Şimdi Ara

AOC E2461Fwh LED Monitör 23.6' İncelemesi, 75 Hz Yapmak Resimli Anlatım! (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.071
Cevap
54
Favori
164.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: A fine day to die

Hocam oyunda bright frame açık mi olmalı?

Evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman oyunda (bf4) karanlık bölgeler de ayrıntılar pek gözükmüyor. Bright frame kısmındaki contrast ve brightness gibi diğer ayarlarimiz ne olmalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: A fine day to die

Hocam o zaman oyunda (bf4) karanlık bölgeler de ayrıntılar pek gözükmüyor. Bright frame kısmındaki contrast ve brightness gibi diğer ayarlarimiz ne olmalı?

Kardeş oyun için color temp değiştiriyorsun yazdık ilk sayfaya üstte de yazdım yetmiyorsa kendine göre ayarla bright ı.

• bişey merak ettim bu monitor acikken kaç kw/h yakıyor? bilgisi olan varmı_?_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radef -- 23 Ocak 2015; 18:13:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: fatiko_0047

Merhaba arkadaşlar bu monitörü sipariş vermek istiyorum bilader overlocktan hic anlamaz 75 hz kullanmassak bişey olurmu
    şimdiye kadar casper 17 inc ekran monitör kullanıyorduk tepki ms 20 olması gerek 60 hz de kullansak bişey olurmu. cevap veren herkese teşşekürler şimdiden

birşey olmaz 75 hz yapınca daha canlı ve güzel oluyor görsen 60 hz kullanmak ta istemezsin.

gtx 970 veya 980 kullanan varsa bilir experiance den oyunları dsr(ultra hd) ile açınca otomatık 60 Hz e tekrar iniyor:(

• A fine day to die kullanıcısına yanıt
    Hocam bf4 evil within batman ac gibi karanligin fazla oldugu oyunlarda monitor rezil bi goruntu veriyor ayar falan cok fark etmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: buraktu

Hocam bf4 evil within batman ac gibi karanligin fazla oldugu oyunlarda monitor rezil bi goruntu veriyor ayar falan cok fark etmiyor

Fabrika ayarlarında dener misiniz bir daha?
  • Hocam Ilk fabrika ayarlarinda fark etmistim zaten sonra burda ve bi kac yerde yazan ayarlari yaptim genel anlamda renkler iyi fakat dedigim gibi karanligin oldugu yerler cok karanlik detaylar falan belli olmuyo sinir bozucu bi durum

• quote:

Default ayarlar daha iyi gibi ama bright frame On yapıp frameyi de 100 yapinca karanlık daha da karanlık oluyor ve ayrıntılar belli olmuyor.

• Evet oyunlarda acmiyorum o yuzden bright frame yi dedigin gibi karanlik daha da karanlik oluyo.
  • Evet oyunlarda acmiyorum o yuzden bright frame yi dedigin gibi karanlik daha da karanlik oluyo.

• quote:

Hocam Ilk fabrika ayarlarinda fark etmistim zaten sonra burda ve bi kac yerde yazan ayarlari yaptim genel anlamda renkler iyi fakat dedigim gibi karanligin oldugu yerler cok karanlik detaylar falan belli olmuyo sinir bozucu bi durum

Monitor üzerinde ayar yaptıysanız, yaptığınız ayara göre görüntü daha karanlık görünebilir. O yüzden default ayarlarına alıp tekrar kontrol ediniz. Bahsettiğiniz oyunları bende oynadım. Ve oyunların orjinal gamma ayarları ile oynadım. Ve bahsettiğiniz gibi bir durum ile karşılaşmadım.
    Güneş ışığı yüzünden kaynaklanıyor olabilir.
    Eski kullandığınız monitörünuzun parlaklığı normalden fazla ise gözünüz ona alışmış da olabilir.

