Şimdi Ara

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
48
Favori
130.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sesslayt

quote:

Orijinalden alıntı: LillemaN

quote:

hangi marka acaba

yüzlerce çeşit asansör markası firması var

boyle projeleri yapacak asansor firmalari 2elin parmagini gecmez onlarda dinya markasidir zaten

güvenlik açısından diyorsanız artık tüm firmaların yapması zorunlu yönetmelik gereği
  • LillemaN L kullanıcısına yanıt
    guvenlik kosundan bahsetmiyorum simdi siradan bir asansorcuye buraya al turkiyenin en hiZli asansorunu yap desek guclu bir motor taksa piyasadanda kabini kapiyi emniyetlerini kartlari firmalardan temin etse asansoru calistirsa asansor icinde yolce varken tam hizda parasute gecti. lafi daha uzakmak istemiyorum ama en azindan daha once yapilmis bi urun yada tesleri basari gecmesi lazim degil mi piyasadaki asanorculerde bu isi yapabilecek kabiliyetde veya uretimdemi? bu yuzden buyuk firmalar bu isin altindan kalkarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

guvenlik kosundan bahsetmiyorum simdi siradan bir asansorcuye buraya al turkiyenin en hiZli asansorunu yap desek guclu bir motor taksa piyasadanda kabini kapiyi emniyetlerini kartlari firmalardan temin etse asansoru calistirsa asansor icinde yolce varken tam hizda parasute gecti. lafi daha uzakmak istemiyorum ama en azindan daha once yapilmis bi urun yada tesleri basari gecmesi lazim degil mi piyasadaki asanorculerde bu isi yapabilecek kabiliyetde veya uretimdemi? bu yuzden buyuk firmalar bu isin altindan kalkarlar.

haklısınız fakat regülatör karkas vb. parçalarda testlere tabi tutuluyor. kabiliyet meselesine gelirsek tabi büyük firmalar daha modern daha teknolojik ekipmanlarla çalışıyor ve genelde üniversite mezunu kişileri tercih ediyorlar ama bunun yanında tecrübe daha önemli üniversite okumak yada bu işin okulunu okumak herşeyi öğretmiyor pratikte önemli. ben mesela stajımı ilkokul mezunu bile olmayan ustalarla yaptım ama gel görki asansör kuyusunu hazır et sana gözü kapalı asansör montajlarlar

• bizim burda 1992 den kalma asansor var her ay bakim yapiliyor

bakim yapilsa bile guvenli olurmu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim binanın asansörü arada sapıtıyor kendiliğinden her kata gidip geliyor umarsızca sizce nedendir gelip tamir ediyorlar ama yıllardır hep aynı arızayı veriyor
  • parcalarin yipranmasina ve simdiki yonetmeligi uygun mu yada modernizasyon gecirmesi gereklimi bunun tespit edilmeli ve yonetmelige ve guvenlillere uygun bir modernisyon yapilmali bide asansoruntse kontrolu yapildimi yapildiysa hangi etiketi aldi hic kirmizi etiket aldimi bunlari soylerseniz daha detyli konusuruz

• oGuxXx* kullanıcısına yanıt
    yazilimsal ariza olabilir sorun detayli arastirilmali baska nedenide olabilir ama bakim yapan firmaya bu konuyu belirtiniz

• quote:

parcalarin yipranmasina ve simdiki yonetmeligi uygun mu yada modernizasyon gecirmesi gereklimi bunun tespit edilmeli ve yonetmelige ve guvenlillere uygun bir modernisyon yapilmali bide asansoruntse kontrolu yapildimi yapildiysa hangi etiketi aldi hic kirmizi etiket aldimi bunlari soylerseniz daha detyli konusuruz

her ay gelip bakim yapiyorlar ama hic kirmizi almadi hatta hic yesil sari falan almadi

bence yeni asansorerden daha iyi calisiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: MULTİ_tasking

quote:

parcalarin yipranmasina ve simdiki yonetmeligi uygun mu yada modernizasyon gecirmesi gereklimi bunun tespit edilmeli ve yonetmelige ve guvenlillere uygun bir modernisyon yapilmali bide asansoruntse kontrolu yapildimi yapildiysa hangi etiketi aldi hic kirmizi etiket aldimi bunlari soylerseniz daha detyli konusuruz

her ay gelip bakim yapiyorlar ama hic kirmizi almadi hatta hic yesil sari falan almadi

bence yeni asansorerden daha iyi calisiyor

eski olmasi calismiyacagi anlamina gelmiyor tse kontrolleri yapilmasi zorunludur bulundugunuz yerdeki belediyeye asansor oldugunu bildirmemiz lazim gerekli denetimleri yapmalari icin asansorun gerekli modernizasyon ve kontrolleri yapildiginda yillarca sorunsuz kullanabilirsiniz modernizasyon sonunda yeni yonetmeliklere ve tam anlamiyla guvenki bir asansorunuz olur ve asansorunuzun omrunu uzarmis olursunuz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BlazeR ` myth

quote:

