- x
ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ
600 Cevap19526 Görüntüleme45 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     2 3 4 [6] 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Mayıs 2013; 0:06:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Ü s t a D

Var , ben o firmada Asansör Bölge Supervizorüyüm.

Kısaca firma ;

Dünyanın heryerinde uçaklara bindiğiniz körükleri sadece THYSSENKRUPP üretir.

Dünyanın en iyi Yürüyen merdivenlerini de öyle.Farkı hiç titreme yapmamasından anlayabilirsiniz.

Örneğin Seyyid onbaşının vurduğu ingiliz zırhlısı Elizabeth i de , Seyyid onbaşının kullandığı topu ve mermiyi de THYSSENKRUPP üretmiştir. :)

Ayrıca otomotiv ve çelik sektörü gibi birçok alanda faaliyet gösterip şu an dünya genelinde 600 bine yakın çalışanı vardır.

600 bin çalışan

bilgiler için teşekkürler.

2068 Mesaj
31 Mayıs 2013; 0:06:58 

Vay be, millet ne kadar meraklıymış asansöre. Aklımın ucundan geçmiyecek şeyler sormuşlar

Eski çağlarda ejder, kaplana denk görülen tek yaratıktı.

Uzaklaştırılmış
31 Mayıs 2013; 0:18:24 

Yukarıda parasının iyi olmadığından bahsetmişsiniz ancak parası bence ( bana göre ) iyi, ha tabi o kadar yoruluyorsun, uğraşıyorsun ama emeğinin karşılığını alıyorsun bu arada Tyhsenkrupp çok köklü bir ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVEN firmasıdır ( başka ilgi alanlarıda mevcuttur ), daha önce schindler ve otis'te çalıştım malzemeler gerçekten iyi şu an başka bir firmadayım amma velakin burada sorulan sorulara karşılık verdiğiniz yanıtlar dikkatimi çekti, arkadaşın teki basit bir asansördeki sorunu söylerken ( çekmeli kapı olan bir asansör ) siz fotosel arızası diyorsunuz lütfen tek yönlü düşünmeyin

502 Mesaj
31 Mayıs 2013; 0:27:19 

Aekadaşlar mesajlarınızda kimden bahsettiğinizi belirtirseniz daha anlaşılır olur..

Mesela : @...... /// @vsvmasdvdfm gibi

Bu mesajda bahsedilenler: @NoPaInNoGaIn

Uzaklaştırılmış
31 Mayıs 2013; 0:30:42 

Sözüm konuyu açan genç arkadaşa

5368 Mesaj
31 Mayıs 2013; 0:31:45 

quote:

Orijinalden alıntı: DeadPoets

600 bin çalışan

bilgiler için teşekkürler.

bir yanlisligi duzeltiyim.Seyyit onbasinin kullandigi top Krupp yapimiydi.2.dunya savasindan sonra sirket THYSSENKRUPP olmuştur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Motorola Moto G Kullanicilari

502 Mesaj
31 Mayıs 2013; 0:43:51 

quote:

Orijinalden alıntı: anakinSky

bir yanlisligi duzeltiyim.Seyyit onbasinin kullandigi top Krupp yapimiydi.2.dunya savasindan sonra sirket THYSSENKRUPP olmuştur.

Dediğiniz de doğrudur.İki firma 1998 yılında birleşmiştir.

Link : http://hurarsiv.hurriye...tnews.aspx?DocID=-51362

780 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:14:54 

Bazı binalarda eski tip (kapısını sizin açtığınız) asansörlerde, zemini görmeden asansöre binmeyiniz, şeklinde uyarı olur. Asansör kata gelmeden kapı neden açılır.

10514 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:20:53 

quote:

Var , ben o firmada Asansör Bölge Supervizorüyüm.

Kısaca firma ;

Dünyanın heryerinde uçaklara bindiğiniz körükleri sadece THYSSENKRUPP üretir.

Dünyanın en iyi Yürüyen merdivenlerini de öyle.Farkı hiç titreme yapmamasından anlayabilirsiniz.

Örneğin Seyyid onbaşının vurduğu ingiliz zırhlısı Elizabeth i de , Seyyid onbaşının kullandığı topu ve mermiyi de THYSSENKRUPP üretmiştir. :)

Ayrıca otomotiv ve çelik sektörü gibi birçok alanda faaliyet gösterip şu an dünya genelinde 600 bine yakın çalışanı vardır.