• Arkadaşlar monitörü alalı yaklaşık 1 ay oldu oyun oynarken 10 15 dk sonra dikey gri çizgili bir hata alıyorum (aşağıdaki resimle çok benzer internetten buldum) ama arka plandan 5 saniyelik oyun sesi sürekli tekrar ediyor kendini ve bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.Eski monitörümle denedim birçok kez ama hata almadım, yani AOC E261FVH monitörüm kaynaklı bir hata olduğuna eminim.Benim gibi böyle bir sorun yaşayan arkadaş var mı ?Arızalımı monitör acaba lütfen yardımcı olurmusunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vyaçeslav -- 26 Ocak 2015; 0:50:49 >

• Ben de herhangi bir sorun yok hocam. Gerçi eski monitörünüz de benzer bir problem yaşamadığınızı belirtmişsiniz ama ekran kartına yapılan oc işlemleri de çizgilere sebep olabilir. Aklınızda bulunsun. Eğer ekran kartınızda herhangi bir sıkıntı yok ise, servise gönderin derim. Yada önce arayıp konu ile ilgili bilgi almalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 26 Ocak 2015; 8:26:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volky6606

Arkadaşlar monitörü alalı yaklaşık 1 ay oldu oyun oynarken 10 15 dk sonra dikey gri çizgili bir hata alıyorum (aşağıdaki resimle çok benzer internetten buldum) ama arka plandan 5 saniyelik oyun sesi sürekli tekrar ediyor kendini ve bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.Eski monitörümle denedim birçok kez ama hata almadım, yani AOC E261FVH monitörüm kaynaklı bir hata olduğuna eminim.Benim gibi böyle bir sorun yaşayan arkadaş var mı ?Arızalımı monitör acaba lütfen yardımcı olurmusunuz.

Sorun ekran kartından kaynaklı bence.

• Hocam sesin takılması ve bilgisayarın yeniden başlaması monitörden kaynaklı değilidir diye düşünüyorum.
    Monitöre 75 hz overlocku yapılıyor ya eğer onu yaptıysanız belki ondandır diyebilirim.
    Buna benzer bir sorun benimde başıma gelmişti ekrandaki çizgiler tarzı(aynı monitör) laptopa bağlıyordum monitörü sökünce laptop ekranında sorun olmuyordu benimki monitör dendi ama sizde dediğiniz üzere pc yeniden başlıyor o yüzden sorun pc dedir gibi geliyor bana.
  • yusufsk kullanıcısına yanıt
    Hocam diğer monitörümde yapmıyor ama?Ayrıca ekran kartımda artifact vardı garantiye göndermiştim yaklaşık 2 ay önce. Sıfırıyla değişim yapıldı gıcır gıcır .Ekran kartım Asus R9 280X.Ayrıca monitörün orjinal HDMI kablosunu kullanmıyordum ınca nın altın uçlu kablosunu almıştım forumda tavsiye üzerine .Bugün onu değiştirip monitörün orjinal HDMI kablosunu taktığımda saatlerce oyun oynamama rağmen bir sıkıntı olmadı.Belkide sorun kablodaydı.Bakalım zamanla yine hata alacakmıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vyaçeslav -- 26 Ocak 2015; 23:20:52 >
  • xTRforce kullanıcısına yanıt
    Hocam 75 hz overlocku ve görüntü ayarlamalarını yaptım, ama Pc yeniden başlamıyor kendiliğinden ,düzgün telaffuz edemedim sanırım görüntü gittiğinde ben yeniden başlatıyorum . Görüntü gittiğinde de oyun sesi geliyor ama takılıyor bu ses.Ayrıca monitörün orjinal HDMI kablosunu kullanmıyordum ınca nın altın uçlu kablosunu almıştım forumda tavsiye üzerine .Bugün onu değiştirip monitörün orjinal HDMI kablosunu taktığımda saatlerce oyun oynamama rağmen bir sıkıntı olmadı.Belkide sorun kablodaydı.Bakalım zamanla yine hata alacakmıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vyaçeslav -- 26 Ocak 2015; 23:22:12 >
  • Merhaba monitörü 1 hafta önce hepsiburada
    Satin aldim gerçekten çok kaliteli harika bir monitör
    Çerçevesiz monitör istiyordum ama bu monitör çerçevesiz gibi hissettiriyor
    Ekrani ne çok kaliteli renkler canli gözüde hic rahatsız etmiyor
    Tek kusuru ayaklik zayif aski aparati lazim
    MühendisMurat arkadaşa çok çok tessekurler

• fatiko_0047 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kardeşim :)
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.