Orijinalden alıntı: Uçan_At

Şimdi asansorun içindeyiz.Asansorun halatları kopuyor en ust kattan yere dogru çakılmaktayız.Ve elektrikli tabelada kaçıncı katta oldugun yaziyor.Şimdi asansor yere çakılacagı anda 0.5 saniye önce zıplasak.Yani asansor yerle temas ettiginde biz asansorun icinde havada olsak bize hicbir yerden bi kuvvet etki edemez, en fazla carpmadan sonra yere duseriz.Bu benim teorim.Sence dogrumu

F esittir m carpi a. Yapbilecegin en iyi sey yatmak
    Belki saglam kemik kalir. Ziplarsan kafatsin govdene girebilir ya da asansor tavavini parcalar

hocam halatların hepsi kopsa bile (imkansıza yakın) retgülatör devreye girecektir asansör askıda kalır yere düşmez

Neden imkansız ve regülatör ne yapar?

• quote:

Orijinalden alıntı: EliNTeR

quote:

quote:

quote:

Şimdi asansorun içindeyiz.Asansorun halatları kopuyor en ust kattan yere dogru çakılmaktayız.Ve elektrikli tabelada kaçıncı katta oldugun yaziyor.Şimdi asansor yere çakılacagı anda 0.5 saniye önce zıplasak.Yani asansor yerle temas ettiginde biz asansorun icinde havada olsak bize hicbir yerden bi kuvvet etki edemez, en fazla carpmadan sonra yere duseriz.Bu benim teorim.Sence dogrumu

Belki saglam kemik kalir. Ziplarsan kafatsin govdene girebilir ya da asansor tavavini parcalar

hocam halatların hepsi kopsa bile (imkansıza yakın) retgülatör devreye girecektir asansör askıda kalır yere düşmez

asansör belirtilen hızın üstüne çıkarsa regülatör kitlenir. bu sırada regülatöre bağlı halat, kabindeki karkasın paraşüt kolunu çeker ve karkasın dişlileri raylara tutunur ve askıda kalır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EliNTeR

quote:

quote:

quote:

asansör belirtilen hızın üstüne çıkarsa regülatör kitlenir. bu sırada regülatöre bağlı halat, kabindeki karkasın paraşüt kolunu çeker ve karkasın dişlileri raylara tutunur ve askıda kalır.

Bu teknik açıklamadan sonra ben inandım, arkadaşlara başarılar dilerim

• Merhaba

Bodrum+Giriş+4 kat 70 m2 den her kata 1 daire olmak üzere bina yapmayı planlıyorum.

Sanıyorum 6 duraklı bir asansör almamız gerekiyor. 3 kişilik asansör uygun olur mu? Ve yaklaşık bu asansörün maliyeti ne olur?

İnşaat istanbul da yapılacaktır. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • bizim binadaki asansör kafasına esince zemin katta yaklaşık 15 santimetre aşağıda duruyor. düzeltmek için elektriği kesilip tekrar çalıştırılıyor. bunun nedeni ne olabilir? asansör daha 3 aylık bu arada. fazla yük olmadığında da durum tekrarlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruşen amcanın oğlu sedat

bizim binadaki asansör kafasına esince zemin katta yaklaşık 15 santimetre aşağıda duruyor. düzeltmek için elektriği kesilip tekrar çalıştırılıyor. bunun nedeni ne olabilir? asansör daha 3 aylık bu arada. fazla yük olmadığında da durum tekrarlıyor.

hocam asansör demekki katı göremiyor. yani mıknastıslar kaymış olabilir ama elektriği kapayıp tekrar açınca düzeliyorsa tüp manyetiklerdede sıkıntı olabilir mıknatısı göremiyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyaz

Merhaba

Bodrum+Giriş+4 kat 70 m2 den her kata 1 daire olmak üzere bina yapmayı planlıyorum.

Sanıyorum 6 duraklı bir asansör almamız gerekiyor. 3 kişilik asansör uygun olur mu? Ve yaklaşık bu asansörün maliyeti ne olur?

İnşaat istanbul da yapılacaktır. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

hocam önce asansör kuyusunun durumuna bakılır ona göre gerekli firma size öneri sunacaktır ondan sonra seçim yapması size kalmış. maliyet konusunda birşey diyemem hocam her kullanılan parça fiyatı etkiler
  • asansorde aynalarda kamera var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: enduluslucoban

asansorde aynalarda kamera var mi?

yok öyle birşey :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enduluslucoban

asansorde aynalarda kamera var mi?

yok öyle birşey :D

avukat adliyedeki hasansorde var dedi

• "Sadece gideceğiniz yöndeki tuşa basınız" diye yazı yapıştırın.

İkisine de basıyorlar. Bu asansörün aynı katta iki kez durmasına sebep oluyor. Asansörün hangi yöne gittiğine de bakmıyorlar. "Aşaa mı iniyorsunuz?" "Yok yukarı" sonra yukarı düğmesine ışığı söndüğü için bir daha basıyorlar. Sonra kapı yine açılıyor. Filan filan :P Sonrada asansör 9 saatte gelmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.