Bu firmanın adı nasıl okunuyor hep merak ediyorum

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

502 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:24:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Ate$

Bazı binalarda eski tip (kapısını sizin açtığınız) asansörlerde, zemini görmeden asansöre binmeyiniz, şeklinde uyarı olur. Asansör kata gelmeden kapı neden açılır.

Çünkü bazı çok bildiğini zanneden cahil insanlar.

O eski asansörün ( ÇARPMA KAPI LI ) kapı kilidi falan arıza yaptığında değişinceye kadar , o kilitteki ( fiş,kontak devresini ) emniyet devresini köprüleyebiliyorlar.

Sistem emniyet açığı algılamadığı için kapı açık dahi olsa asansör hareket edebiliyor.

KAPILARI veya KAPI YI KÖPRÜLEMEK SONRA O ASANSÖRÜ NORMALDE ÇALIŞTIRMAK CANA KAST LA AYNIDIR...

EN BÜYÜK KAZA SEBEPLERİNDEN BİRİDİR.En emniyetlisi KABİN i KATTA GÖRDÜKTEN SONRA ASANSÖRE BİNMEKTİR..

554 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:25:56 

herhangi bir kata çıkarken veya inerken herhangi bir kattan kapıyı çeksek asansör duruyor. ama kapı tam açılmıyor normalde açıldığından 1-2 cm daha fazla açılıyor. nedeni ne olabilir bunun

502 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:33:16 

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bu firmanın adı nasıl okunuyor hep merak ediyorum

Kişiye göre değişir hocam...

ben thysenkrup diyorum.

Ama doğru telafuz : http://tr.forvo.com/word/thyssenkrupp/

137 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:35:23 

vay arkadaş milletin asansörle ne çok derdi varmış :D

113 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:39:56 

NEDEN BU KONU HEP GECE 1DEN SONRA UPLANIYOR!!

Amon Amarth

Uzaklaştırılmış
31 Mayıs 2013; 1:40:47 

quote:

Çünkü bazı çok bildiğini zanneden cahil insanlar.

O eski asansörün ( ÇARPMA KAPI LI ) kapı kilidi falan arıza yaptığında değişinceye kadar , o kilitteki ( fiş,kontak devresini ) emniyet devresini köprüleyebiliyorlar.

Sistem emniyet açığı algılamadığı için kapı açık dahi olsa asansör hareket edebiliyor.

KAPILARI veya KAPI YI KÖPRÜLEMEK SONRA O ASANSÖRÜ NORMALDE ÇALIŞTIRMAK CANA KAST LA AYNIDIR...

EN BÜYÜK KAZA SEBEPLERİNDEN BİRİDİR.En emniyetlisi KABİN i KATTA GÖRDÜKTEN SONRA ASANSÖRE BİNMEKTİR..

Hocam sizde asansörcüsünüz galiba meslektaş çıktık

502 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:40:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Graypast

herhangi bir kata çıkarken veya inerken herhangi bir kattan kapıyı çeksek asansör duruyor. ama kapı tam açılmıyor normalde açıldığından 1-2 cm daha fazla açılıyor. nedeni ne olabilir bunun

Asansöre VANDALİZM olabilir mesela....

Gerçek cevap ise...Bahsettiğin asansör muhtemelen MANUEL/Çarpma kapı dır.Kapının FİŞ/KİLİT in üzerinde dolaşan bir HABERLEŞME VOLTAJI VARDIR.Sen kapıyı kuvvetli çekersen FİŞ ayaklarından biri teması keser ve ana karta kapı açıldı DUR uyarısı gönderir böylece asansör durur.Kapı açılmaz çünkü kilit sistemi ya anahtar la ya da o tip asansör de LİRPOMP basıncı ile açılır.

Zaman la bir yerlerde arızalara sebebiyet verirsin, o sebebiyet te senin cebinde ki paraya arıza verdirir

Asansör firması da senin kapı çekmenden para kazanır

502 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:46:55 

Evet hocam,yeniyim ben daha 15 yıl felan oluyor asansör geçmişim

PM den paslaşalım belki personel gönderirsin

Bu mesajda bahsedilenler: @NoPaInNoGaIn Bu mesaja 1 cevap geldi.

