- x
ilk kez arba alcağım jetta 1.2 tsı comforlıne mı 1.6cıvıc elgance mı
26 Cevap678 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

70 Mesaj
30 Mayıs 2013; 16:49:16 

45 bin liraya kadar bütçem var ilk kez araba alacağım acemi bir şoförüm. şimdi almak istediğim iki model var jetta 1.2 tsı comfortlıne dsg ve honda cıvıc 1.6 elegance. arabada aradığım ilk özellik acemi olmam dolayısıyla dayanıklılık güvenlik. ikinci özellik otomatik olması. 3. özellik yakıt 4. özellik donanım. yardımlarınızı bekliyorum.

unutmadan 115 kilo ve 185 boyda olduğum için genişlikte önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramzanyak -- 30 Mayıs 2013; 16:50:08 >

501 Mesaj
30 Mayıs 2013; 16:57:00 

Dsg biraz problemli hondanın otomatiği daha sağlam,bagaj hacmi daha büyük.Golf'ün iste sürüş özellikleri biraz daha iyi.Madem acemisiniz size tavsiyem civic olur daha sorunsuz bir araç ve servis kalitesi olarak vwden daha iyiler.Benzinden çok bıkarsanız lpg uygulatma şansınız da var tsi için bu söz konusu değil malesef

İmzasız

70 Mesaj
30 Mayıs 2013; 17:09:51 

aslında auris ve golf cezbediyor beni ama malum benim hacim geniş onlarda rahat edemem gibi geliyor yorumları bekliyorum

539 Mesaj
30 Mayıs 2013; 17:51:12 

Auris gayet geniş araçtır. İyidir. Fluence'de bakabilirsin, EDC şanzıman.

3533 Mesaj
30 Mayıs 2013; 17:55:22 

cıvıc

Kanûnî Sultân Süleyman Han
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."

70 Mesaj
30 Mayıs 2013; 18:06:48 

ÖNYARGILI OLDUĞUM VE ALMAYI düşünmediğim markalar citroen pejo reno ford fıat

569 Mesaj
30 Mayıs 2013; 18:50:52 

Bence ilk alacağın araç daha ucuz bişey olmalı. mesela 15-20 bin tl arası piyasası olan bir araç olabilir. bir yıl sonra satar istediğin aracı alırsın.

569 Mesaj
30 Mayıs 2013; 18:52:51 

sayfa hata verince, ikinci msj ı atmışım. silme seçeneğini kaldırmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr79 -- 30 Mayıs 2013; 18:54:48 >

2244 Mesaj
30 Mayıs 2013; 19:11:18 

Bence otm vites almayın, otomatik arabayla acemilik atılmaz.. Daha sorunsuz olduğu için manuel civic öneriyorum, lpg ile de uyumludur, atmosferiktir..

1625 Mesaj
30 Mayıs 2013; 19:16:20 

Bütçeyi zorlamayıp, 2010 civarı ikinci el BRC li otomatik Civic iyidir.

70 Mesaj
30 Mayıs 2013; 21:58:59 

quote:

Orijinalden alıntı: iGroN

Bütçeyi zorlamayıp, 2010 civarı ikinci el BRC li otomatik Civic iyidir.

üstadım peki kasa sağlamlığı filan hangisi iyidir? misal ALLAH korusun bir kazada hangisi daha dayanıklıdır.

bazı arkadaşlar 15-20 bin önerisinde bulunmuşlar sağolsunlar ama ben sağlam gireyim girmişken diyorum.

70 Mesaj
30 Mayıs 2013; 22:01:15 

quote:

Orijinalden alıntı: dr79

sayfa hata verince, ikinci msj ı atmışım. silme seçeneğini kaldırmışlar.

istiyorum ki araba sağlam olsun güvenlik açısından aslında arabayı alma sebebim ekim gibi bir yavrumuz olacak nasipse malumm istanbulda çocukla toplu taşıma kullanmak pek akıl karı değil.

569 Mesaj
30 Mayıs 2013; 22:44:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ramzanyak

istiyorum ki araba sağlam olsun güvenlik açısından aslında arabayı alma sebebim ekim gibi bir yavrumuz olacak nasipse malumm istanbulda çocukla toplu taşıma kullanmak pek akıl karı değil.

Allah analı babalı büyütsün. Gerçi haklısınız. can güvenliği mal kaybından daha önemli sonuçta. arkadaşımda honda civic otomatik var ve gayet memnun. subapları lpg ye uygun üstelik. Benim araç otomatiği yok(asx) yoksa kesinlikle öneririm. ikinci el 2011 modeli 45 bine rahat gelir. güvenlik konusunda ödüller alıyor. inş hakkınızda hayırlısı olur.

