en iyi su arıtma cihazı ?
81 Cevap22276 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Mayıs 2013; 20:05:12 

4 kişilik bir aileyiz çocuklar 4 ve 7 yaşlarında istanbulda ikamet ediyoruz tavsiye edebileceğiniz en iyi en kaliteli servisi olan garantilitadı güzel ( çok mu şey istedim : ) kısacası fiyat / performans olarak tavsiye edebileceğiniz önerebileceğiniz bir su arıtma cihazı var mı arkadaşlar ?

Uzaklaştırılmış
30 Mayıs 2013; 22:37:51 

quote:

Orijinalden alıntı: laborant1453

4 kişilik bir aileyiz çocuklar 4 ve 7 yaşlarında istanbulda ikamet ediyoruz tavsiye edebileceğiniz en iyi en kaliteli servisi olan garantilitadı güzel ( çok mu şey istedim : ) kısacası fiyat / performans olarak tavsiye edebileceğiniz önerebileceğiniz bir su arıtma cihazı var mı arkadaşlar ?

YANLIŞ ANLAMAYIN SAKIN AMA MUSLUK SUYU ÇOK MU KÖTÜ.BEN ÖZELLİKLE ÇOCUĞUMA MUSLUKTAN İÇİRİYORUM Kİ SUDAKİ KİREÇ MİNERAL HATTA VİRÜSLER MİKROPLAR BİLE VÜCUDUNA GİRSİN Kİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ DAHA DA GÜÇLENSİN.ARKADAŞ ÇEVREM HİJYEN DİYE HEP DAMACANA YADA SU ARITMA CİHAZLARI İLE ÇOÇUKLARINA SU VERDİLER.HASTALANDIKLARINDA HASTANEDEN ÇIKAMIYORLAR.BENİM VELET MAŞALLAH 41 DERECE ATEŞTE BİSİKLET KULLANMAK İSTİYO.ÇABUK İYİLEŞİYOR.BİZ DEREDEN SU İÇEREK BÜYÜDÜKTE.LÜTFEN YANLIŞ ANLAMAYIN.

AYRICA SU ARITMA CİHAZLARI DİKKATLİ KULLANILMALI TEMİZLİKLERİ BAKIMLARINA TİTİZLİKLE ÖNEM VERİLMELİ.AKSİ HALDE TEHLİKELİ OLABİLİYORLAR.

Uzaklaştırılmış
30 Mayıs 2013; 22:50:53 

hocam oyle demeyin ya hazır su bittiginde musluk suyunu bazen yarım bardak icmek zorunda kalıyorum resmen zehir gibi tadı kesinlikle icilecek gibi degil heleki icindeki o pis koku sanki icine 1 kilo pas atmıssın gibi herseyin dogalı iyi ama o sular evimize ulasana kadar o 30-40 yıllık paslı borulardan geciyor ve cok iğrenc bi hal alıyor malesef . cocuklar son zamanlarda surekli ishal olunca artık caya bile hazır su kullanır olduk bakalım suan arastırıyorum guzel birsey bulursam alıp taktıracam zira damacana getir goturle olmuyor tasıma suyla degirmen donmez

Uzaklaştırılmış
30 Mayıs 2013; 23:07:35 

quote:

hocam oyle demeyin ya hazır su bittiginde musluk suyunu bazen yarım bardak icmek zorunda kalıyorum resmen zehir gibi tadı kesinlikle icilecek gibi degil heleki icindeki o pis koku sanki icine 1 kilo pas atmıssın gibi herseyin dogalı iyi ama o sular evimize ulasana kadar o 30-40 yıllık paslı borulardan geciyor ve cok iğrenc bi hal alıyor malesef . cocuklar son zamanlarda surekli ishal olunca artık caya bile hazır su kullanır olduk bakalım suan arastırıyorum guzel birsey bulursam alıp taktıracam zira damacana getir goturle olmuyor tasıma suyla degirmen donmez

O KONUDA HAKLISINIZ O ZAMAN.TABİ BİZ BURADA ŞANSLIYIZ.SUYUMUZ DİREKT ULUDAĞDAKİ ŞEBEKEDEN GELİYOR.HALAMIN OĞLU İHLASTA SU ARITMA CİHAZLARI SATARDI.İYİ OLDUĞUNU SÖYLERDİ ARAYIP Bİ SORAYIM BU VESİLEYLE BENDE ÖĞRENMİŞ OLUR HEM HATRINIDA SORARIM.

1665 Mesaj
1 Haziran 2013; 20:06:57 

quote:

nerde ikamet ettiğinizi soylerseniz yardımcı olmaya çalışacam hocam

“Bir alim, bir konuda görüş bildirdiğinde bu yorumu doğru ise 10 sevap, yanılır ise 1 sevap alır."

“ İLMİN YARISI, SORU SORMAKTIR.”
su arıtma inceleme sonucları

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2013; 0:28:07 

quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

nerde ikamet ettiğinizi soylerseniz yardımcı olmaya çalışacam hocam

istanbulda Avrupa yakası (byrampaşa)

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2013; 12:39:55 

quote:

Orijinalden alıntı: AYIN KARANLIK YÜZÜ

ihlasın su arıtma cihazlarını oldukça methetti.ücretsiz eve tanıtım da yapıyorlarmış.isterseniz değerlendirmeye alabilirsiniz.

aman aman eksik olsun cok arastırdım kimse memnun degil hala 5 asamalı cihazlarını satıyorlar nerdeyse 15 yıldır aynı modeli satıyorlar ustelik piyasa fiyatının 4-5 kat ustunde bir fiyatla

şikayet var ihlas

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2013; 14:32:23 

quote:

aman aman eksik olsun cok arastırdım kimse memnun degil hala 5 asamalı cihazlarını satıyorlar nerdeyse 15 yıldır aynı modeli satıyorlar ustelik piyasa fiyatının 4-5 kat ustunde bir fiyatla

şikayet var ihlas

keyfin bilir

616 Mesaj
2 Haziran 2013; 19:19:31 

quote:

Orijinalden alıntı: AYIN KARANLIK YÜZÜ

keyfin bilir

bimde 8 litrelik su 1.25 tl filitreye falan gerek yok.

