Şimdi Ara

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
48
Favori
130.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eski asansörlerde kat numarası ile kapı kapama düğmesine aynı anda basıldığında hiç bir katta durmadan istediğiniz kata çıkılabiliyormuş bu mit doğrumu ?
  • Binada Beta asansor diye bir marka.var zirtpirt bozuluyor kapisi surtunmeden cizilmis acilirken surtunmeden dolayi ses cikariyor ampuleri bozuldu sigi yanmiyor sacma.sapan bir.sey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LillemaN

quote:

Orijinalden alıntı: PsychoticInfIuence

quote:

Orijinalden alıntı: kanarya75

Elektrik kesintisinden ve teknik arızadan dolayı asansörde kaldığımızda ne yapmamız gerekir?

Paniğe kapılmayın sakın kapıları falanda açmaya çalışmayın. Yetkili birisi gelip sizi kabin içerisinden çıkarıcaktır

+1 artık yönetmelik gereği tüm asansörlere mecburi olarak intercom takılıyor. bu sayede direk binadaki yetkili ile canlı görüşme yapılabiliyor çok paniğe gerek yok

Alıntıları Göster
    size bir soru sormak istiyorum bilen varsada cevap yazarsa sevinirim

asansörün içinde yag kutusu var buraya yag konuyor ve fitiller ile bu yağ rayları yaglıyor

asansörcü bana 2 veya 3 litre yağı 180 tl ye sattı bu yağ özelmiş ve pahalıymış gerçekten bu böylemidir

asansör için kullalılan 1 teneke yağ nekadar dır ve hangi model yağ kullanılır

bizim asansörde kullandıgı yagı resmini çektim bakabilirmisiniz. kazıklandıgımı hissettim

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan1979 -- 20 Ocak 2015; 14:09:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

asansörün içinde yag kutusu var buraya yag konuyor ve fitiller ile bu yağ rayları yaglıyor

asansörcü bana 2 veya 3 litre yağı 180 tl ye sattı bu yağ özelmiş ve pahalıymış gerçekten bu böylemidir

bizim asansörde kullandıgı yagı resmini çektim bakabilirmisiniz. kazıklandıgımı hissettim

hocam 2-3 litre yağın fiyatı o kadar olmaz olamaz. ayrıca asansör için ayrı özel bir yağda yok genelde piyasadaki motor yağları kullanılır (ince olan 10-40) gibi. sana verilen 2-3litre yağın tenekesi 180 lira bile değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LillemaN -- 20 Ocak 2015; 15:33:35 >

• quote:

quote:

hocam 2-3 litre yağın fiyatı o kadar olmaz olamaz. ayrıca asansör için ayrı özel bir yağda yok genelde piyasadaki motor yağları kullanılır (ince olan 15-40) gibi. sana verilen 2-3litre yağın tenekesi 180 lira bile değil

Maalesef kazıklanmışınız hocam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Internette 90 numara yag yaz farki gor

örneğin

Petrol Ofisi 90 şanzuman Yağı 3 lt
    8691494000373
    Marka : Petrol Ofisi
    Ünlü Oto Fiyatı : 25.42 + KDV
    KDV Dahil Fiyatı : 30,00
    Pertol Ofisi 90 Şanzuman Yağı 3lt

https://unluoto.com.tr/urunler/672/Petrol-Ofisi-90-sanzuman-Yagi-3lt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 20 Ocak 2015; 21:21:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Internette 90 numara yag yaz farki gor

örneğin

8691494000373

aynen kardeşim kazıklandıgımı fark ettim direk o gün castrol yag 3 lt 40tl

adama arıyorum hala ben özel yağ getircem daha diyor birak bu ayakları dedim elimde belge yok canlı şahit var ama şahitlik yaparmı bilemiyorum sıkıştırdım paranı vereyim 180tl senin asansörü bakmayım bidaha dedi bende kalsın dedim

asansörün agırlıkları pabuçları degişecekmiş 20tl falan mış tanesi para vermem degiştir dedim tamam dedi ve fatura getir dedim bakım yapıldıgına dair onada tamam dedi ugraşmak istremiyorum asansörü yapan kişi sonrada yıllık sözleşme yapalım diyor hala

valla çok iyi bi kazık attı 15 dakikada yağladı asansörü kapları doldurdu rayları yağladı 100tl bakım 180 tl yağ parası aldı yazık günah çoluğu çoçogundan çıksın

