- x
lifan pony lf 100-c 3r
141 Cevap16352 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

40 Mesaj
28 Mayıs 2013; 23:40:08 

Bu motor üçer motorda 2490 tl ile satılmakta motorun görünüşü güzel şirin en önemlisi yakıtı çok az dünyanın en az yakan motorlarından diyebiliriz gücü ise 100cc bir motor için çok çok iyi 5.8 kw yani 7.7 HP vergisiz motor bende almak istiyorum bu motordan ama cok yeni daha 2013 yılında geldi türkiyede kullanan varsa bilgi verirmi yol tutuşu hızlanması kullanımı nasil boyu biraz küçük ama olsun beni işten eve evden ise getirsin yeter çok dikkat çekici birşey bu.

tekn,k özellikleri

Boyut (U x G x Y mm): 1690 × 770 × 980

Dingil mesafesi (mm): 1200

Net Ağırlık (kg): 94

Koltuk yüksekliği (mm): 730

Yakıt Tankı Kapasitesi (L): 5.5

Motor Tipi: Dikey tek silindirli, hava soğutmalı, dört zamanlı

Çap x Vuruş (mm): 53 × 45

Hacmi (ml): 99.3

Sıkıştırma oranı: 9.5:1

Maks. Gücü (kw / rpm): 5.8/7500

Maks tork (N.m / rpm): 7.3/6000

Başlangıç​​: kick start

Şanzıman: 4 vites, el-kavramalı

Fren (ön / arka): Disk / Disk

Tekerlek: Al-alaşımı

Lastik (ön / arka): 120/80-12/120/80-12

Maks. Hız (km / h): 80

Ekonomik Yakıt Tüketimi (L/100km): ≤ 1.2

-1
0
0

105 Mesaj
29 Mayıs 2013; 22:13:07 

Benzini adeta kokluyor. Pro-Link amortisör var. Titreşim boyutuna göre çok az. Motor çok kuvvetli ve sağlam. Düz yolda 100 km. Hafif meyilde 109 km. yi gördüm. Bu arada gösterge resimdeki gibi analog değil dijital. Motor hakikatten çok ilgi çekiyor. Herkes bu motorun özelliklerini beni durdurup ya da kırmızı ışıkta falan soruyor. benim 1 adet maxim var ama bununla özellikle şehir içinde dolaşmaktan büyük zevk alıyorum.

40 Mesaj
30 Mayıs 2013; 15:09:43 

Siz motoru ne zaman aldınız ne kadara aldınız bu motorda beni düşündüren birşey var elektrikli mars yok sadece ayak marşı soğukta çalıştırmakta zorluk cikarirmi acaba bide sperlik çanta koruma demiri aksesuarı takilitmi nasil olur
Bende inş bir kaç gün içinde almayı düşünüyorum inş türkiyede daha yok ama bence bu motorlar popüler olur.

40 Mesaj
30 Mayıs 2013; 16:50:48 

Siz hangi rengi aldınız turuncu siyah bayaz rengi var ben beyazı düşünüyorum. Vergisi yok bu motorun değil mi

2911 Mesaj
30 Mayıs 2013; 18:49:08 

fotoğrafı yok
sitesinde de bişi yok maalesdef

DH'ye beleş ALTIN danışmanlığı.
DH-ALTINCILAR (facebook). Özel Mesajdan gelen sorulara cevap vermiyorum lütfen ilgili başlığa sorunuz..
Renault Smybol 2009 1.4-Atiker LPG. 0.20 krş/km-Iphone-3GS-16gb- Canon_EOS550D

40 Mesaj
30 Mayıs 2013; 22:42:27 

google'la lifan pony diye yazın çıkar yada lifanın sitesine bakın ordada görebilirsiniz. lifan en iyi çin markası olarak biliyorum.

105 Mesaj
30 Mayıs 2013; 23:40:00 

Motoru Türkiye'de ilk alan benim. Eylül ayında katalogda gördüm. Şımarık duruşuna hayran olduğum için geldiğinde haber verin dedim ve satın aldım.
1. Vergisiz
2. Motor sorun çıkarmaz
3. Kick Start Karbüratör sağlıklı ayalandı ise hiç bir koşulda sorun çıkarmaz. Soğuk için jiklesi de var.
4. Kırmızısı da var. Ben beyaz rengi tercih ettim.
5. Bugün demircide Honda çıkması bir çanta aparatı kaynattık. Yakışıklı durdu. Yarın da 28'lik bir çanta oturtucaz.
6. Kim diyo Türkiye'de yok diye. Ben Uzaylı değilim ve motora neredeyse 1 aydır biniyorum. 2. motorum olmasına rağmen 1000 km'yi geçtim bile.