İSTANBUL___2012 HONDA CİVİC (FB7) BEYAZ ELEGANT A/T BRC MY11 LPG KİTİ

1665 Mesaj
3 Haziran 2013; 0:12:06 

@laborant1453 isterseniz imzamdaki konuya bir goz atın orda tavsiyelerim uzerine alıp kullanan uyeler var hem yorumlarına ulasabilirsiniz hem de onlara ulasmaya calısın son durumu onlardan ogrenmeye calısın genel duruma bakarsınız herkes memnunsa sizde istanbul delüx 2013 modelini kullanabilirsiniz şikayet eden yahut memnun olmayanlar varsa baska markalara goz atabilirsiniz.

“Bir alim, bir konuda görüş bildirdiğinde bu yorumu doğru ise 10 sevap, yanılır ise 1 sevap alır."

Uzaklaştırılmış
3 Haziran 2013; 1:27:41 

quote:

@laborant1453 isterseniz imzamdaki konuya bir goz atın orda tavsiyelerim uzerine alıp kullanan uyeler var hem yorumlarına ulasabilirsiniz hem de onlara ulasmaya calısın son durumu onlardan ogrenmeye calısın genel duruma bakarsınız herkes memnunsa sizde istanbul delüx 2013 modelini kullanabilirsiniz şikayet eden yahut memnun olmayanlar varsa baska markalara goz atabilirsiniz.

ürünü bilmem ama bu kadar detaylı açıklama yazan baska site bulamadım şimdilik 7-8 marka bi 10-15 tanede site gezdim dogrusu her ayrıntıdan bahsetmeleri hosuma gitti . tavsiye ettiginiz urunde kafama yattı ama biraz daha arastıracam.
Artı tarafları: internette urunle ilgili bir sikayetin olmaması+ucretsiz kargo ve montaj hizmeti+ bu forumda bu modeli alanların olumsuz bir gorus bildirmemeleri.
şimdilik yorumlar iyi ama yinede birkac kisiye daha danısıp oyle karar vermek istiyorum malum evde kucuk yasta cocuklar var alırken 2 kez dusunmek durumunda kalıyoruz içim tamamen rahat olsun istiyorum gerci bazende fazla uzatmamak lazım diyorum :)
ama en cok @candogan62 adlı uyenin (yanlıs hatırlamıyorsam beyaz esya ve kucuk ev aletleri bolumunde herkes ondan fikir alıyor) o da bu cihazı almıs memnun kalmıs birde birkac doktor arkadasa rastladım alıp kullanan.son olarak İTÜ den bir hoca var kullananlar arasında ona ulasmaya calısıyorum geri bildirimleri buraya yazarım.
başka marka/model tavsiye etmek isteyen olursa burdan paylasabilir tum secenekleri gormek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laborant1453 -- 3 Haziran 2013; 1:32:19 >

252 Mesaj
5 Haziran 2013; 11:52:44 

ben de bu aralar araştırma içerisindeyim hocam. bende de 8 ve 1 yaşında 2 çocuk var ve güvenebileceğim bişeyler olsun istiyorum.

çalıştığım işyerinin kullandığı cihazlar (Life Flo) ile ilgili bir araştırma yaptım ki kurumsal bir firmada çalışıyorum ve rastgele bir marka cihaz almayacaklarından eminim. içme suyu kullandığımız musluklarımızda bu cihazlar bağlı ve lesset açısından oldukça iyiler. buradan birkaç arkadaş da derin araştırmalar sonucu Life Flo'da karar kıldılar. Hem servis desteği, hem suyun yapısına çok müdahale etmemesi, hijyeni ve de lezzeti açısından çok yüksek oranda bir memnuniyet mevcut. Yukarıdaki linklerde var mı bilmiyorum ama bi araştırmanızı tavsiye ederim. Firma Ankarada hizmet veriyor ancak İstanbul bağlantıları kesinlikle vardır diye düşünüyoum.

Bu mesajda bahsedilenler: @laborant1453 Bu mesaja 1 cevap geldi.

ReD

Uzaklaştırılmış
5 Haziran 2013; 18:27:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Red_Lightning

ben de bu aralar araştırma içerisindeyim hocam. bende de 8 ve 1 yaşında 2 çocuk var ve güvenebileceğim bişeyler olsun istiyorum.

