Şimdi Ara

Intel i7-4930MX işlemcili MSI GT70 Dragon Edition 2 Extreme tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel i7-4930MX işlemcili MSI GT70 Dragon Edition 2 Extreme tanıtıldı

MSI, ilk kez geçtiğimiz yılın sonunda piyasaya sürdüğü özel GT70 sürümünde kullandığı Dragon Edition tasarım anlayışına 2013 ürün yelpazesinde çok daha fazla modelde yer verecek. Bunların başında gelen Dragon Edition 2, Computex 2013 öncesi gün yüzüne çıkmıştı. Haswell işlemci ve GTX780M ekran kartıyla güncellenmiş Dragon Edition olarak nitelendirilebilecek bu cihazı bugün resmiyet kazanan Dragon Edition 2 Extreme izledi. 17.3 inçlik Full HD çözünürlüklü mat LCD ekrana sahip oyun odaklı dizüstü bilgisayar, GT60 3K Edition'dan sonra MSI'nın Intel i7-4930MX Extreme Edition işlemciyle donattığı ikinci ürün olarak fuar alanında katılımcıların beğenisine sunuldu. 1536 CUDA çekirdekli GeForce GTX780M ekran kartıyla gelen Dragon Edition 2 Extreme'nin 3DMark Vantage puanı 32.000 seviyesine ulaşırken; bilgisayarı üç SSD ile Super RAID 2 teknolojisi sayesinde 1500MB/saniye veri aktarım hızına çıkarmak mümkün oluyor.

Hız aşırtma düzenlemelerine gerek kalmadan 4.1GHz hızına kadar çıkarılabilen işlemcisiyle Dragon Edition 2 Extreme, Cooler Boost 2 teknolojisi ve MSI'nın batarya ile AC/DC adaptörü bir araya getirerek daha yüksek güç değerlerine ulaşabilme imkanı sağlayan NOS özelliğinin getirisi olarak GPUnun performansını %10 artırarak kullanıcısına standart performans değerlerinin çok daha üzerine çıkabilme olanağı sunuyor. Bilgisayarın diğer özellikleri şöyle; SteelSeries arkadan aydınlatmalı tuş takımı, Killer Wireless N 1202, Windows 8 işletim sistemi, 4 ekrana kadar görüntü aktarımı sağlayan Matrix ekran teknolojisi, VGA, mini DisplayPort, HDMI çıkışları, Audio Boost, Sound Blaster ve Dynaudio ses teknolojileri.

Halihazırda Dragon Edition 2 çözümleri 1.500$'dan başlayan fiyatlarda dünya genelinde satışa sunuldu. i7-4930MX Extreme Edition işlemci ve depolama seçenekleriyle birlikte modelden modele fiyat seviyesi 3.000$'ın üstüne çıkabiliyor. En güçlü mobil Haswell işlemci konumundaki i7-4930MX ile gelen Dragon Edition 2 Extreme'nin yaz aylarında belirli bölgelerde satılmaya başlayacağı tahmin ediliyor. Üst düzey dizüstü bilgisayarın resmi ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. 

Intel i7-4930MX işlemcili MSI GT70 Dragon Edition 2 Extreme tanıtıldı

• Bunu da 3K çıkarmaları lazımdı o GT60'tan sonra bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarımı bile çok hoş , özellikle klavye :)
  • Bu 3000 doalr üzerine çıkıyorsa diğer başlıktaki 3k modeli biraz daha pahalı olacaktır 3500 dolar seviyesiniz göz önüne alalım buda ortalama 7000tl-7500tl demek.
  • Kabaca hesaplarsak;
    3000x1.90=5700
    +%18=956
    +%5 Satış Kârı=285
    Toplam=6841
    7000 Tl diyelim
    Bu fiyata alacaklarımız ise şunlar;
    1.500 Tl Ps4
    2000 Tl Telefon
    3500 Tl'ye Eksiksiz bir Pc

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Kabaca hesaplarsak;
    3000x1.90=5700
    +%18=956
    +%5 Satış Kârı=285
    Toplam=6841
    7000 Tl diyelim
    1.500 Tl Ps4
    2000 Tl Telefon

Ne alakası var?
    Zaten seyahat etmeyen normal bir insan bunu al(a)maz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gtr5000

quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Kabaca hesaplarsak;
    3000x1.90=5700
    +%18=956
    +%5 Satış Kârı=285
    Toplam=6841
    7000 Tl diyelim
    1.500 Tl Ps4
    2000 Tl Telefon

Ne alakası var?
    Zaten seyahat etmeyen normal bir insan bunu al(a)maz.