1341 Mesaj
30 Mayıs 2013; 23:51:12 

motor çok güzel duruyor fiyatıda çok iyi

1714 Mesaj
31 Mayıs 2013; 9:41:29 

Hocam sizin boy kilo kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARBE -- 1 Haziran 2013; 9:13:03 >

Bu mesajda bahsedilenler: @basist1 Bu mesaja 1 cevap geldi.

40 Mesaj
31 Mayıs 2013; 15:18:16 

Benim boy 168 cm kilo 80 neredeyse motorun ağırlığına geleceğim :) @DARBE

Bu mesajda bahsedilenler: @DARBE

105 Mesaj
2 Haziran 2013; 4:43:57 

quote:

Orijinalden alıntı: DARBE

Hocam sizin boy kilo kaç?

1.78, 92 kg. Dostum holding sahibi falan isen nüfus kağıdımı da vereyim, beni evlat edin.

1714 Mesaj
2 Haziran 2013; 10:29:36 

quote:

Orijinalden alıntı: basist1

1.78, 92 kg. Dostum holding sahibi falan isen nüfus kağıdımı da vereyim, beni evlat edin.

Yok hocam henüz kuramadım ÖNDER HOLDİNG'i.

Motor sizin için küçük kalıyor mu onu merak ettim, başka bir amacım yok.

İyi güldüm sabah sabah.

Peki nasıl duruyor motor siz üstündeyken? Başka forumlarda bu rumuzla yazıyor musunuz? Bir motor forumunda gördümde. Anlaşılan bu işten anlıyorsun. 1.84 boy 85 kilo birisi(yani ben) için nasıl boyutları ve kullanma durumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARBE -- 2 Haziran 2013; 10:32:29 >

105 Mesaj
2 Haziran 2013; 11:05:18 

Gayet rahat kafana takma. Dün 2 kişi bindik.toplam 190 kg. Biz biraz rahatsızdık ama motor banamısın demedi. CUP' çılar bu motora dönmeye çalışıyorlar. Ama tekrar söyleyeyim. Benim ikinci motorum. Sürekli kullanıma uygun bir motor değil. Şehiriçi kuru havada ideal. Evet Daelim s3 kullanıyorum ve forumlarında yazıyorum.

304 Mesaj
2 Haziran 2013; 11:07:38 

gönüşünü bende beğendim motoru inceliyeyim dedim web sitesine girmiyor ahh lifan ahh dk1 gol1

"Dünyanın neresinde olursa olsun haksız yere birisinin suratına atılan tokadı kendi suratında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe ederim"
E R N E S T O ☆

1714 Mesaj
2 Haziran 2013; 11:31:25 

Motor çok hoşuma gitti ya. Ev iş arası 5 km sabah git akşam gel. Bir-iki senede yol parasıyla kendini amorti eder

1714 Mesaj
2 Haziran 2013; 14:00:13 

Hocam yakıt ölçümü yaptınız mı? Veya yapıp buraya yazar mısınız? Verdikleri değerler gerçekci mi öğrenelim?

Fotoğraf ekleyebilir misiniz?

Bu mesajda bahsedilenler: @basist1

105 Mesaj
2 Haziran 2013; 16:25:36 

KM'DE 9,9 krş yakıyo. Yarın depoyu full yapıcam yine, son doldurduğum km yi not etmiştim. Son durum yarın belli olur.

338 Mesaj
2 Haziran 2013; 17:07:57 

motor nerde satılıyor

3575 Mesaj
2 Haziran 2013; 19:08:00 

quote:

KM'DE 9,9 krş yakıyo. Yarın depoyu full yapıcam yine, son doldurduğum km yi not etmiştim. Son durum yarın belli olur.

yakmıyor.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir Ne mutlu Türküm diyene
Fanatizimle araç almak, daha sonra araçla ilgili yaşayacağınız sorunlar nedeniyle sizi aracınızdan soğutacaktır.

105 Mesaj
2 Haziran 2013; 19:30:06 

quote:

Orijinalden alıntı: warlordz1984

motor nerde satılıyor

Lifan bayiilerinde....

1714 Mesaj
2 Haziran 2013; 21:33:47 

quote:

Hocam, km'de 9.9 krş demek 100 km'de 9.9 TL demek. Bu da = 100 km'de 2.1 lt yaparki fabrika verilerinin hemen hemen iki katı.

Tabi bu kullanimla alakalı olduğu için, nasıl kullandığınızı da belirtirseniz iyi olur.
Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

105 Mesaj
2 Haziran 2013; 22:02:35 

1. Motor henüz rodajda.
2. 94 kg. olan motora 92 kg. biniyorum.
3. Pek sakin kullandığım söylenemez.
4. Mesajımda söyledim, yarın kesin sonuç belli olacak.
5. Bugüne kadar hangi aracın verdiği değerler kullanıcılar tarafından tutturulmuş ki?