10265 Mesaj

[30 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

31 Mayıs 2013; 1:47:48 

Güzel konu.

| Nikon D810 | Nikon 14-24 | Tamron 150-600 | Nikon 105mm 2.8g |
| Fotoğraf Galerim Donanımhaber[Güncel 8.16.2014] | Fotoğraf Galerim[500Px] | Bikepics Galerim |

1267 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:52:27 

asansor uzerine staj yapmak istiyordum ancak yakin arkadasimin dayisi asansorcu ve is yaparken sikisip agir yaralanmis bunu duydular yok olmaz dediler

..:: DH Elektronik Kulübü ::..

Genç Otomasyoncu :))

502 Mesaj
31 Mayıs 2013; 1:58:25 

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Güzel konu.

Konu güzel hocam da , konuyu açan arkadaş öğrenci.Bazı yerler de büyük hatalı bilgiler var.Düzeltmeye kalksam sabaha kadar yazmam lazım.

502 Mesaj
31 Mayıs 2013; 2:08:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Dehhani.

asansor uzerine staj yapmak istiyordum ancak yakin arkadasimin dayisi asansorcu ve is yaparken sikisip agir yaralanmis bunu duydular yok olmaz dediler

Doğrudur ASANSÖR İŞİ HATAYA MAHAL VERMEZ..O çalışma alanında gerekli tedbir ve emniyet alınsaydı KESİNLİKLE HİÇ BİR ŞEY OLMAZDI..Emin ol kusurun çoğu kendindedir o çalışanın.

Montaj da çalışan bir personel,baret saçımı bozuyor,kafamı sıkıyor gibi mazeretlerle baretini takmazsa kafasını tavana çarpınca ya da birşey düştüğünde telafisi olmayan yaralanmalara mahal vereceğinin ve bunun kendi canını koruduğunun bilincini taşımazsa HERŞEY OLABİLİR...

Maalesef ülkemizde birçok kişi BANA BİR ŞEY OLMAZ gibi düşünüyor.Ya da ÖLMEYİ BAYILMAK ZANNEDEN BİRÇOK ÇALIŞAN VAR...

Sevindirici olan ise piyasada birçok firma kendi iç denetimlerini yapmaya başladı.
İSG uzmanları tahsis ediliyor küçük firmalara bile.Personellere İSG eğitimleri veriliyor.

Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sektör ayrımı yapılmaksızın DÜNYA GENELİNDE İŞ KAZALARINDA ÖLEN İNSAN SAYISI , 1.2. Dünya savaşında ölenden daha fazla.

6721 Mesaj
31 Mayıs 2013; 2:19:48 

Selamlar.

Bizim iş yerinde markasını hatırlamadığım asansör sistemi var. Şirketteki asansörün ışığı kapı açılınca yanıyodu eskiden , şimdilerde sürekli yanıyor gece gündüz. Birde en son katta dururken freni ayarlayamıyordu , yani normalde durması gereken çizgiden üç beş parmak aşağıda duruyodu , tabi ayağınız takılıyordu ve bu duruş esnasında titreme yapıyordu.

Asansör tamiri için gelen ekip asansörün frenlerinde sıkıntı olduğunu , kullanmamamız gerektiğini belirtti. Onlar gitti başka tamirci geldi , bunlarda sensörlerinde sıkıntı var ondan durmuyor tam katla hizada dediler. Neticede 4 farklı asansör firmasından yetkili geldi ama değişen onlarca parçaya rağmen yinede katlarda tam hizada durmuyor. Ağırlıktan falan değil , tek kişi olsada aynıydı. Alarm düğmesine basınca zil çalıyodu eskiden , bu tamirler sırasında oda bozuldu , kliması üflemiyor falan artık.

Geçenlerde şirket yönetim toplantısında asansör konusu gündeme geldi . Kararlaştırıldı falan , bir asansör firmasıyla anlaştık , 2 gün önce işe başladılar , komple söktüler eski asansörü. Yeni kabin falan konuldu , bunda dokunmatik ekran falan var , camlı kapılı ve çok seri çıkıp inebiliyor , çok hızlı yani. Ancak frenlerken çok titriyor , gözlemlediğimiz bu.

Bu sorunuda ayarlarla falan çözeceklerini söylediler ancak umudum yok. Yine düzgün çalışmayacak o asansör. Zaten taşınacaktık bu binadan ama firmaya ait olduğu için , başka şube falan geçer onların işine yarar diye yaptırılması kararlaştırıldı.

