Şimdi Ara

>>>Ezcool Smart TEN İncelemesi<<<

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
6.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir kaç haftadır tablet araştırması içerisindeydim. Ancak genelde 7’’ tablet yorumlarıyla çok karşılaştım, pek 10inch tabletin kaydadeğer yorumlarını bulamadım … Özellikle 10’’ tablet almayı çok istiyorum. Çünkü diğerlerini elime aldığımda özellikle 7inch olanı, bana oyuncak gibi geliyor. Elbetteki bu tercih kişiye göre değişkenlik gösterir. Ancak 10inch tabletle daha rahat kullanım olacağını ve de oyun oynarken daha keyifli olacağını düşünerek 10inch’e karar kıldım.

Ancak her tabletin illa ki bir eksi yönü var veya diğerine göre artısı bulunmakta. Bu kıyası denk getirmek oldukça zor. Bunun içinde kullanıcı yorumlarını dikkate alıyorum. Böyle bir eksiklik hissettiğimden bende bi kaç gün önce hepsiburada.com sitesinden aldığım kendi tabletimdeki izlenimlerimi sizler için paylaşmak istedim.

Çok önemli bir özelliği de tabletimin ekranının IPS özelliğine sahip oluşudur. Ekranının IPS olmasından dolayı, çok düşük oranda güç tüketmesi ve ekrana neredeyse 175 derecelik bir açıyla bakmama rağmen sanki dik açıdan bakıyormuşcasına kesinlikle görüntüde bozulma veya renk kaymasıyla karşılaşmadım. Bu da benim için çok büyük bir artı oldu.

Öncelikle özelliklerini belirtmek gerekirse ;
    İşlemcisi : Rockchip RK3066 / Cortex A9
    Disk Kapasitesi : 16 Gb
    Bellek : 1 Gb
    Ekran Boyutu : 10.1’’
    Vga Kartı : Quad Core Mali 400
    Ekran Çözünürlüğü : 1280 * 800 Kapasitif / IPS
    İşletim Sistemi : Android 4,1
    Wi-fi : Var
    HDMI : Var
    Pil : 6000 mAh
    3G : Usb 3G Dongle sayesinde
    Kamera : Çift Kameralı , ön:0,3Mp arka:2Mp

Tabletimin genel özellikleri bunlardır. Her ne kadar göreceli bir durum olsa da tabletimi ilk elime aldığımda 10inch olmasına rağmen inceliği ve hafifliği ile adeta büyülendim. Tablet ile ağırlık çalışmaya niyetim yoktu. Gerçek anlamda harika bir tasarıma sahip olmuş. Tabletimin kasası da çok şık. Özellikle power tuşunun, yeri olsun ve de kulaklık girişinin yeri olsun oldukça başarılı bir dizayna sahip bir tablet olmuş... Sonrasında da tabletimi açtığımda dokunmatiğinin hassasiyeti oldukça iyi olduğunu farkettim. Menüler arasındaki geçiş gayet hızlı. Tabletimi şarja taktığımda soketinin yanında şarj ettiğine dair bir ışık göstergesi olması şahsen benim için büyük bir artı.. Olmasaydı eğer şarj edip etmediğini anlamak oldukça sıkıcı olurdu.

Aslında herşeyden önce, bir ürünü almaktan daha önemlisi servis hizmetinin ne kadar iyi olduğuna bakmaktır. Bu konu da gerçekten taktir ediyorum Ezcool müşteri hizmetlerini. Birçok yerde Ezcool Tabletlerinin servis noktasının gayet başarılı olduğunu, kısa zamanda sorunlarla ilgilenip dönüş yaptıklarını, hatta birebir değişim yaptıklarını birçok arkadaşımdan duydum. Bu da bende iyi bir izlenim bıraktı. Çünkü adamlar sattıklarının arkasındalar. Neyse…

Istediğim bir çok filmi ve diziyi sitelerden rahatlıkla videolarımı açıp izledim, üstelik HDMI ile de TV ye bağlantıyı yaparak film izleme keyfine vardım.
    Tabletimi ilk kullanmaya başladığımda içerisinde pek bişey olacağını tahmin etmiyordum. Yüklü gelen bir çok program vardı. Bunlarında ekran fotoğrafını sizler için çektim.

