Şimdi Ara

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
49
Favori
130.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: LillemaN

quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

Bir sorum olacaktı M1 sinyali yanıp sönüyor ama kart durakları saymıyor neden yapar bu sorunu? 817 ve 818 kontrol edildi ara katlarda yanıyor teoride herşey düzgün tüplerde değişti ? Bilginiz varmı bu konuyla ilgili.

rölelerde problem olabilir
    onlarda sıkıntı yoksa invertörlüyse maknie hata kayıtlarını silin
    tüp manyetiklerdede sorun yoksa herşey düzgünse anakartta problem olabilir
    öğrenci olarak bu kadar tahmin yapabiliyiroum =)

Alıntıları Göster
    10katlı binanın 10. Katında oturuyoruz. Bir defasında asansör gereğinden fazla yükarı çıkmıştı tepedeki tuğlaları falan görmüştüm birşey olmaz dimi?

Birde asansörle aşağı iniyordum asansör tam yere yaklaşırken elektrikler gitti ve bildiğin boşluğa düşüp sekti. Sonrasında kapıya omuz attıp çıkmıştım fakat çıktdıkdan sonra kapıyı açmaya çalıştığımda açılmamıltı.
    Kalmamın sebebi nedir birde neden açılmadı kapı?

O değilde ben bu durumlardan spnra nası asansöre biniyorum la
    *No Fear* kullanıcısına yanıt
    *No Fear* demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: *No Fear*

atıyorum 1. katta asansöre bindim 6 ya çıkıcam ara katlardan da çağrılmış asansör o ara katlarda durmamasını sağlayabilir miyiz ? yani direk 1 den 6 ya çıkabilir mi ?

Bizim apartmanda ben şöyle yapıyorum %100 ise yarıyor. Birisi çağırdığı zaman kabinde ki ışıkta yanıyor. Mesela ben 0 dan 5 e çıkarken birisi 3 ten çağırırsa kabinde ki 3 ışığı yanıyor. O an da ben daha 3 e gelmeden stop düğmesine basıyorum. Asansör duruyor hafızası sıfırlanıyor :D Sonra 5 e basıp tekrar devam ediyorum 3 ü es geçiyor. 3 te bekleyenlerin sesini de duyuyorum bazen aa niye durmadı bu diye falan
  • Kalkışta hafif titreme oluyor neden acaba
  • Asansorun ismi insanlari asan bir sör denmi geliyor
  • Aşağıdaki asansör devre şemasındaki hatalı kısmı söyleyebilir misin?

•  ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow551

Asansorun ismi insanlari asan bir sör denmi geliyor

Hasan Sir den geliyor. Asansörün mucidi
  • 10katlı binanın 10. Katında oturuyoruz. Bir defasında asansör gereğinden fazla yükarı çıkmıştı tepedeki tuğlaları falan görmüştüm birşey olmaz dimi?

Birde asansörle aşağı iniyordum asansör tam yere yaklaşırken elektrikler gitti ve bildiğin boşluğa düşüp sekti. Sonrasında kapıya omuz attıp çıkmıştım fakat çıktdıkdan sonra kapıyı açmaya çalıştığımda açılmamıltı.
    Kalmamın sebebi nedir birde neden açılmadı kapı?

O değilde ben bu durumlardan spnra nası asansöre biniyorum la
  • quote:

Orijinalden alıntı: *No Fear*

atıyorum 1. katta asansöre bindim 6 ya çıkıcam ara katlardan da çağrılmış asansör o ara katlarda durmamasını sağlayabilir miyiz ? yani direk 1 den 6 ya çıkabilir mi ?

Bizim apartmanda ben şöyle yapıyorum %100 ise yarıyor. Birisi çağırdığı zaman kabinde ki ışıkta yanıyor. Mesela ben 0 dan 5 e çıkarken birisi 3 ten çağırırsa kabinde ki 3 ışığı yanıyor. O an da ben daha 3 e gelmeden stop düğmesine basıyorum. Asansör duruyor hafızası sıfırlanıyor :D Sonra 5 e basıp tekrar devam ediyorum 3 ü es geçiyor. 3 te bekleyenlerin sesini de duyuyorum bazen aa niye durmadı bu diye falan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Chuckie~

Içeride biri kaldığında nasıl kurtarıyorsunuz? Mesala iki kat arasında kaldı?

genelde en çok merak edilen şeydir genedel :D

yeni sistem asansötlerde kurtarcılar var mesela elektrik gitti seni en yakın kata bırakıyor ve kapıyı açıyor

eski sistemlerde ise çoğunuz dikakt etmişsinizdir asansör kapısının üstünde bir anahtar deliği vardır. oradan kapıyı açarak kurtarırız

ve çoğunuzda elektirk gelince arada kalırım diye korkup içinde kalmayı tercih ederseniz ama o kapı açıkken imkanı yok o asansör harekete geçmez.

ya harekete geçerse?

• Asansör demeyin bana, üç kere eski asansörde kaldım kurtarma şeyi falan hiçbir şey yoktu
  •  ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Bu asansörler güvenlimidir ?
    Çökme tehlikesi varmıdır ?
    Tahmininizce kaç sene önceki asansör modeli ? Bizim apartmanda bu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuKaMa

Ulan gece gece

Ne alaka knk odana asansör mü duscek
  • tam yere düşeceği zaman zıplasak bişey olmaz değil mi asansör ağabey
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Chuckie~

Içeride biri kaldığında nasıl kurtarıyorsunuz? Mesala iki kat arasında kaldı?

genelde en çok merak edilen şeydir genedel :D

yeni sistem asansötlerde kurtarcılar var mesela elektrik gitti seni en yakın kata bırakıyor ve kapıyı açıyor

eski sistemlerde ise çoğunuz dikakt etmişsinizdir asansör kapısının üstünde bir anahtar deliği vardır. oradan kapıyı açarak kurtarırız

ve çoğunuzda elektirk gelince arada kalırım diye korkup içinde kalmayı tercih ederseniz ama o kapı açıkken imkanı yok o asansör harekete geçmez.
  • Adam asansorcu beyler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VideSupra

tam yere düşeceği zaman zıplasak bişey olmaz değil mi asansör ağabey

düşmesi imkansıza yakın =)

halatların kopma ihtimali ? veya yazılımın bozulma ihtimali ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

asansör işinde para varmı. Birde o kocaman motorları en üst kata nasıl çıkarıyorsunuz.

Genelde makine, motor, kasnak, hazne ve volan olarak parçalı halde çıkarıyoruz biz. Yada duruma göre parçalara ayırmadan elektrikli vinç ile çekiliyor tabi bu sistem bizde bu şekilde başka firmada başka türlü olabilir.
  • Yurtta ki asansörde sadece bir ve altıncı katın düğmeleri çalışıyor, diğerleri çalıştığı halde iptal edilmiş durumda bu butonlar tekrar nasıl aktif edilebilir ?
  • 100 katlı bir gökdelenin asansör boşluğu ne kadar da korkunçtur ama var ya.. dipsiz bir karanlık gibi..
  • Asansör düşmez mi?

Asansör düştüğü için 2 bacağı kırılan ve 3 ay yataktan kalkamayan akrabama ne diyeceksiniz acabaa?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.