Bir başka sorum ise, bizim asansörün jeneratörü vardı , elektrik gidince kata geliyodu ve kapı açılıyodu. Bu sistemde o tamirler sonrası bozuldu , diafon falan vardı onlarda gitti. Sizce ne amaçla , katta tam hiza durmayan asansörün bu devrelerini sökmüş , devre dışı bırakmış olabilirler ? Bina 12 kat.

Uzun oldu kusura bakmayın.

edit : bir diğer sorum , bazı binalarda asansör çağırmak için bir aşağı birde yukarı tuş oluyor bu ne için ? Yani aşağı bastığınızda gelen asansörle üst katada çıkılıyor , yukarı basınca gelen asansördende aşağı iniliyor ? Birden fazla asansör kabini oluncabu tuşları görüyorum ama ne işe yarıyor ki bir aşağı bir yukarı asansör tuşu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 31 Mayıs 2013; 2:20:56 >

Bu mesajda bahsedilenler: @Ü s t a D Bu mesaja 1 cevap geldi.

XperiaL
Kitapsever

502 Mesaj
31 Mayıs 2013; 2:49:45 

quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Selamlar.

Bizim iş yerinde markasını hatırlamadığım asansör sistemi var. Şirketteki asansörün ışığı kapı açılınca yanıyodu eskiden , şimdilerde sürekli yanıyor gece gündüz. Birde en son katta dururken freni ayarlayamıyordu , yani normalde durması gereken çizgiden üç beş parmak aşağıda duruyodu , tabi ayağınız takılıyordu ve bu duruş esnasında titreme yapıyordu.

Asansör tamiri için gelen ekip asansörün frenlerinde sıkıntı olduğunu , kullanmamamız gerektiğini belirtti. Onlar gitti başka tamirci geldi , bunlarda sensörlerinde sıkıntı var ondan durmuyor tam katla hizada dediler. Neticede 4 farklı asansör firmasından yetkili geldi ama değişen onlarca parçaya rağmen yinede katlarda tam hizada durmuyor. Ağırlıktan falan değil , tek kişi olsada aynıydı. Alarm düğmesine basınca zil çalıyodu eskiden , bu tamirler sırasında oda bozuldu , kliması üflemiyor falan artık.

Geçenlerde şirket yönetim toplantısında asansör konusu gündeme geldi . Kararlaştırıldı falan , bir asansör firmasıyla anlaştık , 2 gün önce işe başladılar , komple söktüler eski asansörü. Yeni kabin falan konuldu , bunda dokunmatik ekran falan var , camlı kapılı ve çok seri çıkıp inebiliyor , çok hızlı yani. Ancak frenlerken çok titriyor , gözlemlediğimiz bu.

Bu sorunuda ayarlarla falan çözeceklerini söylediler ancak umudum yok. Yine düzgün çalışmayacak o asansör. Zaten taşınacaktık bu binadan ama firmaya ait olduğu için , başka şube falan geçer onların işine yarar diye yaptırılması kararlaştırıldı.

Bir başka sorum ise, bizim asansörün jeneratörü vardı , elektrik gidince kata geliyodu ve kapı açılıyodu. Bu sistemde o tamirler sonrası bozuldu , diafon falan vardı onlarda gitti. Sizce ne amaçla , katta tam hiza durmayan asansörün bu devrelerini sökmüş , devre dışı bırakmış olabilirler ? Bina 12 kat.

Uzun oldu kusura bakmayın.

edit : bir diğer sorum , bazı binalarda asansör çağırmak için bir aşağı birde yukarı tuş oluyor bu ne için ? Yani aşağı bastığınızda gelen asansörle üst katada çıkılıyor , yukarı basınca gelen asansördende aşağı iniliyor ? Birden fazla asansör kabini oluncabu tuşları görüyorum ama ne işe yarıyor ki bir aşağı bir yukarı asansör tuşu ?

Bize bu gece uyku haram hocam :)

Şaka bir yana sorunuzu yanıtlayıp kaçayım uykuya..

Işığın gece gündüz yanması hem keseye hem çevreye zarar..Bağlantı yeri değiştirilmiştir muhtemelen.Servise söylerseniz,düzeltirler.15 dk. lık iş.
Katta duruşu ayarlayamamasının birçok nedeni olabilir.Genel sorun makine ve motor da ki fren balatası aşınmış ya da açma-kapama zamanlama ve baskı ayarlarının yapılamamasıdır.Küçük detay gibi gibi durur ama USTALIK İSTER.Duruş ve kalkış titremeleri HIZ EĞRİSİNİN (ki asansörünüz inverterli muhtemelen) doğru ayarlanmamasından olur.Çift hızlı eski tip makinelerde pek olmaz çünkü bu durum.Onlarda kalkıştan bir süre sonra vites değiştirir gibi hız değişimi olur.