40 Mesaj
2 Haziran 2013; 23:27:01 

arkadaşlar ben cumaretesi günü motoru aldım 2 gündür biniyorum tek negatif tarafı bana elektrik marşı olmaması geldi bide ekranı biraz daha işlevli olabilirdi mesela yakıt göstergesi devir saati zaman saati gibi gidişi yeni olduğu için mi bilmiyorum çok atik gelmedi gerçi 99 cc motor fazlada birşey beklemek gerekir ama zamanla performansı açılır diye düşünüyorum motor yeni zaten fazla bagırtmamaya çalışıyorum vitesleri ters bilmiyorum böyle vites olan motor başka var mı en üst boş aşagıya dogru vites artıyor yukarıya dogru azalıyor daha önce cbf 150 kullandım onunki tam tersi idi alışana kadar biraz zorlandım vites düşürcegime artırıyorum yada tam tersi oluyor ayak alışkanlığım yüzünden ilerde çanta koruma demiri cam siperlik almayı düşünüyorum taktıran varmı hiç nasıl duruyor.

40 Mesaj
3 Haziran 2013; 22:41:53 

MOTORUN SESİ ÇOK HOŞ ÇIKIYOR TİTREŞİM ÇOK YOK SANKİ BÜGÜN 85 KM İLE GİTTİM MOTOR AÇILSA DAHA FAZLASINIDA YAPAR.

1714 Mesaj
4 Haziran 2013; 21:37:04 

quote:

1. Motor henüz rodajda.
2. 94 kg. olan motora 92 kg. biniyorum.
3. Pek sakin kullandığım söylenemez.
4. Mesajımda söyledim, yarın kesin sonuç belli olacak.
5. Bugüne kadar hangi aracın verdiği değerler kullanıcılar tarafından tutturulmuş ki?

Hocam tüketim ölçümünüzü bekliyoruz.

105 Mesaj
4 Haziran 2013; 22:58:37 

Agresif kullanımda şehir içi 9,3 Tl. Bence daha da düşmez. Ama sakin kullanılırsa belki biraz daha düşebilir. Tabii sakin kullanım sanırım benim için bu trafikte mümkün değil. Ama bu değer bile bana göre çok makul. Düşünsenize 150 km yolu 14 TL'ye gidiyorsunuz.

Bu mesajda bahsedilenler: @DARBE Bu mesaja 1 cevap geldi.

1714 Mesaj
4 Haziran 2013; 23:08:01 

quote:

Agresif kullanımda şehir içi 9,3 Tl. Bence daha da düşmez. Ama sakin kullanılırsa belki biraz daha düşebilir. Tabii sakin kullanım sanırım benim için bu trafikte mümkün değil. Ama bu değer bile bana göre çok makul. Düşünsenize 150 km yolu 14 TL'ye gidiyorsunuz.

Ebatlar itibariyle CUB'lar daha bi albenili duruyor bu durumda. Çünkü yakıt tüketim değerleri hemen hemen aynı. RKS Jaguar 100 CUB 1.6/100km. Boyut itibariyle daha uygun olur düşüncesindeyim. Tabi bu yorumu Jaguarı görmüş CUB'lar hakkında genel olarak olumlu yorumlar duymuş, PONY'yi görmemiş sadece bir iki yorum duymuş biri olarak söylüyorum ve henüz yeni bir model. Ben ce çok daha popüler olacaktır bu PONY.

Teşekkürler ustam, Tekerin düz bassın.

40 Mesaj
5 Haziran 2013; 21:01:16 

Bu motorda 5 lt ana depo yarım litre yedek depo var fullettim 27 tl tam doldu ana depoya aldım 262 km gitti benzin bitti yedek depoya geçtim. Buda demek oluyor ki
5 lt ile 262 km gittim
km de 0.90 kuruş yaktı
1 lt ile 52.4 km yol eder
100 km de 1.9 lt benzin yakıyor
Bu veriler daha motorun ilk depo ile gidişidir geldende trafikte kullanmadım bazen agrasif kullandım max 90 km çıktım. Motor yeni olduğu için bu verilerin düşecegini düşünüyorum yeni motor açılana kadar çok yakar zamanla düşer bir zamandan sonra sabitlenir diye biliyorum.

40 Mesaj
5 Haziran 2013; 21:03:46 

Motor gerçekten çok dikkat çekici herkes uzaylı görmüş gibi bakıyor motorcular başta :)

1714 Mesaj
5 Haziran 2013; 22:40:41 

Görmek isterdim gerçeketen ama Lifan bayileri hep karşıda yav.
Motoru satarsam belkide böyle bişey alacağım. Zaten yaptığım işe gidip gelmek, git-gel 9-10 km.