çalıştığım işyerinin kullandığı cihazlar (Life Flo) ile ilgili bir araştırma yaptım ki kurumsal bir firmada çalışıyorum ve rastgele bir marka cihaz almayacaklarından eminim. içme suyu kullandığımız musluklarımızda bu cihazlar bağlı ve lesset açısından oldukça iyiler. buradan birkaç arkadaş da derin araştırmalar sonucu Life Flo'da karar kıldılar. Hem servis desteği, hem suyun yapısına çok müdahale etmemesi, hijyeni ve de lezzeti açısından çok yüksek oranda bir memnuniyet mevcut. Yukarıdaki linklerde var mı bilmiyorum ama bi araştırmanızı tavsiye ederim. Firma Ankarada hizmet veriyor ancak İstanbul bağlantıları kesinlikle vardır diye düşünüyoum.

tavsiyeniz icin tesekkur ederim fakat yaptıgım genis arastırmadan sonra ozellikle forumda alıp kullanan ve aldıktan sonra suyu tahlil ettirip tadından memnun olan uyelerden aldıgım olumlu yanıtlara guvenerek bugun Turksu firmasından istanbul delüx 2013 modelini satın aldım kartıma 12 ay taksit yaptılar yanında 1 yıllık filtre hediye gonderecekler montaj ve kargo ucretsizmiş yarın gelip kuracaklar kurulduktan sonra ilk fırsatta izlenimlerimi yazacam hadi hayırlısı

252 Mesaj
5 Haziran 2013; 20:34:41 

quote:

tavsiyeniz icin tesekkur ederim fakat yaptıgım genis arastırmadan sonra ozellikle forumda alıp kullanan ve aldıktan sonra suyu tahlil ettirip tadından memnun olan uyelerden aldıgım olumlu yanıtlara guvenerek bugun Turksu firmasından istanbul delüx 2013 modelini satın aldım kartıma 12 ay taksit yaptılar yanında 1 yıllık filtre hediye gonderecekler montaj ve kargo ucretsizmiş yarın gelip kuracaklar kurulduktan sonra ilk fırsatta izlenimlerimi yazacam hadi hayırlısı

hayırlı olsun. sağlıklı günlerde kullanın...

ReD

Uzaklaştırılmış
6 Haziran 2013; 22:39:36 

[/quote]
[/quote]
tşk ederim bugun geldiler kurdular yarın yorumumu yazarım once soyle bi kana kana içmek istiyorum bide olcturmek istiyorum sonrasında nihayi sonuclarımı paylasacagım

252 Mesaj
7 Haziran 2013; 11:26:40 

quote:

tşk ederim bugun geldiler kurdular yarın yorumumu yazarım once soyle bi kana kana içmek istiyorum bide olcturmek istiyorum sonrasında nihayi sonuclarımı paylasacagım

bekliyorum yorumlarınızı. ona göre biz de düşünebiliriz. Ankara'da var mıdır hizmetleri bilmiyorum ama bakarız...

ReD

Uzaklaştırılmış
8 Haziran 2013; 14:19:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Red_Lightning

bekliyorum yorumlarınızı. ona göre biz de düşünebiliriz. Ankara'da var mıdır hizmetleri bilmiyorum ama bakarız...

arkadaslar kusura bakmayın çocuk biraz rahatsızdı onla ilgilendik buraya bakamadım. neyse 2-3 gunluk yogun şekilde suyu tadıp kontrol etmenin ardından şu sonuclara vardım;
siparişi verdikten 1 gun sonra gelip kurulumu yaptılar garanti belgesi servis bilgileri v.s doldurup suyun ölçümünü yaptılar iş bittikten bi 20-25 dk da sohbet etme sansımız oldu bize arıtma cihazlarının calısma mantıgıyla ilgili bilgiler verdiler sagolsunlar anlayıslı ve guzler yuzlu elemanlardı. branşım geregi biraz detaylı sorular sordum teknik bilgiler istedim ... kurulum bittikten sonraki günlere gelirsek>>
1. gun biraz acımsıydı
2. gun tadı daha tatlı gelmeye başladı
3. gun tat, koku,renk,kıvam 4 /4 luktu

sonuç: ilk basta bir adaptasyon sureci yasadık içtikçi biz ona o bize alıştı birkaç gun içinde beklenilen kıvama geliyor. depoyu acma / kapama gibi syelerle ugrasmıyorsunz o kendi kendini dolduruyormus ( biz kendimiz acıp kapatacaz sanıyorduk : )

5 aşamalı yerine daha çok aşamalı cihazları tercih edin benimki 8 aşamalı. hem tat olarak hem de su kalitesi olarak güzel hatta kendi calıstıgım hastanenin laboratuvarında merak edip ölçümde yaptırdım istedigim ve bekledigim referanslardaydı. şuan herşey güzel hatta mukemmel biraz geç kesfettik gec basladık eşim başta karsıydı ama suan cayı bile arıtma suyuyla yapıyor:) hoş rahat ve lezzetli bir argüman tavsiye ederim. bana zaman ayırıp cevap yazdıkları ve referans oldukları için başta @teacher47 ye tum üyelere teşekkür ederim.
vaktim oldukca geri bildirimlerde bulunmaya calısacagım. şimdilik herkese iyi gunler dilerim.

686 Mesaj
12 Haziran 2013; 12:11:07 

quote:

arkadaslar kusura bakmayın çocuk biraz rahatsızdı onla ilgilendik buraya bakamadım. neyse 2-3 gunluk yogun şekilde suyu tadıp kontrol etmenin ardından şu sonuclara vardım;
siparişi verdikten 1 gun sonra gelip kurulumu yaptılar garanti belgesi servis bilgileri v.s doldurup suyun ölçümünü yaptılar iş bittikten bi 20-25 dk da sohbet etme sansımız oldu bize arıtma cihazlarının calısma mantıgıyla ilgili bilgiler verdiler sagolsunlar anlayıslı ve guzler yuzlu elemanlardı. branşım geregi biraz detaylı sorular sordum teknik bilgiler istedim ... kurulum bittikten sonraki günlere gelirsek>>
1. gun biraz acımsıydı
2. gun tadı daha tatlı gelmeye başladı
3. gun tat, koku,renk,kıvam 4 /4 luktu

sonuç: ilk basta bir adaptasyon sureci yasadık içtikçi biz ona o bize alıştı birkaç gun içinde beklenilen kıvama geliyor. depoyu acma / kapama gibi syelerle ugrasmıyorsunz o kendi kendini dolduruyormus ( biz kendimiz acıp kapatacaz sanıyorduk : )