Parça değişiminden çok iyi bir ustanın duruma müdahale etmesi sorununuzu çözerdi.

Modernize edilen asansörü iki günde komple o seviyeye getiremezler.Sizde muhtemelen kabin değişmiştir sadece.Eğer komple makine/pano/kuyu içi raylar ve kabin ve kapılar değiştiyse,titreme sorunu yukarıda da yazdığım gibi İNVERTER HIZ EĞRİSİ düzgün ayarlanmadığından oluyordur %90. Farklı sebepler de olabilir.Raylar yağsız,RAY arası mesafeler hatalı montaj yapılmış olabilir.Hızlıdan yavaşlamaya geçiş mesafesi çok kısa ya da çok uzun olabilir.Kısaca bir çok sebebi olabilir.

Yeni asansörünüzde UPS kata getirici sistem uygulanmamış olabilir.Ya da yeni monte edildiyse AKÜ ler tam şarj olmamıştır.2-3 gün tam şarj süresidir.

DİAFON veya 3.yol haberleşme STANDARTTA GÜVENLİK AÇIĞIDIR MUTLAKA OLMASI GEREKİR.Yani , 24 saat haberleşilecek bir noktayla asansör kabini içinde bir haberleşme sistemi olması ZORUNLUDUR..Olası kaza da Bina yönetimi ve asansör firması Kanuni birçok yaptırımla karşılaşır.

Edit e cevap : Yeni asansör sistemleri mikroprosesli bilgisayar sistemleri gibidir.Özellikle katlar da ki YÖN ÇAĞRILARINI ve kabin içindeki yük durumunu hesaplayıp ona göre katlarda durup yolcu alır veya almayıp es geçer.Zaman tasarrufu için.Ayrıca siz aşağıya gidecekken yukarı düğmesiyle asansörü çağırırsanız muhtemelen yukarı çıkarken sizin olduğunuz katta durur.Eğer içinde yolcu var ise sizde onunla yukarı çıkarsınız.Çünkü sistemin önceliği KABİN İÇİ ÇAĞRILARDADIR.Eğer asansör sizin olduğunuz kata boş gelirse,yukarı düğmesiyle çağırdığınız için yukarı komutu bekler,aksi komutta ise Yukarı katlarda çağrı yoksa Kapıyı iki kere açar kapatır.Esas gitmek istediğiniz kata yani aşağıya gider.

İmla da hata varsa kusura bakmayın uyumak üzereyim. :)

İyi geceler.

1494 Mesaj
31 Mayıs 2013; 3:31:27 

quote:

Orijinalden alıntı: DeadPoets

bodrumda kaldığım bir tatil köyünde deniz kenarına bu asansör ile iniliyordu.

0

0

modern gökdelenlerde hem dikey hem de yatay hareket eden asansörlerin de olduğunu duymuştum.

bodrum billurkent??

bu asansor kaplumbağa hızında çalışıyordu en son genelde yurumeyı tercıh ederdim..daha hızlı oluyor..

Ben Emeklemeden Önce Uçmayı Hayal Ediyordum!!!

178 Mesaj
31 Mayıs 2013; 3:58:32 

Kucukken piyano dersime gidecektim 5.kattan bindim 0'a bastim inerken birden bir sey oldu yavasca yukari cikmaya basladi 10.kata geldi catiyi zorlamaya basladi, asansor catiyi delicek asansorun icinde catidan yuvarlanip asagi dusecegim diye altima iseyecekken durdu isiklar sondu kapiyi o korkuyla icik yumruklarimla okuz gibi yumruklayip bagirdim biri duymus kapiciyi cagirdi anahtarla acti kapiyi cikardi beni =(

Live Well

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 7:46:37 

quote:

Orijinalden alıntı: saveyourself

Son hızlı aşağı düşen bir asansörden son anda zıplayarak kurtulabilir miyiz

hayır kurtulamazsınız çarpmanın etkisiyle aşırı basınç olcağı için dizlerini kırıp beklemekten başka bir şey yapamazsın

