Şimdi Ara

Microsoft'tan TV Üzerine Achievement Sistemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Microsoft'un Xbox One ile birlikte oyundan daha çok diğer eğlence araçlarına yoğunlaşacağı, duyuru konferansıyla birlikte belli olmuştu. Çoğu oyuncuyu hayal kırıklığına uğratan bu gelişmenin haberleri aslında önceden verilmiş. Alınan bilgilere göre geçtiğimiz Kasım ayında Microsoft, TV programları üzerine kurulan achievement sisteminin patentini almış.

Patent açıklamasında belirtilenlere göre bu sistem, pasif bir eğlence olan TV izlemeyi daha interaktif hale getiriyormuş. Konuyla ilgili bir örnek verilmemiş fakat internet sitelerinde gördüğümüz örneklere göre bir TV dizisinin tüm bir sezonunu izleyince bazı başarımlar açılacakmış.

Bakalım bu patentle ilgili resmi haberler ne zaman gelecek?

• "Başarım kazanıldı! Arka Sokaklar'ın bütün sezonlarını izlediniz!"

Microsoft'tan TV Üzerine Achievement Sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digimon52 -- 26 Mayıs 2013; 16:14:13 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Biraz umudum vardı o da kalmadı. Tamamen TV'ye yönelmiş artık belli ki. Geçmiş olsun Microsoft.

• İnsanları iyice TV'ye bağlayacaklar. Tipik bir Amerikan ürünü olacak gibi duruyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • ben anneme izletip puanları alırım :D

• Akasya Duragi icin acaba kac ach verirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft şu anki durumunu daha da kötüye götürüyor. Anlaşılan tek şansları E3.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worick Arcangelo -- 26 Mayıs 2013; 16:57:58 >
  • ben smallvile ve house md yi toplam 18 sezonu 5 ayda bitirmiştim :(

• Başlık harika! :D

• TV=Aptal Kutusu. Kusura bakmayın ama Microsoft hangi kitleyi hedef alacağını şaşırdı.

• Microsoft işi iyice soytarılığa vurdu. Çok büyük bir oyuncu kitlesini kaybedecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 26 Mayıs 2013; 18:48:39 >
  • adamlar kedilerini batırmak için çok çalışıyor tebrik etmek lazım bravo MİCROSOFT :D böyle devam

• Adamlar kazancağı paraya bakıyorlar.Bence XO bayağı fazla satacak fakat bir oyun konsolu olarak görmeyecek kimse.Onun için bu ps-xbox rekabeti değil.Artık sadece 2 oyun konsolu üreticisi var Sony-Nintendo.Bu neslin sonunda kimse diyemez PS4,XO ya yenildi diye çünkü aynı kulvardan çoktan uzaklaştılar.ABD'de XO çok satacaktır sonuçta kendi malları ve televizyon izleme oranının çok yüksek olduğu bir yer orası.Her oyun oynanan şeyin oyun konsolu olmadığını biliyoruz.Kısaca bu nesil oyun adına bir şeyler arıyorsanız PS4,PC,Wii U...

• hergün bir komedi haberi geliyor :D bakalım yarın nasıl şaşırtacak bizi micro..konsol hariç her şeye benzedi makine

• Tamam anlıyorum Microsoft da her şirket gibi para kazanmaya çalışıyor bu yüzden televizyon izlemenin bağımlılık olduğu ve büyük bir müşteri potansiyeli olan Amerika'yı hedef alarak ilerliyor.Yalnız böyle haberleri duydukça açıkçası gülesim geliyor ve Xbox One'ın değeri gözümde bitiyor.Eminim ki benim gibi çoğu oyuncu Xbox One hakkında oyunlar ile ilgili gelişmeler duymak istiyor böyle saçmalıklar yerine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RevO_

quote:

Orijinalden alıntı: Wayfaring

TV=Aptal Kutusu. Kusura bakmayın ama Microsoft hangi kitleyi hedef alacağını şaşırdı.

Para kıracağı kitleyi hedef aldı, şaşırdığı falan yok. Düne kadar manyak gibi DLC alan COD kitlesi büyüdü artık. Daha önce de EA için yazmıştım, Mass Effect'i, Dead Space'i 'casual'leştirerek hata yapıyorlar, nihayetinde yine bize kalacaklar diye, Microsoft anlamış artık DLC'lerle, Season Pass'lerle işin dönmeyeceğini.

Mantıklı olarak, Amerikan halkının en çok kullandığı cihaza yatırım yapıyor; televizyon. Her filmi parayla satsa, dizilerin sezonlarından aylık gelir elde etse, Live zaten paralı, bunların yanına 2-3 exclusive çıkarsa, yine köşe oldu.