5 aşamalı yerine daha çok aşamalı cihazları tercih edin benimki 8 aşamalı. hem tat olarak hem de su kalitesi olarak güzel hatta kendi calıstıgım hastanenin laboratuvarında merak edip ölçümde yaptırdım istedigim ve bekledigim referanslardaydı. şuan herşey güzel hatta mukemmel biraz geç kesfettik gec basladık eşim başta karsıydı ama suan cayı bile arıtma suyuyla yapıyor:) hoş rahat ve lezzetli bir argüman tavsiye ederim. bana zaman ayırıp cevap yazdıkları ve referans oldukları için başta @teacher47 ye tum üyelere teşekkür ederim.
vaktim oldukca geri bildirimlerde bulunmaya calısacagım. şimdilik herkese iyi gunler dilerim.

ihlasın su arıtmasını denediniz mi ? size su göndersek test eder msiniz ?

ben ihlasta claısıtm 1 sene evde ve iş yernde 4 5 senedir reverse osmosis su artıma cihazını kullanıyoruz ve cok memnunuz

şimdi 1 2 adet daha alıcaz ama acaba daha iyisi var mıdır diye düşünüyorum ?
[font="Arial"][/font]

Uzaklaştırılmış
14 Haziran 2013; 10:59:18 

ihlasın suyunu kontrol etme şansım oldu genelde 5 asamalı cihaz satıyorlar (bi 10-15 yıldır daaynı cihazı satıyorlar ve bi gelişme olmadı sanırım olacak gibide durmuyor) bazı degerler cok dusuk cıktı buda vucudumuzun ihtiyac duydugu degerlerin cok altında bekledigim referanslarda olan model turksu firmasından aldıgım delüx 2013 modeli çıktı şimdilik herşey iyi gidiyor 2-3 gune bir kontrol ediyorum degerlerde bir sapma olurmu diye ama şuan için stabil gidiyor. ankarada ikamet ediyorsanız ankara vip modeli vardı ben siteyi incelerken delüx modeliyle aynı özelliklerde sanırım dilerseniz bilgi almak icin irtibata gecebilirsiniz şimdilik yazacaklarım bunla gonlunuz hangi markadaysa onu tercih edersiniz ama siz siz olun 5 aşamalı almayın su resmen saf suya yakın degerler verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laborant1453 -- 14 Haziran 2013; 11:00:18 >

Bu mesajda bahsedilenler: @PES_21_Murat

1667 Mesaj
17 Haziran 2013; 18:33:20 

su arıtma cihazını satmaya gelen arkadaş çeşme suyunun ölçümünü yaptı, sasırdık kaldık, içtiğimiz musluk suyunda neler varmış böyle ?

http://kaligrafievi.com.tr/
İstanbul Güzel Yazı Merkezi

1665 Mesaj
17 Haziran 2013; 20:47:49 

quote:

Orijinalden alıntı: halilakdere

su arıtma cihazını satmaya gelen arkadaş çeşme suyunun ölçümünü yaptı, sasırdık kaldık, içtiğimiz musluk suyunda neler varmış böyle ?

Gec olsun guc olmasin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
28 Haziran 2013; 12:19:14 

arıtma cihazını alalı 20 gun oldu tat olarak degisen birsey yok gayet iyi tadına alıstık işin kotu tarafı baska su icemez oldu arıtma suyu daha tatlı geliyor. ara ara is yerinede kendimle su goturuyorum. isyerindeki arkadaslarda begendi bakalım umarım hep boyle devam eder haftada bir analizini yapıyorum suan stabil

295 Mesaj
28 Haziran 2013; 13:45:27 

teşekkürler

Arıza Tespit Cihazları Man T200 arıza tespit cihazı Scania VCI 2 firma rehberi Kia Hyundai ariza tespit cihazı Citreon-Peugeot ariza tespit cihazı MAN CATS 2 Arıza Tespit Cihazlı Mercedes 2 Arıza Tespit Cihazı BMW Arıza Tespit Cihazıbursa oto elektronik
[11:48:47]oto beyin tamiri bursa
forklift servisi bursa
forklift tamiri bursa

124 Mesaj
30 Haziran 2013; 13:23:56 

Evimizde Lifetech 5 aşama su arıtma cihazı var. Rahatlıkla Mineral filtresi eklemek mümkün müdür?

Yoksa Mineral Filtresi gerçekten gereksiz midir? Evde yaşlı olanlara mineral filtresi öneriyorlar ancak tam emin olamadım. İçindeki minerallerdede zararlı taşlar olabilir. Gerekli midir - değil midir? Gerekli ise 5 aşamalı su arıtma cihazına takmak kolay mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erysa34j -- 30 Haziran 2013; 18:08:29 >

1665 Mesaj
1 Temmuz 2013; 23:18:45 

quote:

Orijinalden alıntı: erysa34j

Evimizde Lifetech 5 aşama su arıtma cihazı var. Rahatlıkla Mineral filtresi eklemek mümkün müdür?

Yoksa Mineral Filtresi gerçekten gereksiz midir? Evde yaşlı olanlara mineral filtresi öneriyorlar ancak tam emin olamadım. İçindeki minerallerdede zararlı taşlar olabilir. Gerekli midir - değil midir? Gerekli ise 5 aşamalı su arıtma cihazına takmak kolay mıdır?