Atatürkçü Düşünce Topluluğu

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 7:48:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Oberyn

Raylı sistemlere karşı bir zaafım var zaten tren vs. Ben de sevdim konuyu başından beri okuyup duruyorum
Bir de insanların asansörleri merak etmesinin nedenlerinden birisi de kapalı bir kutu olmalarıdır bence. Sonuçta bakım ekibi veya sorumlular dışında pek göremezsiniz asansörün içinden başka bir yerini

Bir sorum daha olacak, zemin katta, tamponun yanında büyük bir makara ve ince bir halat daha var duvar kenarında. Volan dediğiniz bu mu, ne işe yarar ?

o dediğiniz regülatör ve halatı eğer asansör gereğinden hızlı giderse yani nominal değerinin %30unun üzerinde giderse paraşüt sistemini aktif edip asansörü raylara sıkıştırıyor

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 7:51:37 

quote:

Hayır yanlış bilgi veriyorsun ASANSÖR DE KALAN HİÇBİR YOLCU YARI KATTAN KURTARILMAZ !!!

Güvenlik ve Emniyet tedbirlerine aykırdır anlatmaya çalıştığın şey.

Eğer Tek başınaysan STOP ile asansörü kapatmalı (KURTARICININ EMNİYETİ İÇİN ) tek elinle FREN KOLUNU açıp tek elinle VOLANI çevirerek asansörü KAT SEVİYESİNE GEİTREBİLİRSİN !!!

Eğer yapamıyorsan teknik bir sorun var ise, yanına apartmandan bir yardımcı çağırır o şekilde yaparsın.KAbin de ki yolcuya hiçbir şey olmaz orada saatlerce kalsa bile...

15 yıldır bu meslekteyim, yaklaşık 7 yıldır ULUSLARASI FİRMA da ( THYSSENKRUPP ) DENETMEN ve SAHA MONTAJ SUPERVİSORUYUM.

Tecrüben nedir bilmiyorum ama soruların varsa PM den ulaş bana.

şöyle izah edeyim biz kleeman'ın motorunu kullanıyoruz ve senin dediğin gibi tek elle volanı çevirmek için herkül olmak gerekir

2663 Mesaj
31 Mayıs 2013; 7:53:16 

Talip pro

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 7:53:41 

quote:

Orijinalden alıntı: PsychoticInfIuence

Umarım herşey istediğim gibi olur ya, pazartesi başlıyorum 2 hafta eğitim veriyolarmış. Ondan sonra sahaya çıkıcakmışız sanırım pazartesi öğrenirim artık ayrıntılı bi şekilde. Hakkımızda hayırlısı olsun ya, vakti gelince buradan olanı biteni bilgilendiririm.

Edit: Elektrik myo mezunuyum. Sizce direk asansörün kaba montajındamı çalışırım yoksa elektronik montaj olarak devam edilir demişiniz o şekil işleremi bakarım o konu hakkında tam bi bilgim yok açıkçası

o firmanın aldıgı iş ve işçi sayısına göre değişir bir gün kaba bir gün elektrik işlerine gidersiniz yani hiç belli olmaz

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 7:55:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Ate$

tüp manyetikler mıknatısı erken görürse böyle durum olur (mıknatıs kayması)

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 7:58:06 

quote:

Orijinalden alıntı: NoPaInNoGaIn

Yukarıda parasının iyi olmadığından bahsetmişsiniz ancak parası bence ( bana göre ) iyi, ha tabi o kadar yoruluyorsun, uğraşıyorsun ama emeğinin karşılığını alıyorsun bu arada Tyhsenkrupp çok köklü bir ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVEN firmasıdır ( başka ilgi alanlarıda mevcuttur ), daha önce schindler ve otis'te çalıştım malzemeler gerçekten iyi şu an başka bir firmadayım amma velakin burada sorulan sorulara karşılık verdiğiniz yanıtlar dikkatimi çekti, arkadaşın teki basit bir asansördeki sorunu söylerken ( çekmeli kapı olan bir asansör ) siz fotosel arızası diyorsunuz lütfen tek yönlü düşünmeyin

genellikle başıma gelen ve arızasını yaptıgımız asansörlerde söylediklerim öncelikli oluyor

tekrar belirteyim ben şuan hala bu işin okulunu okuyorum 20-30 yıllık asansörcü değilim

zaten olabilcek arızaları sıralasak herhalde roman olur

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 8:00:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Graypast

kapının fiş kontağı açılıyor ve asansör duruyor.

tam açılmamasının nedeni kapı dillerinin kapıyı tutması

Uzaklaştırılmış
31 Mayıs 2013; 8:02:31 

Çok fırtınalı bozuk havalarda asansöre binmek doğru mu?