Şarj konusuna gelecek olursak, tabletimi kapalı moda getirerek şarja taktım yaklaşık 3,5-4 saat arası dolum süresine sahip. Tüketimine gelecek olursak tam ekran modunda, hafıza kartından filmi izleme yolu ile ve de bu esnada kablosuz internette çalışır vaziyette tam tamına 4 saat 25 dakika şarjı gitti. Neredeyse iki film izleme süresine yetecek kadar şarjı gitmekte yani… Bu da hayli hayli yeter diye düşünüyorum bana…

Kutu içerisinde çıkan birçok şey iyi güzelde. Hoşuma gitmeyen tek şey siyah bi tabletime beyaz kulaklık verilmesi oldu… Neyse ki bu tip kulaklıklarda benim kulağa olmuyor. Kulakiçi kulaklık kullanıyorum dolaysıyla pekte işim olmadı bu beyaz kulaklıkla…

Genel olarak performansı hakkında da izlenimlerimi şu şekilde sizlerle paylaşabilirim. Artık hayatımızın bi parçası olan Facebook veya Facebook messenger kullanımı oldukça keyifli, oldukça rahat ve de bi o kadar da kullanışlı… Twitter, Skype, Youtube gibi olmazsa olmaz programların çalışması da performansı da oldukça başarılı, sorunsuz… Kullanımları esnasında herhangi reset atma veya kapanma veya tablette bir kasma kilitlenme gibi aksiliklerle karşılaşmadım.

Oyun performansıda da cidden çok iyi. Benim gibi oyun tutkunlarının keyifle kullanacağı bi tablet. Birçok oyun yükledim ve hepsini tek tek denedim. Loading kısmında pek fazla beklemeksizin oyunlar başlıyor ve oyun esnasında da grafik olsun hız olsun gayet iyi… Oyun keyfi 10’’ te bi başka oluyormuş. PSP gibi piyasadaki oyun konsollarına boşuna para dökmektense bu tablette aynı keyfi alacağınıza emin olabilirsiniz. Ekran çözünürlüğünün 1280*800 olması bu oyun keyfini bize vermektedir.

Ayrıca birçok video formatına sahip videolar izledim hepsini de takılmadan gösterdi. Film izlerken ses çıkışıda gayet iyi.

Sade de gelecek olursak, piyasada ki birçok model arasında tercih edilebilirlerin en başında gelebilecek düzeyde bir tabletim var, gönül rahatlığıyla da herkese tavsiye edebilirim.

>>>Ezcool Smart TEN İncelemesi<<< >>>Ezcool Smart TEN İncelemesi<<< >>>Ezcool Smart TEN İncelemesi<<< >>>Ezcool Smart TEN İncelemesi<<< >>>Ezcool Smart TEN İncelemesi<<< >>>Ezcool Smart TEN İncelemesi<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OchiMochi -- 10 Temmuz 2013; 9:05:32 >

• emeğinize sağlık. çok çok güzel bir paylaşım olmuş. açıkçası bende 10'' bir tablet almayı düşünüyorum. bu paylaşımınızla güzel fikirler edindim. peki siz nereden aldınız?

iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: limonkilobimilyon

emeğinize sağlık. çok çok güzel bir paylaşım olmuş. açıkçası bende 10'' bir tablet almayı düşünüyorum. bu paylaşımınızla güzel fikirler edindim. peki siz nereden aldınız?

