Şimdi Ara

Oğlum un usta birliği Hakkari Çukurca'ya çıkmış...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
6
Favori
45.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar oglum 10 Mayis 2013 de acemi birligi olarak Burdur 58. piyade alayina gitmisti dun aradi 07.06.2013 de yemin toreni varmis usta birligi Hakkari Cukurca'ya cikmis birlik olarak 2. HD. Tug. Mebs-s Hakkari Cukurca yaziyormus yazanlardan tek anladigim HD yani harekat dairesi Tugayiymis burada askerlik yapaniniz oldumu acaba oglum un askeri birlige neyle ve nasil ulasacagi kendisine bildirilirmi zannedersem oncelikle van veya elazig gibi bir ilde toplanma merkezi vardir oraya gidecektir daha once guneydoguda askerlik yapacak kisilerin ucak hizmetinden ucretsiz olarak faydalanabicegini okumustum o kanun yururluge girdimi girdiyse ucak biletini nereden almamiz gerekiyor... Ben Konya da ikamet ediyorum oglum toplanma merkezine gitmek icin ucaga Ankaradan binmesi gerekiyor galiba ucak biletini Konyada bulunan THY ofisinden alabilirmiyiz yardimci olursaniz sevinirim...
    Birde gidecegi yer tugay olarak gorunuyor ama benim bildigim kadariyla tugaylarda en az 3000 asker olur Cukurcada o kadar buyuk askeri birlik varmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çukurca'da 20. Jandarma Sınır Tugay Komutanlığı var.Şu an barış süreci diye pkklılar çekildi.Eğer pkklılar canları sıkılıp masaya tekme vururlarsa ilk saldıracakları yer bu tugay olacak çünkü tam şeytan üçgeninde bir yer.2011'de tek saldırıda 26 şehit vermiştik burada.Kabul Toplama merkezinden sonra uçakla sevkediliyorlar.Bilete gerek yok galiba THY ücretsiz taşıdıgı için topluca bindiriyorlar.
  • Babam orda yapmisti 90'da. Hergun catismaya gidiyordu. Ama suan guya pkk geri cekiliyor.

• oğlun bilgisayarla ilgili bir eğitim almışmıydı?

2. HD. Tug. Mebs-s Hakkari Cukurca

mebs dedikleri muhabere elektronik bilgi sistemleri, kısaca ordunun elektronik bilgi sistemleri ile ilgili birimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tla776

oğlun bilgisayarla ilgili bir eğitim almışmıydı?

2. HD. Tug. Mebs-s Hakkari Cukurca

mebs dedikleri muhabere elektronik bilgi sistemleri, kısaca ordunun elektronik bilgi sistemleri ile ilgili birimi.

Malesef bilgisayarla ilgili bir eğitimi falan yok ortaöğrenim mezunu
  • mebs dediği telefon telsiz telgraf
  • umarım sağ salim geri döner.ulan kendi topraklarımızda çektiğimiz çileye bak.bana göre artık oralar bizim olmaktan çıkmış ama biz hala derdini! çekiyoruz.
  • tugaya gidiyor oglunuz
    korkulacak herhangi birşey yok.

güle oynaya tekrar geri gelecek
  • Hocam öncelikle şimdiden Allah kavuştursun diyorum. Ben Hakkari Şemdinli'de yaptım ilk gidişim otobüsle Elazığ KTM olmuştu oradan konvoylarla Tatvan, Van, Yüksekova ve son olarak birliğime gitmiştim ki ben yaklaşık olarak 12 sene önce yaptım. Ama sonra direk uçakla Van a gidip gelmeyi akıl ettim aradaki 2 KTM yi çıkardım daha sakin bir yolculuk olmuştu benim için şimdi buradaki püf nokta enson KTM hangisi ise direk oraya uçak var ise öyle gitsin yoksa KTM KTM ve çekilmiyor. Gerçi şimdi prosedürler de değişmiştik bizim zamanımızda ohal vardı zaten müferit gitmek yasak ve tehlikeli idi şimdi daha sakin lakin size tavsiyem birliği arayıp bilgi almanızdır mutlaka size bilgi verirler. Tekrar vatani görevi hayırlı olsun bir bakmışınızki askerlik bitmiş zaman çabuk geçiyor. Allah yar ve yardımcınız olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grafiker