Geçen hafta sabah ekmek almaya gittim çok soğukT u tipi vardi firtinadan gözümü açamıyordum. Asansöre bindim 4. E bastım. Asansör tırmanışa geçerken birden yavaşlamaya başladı mükemmel korkunç bi rüzgar sesi geliyordu tepeden. Hemen stopa bastım en yakın katta indim nasıl korktum anlatamam

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 8:22:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Driver95

Çok fırtınalı bozuk havalarda asansöre binmek doğru mu?

Geçen hafta sabah ekmek almaya gittim çok soğukT u tipi vardi firtinadan gözümü açamıyordum. Asansöre bindim 4. E bastım. Asansör tırmanışa geçerken birden yavaşlamaya başladı mükemmel korkunç bi rüzgar sesi geliyordu tepeden. Hemen stopa bastım en yakın katta indim nasıl korktum anlatamam

hava şartlarında asansöre birşey olmaz ama,

voltaj düşerse dediğiniz gibi çok yavaş gider yada tamamen durur

2663 Mesaj
31 Mayıs 2013; 9:00:12 

quote:

Orijinalden alıntı: LillemaN

firmaya göre iyi yada kötü diye yorum yapılmaz kullandıgı malzemeye göre yorum yapılır.
ancak dünyanın en büyük 2 asansör firması vardır

THyssenKrupp ve Otis

Otis mükemmel derece de hızlı çalışan asansördür

Yapı kredi plazalarındaki asansörleri bile bilir ?

Birde Schildler var Adını nerden alıyor. ?

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 9:06:10 

quote:

Orijinalden alıntı: farego

Otis mükemmel derece de hızlı çalışan asansördür

Yapı kredi plazalarındaki asansörleri bile bilir ?

Birde Schildler var Adını nerden alıyor. ?

1992 yılında Shindler Firması İsviçre’de Wertheim, Schlieren Firmalarını satın aldı. Böylece Schlieren Türkeli Firması, artık “Schindler Group” ismi altında doğrudan İsviçre Firması olarak çalışmaktadır.

2663 Mesaj
31 Mayıs 2013; 9:09:14 

Bunun almanya ile bir ilgisi var mıdır.

Mesala, Schildlerin listesi var.

Bu mesajda bahsedilenler: @LillemaN Bu mesaja 1 cevap geldi.

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 9:15:49 

quote:

Orijinalden alıntı: farego

Bunun almanya ile bir ilgisi var mıdır.

Mesala, Schildlerin listesi var.

kardeşim o konuda kesin bir bilgim yok malesef

36 Mesaj
31 Mayıs 2013; 10:57:02 

Asansör hem boş hareket edebiliyor hem de 400 kg ile. Bu 400 kiloyu nasıl tolero edebiliyor? Bu ağırlıkların prensibi nedir?

...::: VoLkSwAgEn CaDdY TeAm :::...
2008 CADDY 1.9 TDI DSG

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 11:24:58 

quote:

Orijinalden alıntı: greyishblue

Asansör hem boş hareket edebiliyor hem de 400 kg ile. Bu 400 kiloyu nasıl tolero edebiliyor? Bu ağırlıkların prensibi nedir?

karşı ağırlık kabini bir terazi gibi dengelemek amacıyla kurulur. karşı ağırlıgn kütlesi kabinin toplam ağırlık yükünün yarısı eklenerek hesaplanır . böylece kabinin boş aşağı inmesi veya tam yüklü yukarı çıkması birbirine eşit moment oluşturur

434 Mesaj
31 Mayıs 2013; 11:57:22 

bu asansör durduğu zaman yanda kilitler gözüküyor orayı açıp dışarı çıkabilir miyiz mandal gibi birşey var fakat elimi uzatmadım bilmediğim için tabikide kapının açılcak şekilde durması lazım asansörün hafif yukarıda veya aşağı olduğunda açabilirmiyiz o mandalla kapıyı içerden ?

Uzaklaştırılmış
31 Mayıs 2013; 12:19:08 

Açabilirsin. Kilidi sola veya sağa doğru itin kilit açılır.