5 aşamalıysa 6 aşamalı yaptırın tabiki faydası var muthis bir talep var mineral filtreye 5 asamalı cok sade kalıyor tavsiye ederim yalnız iyisinden alın

124 Mesaj
2 Temmuz 2013; 17:43:14 

Peki bir Ters Ozmos'ta yazlığımıza aldık. Sadece 3-4 Ay kulanıyoruz yazlığı. Filtre değiştirme aralıkları yine aynı mıdır - yoksa yılda sadece 3-4 ay kullandığımız ve geri kalan sürede hiç çalışmadığı için 3 - 4 kat fazla aralıklarla mı değişmelidir? Bu konudan da anlayanlar yorum yazabilir mi?

1665 Mesaj
2 Temmuz 2013; 18:11:53 

quote:

Orijinalden alıntı: erysa34j

Peki bir Ters Ozmos'ta yazlığımıza aldık. Sadece 3-4 Ay kulanıyoruz yazlığı. Filtre değiştirme aralıkları yine aynı mıdır - yoksa yılda sadece 3-4 ay kullandığımız ve geri kalan sürede hiç çalışmadığı için 3 - 4 kat fazla aralıklarla mı değişmelidir? Bu konudan da anlayanlar yorum yazabilir mi?

filtreler kullandıkca kirlenir ve ortalama 6- ayda bir degistirmek lazım cok az kullanıyorsanız +2 ay daha ekleyin ama cok da geciktirmeyin zira koku felan olusabilir fazla bekletmekten olastikten havuzları sonucta kısacası az kullanıyorsanız 8-9 ay da 1 degistirebilirsiniz

5481 Mesaj
3 Temmuz 2013; 10:50:59 

quote:

Dostum bilhassa çocuklar için gerekli ,çeşitli mineraller bu arıtma olayında filitre ediliyormuş, bir yakınımın çocuğunun doktor teşhisi ile kemiklerinin zayıflığının sebebi olarak arıtmadan içilen su tesbiti yapılmıştı,ve şimdi su ismi yazmıyorum bunu sizde biliyorsunuzdur muhakkak, piyasada kalite kaynak suları var alın için ve içirin derim kalın sağlıcakla.

3106 Mesaj
16 Temmuz 2013; 16:07:01 

http://urun.gittigidiyo...zi-88048763?id=88048763 şu cihaz nasıl türksu pahalı geldi 850lira bir cihaza verilmez.

PS51E490 51" Series 4 Plasma TV LOGITECH X540 LENOVO N500 NS76NTX XBOX 360 PAL ARCADE DREAMBOX 800 HD AINOL NOVO AURORA 2 FORD FOCUS TDCI TREND

1665 Mesaj
17 Temmuz 2013; 2:27:23 

quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

http://urun.gittigidiyo...zi-88048763?id=88048763 şu cihaz nasıl türksu pahalı geldi 850lira bir cihaza verilmez.

çok iyi fiyat LAKİN!!
resme iyi bakarsanız Turksu firmasının sayfasından copy/paste yapıldıgını ve markanın ustunun paintte silindigini anlarsınız :) olacakları soylim:
size Turksu gosterir Xsu marka bi cihaz yollarlar ne iduğü belirsiz kim bilir nasıl bir kalitede
daha önemli olan ise arkanızda bir firma desteği olmayacak simdiye kadar tavsiye ettigim ve tavsiyemle urun alan 100 den aşkın uye var sitede ama tek bir sikayet göremezsiniz cunku servisleri 7-24 arı gibi calısıyor hos gerci urunleride saglam olunca servislere pek iş dusmuyor. yedek parca deseniz ucretsiz bire-bir degistiriyorlar işin özü: macerayı seviyorsanız fiyat güzel , sağlamcı ve titiz birisiyseniz aklın yolu bir.

bu arada aklıma gelmisken Turksuyu aradıgınızda donanımhaberden arıyoruz deyin bizim foruma özel indirim yapıyorlar (herkese soylemeyin ) delüx modelini alamayanlara tavsiyem 7 aşamalı multivitaminli sistemi tercih edebilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 17 Temmuz 2013; 14:04:23 >

3106 Mesaj
17 Temmuz 2013; 17:13:00 

hocam 850tl çok değilmi arıtma cihazı için.ben o fiyatı hakketini sanmıyorum.

PS51E490 51" Series 4 Plasma TV LOGITECH X540 LENOVO N500 NS76NTX XBOX 360 PAL ARCADE DREAMBOX 800 HD AINOL NOVO AURORA 2 FORD FOCUS TDCI TREND

1665 Mesaj
17 Temmuz 2013; 18:21:22 

quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

hocam 850tl çok değilmi arıtma cihazı için.ben o fiyatı hakketini sanmıyorum.

850 degil 800 umarım indirim yaparlar en azından soyle 700-650 ye felan indirseler tadından yenmezde..ama siz yinede donanımhaberden arıyoruz deyin ramazan ramazan belki biseyler yaparlar bana sorarsan iphoneye de 500 tl den fazla vermek yersiz (gel gorki iphone kullanıyorum )

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2013; 18:41:04 

ben aldıgımda 850 tl idi suan 800 tl yarın 1500 olur oburgun 500 herseyin bir etiketi bir de ederi vardır onemli olan sizin saglıgınıza ne kadar deger verdiginiz. tabi herkesin butcesi farklı umarım herkes su ile ilgili sorununu en hayırlı sekilde cözer.