Office'in aylık/yıllık ödeme sistemine geçtiğini, yeni nesil windows'da da benzer sistemin uygulanacağını da hesaba katarsak, en karlı Microsoft olacak. Donanım olarak da Xbox one, PS4'ün üzerinde değil, çip alt frekansta çalışıyor, ekran kartı paylaşımlı belleğe sahip.

Microsoft pazar değiştirdi, televizyon ağırlıklı, ama oyun da oynatan, tamamiyle aylık sisteme bağlı, oyna-öde mantığına sahip bir cihaz hazırladılar. Fiyatı da o kadar yüksek olmayacaktır muhtemelen, nihayetinde asıl parayı aylık ödeme sistemleri ve ikinci el/arkadaştan alınan oyunu oynamak için ödenecek 5-6 dolarlarla kaldıracaklar .

Akıllı olan, PC'de oyun oynamayı sevmeyen adam PS4 alır. Xbox One, locked olmuş iphone'dur, abd dışında kullanamazsınız.

Konudaki en doğru yorum.

• Hepiniz Xbox One TV olarak bile başarılı olacağını düşünüyorsunuz yurt dışında yaşamadan hele amerika kıtasında. Bu kıtada herkesin evinde zaten PVR var. İnternet olan her evde, tv olan her evde PVR var. HD ya da SD olarak ve buna çok çok düşük fiyatlar ödeniyor. Kaldıki 2 senedir Amerika kıtasında tüm TV isimleri neredeyse Smart TV oldu. Microfon ve Cam ile gömülü geliyor TV sistemleri.

Netflix'den tutun, youtube, skype veya diğer sinema ve dizi app'ları hepsi TV ile geliyor. O'da olmadı zaten burdaki tüm PVR'lar artık bunlara sahip. Yani Microsoft farklılık olarak TV cihazına sadece sesli komut sistemi ve Xbox oyunları sunuyor. Bunun için kimler 400 dolar öder Amerika kıtasında? Çok fazla kişi ödemez çünkü Apple TV bile bu kadar pahalıya gelmiyor.

Türkiye'den bakıp yorum yapmanız çok yanlış. Keza yorumlarda yanlış çünkü Amerika kıtasında internet, altyapı,tv gibi sistemlerin nasıl işlediğini bilmiyorsunuz. Dediklerimin hepsi doğru bu arada bizzat bu işlerin anavatanından yazıyorum bunları size :) Microsoft'un kulvarı artık oyun piyasası değil. Zaten sunumda hep Multimedia Device ya da Living Room Device olarak söz edildi.

Ben Amerika dışında başarılı olacağını düşünmüyorum çünkü avrupa ve diğer ülkelerin altyapı ve çalışma sistemi farklı. Birkere Brodband internet altyapısı olmayan her ülkede sorun yaşar. Bu yüzden Xbox ONE TV özelliği 1 yıl ilk olarak sadece Amerika'ya özel kalıyor. Yani avrupa'da sistemin TV özelliği 1 yıl kadar kullanılmayacak sadece oyun için kullanılacak demektir. Fiyatı çok çok düşük tutması lazım çünkü çok gelişmiş TV'ler ve PVR cihazları var artık bu kıtada. Fiyatı çok düşük tutup aylık uygulamaya geçersede bunu minumum düzeye yayması lazım.

Lakin ben tv,internet ve telefon için internet sağlayıcıma 25mbs internet, 1 HD PVR, 3 SD PVR , ev telefonu ve basic kanallar için tüm pakete aylık 60 dolar ödüyorum. Gerisini siz düşünün artık.

• http://youtu.be/KbWgUO-Rqcw

JoniHD99 yorumu fena + toplayacak galiba :D 20 dkda 20+
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamerHand

Hepiniz Xbox One TV olarak bile başarılı olacağını düşünüyorsunuz yurt dışında yaşamadan hele amerika kıtasında. Bu kıtada herkesin evinde zaten PVR var. İnternet olan her evde, tv olan her evde PVR var. HD ya da SD olarak ve buna çok çok düşük fiyatlar ödeniyor. Kaldıki 2 senedir Amerika kıtasında tüm TV isimleri neredeyse Smart TV oldu. Microfon ve Cam ile gömülü geliyor TV sistemleri.

