Şimdi Ara

LG 2013 LA SMART TV SERİSİNDE YETERSİZ BELLEK SORUNU (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
25
Favori
160.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    BU OLAY ILK GELEN GÜNCELLEMEDEN SONRA ORTAYA ÇIKTI.ÇÜNKÜ GÜNCELLEME İLE TELEVİZYONUN HAFIZASI DOLDU VE SİLİNEMEYEN UYGULAMALAR TELEVİZYONA YÜKLENDİ.MÜŞTERİ HİZMETLERİNE ANLATTIM ANLAMAMAZLIKTAN GELİYORLAR…

1 İnternet sayfasını aç
    2 ayar yönetim butonunu Tıklıyoruz sağ üst köşede
    3 aşağıya doğru açılan listeden ayarlarla giriyoruz
    4 buradaki seçenekler şöyle olacak
    A/ana sayfa (google)olacak
    B/arama motoru(google)olacak
    C/her zaman yer işaretleri çubuğunu etkinleştir(işaretli değil )olacak
    D/gizlilik en önemli nokta girdiğiniz sayfaları hafızaya almaması için etkinleştir seçili olacak E/flash etkinleştir olacak.
    Bu yontem sorunu cozmez ise.

2. Yol
    64 gb lik flash diski tv de bicimlendirip USb 1 girişe taktığınızda tv bunu bellek olarak algılıyor ben şu an sorunsuz bir şekilde internetten film izliyorum tabi tek part izlemek istiyorsanız flash bellek boyutu bu olmalı evde 16 gb lık vardı taktım tek part izletmiyor bölüm bölüm izlerseniz sorun çıkarmıyordu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snlthlk -- 20 Kasım 2014; 3:49:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yerküre Y kullanıcısına yanıt
    neden salakça olsun ben internetten istediğimi izleyebilmeliyim sen pc alınca böyle sorunmu yaşıyon istediğini yapabiliyon engelleme yok cevabınız akıllıca olmamış ama teşekkürler
  • dediğiniz ayarları yaptım inşaallah olur 32gb usb bellek takılı ama düzelirse süper olur en kısa zamanda deneyeceğim. teşşekkürler.
  • FUAT775 F kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerküre -- 20 Aralık 2014; 19:31:25 >
    yaw arkadaş ne alaka banane birleşse nolur birleşmese nolur ben ülkeme bakarım merak etme mehdi daha 19 mayıs 2015'te gelmeyecek iyice saçmalamışsın ne alakası var tarihi unutma çıkınca banada haber ver ama bunlar uydurma mehdi çıkma zamanına daha var bi kaç yüzyıl daha bekle biz görmeyebiliriz.
  • FUAT775 F kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerküre -- 20 Aralık 2014; 19:32:12 >
    kardeş senin gibi nelerini gördük ama hepsi tırt oldu kıyamet kopacağından tut peygamberin diyene ben mehdiyim deyipte tvlere çıkan manken gibi kadınlarla sohbet eden ****'a kadar bu dediğin sapık **** olmasın sakın ben hiç tasalanmıyorum çünki mehdi geldiğinde herkes onu bilecek nasıl mı ona meydan okuyacak güç olmayacak ALLAH'ın izniyle ha tek güç var oda deccal onuda İSA A.S indirecek sen fazla film seyrediyon herhalde sanada vahiymi geldi rüyandamı söylediler bu zamanı peygamberimiz(s.a.v) bilmezken sen nasıl biliyorsun bilmiyorsunda uyduruyorsun.
  • Fabrika ayarlarına dönseniz bile en son güncelleme silinmiyor.Siz nasıl yaptınız açıklarsanız sevinirim...
  • Araştırmacı608 A kullanıcısına yanıt
    muhtemelen Rus yoldaşların çözümleri ile yapmıştır... adamlar eski yazılıma dönmenin yolunu bulmuş... link yok dh konularından birinde yazmışlardı...
  • grezimonk kullanıcısına yanıt
    eski yazılıma nasıl dönüldüğünü çözsek yetersiz bellek sorunu da çözülmüş olucak...
    64GB usb bellekle sorunu çözdüğünü iddia eden var... 64GB bellek varsa tak... yada usb hdd tak bak...
  • grezimonk kullanıcısına yanıt
    8 8G Flash bellek tak dediler ;denedim olmadı