40 Mesaj
7 Haziran 2013; 9:50:52 

çanta istenirse takılıyor ben dün taktırdım ama ozel demir yaptırmak gerekiyor ama çantasızda olmuyor birşey taşıyamıyosun. birazdan resimlerini koyarım arkadaşlar ilerdede inş. motor koruma demiri taktıracağım.
0
0

40 Mesaj
7 Haziran 2013; 9:52:36 

göstergeler dijital yukardaki resimdeki gibi analog olsa daha iyiydi

40 Mesaj
8 Haziran 2013; 17:37:31 

Orjinal koruma demiri yok ama motorcu ona uygun küçük koruma demiri yapabiliriz dedi. Motorun modeli Pony ya internetten araştırdım Pony midilli küçük at demek bodur at demek adına uyusuyor. :)

20 Mesaj
10 Haziran 2013; 10:49:29 

üç gün önce yani cuma üçerler motora gittim pony 100 için,giderken çok minik olma ihtimaline karşı endişelerim vardı,fakat yanına gelince baktımki tam benlik :) boyum 172 kilom 65. gayet uygun gibi bana. gelelim motora. tuzla/levent arası biraz yolu uzatarak 55 km yol yaptım,tabi motor rodajını düşünerek fazla hızlanmadım birkez hafif aşağı meyilli yokuşta bastım baktım ekranda 95 yazıyo :) ve bassam daha çıkacaktı ama zorlamak istemedim :.sonraki hızım ortalama 50-60 arası idi.performans gayet makul bence şehir içi trafik falan dinlemez.) titreşim yok denecek kadar az.ben daha önce HYOSUNG st 250R kullandım inanılmaz fazla titreşim ve vtes geçişlerinde hep sorun vardı.ponyde geçişler çok rahat,ters vites olması hiç zorlamadı. hafta sonu biraz dolaştım şuan toplam 116 km yol yapmışım. bu arada orjinal çamurluklar siyah plastik fakat bence siyah olması pek motorun görüntüsünü öne çıkarmamıştı,hafta boş durmadım hemen beyaz karbon folyo alıp çamurlukları beyaz yaptım (bu arada motorun beyaz olanını almıştım) çokta güzel oldu. genel olarak şimdilik memnunum 1000 km de bakıma götürücem. ilk 500 e kadar rodajı sağlıklı bir şekilde tamamladıktan sonra hafif hafif hızlanmaya başlarım.ilk izlenimim 100 km yi rahatlıkla geçer .. yaklaşık 300 m kadar yokuş aşağı iki kişi bindik ben 65 kuzenim 82 kg düze indik seriliğinden ödün vermedi.tek sıkıntı 2 kişi için pek uygun değil sürücünün baya öne gelmesi gerekir .) yani 2 kişi biraz rahatsız gidiliyor. frenlerde ön ve arka disk yeterince başarılı. son olarak motoru şuana kadar kim gördü ise hasta oldu ilk dedikleri : bir tanede ben alıcam çok güzelmiş oldu :) dizlik+dirseklik+kasksız asla motora binmem ve şiddetle tavsiyemdir.allah korusun herşey olabilir.sonuçta iki teker ve tek koruma üzerimizdekiler. herkese kazasız belasız sürüşler. pony alsammı diye niyetlenen arkadaşlar var ise düşünmeden alabilir. evet daha yeni ama pek sorun yaşatacak bir motor olduğunu düşünmüyorum.hor kullanılmadıkça. he bu arada motorun bana toplam maliyeti: motor+ruhsat+plaka+sigorta+kask 3.100 tl maximum kart ile aldım 3 ay erteleme ve +3 taksit kampanyası var.6 taksitte üçerler yaptı. yani 9 taksit oldu ve ilk ödemem 3 ay sonra başlayacak. hayırlı günler. )

20 Mesaj
10 Haziran 2013; 11:16:00 

quote:

Orijinalden alıntı: batuqdo

üç gün önce yani cuma üçerler motora gittim pony 100 için,giderken çok minik olma ihtimaline karşı endişelerim vardı,fakat yanına gelince baktımki tam benlik :) boyum 172 kilom 65. gayet uygun gibi bana. gelelim motora. tuzla/levent arası biraz yolu uzatarak 55 km yol yaptım,tabi motor rodajını düşünerek fazla hızlanmadım birkez hafif aşağı meyilli yokuşta bastım baktım ekranda 95 yazıyo :) ve bassam daha çıkacaktı ama zorlamak istemedim :.sonraki hızım ortalama 50-60 arası idi.performans gayet makul bence şehir içi trafik falan dinlemez.) titreşim yok denecek kadar az.ben daha önce HYOSUNG st 250R kullandım inanılmaz fazla titreşim ve vtes geçişlerinde hep sorun vardı.ponyde geçişler çok rahat,ters vites olması hiç zorlamadı. hafta sonu biraz dolaştım şuan toplam 116 km yol yapmışım. bu arada orjinal çamurluklar siyah plastik fakat bence siyah olması pek motorun görüntüsünü öne çıkarmamıştı,hafta boş durmadım hemen beyaz karbon folyo alıp çamurlukları beyaz yaptım (bu arada motorun beyaz olanını almıştım) çokta güzel oldu. genel olarak şimdilik memnunum 1000 km de bakıma götürücem. ilk 500 e kadar rodajı sağlıklı bir şekilde tamamladıktan sonra hafif hafif hızlanmaya başlarım.ilk izlenimim 100 km yi rahatlıkla geçer .. yaklaşık 300 m kadar yokuş aşağı iki kişi bindik ben 65 kuzenim 82 kg düze indik seriliğinden ödün vermedi.tek sıkıntı 2 kişi için pek uygun değil sürücünün baya öne gelmesi gerekir .) yani 2 kişi biraz rahatsız gidiliyor. frenlerde ön ve arka disk yeterince başarılı. son olarak motoru şuana kadar kim gördü ise hasta oldu ilk dedikleri : bir tanede ben alıcam çok güzelmiş oldu :) dizlik+dirseklik+kasksız asla motora binmem ve şiddetle tavsiyemdir.allah korusun herşey olabilir.sonuçta iki teker ve tek koruma üzerimizdekiler. herkese kazasız belasız sürüşler. pony alsammı diye niyetlenen arkadaşlar var ise düşünmeden alabilir. evet daha yeni ama pek sorun yaşatacak bir motor olduğunu düşünmüyorum.hor kullanılmadıkça. he bu arada motorun bana toplam maliyeti: motor+ruhsat+plaka+sigorta+kask 3.100 tl maximum kart ile aldım 3 ay erteleme ve +3 taksit kampanyası var.6 taksitte üçerler yaptı. yani 9 taksit oldu ve ilk ödemem 3 ay sonra başlayacak. hayırlı günler. )

buda çamurlukların beyaz hali .) bu resmi photoshopla yaptım ama görüntü aynı bu sonuçta, sizcede iyi olmamışmı .) ?
0

40 Mesaj
10 Haziran 2013; 16:12:22 

Ön çamurluk beyaz güzel oluyormuş birde önden yuzgarı kesmek için öne çam siperlik yapacagım çalışmalara başlıyorum bitince resim koyarım inş. bana motor 2400 tl ye taksitle üçerlerden aldım sigorsası arkadaşlar axa en uygunu çıktı 138 tl ruhsat masrafı 155 tl çıvarı çıktı 20 tl ek1 doldurma masrafı 11 tl plaka basımı toplamda:2400+325=2.725 tl çıktı. çanta 80 tl alarm 75 tl extradan çıktı.

40 Mesaj
10 Haziran 2013; 16:21:07 

yaklaşık 500 km geldim en kıssa zamanda tekrar yakıt sarfıyatını ölçüp yazarım şimdilik fazla zorlamadım ama 90-100 km düz yolda çıkıyor yokuşları kedi gibi tırmanıyor hızını aldıktan sonra 2 vitese hatta 3 bile takıp gidebiliyorum. motor bence gözüktügü gibi çok ufak çocuk motoru degil ideal ama çok uzun boylu iri birsi iseniz o zaman biraz altınızda küçük kalabilir benim boy 1.68 kilo 80 hiç küçük kalmıyor arkasına çanta taktırınca motor daha büyüdü sanki :)

20 Mesaj
11 Haziran 2013; 14:05:50 

quote:

Orijinalden alıntı: selcukk53

yaklaşık 500 km geldim en kıssa zamanda tekrar yakıt sarfıyatını ölçüp yazarım şimdilik fazla zorlamadım ama 90-100 km düz yolda çıkıyor yokuşları kedi gibi tırmanıyor hızını aldıktan sonra 2 vitese hatta 3 bile takıp gidebiliyorum. motor bence gözüktügü gibi çok ufak çocuk motoru degil ideal ama çok uzun boylu iri birsi iseniz o zaman biraz altınızda küçük kalabilir benim boy 1.68 kilo 80 hiç küçük kalmıyor arkasına çanta taktırınca motor daha büyüdü sanki :)

peki bu 500 km boyunca herhangi olumsuz bir durumla karşılaştınmı,? rodajı tamamladın sanırım artık sen .) performans bencede oldukça iyi ufak dursada güçlü bir motora sahip. allahtan bende çok uzun değilim ebatlar ideal bence ve en güzel tarafı diğer scooter'lar gibi ortaya ayakların koyulmaması.o bence çok rahatsız ve dengesiz. pony on numara ayaklar yanda ve çok rahat.:) tip olarak eski yunus motorlarının ufağı bence .)acaba pony'ciler çoğalırsa bizde woswosçular gibi pony guruplarımı yapsak .) güle güle kullanmak dileğiyle .)