• Tecrube kazaniyorsun

• Tek kişilik asansör olmazsa rahat edemiyorum, ne o öyle cümbür cemaat aşağı yukarı gidiyoruz..
  • quote:

quote:

örneğin

8691494000373

adama arıyorum hala ben özel yağ getircem daha diyor birak bu ayakları dedim elimde belge yok canlı şahit var ama şahitlik yaparmı bilemiyorum sıkıştırdım paranı vereyim 180tl senin asansörü bakmayım bidaha dedi bende kalsın dedim

asansörün agırlıkları pabuçları degişecekmiş 20tl falan mış tanesi para vermem degiştir dedim tamam dedi ve fatura getir dedim bakım yapıldıgına dair onada tamam dedi ugraşmak istremiyorum asansörü yapan kişi sonrada yıllık sözleşme yapalım diyor hala

valla çok iyi bi kazık attı 15 dakikada yağladı asansörü kapları doldurdu rayları yağladı 100tl bakım 180 tl yağ parası aldı yazık günah çoluğu çoçogundan çıksın

hocam genelde firmaların %90ı rayları yağlıyor yağdanlıkları dolduruyor birde asansörün üstünü siliyor adı bakım oluyor. normalde bakım fişindeki yazanların hepsini yapcak olsalar sabahtan akşama kadar orda kalırlar

• quote:

quote:

quote:

örneğin

8691494000373

hocam genelde firmaların %90ı rayları yağlıyor yağdanlıkları dolduruyor birde asansörün üstünü siliyor adı bakım oluyor. normalde bakım fişindeki yazanların hepsini yapcak olsalar sabahtan akşama kadar orda kalırlar

yasal mevzuat için yani bakım yapılmıştır fatura almak için yaptırıyorum bişey olursa sorumlu asansörcü olsun diye yoksa yaptırmıcam bakım 6 ayda bir yaptıracagım

• slmlar
    3 duraklı evime asansör yapmak istiyorum. fiyat teklifi alırken hangi markaları dikkate almalıyım? öreneğin motoruydu, rayıydı, kapısıydı kabiniydi gibi...
  • Referanslara bak

• Asansörde kalanları napıyosunuz
  • Hidrolik asansör mü halatlı asansör mü ?
  • bizim asansörde boy fotoseli + stop düğmesi yok ne biçim iş anlamadım biraz daha para verip boy fotoseli olan alınsa nolurdu ki bence böyle güvenli değil
  • Yere düşen asansörü napıosunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HolyMeat

Yere düşen asansörü napıosunuz

Çöpe atıyoruz
  • merhaba,
    bizim apartmanda NATURAL mi ne o marka asansör var ama stop tuşu yok yani bütün katlara basarsan asansör bütün katları dolaşıyor. Boşuna elektrik harcanıyor. kapı açma kapatma fan ve alarm tuşu var bide kat tuşları
    bizim okuldaki asansör sadece hocalar kullansın diye kartla çalışıyor markasını hatırlamıyorum ama biz asansöre biniyorduk kapıyı kapatıyorduk asansör meşgulden çıkınca otomatik 1. kata gidiyor tam ışıklar söndüğü an sıfıra ve gideceğimiz kata basıyorduk bizi oraya götürüyordu yani hacklemiştik. neyse bu bizim asansordede boye bişe yokmudur tuş kombinasyonları yapıp gideceği katları sıfırlayabilmek?
  • Unbelievable7 kullanıcısına yanıt
    artık yenı kanunlara gore stop tusu ıc kapılı asansorlerde olmuycak d kapı ac tusu olucak onunla asansore bırı bınmek ıstedıgınde asansor hareket etmeden o tusa basarsanız kapı acılır ama gıderken bassanızda ıse yaramaz
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.