iyi forumlar

ben hepsiburada.com dan aldım, ancak pahalıya geldi. hızlıal.com da daha uyguna satılıyormuş. oradan alabilirsin. şimdiden hayırlı olsun.
  • Gayet güzel bir inceleme.Merak ettigim Bazi noktalar var:
    1-)Google chromedayken bir Youtube vidyosu görüp dokundugumuzda hani soruyor ne ile açılsın.Orada youtube programını seçtiğinizde bir sorun falan oluyor mu?Ayrica bu işlem sırasında kasma falan?Ayrica Youtube vidyoları tam ekran izlenebiliyor mu?
    2-)Facebook'a girerken nasil direk mobil site mı açılıyor yoksa normal site mi?Facebook rahatça kullanılabiliyor mu?(resimlere bakarken,vidyo açarken vs)
    3-)Genelde tabletler mynet gibi bolca multimedya içeren buyuk sitelere girerken(pc versiyonuna tabi) kasılır.Mesela siz de mynette girin ve bunun derecesi nedir bakın.Ustteki flash animasyonlar değişirken mynette cihazda bunun tepki verme suresi nedir?
    4-)Ses performansı nasil?
    5-)Isınıyor mu fazla?Wi-fi çekme sorunu var mı?Markette kasma vb sorun oluyor mu,root yapılabiliyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba hocam

elimden geldiğince size cevap vermeye çalışacağım ilk fırsatta.

saygılarımla...
  • merhaba
    ilk sorunuz için şöyle diyebilirm. videoda ve resim de göreceğiniz üzere dediğiniz soruyu soruyor ve de takır takır videoyu açıyor. hiç bir şekilde kasıntı olmadan. ancak video çekimini erken durdurdum. yoksa tam ekran moduna geçerek rahatlıkla videoları izleyebiliyorum. isterseniz o kısmı da görmek isterseniz ayrıca bi daha video çekebilirm.

http://www.youtube.com/watch?v=MBnapIEvOi0&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OchiMochi -- 4 Haziran 2013; 12:37:39 >
  • Teşekkürler gerek yok devamına.Tatmin oldum bundan.Diger sorularıma da cevap bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MerTurkizM

Teşekkürler gerek yok devamına.Tatmin oldum bundan.Diger sorularıma da cevap bekliyorum

rica ederim ne demek
  • diğer sorunuz içinde şunları diyebilirim. zaten facebook uygulamasını sorunsuzca ve kasmadan kullanıyordum. videolar olsun fotoğraflar olsun.

ancak sizin için normal tarayıcıdanda facebook a girdim. burada da herhangi bi kasıntı söz konusu olmadı. herşey yolunda. pek vaktim olmasa da , isterseniz video çekip atarım görün diye.

iyi forumlar..
  • emeğine sağlık, güzel bir inceleme olmuş. birçok siteden araştırdım da f/p oranı gayet iyi. peki içinden kılıf çıkmadı mı sizin ?
  • kılıf çıktı, herhangi bir bir eksiklik yok.
  • sabah sabah gazeteleri okuyayım dedim. tabletimden girerek mynet'te birçok taksim haberlerini okudum. kesinlikle hiçbir kasma olmadı. ayrıca google markette mynetin uygulamasınıda indirdim, yine en ufak bir kasma sözkonusu olmadı. zaten genel olarak tabletimin performansından memnunum. ama dediğiniz gibi mynet ençok flash vb. şeylere sahip olan bir web sitesi. bunda bile sorun yoksa diğer sitelerde hayli hayli uçar yani.

ayrıca markette de kasma yok. ısınmaya gelecek olursak, rahatsız edecek bir ısınma yok tablette. gayet normal.

wi-fi çekimi de iyi geldi bana, yine de bir test programıyla test edip siizinle de paylaşacağım. aslında hiç gerek duymadım hızı iyi olduğundan ama ben de merak ediyom test sonucunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OchiMochi

sabah sabah gazeteleri okuyayım dedim. tabletimden girerek mynet'te birçok taksim haberlerini okudum. kesinlikle hiçbir kasma olmadı. ayrıca google markette mynetin uygulamasınıda indirdim, yine en ufak bir kasma sözkonusu olmadı. zaten genel olarak tabletimin performansından memnunum. ama dediğiniz gibi mynet ençok flash vb. şeylere sahip olan bir web sitesi. bunda bile sorun yoksa diğer sitelerde hayli hayli uçar yani.

ayrıca markette de kasma yok. ısınmaya gelecek olursak, rahatsız edecek bir ısınma yok tablette. gayet normal.

wi-fi çekimi de iyi geldi bana, yine de bir test programıyla test edip siizinle de paylaşacağım. aslında hiç gerek duymadım hızı iyi olduğundan ama ben de merak ediyom test sonucunu.