40 Mesaj
11 Haziran 2013; 19:37:31 

500 km doldurdum ilk bakıma girdim yagını degiştirdiler yaglama yaptılar motor dfahada serileşti şimdilik bir sorun yaşamadım çok şükür.

20 Mesaj
12 Haziran 2013; 11:01:48 

quote:

500 km doldurdum ilk bakıma girdim yagını degiştirdiler yaglama yaptılar motor dfahada serileşti şimdilik bir sorun yaşamadım çok şükür.

sorunsuzca daha uzun km'ler dilerim.) bakıma üçerleremi götürdün,evrupa yakasındayım ben ve daha yeni 150 km oldu .) sanırım şişlide as motor var servis olarak. daha ruhsatımda çıokmadı hbr bekliyorum hala .o yüzden fazla gezemiyorum.) birde bu motorum parçaları başka hangi motorlarla uyumlu acaba bilgin varmı ?

40 Mesaj
12 Haziran 2013; 20:39:07 

evet üçerlere götürdüm 30 tl aldılar şimdilik hiçbir orjinal aksesuarı yok ben uydurma birşeyler taktırıyorum. şimdi camla koruma demiri bakıyorum.

20 Mesaj
13 Haziran 2013; 11:27:42 

quote:

evet üçerlere götürdüm 30 tl aldılar şimdilik hiçbir orjinal aksesuarı yok ben uydurma birşeyler taktırıyorum. şimdi camla koruma demiri bakıyorum.

ücret neden peki ? garanti kapsamında değilmi ? 1000km olmadan götürdüğün içinmi yada,, motor sanki honda cb 125'in motoruna benziyo keşke parçalarda uysa .) honda parçaları takardık.

40 Mesaj
14 Haziran 2013; 18:14:16 

ilk kontrol 500 km de yapılıyor normalde ücretsizmiş ama yağ parası ücretiymiş dedi 30 tl bir tamirci motoru denedi ilkkez gördüğü için bana aynı hondaya benziyor sesi motorun dedi

262 Mesaj
14 Haziran 2013; 22:52:26 

Hurdaya ayrılan cbr'ların motorlarını çinde tamir ettirip bunlara mı takıyolar acaba

İstanbul Üniversitesi Biyomedikal Cihaz Teknolojisi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Haziran 2013; 12:57:53 

quote:

Orijinalden alıntı: aLMaNNN

Hurdaya ayrılan cbr'ların motorlarını çinde tamir ettirip bunlara mı takıyolar acaba

xxdsssseasd ads adas dsad asd as dsad sa dsa dasda

666 Mesaj
16 Haziran 2013; 21:42:41 

bu motor Honda Ape nin kopyası sanırım. 50 cc ve 100 olarak iki modeli var. modifiyelere bakarmısınız mükemmel. keşke Türkiye de satılsaydı. ön far çıplak olarak çok seksi durmuş. Bende lifan alıp ön farı soyup honda etiketi basıp asfalt lastiği takmassam namerdim çok beğendim kesin almalıyım.

http://motorcycle.goobi...honda__ape/summary.html

0

0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halısakal -- 19 Haziran 2013; 20:44:46 >

20 Mesaj
20 Haziran 2013; 13:59:26 

quote:

ilk kontrol 500 km de yapılıyor normalde ücretsizmiş ama yağ parası ücretiymiş dedi 30 tl bir tamirci motoru denedi ilkkez gördüğü için bana aynı hondaya benziyor sesi motorun dedi

benim daha 300 km henüz oldu :) dün gidip 28 tl ye castrol power1 4t 10/40 tam sentetik yağ alıp ,yağ değişimini kendim yaptım,servislerin ne yağ koyduğu meçhul genelde varilleri var ve ordan alıp yağ değişimi yapıyorlar. o yüzden hem 500 km dolmasını beklemedim hemde bildiğim yağı koydum.vites geçişleri bile daha güzel oldu,motor sessizleşti azda olsa.Hala yüksek devirlere çıkarmadım motorumu,sadece bir kez denedim o zamanda 98 km gördü ben kendim gazı bıraktım,buda demek oluyor ki motor 500-1000 km olduğunda 100-110 rahat görür,zaten biraz zaman geçsin ilk işim ön dişiliyi değiştirmek olacak üzerinde 15 dişli var ben 16 lık takacağım çünkü 4.viteste giderken motor bir vtes daha olsa gidecek gibi.bunuda 16 lık dişli ile çözerim sanırım.

