Şimdi Ara

Oğlumun usta birliği Hakkari Çukurca'ya çıkmış. ..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
3.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar oglum 10 Mayis 2013 de acemi birligi
    olarak Burdur 58. piyade alayina gitmisti dun
    aradi 07.06.2013 de yemin toreni varmis usta
    birligi Hakkari Cukurca'ya cikmis birlik olarak 2.
    HD. Tug. Mebs-s Hakkari Cukurca yaziyormus
    yazanlardan tek anladigim HD yani harekat dairesi
    Tugayiymis burada askerlik yapaniniz oldumu
    acaba oglum un askeri birlige neyle ve nasil
    ulasacagi kendisine bildirilirmi zannedersem
    oncelikle van veya elazig gibi bir ilde toplanma
    merkezi vardir oraya gidecektir daha once
    guneydoguda askerlik yapacak kisilerin ucak
    hizmetinden ucretsiz olarak faydalanabicegini
    okumustum o kanun yururluge girdimi girdiyse
    ucak biletini nereden almamiz gerekiyor... Ben
    Konya da ikamet ediyorum oglum toplanma
    merkezine gitmek icin ucaga Ankaradan binmesi
    gerekiyor galiba ucak biletini Konyada bulunan
    THY ofisinden alabilirmiyiz yardimci olursaniz
    sevinirim...
    Birde gidecegi yer tugay olarak gorunuyor ama
    benim bildigim kadariyla tugaylarda en az 3000
    asker olur Cukurcada o kadar buyuk askeri birlik
    varmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oncelikle hayirli teskeler oglunuza. Bende doğuda askerlik yapmaktayim. Bahsettiginiz tugay mebs yani istihbarat uzerine. Emin olun batıdaki birliklerden bile guvenlidir. Kafaniza takicak bi durum yok. Ucak biletleri de su anda odenek olmadigi icin bi sureligine askida

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fataly -- 1 Haziran 2013; 12:35:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fataly

Oncelikle hayirli teskeler oglunuza. Bende doğuda askerlik yapmaktayim. Bahsettiginiz tugay mebs yani istihbarat uzerine. Emin olun dogudaki birliklerden bile guvenlidir. Kafaniza takicak bi durum yok. Ucak biletleri de su anda odenek olmadigi icin bi sureligine askida

Allah razi olsun kardesim sizede hayirli teskereler dünden bu yana aglamaktan gözlerimde yaş kalmadi bir baba olarak ister istemez tedirgin oluyorum...

• Oğlunuz bilgi güvenliği ile alakalı bir birimde askerlik yapacak 1.mekanizma piyade tugayı yüksekovadayım piyadeyim mebscileri gördükçe kıskanıyoruz gayet rahattır hayırlı teskereler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReservoirDogs

Oğlunuz bilgi güvenliği ile alakalı bir birimde askerlik yapacak 1.mekanizma piyade tugayı yüksekovadayım piyadeyim mebscileri gördükçe kıskanıyoruz gayet rahattır hayırlı teskereler şimdiden.

Allah razı olsun kardeşim yapmış olduğun yorumla içimi serinlettin ama işin enteresan tarafı oğlum Burdur 58. Piyade Alayından gidiyor sınıfı da ULAŞTIRMA yani MEBS dedikleri Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri eğitimi almadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimone

quote:

Orijinalden alıntı: ReservoirDogs

Oğlunuz bilgi güvenliği ile alakalı bir birimde askerlik yapacak 1.mekanizma piyade tugayı yüksekovadayım piyadeyim mebscileri gördükçe kıskanıyoruz gayet rahattır hayırlı teskereler şimdiden.

Allah razı olsun kardeşim yapmış olduğun yorumla içimi serinlettin ama işin enteresan tarafı oğlum Burdur 58. Piyade Alayından gidiyor sınıfı da ULAŞTIRMA yani MEBS dedikleri Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri eğitimi almadı...

Acemi birliğindeki sınıflar pek önemli değil aslında muharebicilerin pek eğitimi olmaz silahlı ve tehlikeli olmadıuğı için eğitimde pek gerekemz temel eğitim ile usta birliğinde gerekli eğitimler verilir.
  • merhaba ben yeni üye oldum size sorum olacaktı benimde erkek arkadasım burdur a ulaştırma olarak gitti komando seçimlerinde komando oldu ve usta birliğinde hakkari dağ ve komando tugayı MEBS yazıyormus askerlik bakımından rahat oluyormu hakkari oldugu için endişeliyim açıkçası cevaplarsanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrcn91

merhaba ben yeni üye oldum size sorum olacaktı benimde erkek arkadasım burdur a ulaştırma olarak gitti komando seçimlerinde komando oldu ve usta birliğinde hakkari dağ ve komando tugayı MEBS yazıyormus askerlik bakımından rahat oluyormu hakkari oldugu için endişeliyim açıkçası cevaplarsanız sevinirim..

MEBS Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri demek yani arkadaşınız komando da olsa sıradan asker de olsa askerliğini sabah akşam karargâhta yapacak
    Santral görevlisi veya telsizci olacak başka alternatif yok şanslısınız hayırlı teskereler...
  • Cok tesekkurler peki oglunuz telefon felan kullaniyormuydu yani rahat mi gorusme acisindan birde nobetleri oluyomu disarda yoksa telsiz odasindami yine

• quote:

Orijinalden alıntı: nrcn91

Cok tesekkurler peki oglunuz telefon felan kullaniyormuydu yani rahat mi gorusme acisindan birde nobetleri oluyomu disarda yoksa telsiz odasindami yine

Cep telefonu normalde yasak ama sağolsun komutanlar fazla seslenmemişler
    İlk 3 ay hariç geri kalan 8 ay boyunca sürekli cep telefonu ile konuştuk...
  • as. gzn dışı askerlerin hepsi nöbet tutar orda
  • Merhabalr jandarma komando olarak ilk atamam hakkari çukurca bu konuda bilginiz var mi daha önce görev yapan arkadaşlar msjlarnizi bekliorm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.