Şimdi Ara

Max 2500TL Win8 Tablet tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar tableti babam iş için kullanıcak tabi fazla birşey yapmıyacak yani çoğunlukla yine ben kullanmış olacağım.Babam kafaya illa takmış tableti hemde ipad4 takmış kafaya Msi Ge60 alalım diyorum ikna edemiyorum 2000TL de tablete verilmez ama parayı şirketten alıcakmış heralde kendisi vermiyecek o yüzden cebimizden cıkmıyor 2000TL ama notebook istemiyor.Ipad4 ede 1700TL verilmez Bende notebook tarzı tablet alalım diyorum windows 8 li.Max 2500TL Garantili vatan bimeks teknosa gibi mağazalardan alabileceğimiz tablet arıyoruz yardımcı olursanız sevinirim.

Birde bi sorum olucak şimdi win8 tablette mesela call of duty falan oynayabilirmisin yani windows tabanlı uygulamaları bide bunu sorayım dedim şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

• Alacağınız tablet call of duty i pek ala oynatır ama çok ısınır.bu da içindeki bileşenlere notebooktan daha fazla zarar verir.mesela ekranı ve bataryası gibi bileşenler bu ısıda çabuk bozulur.Windows tabletleri ben de merakla uzaktan (hatta çok uzaktan:)) takip ediyorum ama ne o fiyat o donanıma verilir ne de ısınma vb durumlarda oluşabilecek arızalar göze alınabilir.Açıkcası şu an windows bir tableti kimseye önermem.

ama ve lakin 3.çeyrekte çıkacak olan bay trail veya z-60 apu su fikrimi değiştirebilir.tabi ısı durumları ve pil kullanımının normal i5 ve i3 gibi işlemcilerden farklı olacağını düşündüğüm için böyle söylüyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-xe700t1c-a01tr-intel-core-i5-3317u-4gb-128gb-ssd-116-smart-pc/productDetails.aspx?productId=bd302370&categoryId=3008012&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d3008012%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_maxdisplaynrvalues_brand%3d-1%26fh_secondid%3dbd302370%26fh_lister_pos%3d9%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bsamsung%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500_3008012%257d%26fh_refview%3dlister

mesela yukardaki tableti ele alalım.youtube da bir video da skyrim adlı oyunu açmadan önce arkada açık olan hw monitör de işlemçi 70 küsür derecedeydi.tabi öncesinde ne yaptı bilinmez ama her halükarda çok fazla bir sıcaklık.onun için bırak karışma babana:) msi g60 ı da alırsa işe gittiğinde şarjı yetmecek muhtemelen şarj aletini de yanında götürmek zorunda kalacaktır.o yüzden ya ipad 4 e 1200 lira verir ya da note 10.1 e aynı fiyatı verir hem şarj süresinden başı yanmaz hem tableti cayır cayır yanmaz.

gerçi onlarında internet kullanımı sınırlı(java flash player eksikliği yüzünden).bunları alacaksa ona interneti mobil görünümde kullanmaya alışmak zorunda kalacağını söyle.çünkü ikisi de bir windows tabletin internet deneyimini sunmaz(android birraz daha iyi bu konuda flash player var ama güncellenmiyor haliyle gittikçe kullanabilirliği azalıyor).

bu arada sormadım ama hangi programları kullanacak alacağı olduğu tablette?

• Isı konusunu da yanlış düşünüyorsun o kadar basit bir olay değil. Isınır bozulur diyerek olay tanımlanmaz. Dahası dediğin gibi olduğunu var saysak yine ipad yerine Acer w 510 yada asusun 1000 Tl lik modeli çok daha mantıklı olur. Isınma problemide yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Isı konusunu da yanlış düşünüyorsun o kadar basit bir olay değil. Isınır bozulur diyerek olay tanımlanmaz. Dahası dediğin gibi olduğunu var saysak yine ipad yerine Acer w 510 yada asusun 1000 Tl lik modeli çok daha mantıklı olur. Isınma problemide yok

ipad yerine tabiki w510 veya dediğiniz tablet iyidir(multi medya bakımından).ben sadece ona 2500 tl verip oyunlardan verim alamayacağını anlattım.w510 u alıp babası multimedya amaçlı kullanabilir.yine bu forumda aynı işlemçili tf810 du galiba photoshop gibi programları çok hızlı ve takılmadan açıp tam bir internet deneyimi sunuyordu.ama yine bu işlemçinin gpu sundan kaynaklı oyunlarda sorun yaşayabilir.

hani benim demek istediğim windows tabletlerden tam verimi ilerde çıkacak olan bay trail ve z-60 ile alınacağını düşünüyorum.hem fiyat konusunda i5 lerden daha ucuz olurlar ,hem daha fazla batarya süresi ve daha az ısınma sunarlar hem gpu ları normal işlemçilerde kullanılan gpular olduğu için de performans konusunda sıkıntı yaratmazlar diye düşünüyorum.

hani umarım söylemek istediğimi anlatabilmişimdir.yani onun hem oyun oynayacağı hem babasının multimedya ihtiyaçlarını görebilecek tabletler olarak görmüyorum bu windows tabletleri.ama sadece babasının işini görmesi bakımından üstte verdiğim tablet çok iyi iş çıkarır mesela.

bu arada ısı konusuna gelirsek maalesef tehlikeli bile olabilir.batarya ve işlemçi birbirine çok yakın ve 50 derece ve üstündeki sıcaklıklar piller için tehlike demek(patlama riski bulunuyor).ayrıyetten bu dediğim ekranlar içinde geçerli.

gel gelelim neden note 10.1 veya ipad dediğime.ikisindede windows kadar olmasa da multimedya işlerinizi rahatlıkla görebilirsiniz.ayrıyetten son zamanlarda iki işletim sistemi için de çıkan oyunlar(ücretli ama pc deki gibi veya ps3 deki gibi abartı fiyatlar değil ort. 7 dolar.)çok güzel ve pc oyunlarından daha fazla oyalıyor.ben bu ikisinden birinin(özellikle note 10.1 ipad de kısıtlamalar fazla) hem babasının hem kendi işini göreceği kanaatindeyim.tabi babasının alacağı bilgisayarda hangi programı çalışracağına göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 27 Mayıs 2013; 0:42:54 >

• Ben bu modeli detaylı inceledim kesinlikle bakmalısın , performansı çok iyi ve çift panel kullanılmış. tablet olarak kullanımı da çok keyıfli..

Asus Taichi 21-CW014H Ultrabook
    http://www.ebrarbilgisayar.net/Urun/Asus-Taichi-21-CW014H-Ultrabook-pmu262355.html
  • Win.8 li tablette Acer'dan baskasi yalan denemenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.