Şimdi Ara

AOC E2461Fwh LED Monitör 23.6' İncelemesi, 75 Hz Yapmak Resimli Anlatım! (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.072
Cevap
54
Favori
164.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    75 hz olayını diyorsanız ben aylardır o şekilde kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

75 hz olayını diyorsanız ben aylardır o şekilde kullanıyorum.

Peki yapmaya değer görüyor musun? Farkediyor mu o kadar? Monitör de sıkıntı falan çıkarmaz değil mi? Ekran kartın amd sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 27 Kasım 2015; 0:20:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    Çok dikkatli test etmedim ama bir fark görmüyorum ben. İsterseniz kendiniz deneyin beğenmezseniz iptal edersiniz. Evet AMD. Bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar.

• Monitörün renk ayarını istediğim gibi yapamadım bir türlü.Siyah ve beyaz renklerde sıkıntı var.Ya beyazlar çok açık oluyor yada siyahlar çok koyu oluyor.Başka bir ayar var da ben mi çözemedim acaba.Aslında gözüm alışıyor bir süre sonra.Fakat kullandığım diğer monitöre geçip tekrar bu monitöre baktığımda aradaki beyaz-siyah farkını çok net anlıyorum.İşin garip tarafı diğer monitörüm de Aoc ve hatta daha düşük model diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oromë -- 27 Kasım 2015; 13:48:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oromë

Monitörün renk ayarını istediğim gibi yapamadım bir türlü.Siyah ve beyaz renklerde sıkıntı var.Ya beyazlar çok açık oluyor yada siyahlar çok koyu oluyor.Başka bir ayar var da ben mi çözemedim acaba.Aslında gözüm alışıyor bir süre sonra.Fakat kullandığım diğer monitöre geçip tekrar bu monitöre baktığımda aradaki beyaz-siyah farkını çok net anlıyorum.İşin garip tarafı diğer monitörüm de Aoc ve hatta daha düşük model diyebiliriz.

Konuda verdiğim ayarlar hoşuna gitmedi mi ? ben 75hz + o ayarlar ile çok mutluyum.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    4 Kasım'daki güncellemeyi görmemişim.Şimdi denedim.Daha iyi oldu sanki.Ama asıl değerlendirmeyi diğer monitöre bakınca yaparım.Dediğim gibi gözüm alışıyor.Sonra diğer monitörden gelince çok absürd geliyor ilk bakışta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oromë

Monitörün renk ayarını istediğim gibi yapamadım bir türlü.Siyah ve beyaz renklerde sıkıntı var.Ya beyazlar çok açık oluyor yada siyahlar çok koyu oluyor.Başka bir ayar var da ben mi çözemedim acaba.Aslında gözüm alışıyor bir süre sonra.Fakat kullandığım diğer monitöre geçip tekrar bu monitöre baktığımda aradaki beyaz-siyah farkını çok net anlıyorum.İşin garip tarafı diğer monitörüm de Aoc ve hatta daha düşük model diyebiliriz.

şu ayarları dene birde

Color setup

color temp: Srgb
    DCb : Auto
    Bright Frame kapalı olsun
  • Amd için gelen Crimson driveri ile nvidia gibi kendi yazılımından 75 hz yapılıyor.Ayar zannedersem yeni eklenmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Syberia-1903 -- 27 Kasım 2015; 23:59:10 >
  • bunu söylediğin iti oldu. Bende buradan yaptım sağol.

İlk sayfadaki ayarları yenilersen daha iyi olur amd olan için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

bunu söylediğin iti oldu. Bende buradan yaptım sağol.

İlk sayfadaki ayarları yenilersen daha iyi olur amd olan için.

Aynen hallederim şimdi.
  • Syberia-1903 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Güzel oldu öğrendiğim.
  • hocam merhaba arkadaşımda bu monitörü kullanıyor SAMSUNG S22B350H 21,5 LED SIYAH MONITOR buna da aynı işlem yapılabilir mi(75 hz) bir sıkıntı olur mu? bilginiz varsa ve yanıt verirseniz çok memnun olurum.
    http://www.teknosa.com/urunler/125020593/samsung-s22b350h-21-5-led-siyah-monitor
  • quote:

Orijinalden alıntı: enja

hocam merhaba arkadaşımda bu monitörü kullanıyor SAMSUNG S22B350H 21,5 LED SIYAH MONITOR buna da aynı işlem yapılabilir mi(75 hz) bir sıkıntı olur mu? bilginiz varsa ve yanıt verirseniz çok memnun olurum.
    http://www.teknosa.com/urunler/125020593/samsung-s22b350h-21-5-led-siyah-monitor

Bunu kimse bilemez denenerek öğreniliyor.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    diyelimki denedik herhangibi bir zarar vermez dimi monitöre bilgim yokta bu konuda bazı monitörlerde desteklemeyen hz zorlandığı zaman kalıcı hasar verebiliyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: enja

diyelimki denedik herhangibi bir zarar vermez dimi monitöre bilgim yokta bu konuda bazı monitörlerde desteklemeyen hz zorlandığı zaman kalıcı hasar verebiliyormuş

Anlatım ona göre zaten 80 yapınca yeşil noktalar çıkıyor bizde onaylamadan 75 deniyoruz sıkıntı çıkmazsa onaylıyoruz.

Sende 75 denersin baktın sorunsuz kaydedersin kalıcı hasar kısmını bilemem.

• monitörü yeni aldım oyunda bi sorun yok ama sanki masaüstünde ghosting oluyor fareyi hızlı hareket ettirdiğim zaman 4-5 fare görüntüsü çıkıyo bu normal mi çözümü var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcannoz

monitörü yeni aldım oyunda bi sorun yok ama sanki masaüstünde ghosting oluyor fareyi hızlı hareket ettirdiğim zaman 4-5 fare görüntüsü çıkıyo bu normal mi çözümü var mı

Bir kere bile dediğin sorunu yaşamadım, aldığımdan beri kullanıyorum çok memnunum monitörden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: onurcannoz

monitörü yeni aldım oyunda bi sorun yok ama sanki masaüstünde ghosting oluyor fareyi hızlı hareket ettirdiğim zaman 4-5 fare görüntüsü çıkıyo bu normal mi çözümü var mı

Bir kere bile dediğin sorunu yaşamadım, aldığımdan beri kullanıyorum çok memnunum monitörden.

fps ye girdim bi sorun yok masaüstünde farey, hızlı hızlı haeket ettirirken oldu sanki
  • yeni sistemle birlikte win10 a geçtim
    ama bi sorunum var

şu kadar süre sonunda monitoru kapat muhabbeti var ya. o düzgün calısmıyor. eskiden 10 dk sonunda direkt monitor standby moduna girerdi turuncu ışık yanardı
    şimdi monitor standby moduna girmiyor monitor açık sadece siyah ekran geliyo

win10dan mı kaynaklınıyo, ekran kartından mı bilemedim. var mıdır bi çözümü?
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.