Şimdi Ara

HP Deskjet 2050 (301) Resetleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
6.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

HP 2050 yazıcımın kartuşları ile dolum sonrasında sorun yaşıyordum ki birkaç video izledikten sonra mantık yürüterek çözüm buldum ve benim gibi sorun yaşayan arkadaşlara faydası olacağı için paylaşıyorum..

Öncelikle belirttikleri gibi kartuşun chip bölümünü (önce sol üstten 4 sıra ve 10 saniye bekledikten sonra sağ üstten dört sıra kapatarak) kapatarak bir kez kullanabildim, yazıcının bir sonraki açılışında yine aynı sorun ile karşılaştım..

Son olarak power tuşu ve "X" tuşuna aynı anda bastım, bu yazıcının hafızasını resetledi ve son 3 kartuş bilgisini sildi. Şu anda kullandığım son 3 kartuşu da denedim, hiçbirinde sorun yok.

• dediğin yöntemi hp f2420 de yaptım ama kısa süreli resetleme yaptı hani 20 sn felan sonra gene kartuş sorunu çıkartmaya başladı kalıcı bir yöntemi yokmu bunun acaba

Power birde x tuşuna basınca resetleniyor kartuşu ful gösteriyor ama 20 sn sonra gene hafızası yerine geliyor ve tekrar kartuşu görmemezden geliyor
  • https://www.youtube.com/watch?v=hrcwSOS_1P8

renk renk tusu olmayanlara power cancel X tusu ve ekranda bulunan tusların en usttekıne acarken aynı anda bas :)

dil bölge ve en sonunda kullanılmıs orjınal kartus yazısı cıkacaktır.sonrasına gelemedım henuz :D
  • ana menüde geri /iptal /geri/geri ye bas support menu acılacak orta tus okeyleme iptal tusu gerı cıkma olarak kullan orda reset menu kısmından resetleme fabrıka ayarına donme var partial reset sanırım son anlık semi-full reset fabrıka ayarı

ama sorun hala devam edıyr :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.