Bu mesajda bahsedilenler: @LOCOO Bu mesaja 1 cevap geldi.

502 Mesaj
31 Mayıs 2013; 13:58:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

Açabilirsin. Kilidi sola veya sağa doğru itin kilit açılır.

Açılır ama sen kilidi açana kadar asansör hareket ederse sağlam eli başkalarında görürsün

Tehlikeli hareketler risk almaya değmez !!!

Uzaklaştırılmış
31 Mayıs 2013; 14:12:35 

quote:

Açılır ama sen kilidi açana kadar asansör hareket ederse sağlam eli başkalarında görürsün

Tehlikeli hareketler risk almaya değmez !!!

Önceki mesajlarımda bende tekrar ettim bunları. Tehlikeli hareketlerdir, yanınızda bilir kişi olmadan yapmanızı tavsiye etmem dedim

250 Mesaj
31 Mayıs 2013; 15:47:54 

bütün yeni asansörlerde kamera varmıdır,malüm bi asansör fantezim varda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChackerKey_f -- 31 Mayıs 2013; 15:48:17 >

3 Mesaj
31 Mayıs 2013; 19:40:01 

şöyle bişey sorayım size

asansöre binerken bütün işi yapan fotosel olmalı kişini girip çıktıgını görmesi açısından diyelimki fotosel arızası oldu bu durumda asansörde ne oluşur yaralanma ölüm olurmu

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
1 gün 7 sa. 3 dk. kadarı kaldı.
31 Mayıs 2013; 19:46:25 

quote:

genelde en çok merak edilen şeydir genedel :D

yeni sistem asansötlerde kurtarcılar var mesela elektrik gitti seni en yakın kata bırakıyor ve kapıyı açıyor

eski sistemlerde ise çoğunuz dikakt etmişsinizdir asansör kapısının üstünde bir anahtar deliği vardır. oradan kapıyı açarak kurtarırız

ve çoğunuzda elektirk gelince arada kalırım diye korkup içinde kalmayı tercih ederseniz ama o kapı açıkken imkanı yok o asansör harekete geçmez.

Mekanik sınır anahtarı mı sağlıyor çalışmamasını

3 Mesaj
31 Mayıs 2013; 19:53:51 

asansörde en sık raslanan arıza nedir

3 Mesaj
31 Mayıs 2013; 20:44:10 

quote:

Orijinalden alıntı: jr.Steve

Bu videodaki olayın sebebi nedir? Asansör kapıyı bile kapatmadan kadını öldürüyor

çok korkunç bi durum bu arızanın sebebi ne olabilir

fotosel arızasımı

3 Mesaj
31 Mayıs 2013; 21:13:42 

bu arızaların sebebini merak ettim hemde çok bu durumu yaşamamak için önceden ne gibi önlem alınabilir

yada asansör bu gibi arızayı verdiginde nereden anlarız

3871 Mesaj
31 Mayıs 2013; 21:54:04 

Ben nasıl binicem şimdi asansöre

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 22:58:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ChackerKey_f

bütün yeni asansörlerde kamera varmıdır,malüm bi asansör fantezim varda

hayır asansörlerin genelinde kamera olmaz

38 Mesaj
31 Mayıs 2013; 23:02:14 

quote:

Orijinalden alıntı: 1979ozkan1979

çok korkunç bi durum bu arızanın sebebi ne olabilir

fotosel arızasımı

asansör kapı kapanmadan hareket ediyor buda kayıt almadan hareket ettiğini gösteriyor nedeni kesinlikle frenlerde arıza oluşması her iki videolardada

3 Mesaj
31 Mayıs 2013; 23:07:10 

quote:

asansör kapı kapanmadan hareket ediyor buda kayıt almadan hareket ettiğini gösteriyor nedeni kesinlikle frenlerde arıza oluşması her iki videolardada

fren derken

bence beyinde olmasın yani kontrolsuz çalışıyor fotosel görmüyormuş gibi yada pano içindeki beyinden

resimli açıklaya bilirmisiniz

bu arıza yaptıgını nereden anlarız

yapar mapar dikkat et diyeceğin birşeyler olmalı

250 Mesaj
31 Mayıs 2013; 23:09:37 

quote:

arkadaş sormuş biz bu arızayı anlayabilirmiyiz,yada bööyle bi surum başımıza gelmemesi için ne gibi önlemler almalıyız