda gelmiyorsa tableti kapat aç veya uygulamayı kaldırıp yeniden kur. Benim tablettede 3g yok fakat whatsapp kullanıyorum.

@abbet

Whatsapp uygulamasını kendi sitesindenmi indirip kurdun?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abbet

quote:

@abbet

Whatsapp uygulamasını kendi sitesindenmi indirip kurdun?

Farklı farklı 3-5 tane sürüm denedim hepsinde aynı sorun. Sendeki sürüm nedir ? apk sını upload etme şansın var mı ?

• var mı yapabilen ?
  • Bende beceremedim yukledimde tablette kullanilmiyor suan icin diye uyari cikiyor

• Butun adimlari uyguladim ama dogrulamayi gecemedim bende.

• WiFi Tabletlerde WhatsApp kullanımı ancak Akıllı telefonunuzdan kullanabildiğiniz bu WhatsAppı değişik yollar ve programlar örneğn TitaniumBackup yardımı ile Tablete aktarmak şeklinde oluyor.

Aktarma sonrasında telefondan silmek de gerekiyormuş..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tablet ve telefon rootlu ise, ve telefonda Whatsapp hiç kurulmamış ise şöyle yaparsınız:

1. Telefona düzenli kullandığınız cep telefonu numarası (numara 1) dışında bir numaralı SIM kart (numara 2) takın.
    2. Whatsapp'ı telefona Google Play Store üzerinden kurun ve bu numaraya (numara 2) gelen SMS ile aktive edin.
    3. Titanium Backup ile Whatsapp'ı yedekleyin. Ardından telefondan Whatsapp'ı kaldırın.
    4. Yedeklediğiniz Whatsapp verisini tablete aktarın.
    5. Titanium Backup ile tablete Whatsapp'ı kurun. Artık tablette numara 2 ile Whatsapp çalışıyor olmalı.
    6. Düzenli kullandığınız numara ile telefona Whatsapp'ı yeniden kurun. Telefonda da Whatsapp numara 1 ile çalışacak.

Ben bu şekilde yaparak Artes tablete Whatsapp kurmuştum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.