şimdilik benden bukadar.)

20 Mesaj
20 Haziran 2013; 14:02:44 

quote:

Orijinalden alıntı: halısakal

bu motor Honda Ape nin kopyası sanırım. 50 cc ve 100 olarak iki modeli var. modifiyelere bakarmısınız mükemmel. keşke Türkiye de satılsaydı. ön far çıplak olarak çok seksi durmuş. Bende lifan alıp ön farı soyup honda etiketi basıp asfalt lastiği takmassam namerdim çok beğendim kesin almalıyım.

http://motorcycle.goobi...honda__ape/summary.html

0

0

0

0

0

0

evet birebir ape'nin aynısı. bencede çok güzel modlanır bu motorlar ilk iş arka çatalı uzatıp asfalt lastiği ile değiştirmek ama 15-16 inç falan.

bu arada lifanın bu modelini almayı düşünüyorsan için rahat olsun.çok keyifli kullanışlı ve sorun yaşatmayacak bir motor.

40 Mesaj
23 Haziran 2013; 12:49:31 

MOTOR GERÇEKTEN ÇOK AZ YAKIYOR AMA PERFORMANS ÇOK İYİ DEGİL GELDİ BANA DÜZ YOLDA 90 ÇIKIYOR ONDAN SONRA ZORLANIYOR HIZ ALINCA ANCA 100 ÇIKABİLİR 110 120 ÇIKSA ÇOK GÜZEL OLURDU ARKADAŞLAR MOTORUN PERFORMANSINI ARTIRMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR BİLEN VAR MI?
DİŞLİ İŞİ İŞE YARARMI SEN DENE EĞER PERFORMANS GERÇEKTEN ARTARSA BENDE YAPTIRACAGIM YAPTIRINCA HABER VERİRMİSİNİZ. BUNDAN SONRA BENDE KENDİM BAKIMLARINI YAPTIRCAĞIM DEDİĞİNİZ GİBİ HİÇ DUYULMAMIŞ BİR YAĞ KOYDULAR BELKİDE EN DANDİĞİDİR. SESİ AZALDI YAĞI DEĞİŞİNCE

1714 Mesaj
23 Haziran 2013; 14:12:32 

Hocam böyle bir motor için 90-100 km/s zaten iyi değil mi? Hatta fazla bile. Daha yüksek hızlar tehlikeli olmaz mı?

40 Mesaj
27 Haziran 2013; 14:48:43 

Bu motorun yol tutuşu iyi titresimde fazla yok 120 gidebilir bence sorunsuz 4 viteste sanki bir vites daha olsada gider gibi motor 120 bassa çok güzel olacak arabalar en azından sollamasin beni çoğu.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Haziran 2013; 13:18:35 

Arkadaşlar motorun yüksekliği ne kadar cm cinsinden yazabilirmisiniz, 185 boyum var çocuk motoru gibi kalmasın altımda

Üstte yazıyormuş zaten 98 cm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visoela -- 29 Haziran 2013; 13:19:35 >

262 Mesaj
29 Haziran 2013; 17:56:13 

Az once arkadasımla bırlıkte gıdıp uçerler'de baktigimiz. Ikimizin de hasta oldugu bi motor. Kullanmadan sadece bindiginizde bile suspansiyonlarinin rahatini hissedebiliyorsunuz. Yuksekligi 90 larda degildir tahminim. Benim boy 1.74 ayaklarim bayagi bayagi yerde. Ama hafif olmasina cok hafif kaldirip eve bile tasirim bunu :)) kismetse bu hafta alicam, detayli fotograflar yollarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLMaNNN -- 29 Haziran 2013; 23:57:59 >