1665 Mesaj
17 Temmuz 2013; 20:53:32 

quote:

ben aldıgımda 850 tl idi suan 800 tl yarın 1500 olur oburgun 500 herseyin bir etiketi bir de ederi vardır onemli olan sizin saglıgınıza ne kadar deger verdiginiz. tabi herkesin butcesi farklı umarım herkes su ile ilgili sorununu en hayırlı sekilde cözer.

hayırlı olsun hocam ne kadar oldu kullanalı birde suyun tadında bi degisiklik varmı genel itibariyle son durumlar nasıl?

Uzaklaştırılmış
18 Temmuz 2013; 15:36:19 

quote:

hayırlı olsun hocam ne kadar oldu kullanalı birde suyun tadında bi degisiklik varmı genel itibariyle son durumlar nasıl?

alalı 2 ay oldumu tam hatırlamıyorum tadı güzel ve hafif ilk 3 gün adaptasyon sureci yasadık şimdide damacana suyu bile agır gelmeye basladı sanırım birseyin agırlıgını anlamak icin hafif birseyle kıyaslamak gerekiyormus hicbirseyi begendiremedigimiz kayınvalide bizden damacanasını doldurup goturyo bakalım o da alacak galiba doldur-bosalt nereye kadar neyse daha fazla bahsetmiyeyim nazar değmesin

743 Mesaj
24 Temmuz 2013; 2:16:54 

Arkadaşlar ben blyss marka alkalin ve detox lu 7 filitreli koçtaş ürünü aldım. bugün ilk günü ve su çok acı geldi. Sizce normalmi

P970

1665 Mesaj
24 Temmuz 2013; 17:52:14 

quote:

Orijinalden alıntı: sbirdal

Arkadaşlar ben blyss marka alkalin ve detox lu 7 filitreli koçtaş ürünü aldım. bugün ilk günü ve su çok acı geldi. Sizce normalmi

koçtaş çok ucuza çin malı satıyor daha dogrusu satılamayan cihazları koctaşa cok ucuza dayayıp sattırıyorlar. filtrelerinde yapay tatlandırıcı ve maddeler var keşke kaliteden kısmasaydınız olan oldu artık bu sekilde idare edeceksiniz kafaya takmamaya çalısın onu boyle kabullenin :) malesef bir çok acıklama yapmamıza ragmen yeterince arastırılmadan alındığında bu tur tat ve koku problemleri yasanılabiliniyor. pişman ettirmemesi dilegiyle saglıklı gunler dilerim.

Uzaklaştırılmış
24 Temmuz 2013; 18:30:08 

quote:

Orijinalden alıntı: sbirdal

branşımla ilgili olduğu için bilimsel açıklamasını yapmaya çalışayım. kalitesiz alkalin filtre kullanımından dolayı suyun tadında acılık olusur.acılık bazende aşırı arıtılan suyun nerdeyse saf suya yakın olmasından da kaynaklanabiliyor. arıtma cihazları alırken biraz daha özen göstermenizi tavsiye ederim.

24 Mesaj
5 Ağustos 2013; 9:44:49 

merhabalar
bir arkadaşımın evinde 8 aşamalı bir su arıtıcısı vardı yeni almış 2 3 gün hep depoyu doldurup boşaltmış bende tadına baktım suyun tadı güzel fakat sanki bir yoğunluk var sanki ictikten sonra yağımsı bir tabaka olusturuyordu
acaba bu cihaz yeni diyemi yoksa cihazdan kaynaklanan bir sorunmu ?

3679 Mesaj
20 Ağustos 2013; 12:45:49 

quote:

branşımla ilgili olduğu için bilimsel açıklamasını yapmaya çalışayım. kalitesiz alkalin filtre kullanımından dolayı suyun tadında acılık olusur.acılık bazende aşırı arıtılan suyun nerdeyse saf suya yakın olmasından da kaynaklanabiliyor. arıtma cihazları alırken biraz daha özen göstermenizi tavsiye ederim.

1-iski ısrarla musluk suyu çok temiz,rahatlıkla içebilirsiniz diyor,ağız tadı alıştıktan sonra musluk suyu insana nasıl zarar verebilir?

2-bu su sağlığa zararlı ise çayda çorbada yemekte kullandığımızda zararlı etkisi yok oluyor mu?

10-15 sene musluk suyu kullandık bir zarar görmedik sonra damacana su furyası başladı, bu tamamen ekonomik bir oyun olamaz mı?

ego primum tollo nominor quoniam leo

Uzaklaştırılmış
21 Ağustos 2013; 18:11:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

1-iski ısrarla musluk suyu çok temiz,rahatlıkla içebilirsiniz diyor,ağız tadı alıştıktan sonra musluk suyu insana nasıl zarar verebilir?

2-bu su sağlığa zararlı ise çayda çorbada yemekte kullandığımızda zararlı etkisi yok oluyor mu?

10-15 sene musluk suyu kullandık bir zarar görmedik sonra damacana su furyası başladı, bu tamamen ekonomik bir oyun olamaz mı?

1-kimse yogurdum ekşidir demez diyemez! kirlidir derse sorumlulugunu ustlenmek ve sorunu tamamen cozmek zorunda kalır
2-suyu kaynatıp icerseniz bi miktar zararı kaybolur ama nereye kadar kaynatacaksınız? diyelimki (misal) virusu kaynatarak oldurdunuz peki demiri? demirin kaynama noktası 3000 derece 100 derecede demiri nasıl yok edeceksiniz?
3-onca yılkullandık birsey olmadı mantıgı cok yanlıs birsey olmadıgını nerden biliyorsunuz? kirli sular ishal dizanteri v.b ani reaksiyonla da ortaya cıkabilir kireçleme kemik erimesi v.b uzun surecli bir sekilde de ortaya cıkabilir. aids olunca aynı gun virusu kaptıgınızı anlıyamazsınız yıllar sonra ortaya cıkar ve teshisi de belli bir sure sonra yapılabiliniyor.
onemli olan tedavi degil tedbir !
2 aydır delux 2013 modelini kullanıyorum damacana tasıma derdinden kurtulduk eşimin ve benim mutfaktaki yuku yuzde 20 azaldı diyebilirim. arıtma alırken mineralli ve infrared filtreli olmasına özen gosterin!