Bence seyahat etmeyen kesinlikle almamalı da. Çevremde görüyorum adamlar sadece evde kullanıyorlar ama laptop satın almışlar.
    Fiyatı ne olursa olsun aynı fiyata 2 kat fazla performans sağlayan masaüstü toplanabilir. Performansı da geçtim laptop'un ufak ekranı ve
    ergonomik olmayan dar alana sıkıştırılmış klavyesiyle oyunlardan ne derece zevk alınır orası ayrı konu.

• anlamıyorsunuz siz masaüstü bilgisayarlara kafanızı takmışsınız ilerlemiyorsunuz 3.500 tl ye çok iyi bir sistem toplanır sözüm yok ama bu ekranı da alacaksınız klavye alacaksınız üstelik bunun klavyesi özel seri arkadan aydınlatmalı webcam ve bundaki gibi iyi hoparlör ben arasıra seyahat ettiğim ve arkadaşlarımın evlerine gittiğim için laptop bakıyorum

• eskiden üniversite öğrencisiydim, hayat göçebe olduğu için notebook kullanıyordum, oyun da onunla oynuyordum.

şimdi notebooka muhtaç değilim, pc alınca rahata erdim. yine notebook alma planları yaparken bir maliyet analizi yaptım ve 2000-2500 arasında ancak orta seviyeli bir notebook alınabiliyorken bu paraya üst seviye notebooklara denk pc almaya karar verdim. oyununu sadece evde oynayanlara kesinlikle notebook almamalarını tavsiye ederim. üst seviye notebook parasının yarısına oyun oynamak için bir tane adam gibi pc, dışarda işinizi görmek için notebooktan daha kullanışlı bir tane win8 tablet alabilirsiniz.

• Bu laptopu almak geleceğe yatırım olur. ekran kartı gerçekten müthiş. işlemci desen zaten öyle . diski ayrı bir güzellik. türkiyeye ilk geldiği anda alıcam

• hocam haklısınız ancak bir msiöaldık diyelim üst kalite ekran klavye kendisiyle geliyor 17" full hd bir ekran ne kadar bilmiyorum ama aynı kalitede bir klavye 100 tlden fazla eder.performans deyince kabul ediyorum ki masaüstü koyar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Masaüstünün ekran kartları daha iyi performans verir ama son çıkan gtx780m'li bir laptop birçok masaüstüden daha iyi performans verir orası da ayrı konu.
  • Haklısınız ama gene de masaüstü performansı ayrı.Ben şimdi 2500-3000 TL bir sisstem toplayıp bir de konsol alacağım.Maxwell'e geçince de GTX 880M'li bir laptop.Hatta SLİ
  • Ya tamam ozellikler guzel de su tasarim bu kadar itici olmak zorunda mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • malicalik13 kullanıcısına yanıt
    Diğerlerine mi çarptınız lafı anlamadım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soap Mactavish8

Diğerlerine mi çarptınız lafı anlamadım ?

Anlamadım?Sadece şimdi uygun bir zaman değil onu demeye çalışıyorum.Daha fazla performans gerekli
  • malicalik13 kullanıcısına yanıt
    Hiçbir zaman en iyiye ulaşılamaz her zaman daha iyisi çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soap Mactavish8

Hiçbir zaman en iyiye ulaşılamaz her zaman daha iyisi çıkar.

+1
  • bende ilk edition u var bu alet 680m den %30 daha performansliymiş.bende evdeki desktop u atip bunu koydum.cok da iyi yaptım.istersem götürüp tv ye bağlıyorum oyun oynuyorum.istersem araba atip yazliğa götürüyorum.ama en önemlisi ev içinde mobility sağlamasi.tasarimda 10 numara.
  • ssregitoss S kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum mobilite çok önemli bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.