32GB Bellek tak dediler;denedim olmadı

HDD tak dediler:250 GB'lik HDD taktım olmadı....Çünkü sorun hafızayla ilgili değil.Sorun yazılımsal.Yani güncelleme sonrası ortaya çıkan bir sorun.Çözümü ancak eski yazılıma dönmekle mümkün o da şu an nasıl yapılır bilmiyorum...
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerküre -- 20 Aralık 2014; 19:33:33 >
  • Hayırdır görmeyeli bu sayfaya ne olmuş böyle ☺☺☺
    Bende 55LA970V var dün akşam (29/11/2014) televizyonu açtığımda interneti kullanabilmek için yeni
    yazılımı yüklemeniz gerekiyor babında bir uyarı çıktı bende yükledim.
    Televizyonun arkasında 4 gb (Hani içine klasör oluşturduğumuz cinsten) bir usb bellek takılı.
    Akşam 720pizle sitesinden hemde özellikle 720p olarak. Lucy ve Malafizi ailece izledik.
    Filmin ilk başında yani daha yazılardan önce, bir kaç saniye bir duraksama oldu.
    Onun dışında en sonuna kadar sorunsuz izledik.
    Usb belleği ilk usb den hiç sökmüyorum. Televizyona kendi içinde gelenler dışında hiç bir uygulama yüklemedim.
    Dünkü güncellemeden sonra hafıza durumu ne oldu bilmiyorum ama,
    önceden 4 gb toplam hafıza 2,6 sı boştu.
    Teşekkürler.
  • curacura C kullanıcısına yanıt
    bende geçen sene almıştın 620 serisi ilk önceleri sorunsuz izliyordum ama sonra beni kanser etti sürekli yetersiz bellek hatası vermeye başladı.
  • Ben LG LA740s Modelini kullanıyorum buna işlemci ram takan firmayı kalayladım resmen. Buna nazaran diğer özelliklerinde sorun yok. Bende PS4 'den izliyorum filimlerimi böylece idare edioyruz.
  • samsung 800mhz tv si ve lg 600 mhz tv si olan biri olarak lg nin internetteki performansina ve ozellikle tekerlekli akilli kumandasina hayranim.bellek sorununa kesin cozumu ben de ariyorum. ayrica flash eklenti ve pdf dosa da calistiramadim. onu da cozen varsa yazabilirmi
  • Fabrika ayarlarına dönseniz bile güncelleme sıfırlanmıyor en son güncelleme silinemiyor.Nasıl yaptığınızı anlatırsanız sevinirim...
  • Silinmediğini bilmiyorum da eskisi kadar zırt pırt yetersiz bellek sorunu ile karşılaşmaz oldum f. ayarlarına döndürüp güncellemeyi kapatınca. Öyle çok reklamlı pop uplu sitelerden film izlemez isem eğer sıkıntı yok gayet rahat bi şekilde vk playerden olsun youtubeden olsun video film izleyebiliyorum.

Ekleme: Tabi belirteyim ben güncelleme yapma hatasına 1 kere düştüm 1.5gb olan yer 2.5 gb kadar doldu yani halen 1.5 yakın boş alanım var. Eğer siz defelarca güncelleme yapıp 4gb fullediyseniz sıkıntılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtaOsmanlı -- 20 Aralık 2014; 11:41:20 >
  • Televizyonum 47LB652V, Web OS sürümü: 1.3.1-3220(afro-arches)

Yetersiz bellek sorunundan ben de muzdaribim. Lg servisini ilk aradığımda bana söylenilen şey Storedaki uygulamalari kullanirsam hic bir sorun cikmayacagiydi. TVYO uygulamasini indirdim, tam izleyecekken yine yetersiz bellek sorununu verdi. Servisi tekrar aradigimda bana bu sefer televizyonla beraber kurulu gelen uygulamalari kullanirsaniz bir sorun cikmaz dediler.(Youtube, Skype)
    Bu sorunun ileride bir guncelleme ile cozulup cozulemeyecegini sordugumda ise "Hayir" cevabini aldim. Demem o ki, yok arkadaslar bu sorunun stabil bir cozumu malesef yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.