26 Mesaj
21 Ağustos 2013; 22:34:35 

Ankara'da yaşıyorum, bilen bilir, Kızılırmak'tan boru çekti belediye. Ağır metaller ve fabrika atıkları olan suyu şebekeye habersiz olarak ara sıra veriyor. Mikroplar, virusler, tortular, kireç bir sekilde uzaklaştırılabiliyor sudan ama ağır metalleri sudan uzaklaştırabilen bir arıtma cihazı var mıdır ?

...hiç

Uzaklaştırılmış
21 Ağustos 2013; 23:12:24 

quote:

Orijinalden alıntı: kesdi

Ankara'da yaşıyorum, bilen bilir, Kızılırmak'tan boru çekti belediye. Ağır metaller ve fabrika atıkları olan suyu şebekeye habersiz olarak ara sıra veriyor. Mikroplar, virusler, tortular, kireç bir sekilde uzaklaştırılabiliyor sudan ama ağır metalleri sudan uzaklaştırabilen bir arıtma cihazı var mıdır ?

şöyle bir model gözüme çarpmıştı siteyi incelerken tabi ben istanbulda ikamet ettiğim için delüx modelini aldım ama sanırım sizin almanız gereken model bu olsa gerek Ankara bi göz atın isterseniz

18 Mesaj
30 Ağustos 2013; 23:51:47 

Selamlar

Bu aralar benimde Su arıtma almaya niyetim var istanbul delüx 2013 ten memnunmusunuz acaba.

Geceleri uyumak olmasa

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2013; 0:17:15 

kusura bakmayın forumu takip edemiyorum işlerimin yogunlugundan dolayı. aldığımızdan beri bir şikayet yaşamadık bi ara su gelmedi kendim kurcaladım meğer bizim ufaklık deponun vanasını kapatmış oyun oynarken. tat olarak hazır sulardan iyi daha oncede dedigim gibi tek kotu tarafı iş yerinede su goturmek zorunda kalıyorum sanırım hafifligine alıstıktan sonra hazır su bile biraz agır gelmeye basladı. iş yerindeki arkadaslarla iş yerine de almayı dusunuyoruz bakalım

Bu mesajda bahsedilenler: Spawn013

20 Mesaj
2 Eylül 2013; 15:22:43 

Herkese merhaba
Yaklaşık 1,5 yıldır su arıtma cihazı araştırıyorum ama tam karar vermişken vazgeçiyorum.Sanırım bunda akü suyu vb. yorumlar etkili.Ama bu sefer almaya karar verdim .İki firma arasında kararsız kaldım Bmb envy ya da türksu 2013 İstanbul.İzmir'de yaşıyorum.Damacanaya yetişemiyorum arı küçük bir çocuğum var sağlıklı olmadığını d düşünüyorum bu damacana sularım-n.
Lütfen bana yardımcı olun.....Teşekkür ederim.

20 Mesaj
2 Eylül 2013; 15:29:16 

Artık küçük bir çocuğum var demek istemiştim.Affola.

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2013; 16:15:35 

bende izmirde ikamet ediyorum. bizde daha onceden su arıtma cihazı almaya niyetlenmiştik ama hep kulak arkası yaptık ama sonra cocuklar icin hızlandırdık islemleri gerci iyikide hızlandırmısız o damacanaları nasıl da tasımısız suan dusundugumde bile yoruluyorum :) neyse forumda ve diger sitelerde yaklasık 15-20 gun arastırdıktan sonra türksu dan delüx 2013 diye bir model aldık 4-5 ay oldu sanırım tadından memnun olacaz ki dükkanada aynı sudan goturuyoz damacanayla kıyasladıgımızda damacanadan daha hafif. ama daha cok hosuma giden 3. ayında servisin gelip suyu olcmesi oldu 3 ve 6. ayda su olcumu yapıyorlarmıs keşke diger beyaz esya servisleride bunları ornek alsa gecende x markasını aradım klima icin 6 gun sonra geldiler 6 gun pistik resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexter- -- 2 Eylül 2013; 16:26:45 >

Bu mesajda bahsedilenler: altınyunus

220 Mesaj
3 Eylül 2013; 15:08:00 

Arkadaşlar yanlışsam beni düzeltin

İstanbul Delüx cihazını ele alırsak : 5 yıllık maliyet çıkarırsak
Cihaz Fyatı 775 TL
6 ayda bir değişen filtre 500 TL ( 6 ayda bir 5 yıl 10 tane değişim)
2-3 yılda bir değişen filtre 280 TL ( 2-3 yılda bir 5 yıl 2 tane değişim)
3-4 yılda bir değişen filtre 140 TL ( 3-4 yılda bir 5 yıl 2 tane değişim )

Toplam 5 yıllık Maliyet 1695 TL

BİM 5 Lt su fiyatı ; 5 yıllık maliyet çıkarırsak

5 yıl toplam 1800 gün ederse
2 günde bir 5lt su kullandığımızı varsayarsak
900 tane 5lt su 900 * 1,25(bim fiyatı) = 1125 TL

SİZCE ödediğiniz su faturasını da eklersek su arıtma cihazının bir mantığı kalıyormu

Uzman, dar bir alanda yapılabilecek tüm hataları yapmış kişiye denir.