İstanbul Üniversitesi Biyomedikal Cihaz Teknolojisi

132 Mesaj
1 Temmuz 2013; 0:45:00 

bu makine ile 3 gün once yaklaşık 300km yol yaptım. Bunun 20-30km lik kısmı stabilize-toprak yoldu. Performans olarak 120 km/h görebilirmi diye soran arkadaşlar olmuş.
Kullandığım makinanın rodaj süresi dolmamıştı düz asfaltta 95 görüyor (kısa mesafelerde bu hızı beklemeyin alt tarafı 7.3HP lik motor) rampa aşağı 105 gördüm
Tip olarak SM/enduro - commuter arası ortaya karışık bişeyler yapmışlar. commuterlerden nefret ederim bu makine hosuma gitti. Lastikler ufak olduğu için çukurlardan biraz fazla etkileniyor. stabilize de 2defa felan makine arkayı kaydırdı çakıl vs yüzünden. virajda yaklasık 1,5 2m kaydım. gidon kısmı geniş olduğu için denge kolay sağlanıyor. (panikataklar için geçerli değildir)
Arka kısım monoshock amortisör tasarım güzel. yalnız süspansiyon daha çok asfalta göre tasarlanmış. Epey bi sertlik var. Yada cross la kıyasladığım için bana öyle geldi.
ön amortisörlerde fazla esneme mesafesi yok. Belki değiştirilerek çok iyi sonuç alınabilir.
Beğenmedim yönlerinden biri gece makineyi hafif meyilli yolda boşa atayım derseniz, ve bosta iken gaz vermeyeyim derseniz rolantide ön far çok zayıf yanıyor.
önünüzü göremeyebilirsiniz. Harcama olarak bedavadan biraz fazla yakıyor (8-9 kurus) gibi. Mars motoru bulunmaması 2. bi dez avantaj. Kick startla tek atışta çalışıyor genelde.
motorcu arkadas gurubunuz varsa "bu 1960 modelmi" diye geyik konusu olabilir. ama bana sorarsanız bu fiyata monoshock amortisorlü makine yok. arka çift amortisor
oldumu benim gozume çok çirkin geliyor o makineler.. Makinede üstten egzantirikli ve devir kesici bulunuyor. devir kesici yok diyen varsa 3. viteste dipgaz yapsınlar sesten anlayacaklar. bu güzel bir olay. çubuklu sistemdeki gibi gecikme yapıp subaplar yığılmaz.(tabi egzantriği zamanında değiştirirseniz)
Bence bu makine bu parayı hak ediyor. Kanuni satsaydı bu motoru 4 ten aşağı vermezdi heralde.. Şimdi bazı arkadaşlar haklı olarak o paraya gidip 2. El 2006 felan cbr125 alırım diyebilir. bende ona sorarım cbr125 in jantı yamulunca yeni jant kaç lira? motor ömrü ve kalite olarak honda tartışılmaz fakat bence ekonomik olarak bu makine ideal

20 Mesaj
2 Temmuz 2013; 12:27:12 

quote:

MOTOR GERÇEKTEN ÇOK AZ YAKIYOR AMA PERFORMANS ÇOK İYİ DEGİL GELDİ BANA DÜZ YOLDA 90 ÇIKIYOR ONDAN SONRA ZORLANIYOR HIZ ALINCA ANCA 100 ÇIKABİLİR 110 120 ÇIKSA ÇOK GÜZEL OLURDU ARKADAŞLAR MOTORUN PERFORMANSINI ARTIRMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR BİLEN VAR MI?
DİŞLİ İŞİ İŞE YARARMI SEN DENE EĞER PERFORMANS GERÇEKTEN ARTARSA BENDE YAPTIRACAGIM YAPTIRINCA HABER VERİRMİSİNİZ. BUNDAN SONRA BENDE KENDİM BAKIMLARINI YAPTIRCAĞIM DEDİĞİNİZ GİBİ HİÇ DUYULMAMIŞ BİR YAĞ KOYDULAR BELKİDE EN DANDİĞİDİR. SESİ AZALDI YAĞI DEĞİŞİNCE

ben sürekli binmediğim için henüz 350 km oldu :) 1000 km tamamladığımda ilk iş 16 lık dişli,bence 4. vitesdeki o zorlanmayı rahatlatır ve dahada hızlanır uzun yolda.tabiki 16 lık dişlinin dezavantajıda olacak,düşük viteslerde yokuş çıkarken azda olsa performans düşer tahminimce ama çokta hissedilmez.yani dişliyi değiştirmemeyi gerektirmez. kaldı ki 16 lık dişli fiyatı 20-30 tl arası bir şey denemeye değer. ) değiştirdiğimde bilgi veririm yine. modlamaya kalksak aslında yapılcak çok şey var ama bence fazlasınada gerek yok zaten motorun gücü belli ve şehir içi trafik, kaldırım,toprak yol falan için hertürlü tatminkar,biraz daha kullanıp acemi olduğum noktaları kavrayınca büyük bir motor almak daha mantıklı bence .)

40 Mesaj
2 Temmuz 2013; 18:05:52 

Arkadaşlar acaba ön dişliyi bir diş büyültmek mi yada arka dişliyi bir yada 2 diş küçültmek mi daha iyi olur. Bide çift tırnaklı iridiun buji takılırsa performansı artar mı.

1714 Mesaj
2 Temmuz 2013; 19:30:02 

Avrupa yakasında motoru görebilecek yer var mı acaba?