Cok sağol hocam cevaplar icin gercekten iyi performansı var anladığıma gore.Senden son bir şey isteyeceğim.
    "D day" oyununu marketten indirip kurman Bos vaktin olursa.Çok ağır grafikleri var Bakalim bunda performansı nasil

• quote:

Orijinalden alıntı: MerTurkizM

quote:

sabah sabah gazeteleri okuyayım dedim. tabletimden girerek mynet'te birçok taksim haberlerini okudum. kesinlikle hiçbir kasma olmadı. ayrıca google markette mynetin uygulamasınıda indirdim, yine en ufak bir kasma sözkonusu olmadı. zaten genel olarak tabletimin performansından memnunum. ama dediğiniz gibi mynet ençok flash vb. şeylere sahip olan bir web sitesi. bunda bile sorun yoksa diğer sitelerde hayli hayli uçar yani.

Cok sağol hocam cevaplar icin gercekten iyi performansı var anladığıma gore.Senden son bir şey isteyeceğim.
    "D day" oyununu marketten indirip kurman Bos vaktin olursa.Çok ağır grafikleri var Bakalim bunda performansı nasil

sayende bende iyice emin oldum tabletimin performansından bahsetmiş olduğun oyun tam da benlik. sevdiğim bir oyun çeşidi. Tam olarak 277 MB lık bu dosyayı iki oda uzaklıktaki wi-fi bağlantım ile 4 dakika 48 saniyede indirdim. Bu süre bence, wi-fi çekim gücünün de ne kadar iyi olduğunun bir göstergesidir.

biraz zor olsa da bir elimde kamera bir elimle de oyun oynamaya çalıştım. Zaten sizde göreceksiniz, performansı konusunda ne haklı olduğumu. Böyle ağır kaliteli, yüksek bir performans gerektiren bu oyunu bu şekilde rahat oynuyor olmam, memnun verici bir olaydır. Herhangi kasma takılma olmadan oyun oynamanın keyfine varabiliyorsunuz. Bu oyunun performansı böyle ise sen artık tabletin gündelik kullanırken sahip olduğu performansını tahmin edersin artık .

buradan kendi çapımda çektiğim videoyu izleyebilirsin. :)

https://www.youtube.com/watch?v=8m6ZHUeGNT0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OchiMochi -- 3 Haziran 2013; 11:17:46 >

• http://www.youtube.com/watch?v=y7YjjMTyFYw

youtube tan bu videoyu da daha şimdi gördüm, paylaşayım dedim. bunu da izleyebilirsin.
  • indirmiş olduğum wi-fi test programından her ne kadar anlamasamda elbette ki, benim wi-fi çekimi sinyali konu komşudan yakaladığı sinyallerden daha fazla çıktı. dediğim gibi wi-fi çekiminden zaten memnunum. modemimde iyi olması buna etkendir diye düşünüyorum.
  • hocam umarım açıklamalarım size yardımcı olmuştur. ?
  • quote:

hocam umarım açıklamalarım size yardımcı olmuştur. ?

Hocam sagolasin gayet iyi gördüm ben ama fiyat ucuz olması nedeniyle navitech alacağım tekrardan cok tesekkur ediyorum doğru bir tercih yapmışsınız.

• merhaba kardeş, incelemeni dikkatlice inceledim
    yapılan yorumlar dikkat çekici, güzel. videoyu da izledim. oyundaki performansı iyimiş. paylaşmış olduğunuz diğer bilgilerde güzel. keşke kamerasına ait bir fotoğrafta paylaşsaydın çok daha iyi olur. merak ediyorum. müsait olduğunda çekip koyarsan sevinirim, hem 5MP kamerasınıda görmüş oluruz.
  • rica ederim ne demek size de hayırlı olsun şimdiden...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.