8001 Mesaj
30 Mayıs 2013; 22:51:08 

Civic oneririm 1.2 tsi civice gore gucsuz kalir, arti gerekirse lpg secenegi icinde civic daha uygun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

102 Mesaj
30 Mayıs 2013; 23:09:17 

jetta tabanca gibi araba ama bence de civic

1180 Mesaj
31 Mayıs 2013; 0:52:56 

kasa sağlam, iç mekan kaliteli ve gerçekten donanımlı bir araç istiyorsan yeni astra sedan öneririm.

opelmania

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Mayıs 2013; 0:54:12 

Audi a3 alabilirsin.

101 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:01:29 

Bizde 2 sene önce Honda civic elagance düz vardı.Tek eksisi lastik ve rüzgar sesi uzun yolda rahatsız edicek seviyeye ulaşabiliyor.Ama müziğin sesini açarak rahatsız edici sesten kurtulabilirsiniz.

224 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:13:01 

Aynı ikilemde bizde kalmıştık .Ben değilde peder jettayla ilgileniyordu.Civic'in bir test sürüşü değiştirdi herşeyi

II. Abdülhamid
Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi

"Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

70 Mesaj
31 Mayıs 2013; 8:13:45 

quote:

Orijinalden alıntı: chronicle

Aynı ikilemde bizde kalmıştık .Ben değilde peder jettayla ilgileniyordu.Civic'in bir test sürüşü değiştirdi herşeyi

Bu civicin en dolu olani hangi model acaba hem jettadan neden vazgectiniz ki

224 Mesaj
31 Mayıs 2013; 8:44:34 

quote:

Bu civicin en dolu olani hangi model acaba hem jettadan neden vazgectiniz ki

En dolu modeli Elegance diye geçer. Jettadan vazgeçmemizin sebebi jetta değil hondadır.Ben ilgilenmediğim için hiç bakmadım bile jettanın özelliklerine o yüzden karşılaştırma yapamam ama Civicle ilgili sorularunızı cevaplayabilirim.

II. Abdülhamid
Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi

"Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

1278 Mesaj
31 Mayıs 2013; 11:20:01 

quote:

aslında auris ve golf cezbediyor beni ama malum benim hacim geniş onlarda rahat edemem gibi geliyor yorumları bekliyorum
Ben de 1.90 90 kgyim golfde çok rahat edemedim. Ama şimdi ki civic çok rahat. Acayip rahatım.

jetta da sıkıntı yaşatmaz o konuda.

Ben ilk aracınız olacağı için honda diyorum kendi şahsi fikrim

Kolay gelsin

Honda civic 1.6 VTEC ES benzin+lpg ( atiker obd) 'beyaz'

70 Mesaj
31 Mayıs 2013; 12:03:21 

quote:

Orijinalden alıntı: chronicle

En dolu modeli Elegance diye geçer. Jettadan vazgeçmemizin sebebi jetta değil hondadır.Ben ilgilenmediğim için hiç bakmadım bile jettanın özelliklerine o yüzden karşılaştırma yapamam ama Civicle ilgili sorularunızı cevaplayabilirim.

Ustadim kasa dayanikliligi filan nasildir

1688 Mesaj
31 Mayıs 2013; 12:05:07 

Civiği bir kere sürersen bağımlılık yapar bir daha mercedes bmw audi hariç hiç bir markanın yüzüne bakmassın.

Hele otobanda ayılık yapanlara devir çevirip yanından kükreyerek geçmek gibisi yok .

Burnuna kola tutulmuş kediler gibi kafayı öbür tarafa çeviriyorlar bir anda yarışmıyormuş gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 31 Mayıs 2013; 12:05:53 >

Citroen C4 1.6 Hdi 110 hp 2007

70 Mesaj
31 Mayıs 2013; 13:04:17 

Az once civice baktim cok hos gercekten de dizayni donanimi ama cok anlamadigim icin kayinbiraderle bakacam ama buyuk ihtimal alacam

983 Mesaj
31 Mayıs 2013; 14:40:58 

quote:

45 bin liraya kadar bütçem var ilk kez araba alacağım acemi bir şoförüm. şimdi almak istediğim iki model var jetta 1.2 tsı comfortlıne dsg ve honda cıvıc 1.6 elegance. arabada aradığım ilk özellik acemi olmam dolayısıyla dayanıklılık güvenlik. ikinci özellik otomatik olması. 3. özellik yakıt 4. özellik donanım. yardımlarınızı bekliyorum.

unutmadan 115 kilo ve 185 boyda olduğum için genişlikte önemli

jetta güzel tercih olur ancak bekletir doğuş otomotiv

House M.D./Spartacus: War of the Damned/Breaking Bad/Sherlock/Criminal Minds/Rizzoli & Isles/Hannibal/Ray Donovan

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Mayıs 2013; 14:52:57 

quote:

45 bin liraya kadar bütçem var ilk kez araba alacağım acemi bir şoförüm.

acemi,45 bin liraya araba.
Kafana bir 38lik daya daha iyi.
Önce acemiliği at bir direksiyon kursu mu olur palio mu alırsın,ondan sonra araba düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 31 Mayıs 2013; 14:53:02 >
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » ilk kez arba alcağım jetta 1.2 tsı comforlıne mı 1.6cıvıc elgance mı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406