Netflix'den tutun, youtube, skype veya diğer sinema ve dizi app'ları hepsi TV ile geliyor. O'da olmadı zaten burdaki tüm PVR'lar artık bunlara sahip. Yani Microsoft farklılık olarak TV cihazına sadece sesli komut sistemi ve Xbox oyunları sunuyor. Bunun için kimler 400 dolar öder Amerika kıtasında? Çok fazla kişi ödemez çünkü Apple TV bile bu kadar pahalıya gelmiyor.

Türkiye'den bakıp yorum yapmanız çok yanlış. Keza yorumlarda yanlış çünkü Amerika kıtasında internet, altyapı,tv gibi sistemlerin nasıl işlediğini bilmiyorsunuz. Dediklerimin hepsi doğru bu arada bizzat bu işlerin anavatanından yazıyorum bunları size :) Microsoft'un kulvarı artık oyun piyasası değil. Zaten sunumda hep Multimedia Device ya da Living Room Device olarak söz edildi.

Ben Amerika dışında başarılı olacağını düşünmüyorum çünkü avrupa ve diğer ülkelerin altyapı ve çalışma sistemi farklı. Birkere Brodband internet altyapısı olmayan her ülkede sorun yaşar. Bu yüzden Xbox ONE TV özelliği 1 yıl ilk olarak sadece Amerika'ya özel kalıyor. Yani avrupa'da sistemin TV özelliği 1 yıl kadar kullanılmayacak sadece oyun için kullanılacak demektir. Fiyatı çok çok düşük tutması lazım çünkü çok gelişmiş TV'ler ve PVR cihazları var artık bu kıtada. Fiyatı çok düşük tutup aylık uygulamaya geçersede bunu minumum düzeye yayması lazım.

Lakin ben tv,internet ve telefon için internet sağlayıcıma 25mbs internet, 1 HD PVR, 3 SD PVR , ev telefonu ve basic kanallar için tüm pakete aylık 60 dolar ödüyorum. Gerisini siz düşünün artık.

Bende aşırı satacağını düşünüyorum dediğiniz gibi zaten yıllardan beri bu işlere yarayan cihazlar Amerika'da mevcut fakat Amerikan insanı böyle sesle kontrol olaylarını falan çok sever bir de şu an hiç bir Smart TV dediklerini yapamıyor en azından Xbox One kadar yapamıyor , yetersiz kalıyor.Bunların üstüne bir de oyun konsolu şahsen Amerika'da yaşasam ya da Türkiye'yi desteklerse bende ilk yeni nesil konsolum olarak Xbox One'ı seçebilirim çünkü diğer aile bireyler içinde bir çok avantajı var.Ben çıktığı gibi yok satacağını düşünüyorum en azından Amerikada.Zaten eğer Microsoft şu an gözüktüğü gibi sadece Amerika'yı hedef aldıysa çok büyük zarar eder.Şahsen bende özelliklerinin yarısını kullanmayacağım bir aleti çıktığı gibi almak istemem tamam oyunları sayesinde illah alacağım ama en azından ucuzladıktan sonra ve Japon ya da Fransa halkı da bizden daha fenadır ülkelerini desteklemeyen hiç bir şeyi evlerine sokmazlar.Yani bir çok bölgede PS4 avantajı ele geçirir zaten Türkiye'ye yıllardan beri tam destek veriyorlar Türkçe oyun getiriliyorlar.Bu konuda ki tek sorun ya da en büyük sürpriz Xbox One'ın TV özelliklerinin bir çok ülkeyi desteklemesi olur ki işte o zaman işler PS4 için zorlaşır bu çok küçük bir ihtimal gibi gözüküyor ama sırf Amerika'ya önem vermek gibi bir hata yapacağını sanmıyorum Microsoft'un.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Lansman zaten gercekliligi bile sahte deniliyor .( bana sahte zaten :) )
    Alet yüzde yüz son kullaniciya ulasdiginda anlasilir orda "SHOW"´dan baska bir sey yapmadilar cünkü.( aynisi medyum filminde vardi aklima geldi birden). Adam el ile kontol yapdiginda ya "LAG" vardi yada sonradan hazirlanmis video kullanmislar. Star Wars Kinect faciyasindan sonra yine kendini tekrar edebilir.
    Alkislar bile sahte deniliyor yada "Saksakci" tuttulmus olarak görülüyor.
    E3´de sesli komut´u göstereceklerdir diye düsünüyorum Cod oyununda.
    15 oyundan ikisi gösterildi Quantum break ve Forza . Diyer bir cogu kinect odakli cocukoyunu ,dance, fitness ,yapimlaridir. tabi tam görmeden birsey denilemez.
    bu aletin bize ne sunacagida bir muamma iken Ps4 ve Wii U gercekden mantikli geliyor almak icin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.