Şimdi Ara

Saker Aircraft firmasından askeri görünümlü kişisel jet uçak: Saker S-1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Saker Aircraft firmasından askeri görünümlü kişisel jet uçak: Saker S-1

Uluslararası şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan iş adamları için zaman çok önemli bir unsur. Dünyanın herhangi bir noktasına ulaşmak ve işlerini halletmek için oldukça hızlı uçaklar tercih eden bu kişiler için, farklı alternatifler de tasarlanmaya devam ediyor. 

ABD merkezli Saker Aircraft firması tarafından hazırlanan, askeri savaş uçaklarına benzeyen yapısıyla sivil kullanım amaçlı olarak tasarlanan ve şimdilik konsept aşamasında olan Saker S-1, üzerinde yer alan iki adet Williams FJ44-4 jet motoru sayesinde maksimum 0.95 Mach hızına ve dakikada 4,267 metre tırmana gücüne ulaşarak (+7/-3 G kuvveti) 457 metre uzunluğundaki pistler üzerinden kalkabilecek, 2,575 km (3,540 km'ye kadar arttırılabilir) menzil içerisinde uçuş yapabilecek.

Maksimum 45,000 feet yüksekliğe kadar çıkabileceği belirtilen, 8 metre kanat açıklığı ve maksimum iki kişi taşıyacak şekilde tasarlanan Saker S-1, firmanın söylediğine göre askeri savaş uçağı eğitimi gerektirmeden normal uçuş eğitimleri ile kullanılabilecek. Satın alan kişinin isteğine göre fırlatma koltuğu da eklenebildiği belirtilen uçağın, deniz mili başına tahmini 2$ işletme maliyetine sahip olacağı belirtiliyor.

Üretim aşamasının büyük bölümünün Kuzey Amerika içerisinde yapılacağı belirtilen Saker S-1 kişisel jet uçağın satış fiyatı belli olmasa da, firma resmi sitesi üzerinden ön sipariş almaya başlamış durumda. 

• tam benlik fakat 3000 km biraz az olmuş gibi

• Acaip olmuş ya. Neden daha önce kimse düşünmemiş merak ettim ?
    En güzel oyuncak gördüğüm şimdiye kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

tam benlik fakat 3000 km biraz az olmuş gibi

az mı ses hızı saatte 1224 km nereye yetişen kardeş
  • Konforlu olurmu ki acaba? Beni niye ilgilendiriyorsa
  • Aerodinamik ve çevik olması için genelde zaten az menzilli olur savaş uçakları. Bombardıman uçakları uzak mesafe uçuyor. Birde bu tip uçaklara havada yakıt ikmali yapılabiliyor öyle uzatıyorlar mesafeyide sivil versiyonda olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Aerodinamik ve çevik olması için genelde zaten az menzilli olur savaş uçakları. Bombardıman uçakları uzak mesafe uçuyor. Birde bu tip uçaklara havada yakıt ikmali yapılabiliyor öyle uzatıyorlar mesafeyide sivil versiyonda olmaz.

anladım. kısa mesafelerde işe yarar o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1444

quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

tam benlik fakat 3000 km biraz az olmuş gibi

az mı ses hızı saatte 1224 km nereye yetişen kardeş

3000 toplamda gittiği km hocam. bence az yani. Türkiye kadar daha gidiyorsun kısacası.
  • Aynı hıza sahip (1,010 km/h) B2 uçurmak gibi bir şey. Ancak ses hızını geçemiyor :(http://www.aerospaceweb.org/aircraft/bomber/b2/

Askeri Uçak Maksimum Hızları Tam liste:http://www.aerospaceweb.org/question/performance/q0030b.shtml

• doom günü hediyesi
  • deniz mili başına 2$ ?? Bir tercüme hatası var galiba :)

• Arkadaş bu nedir yav.

• Altına taramalı bonba da taktın mı ciuv ciuvvv...
  • Biraz F-35 biraz da F-15 karışımı olmuş sanki

• Bazen sadece okursun...

• Babama söyleyeyim de yarın alsın bir tane çekeriz bizim doğanın yanına :D

• parasından haber verin
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

deniz mili başına 2$ ?? Bir tercüme hatası var galiba :)

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/46590/0/1/kokpit-ucuncu-bolum-savas-ucaklarinin-bir-saatlik-ucusu-ne-kadar.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pachenkov

Konforlu olurmu ki acaba? Beni niye ilgilendiriyorsa

bu binaya ne kadar demir gitti acaba?

• fiyatı ne kadar acaba sayısal falan tuttursak alınır mı ki bir tane şöyle paranını tamamına... hadi aldık diyelim nakliyeydi eğitim için masraflardı pist ücretiydi hangar kirasıydı haa bide türkiyede yaşıyoruz bunun süper katmerlide bir vergisi algısı olur her şeyi geçtim yakıtı falanda var krediye falanda girsek gene olmadı galiba tühh hayalini bile kuramadık yaw hay aksi bunlara sahip olanlar da insan demi :))

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.