20 Mesaj
3 Eylül 2013; 17:05:56 

dexter teşekkür ederim cevabın için.
ben hala karasızım.
aslında aklıma bmb envy yattı ama yıllık filtre bedeli çok yüksek.

1665 Mesaj
3 Eylül 2013; 18:08:05 

quote:

Orijinalden alıntı: dikoryan

Arkadaşlar yanlışsam beni düzeltin

İstanbul Delüx cihazını ele alırsak : 5 yıllık maliyet çıkarırsak
Cihaz Fyatı 775 TL
6 ayda bir değişen filtre 500 TL ( 6 ayda bir 5 yıl 10 tane değişim)
2-3 yılda bir değişen filtre 280 TL ( 2-3 yılda bir 5 yıl 2 tane değişim)
3-4 yılda bir değişen filtre 140 TL ( 3-4 yılda bir 5 yıl 2 tane değişim )

Toplam 5 yıllık Maliyet 1695 TL

BİM 5 Lt su fiyatı ; 5 yıllık maliyet çıkarırsak

5 yıl toplam 1800 gün ederse
2 günde bir 5lt su kullandığımızı varsayarsak
900 tane 5lt su 900 * 1,25(bim fiyatı) = 1125 TL

SİZCE ödediğiniz su faturasını da eklersek su arıtma cihazının bir mantığı kalıyormu

dostum bu hesabı yaparken oyle kıstasları ele almıssınki resmen elma ile armutu kıyaslamıssın :) bi kere bi evin gunluk su gideri (icme+kullanma tabi buna yemek yapma cay icme ve diger ıvır zıvırlar dahil olsa) kafadan 2 damacana su gider (misafir v.s hesaba katmıyorum bile )

ortalama bir damacana 7 tl degil hadi 5 tl olsun
365*5=1825 gun
1825 gün * 5 = 9125 tl

diyelimki gunluk 2 damacana degil 1 damacana olsun yine kafadan 4500 tl yapar
hadi diyelimki yarım damacana olsun yine 2500 civarı para eder

şimdi gel gelelim asıl meseleye "taşıma suyla degirmen doner mi ?"

bimin daha karlı olması icin bimle aynı binada oturuyor olman lazım zira her defasında kalkıp bime gidip su almayamı gideceksin? o su vakitsiz bitince napcaksın? o suyla her turlu isini yapabilcekmisin ? yani kısacası işin neresinden tutarsan tut malesef elinde kalıyor. ister matematiğe vur ister zahmetinden bahset. ben hala eskiden o litrelik siselerden nasıl su dolduruyordum nasıl ugrasabiliyodum hayret ediyorum. suan ki rahatlıgı hicbiseye degismem.
delüx 2013 alırsın baska marka alırsınız orası beni ilgilendirmez ama arıtmanın konforunu ve avantajını kimse yadırgayamaz.
ha delüx modeli ayarında kalitesinde daha ucuza bisey bulursanda kacırma :) 10 yıl garanti+omur boyu sigorta araki bulasın

-1

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2013; 19:49:55 

herseyin bir fiyatı bir de ederi var.. oncelikle ne istediginizi belirleyin. kaliteli bir su mu icmek istiyorsunuz yoksa ucuz mu ? cevabı kendiniz vereceksiniz. şuan benim hanıma istediginiz rakamı teklif edin arıtmaya alıstıgı icin kesinlikle eskiye donus yapmaz.

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2013; 20:57:55 

bmb yi bende zamanında arastırmıstım ama bunları v.b sikayetleri arkadas cevremden gordukten sonra vezgectim

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/33768

20 Mesaj
4 Eylül 2013; 9:25:43 

Laborant 1453 teşekkür ederim cevabınız için.
Sanırım gün içinde İstanbul delux modeli sipariş edeceğim.Son birşey var kafama takılan.Arıtıken harcadığı su miktarı.Bunları da netleştireyim vereyim siparişi. Bmb güzel bir cihaz olabilir ama yıllık filtre maliyeti 290 tl.Bunu firma ile görüştüm günlük 80 kr diyorlar.E ben bu parayı zaten damacanayla veriyorum.Neredeyse arıtma cihazı parası.

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2013; 13:44:13 

önemli degil bilgim dahilinde yardımcı olmaya calısmaktayım.
atık su miktarı her cihazda var ama bu cihazda inceledigim kadarıyla akış kısıtlayıcı oldugu icin en dusuk atık su miktarıyla calısmakta. eger cok ciddi bir endiseniz varsa atık su hortumunu bir bidona baglarsınız onu balkon yıkamada v.b kaba islerde degerlendirebilirsiniz. gerci surekli atık su atmıyor zaten sadece su arıttıgı surece olur ( siz 1 bardak su doldurursanız 1 bardaklık calısır durur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laborant1453 -- 4 Eylül 2013; 13:45:07 >

20 Mesaj
4 Eylül 2013; 15:56:16 

Türksu almaya karar verdim.Bunda etken öncelikli olarak yazılan olumlu yorumlar, filtre maliyetleri ve garanti süresi en son da fiyet etkili oldu.Umarım 1,5 yıllık bir teredütten sonra memnun kalırım.
Herkese teşekkürler....

1665 Mesaj
4 Eylül 2013; 20:21:59 

en kotu karar kararsızlıktır :) iyi kotu bi karar vermekten daha guzeli yok simdi prikolojik olarak ustunuzden koca bir yuk kalktıgını hissedeceksiniz

12 Mesaj
5 Eylül 2013; 13:57:17