Hocam öncelikle şimdiden Allah kavuştursun diyorum. Ben Hakkari Şemdinli'de yaptım ilk gidişim otobüsle Elazığ KTM olmuştu oradan konvoylarla Tatvan, Van, Yüksekova ve son olarak birliğime gitmiştim ki ben yaklaşık olarak 12 sene önce yaptım. Ama sonra direk uçakla Van a gidip gelmeyi akıl ettim aradaki 2 KTM yi çıkardım daha sakin bir yolculuk olmuştu benim için şimdi buradaki püf nokta enson KTM hangisi ise direk oraya uçak var ise öyle gitsin yoksa KTM KTM ve çekilmiyor. Gerçi şimdi prosedürler de değişmiştik bizim zamanımızda ohal vardı zaten müferit gitmek yasak ve tehlikeli idi şimdi daha sakin lakin size tavsiyem birliği arayıp bilgi almanızdır mutlaka size bilgi verirler. Tekrar vatani görevi hayırlı olsun bir bakmışınızki askerlik bitmiş zaman çabuk geçiyor. Allah yar ve yardımcınız olsun.

İnternette o kadar gezindim Hakkari Çukurca'da bulunan Tugayın telefonunu bir türlü bulamadım bulan veya bilen arkadaşlar varsa bir zahmet iletiverin...

• quote:

Orijinalden alıntı: kimone

quote:

Orijinalden alıntı: grafiker

Hocam öncelikle şimdiden Allah kavuştursun diyorum. Ben Hakkari Şemdinli'de yaptım ilk gidişim otobüsle Elazığ KTM olmuştu oradan konvoylarla Tatvan, Van, Yüksekova ve son olarak birliğime gitmiştim ki ben yaklaşık olarak 12 sene önce yaptım. Ama sonra direk uçakla Van a gidip gelmeyi akıl ettim aradaki 2 KTM yi çıkardım daha sakin bir yolculuk olmuştu benim için şimdi buradaki püf nokta enson KTM hangisi ise direk oraya uçak var ise öyle gitsin yoksa KTM KTM ve çekilmiyor. Gerçi şimdi prosedürler de değişmiştik bizim zamanımızda ohal vardı zaten müferit gitmek yasak ve tehlikeli idi şimdi daha sakin lakin size tavsiyem birliği arayıp bilgi almanızdır mutlaka size bilgi verirler. Tekrar vatani görevi hayırlı olsun bir bakmışınızki askerlik bitmiş zaman çabuk geçiyor. Allah yar ve yardımcınız olsun.

İnternette o kadar gezindim Hakkari Çukurca'da bulunan Tugayın telefonunu bir türlü bulamadım bulan veya bilen arkadaşlar varsa bir zahmet iletiverin...

Hocam direk teli bulamadıysan oraya yakın KTM lerin tellerini bulmaya çalış oralardan da bilgi alabilirsin. Çocuğu uyutayım bende bakarım .;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• abim orda yaptı askerliğini ama karakolda yaptı o. geçen sene haziranda geldi yarına kadar bekleyebilirseniz sorup bilgi veririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malum kişi -- 4 Haziran 2013; 0:02:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: malum kişi

abim orda yaptı askerliğini ama karakolda yaptı o. geçen sene haziranda geldi yarına kadar bekleyebilirseniz sorup bilgi veririm

Beklemedeyim kardeşim oğlumun gideceği birlik 2. HD. TUG. MEBS-S Çukurca / Hakkari olarak yazıyormuş hatta abinin telefon numarasını verirsen yarın ararım hem tanışmış oluruz hem de kafama takılan sorulara belki cevap bulabilirim...
  • Allah yardımcısı olsun. Ama iyi zamanda gidiyor bitiyor artik o dönemler çok şükür sağ salim yapıp döner inşallah.

• sağ salim döner Allah'ın izniyle hayırlı tezkereler
  • askerlik şubenize sorun size iletişim bilgilerini verirler.

hayırlı tezkereler.
  • Abim özel harekatçı cukurcada gorev yapti 2008 de sıkıntıliydi ama suan iyi sorun yok gibi

• korkmayın asker operasyon yapmadığı sürece hiçbir çatışma olmayacak bende hakkariliyim şuan hakkarideyim.Şuan durumlar iyi.
  • Askerleri Anadolujet/THY ücretsiz götürmüyormuydu haberlerde vardi böyle biseyler?
  • tanıdığı torpili olanlar batıda yapınca,doğu kontenjanı boş kalıyor,elbet birileri o boşluğu dolduracak
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.