Şimdi Ara

Specialized Hardrock 29 & Sedona 759 (Sedona 759 Alındı!...)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzunca bir süre bisiklet kullanımım olmadı,bu sene ailecek heves yaptık eşime Merida, kızıma Carraro aldık.

kendimi en sona bıraktım önce Salcano Insomnia 30 ve 20 modellerine bakarken bana 19 kadro 29" MTB nin daha uygun olacağına kara verdim (89 kg - 183 boy)

başlıkta ki iki model arasında kaldım ikisi de yaklaşık aynı fiyat 1500 TL civarı.

Bu modelleri tanıyan ,kullanan arkadaşlar yada ekipmanlara çok hakim değilim bunları kıyaslayacak tavsiye verecek forumdaşların yorumlarına ihtiyacım var.

sizler ne önerirsiniz.

Specialized Hardrock Sport Disc 29

Sedona 759

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astramastra -- 2 Haziran 2013; 0:36:27 >

• Specialized

.
  • ikisi aynı paraya ise muhtemelen donanımda dağlar kadar fark vardır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Rockhopper 29 bile rakibi olamazken 759'un Hardrock Sport Disc 29'un hiç şansı yok. Eğer ki ithal bisiklet önceliğim diyorsanız mevcut bütçe ile ikinci el adreslerini takip edin.

Önerilerim;

http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/bigninetfs100.html

http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=58

Sedona 721 kullanıcısıyım ve hidrolik disk ses çıkartır sorunludur vb. durumlar ile karşılaşmadım, 29" tercihi mantıklı tak tur lastiğini kilitle maşaları, mis gibi şehir bisikleti.

• peki arkadaşlar ekipmanları karşılaştırabileceğim bir site link varmı bildiğiniz ,örneğin sram x5 in karşılığı shimano da hangi modeldir yada shimanonun kendi içinde ki model sıralaması nasıldır.

Birde bazı modellere bakıyorsunuz ön aktarıcı shimano başka model arka aktarıcı başka model vites kolları başka model,bu böylemidir yoksa hepsinin aynı model olması mı tercih edilmelidir?
  • X3=Acera / Altus (24 vites için eşdeğer)
    X4=Alivio
    X5=Deore
    X7=Deore LX (SLX)
    X9=Deore XT
    X0=XTR

Öncelikle ihtiyacınızı ve bütçenizi netleştirin bu çok önemli aksi takdirde açılırsınız.
  • teşekkürler ,kendimi frenleyebilecekmiyim bakalım
  • Sonunda üzerinde ki ekipmanlardan dolayı tercihimi Sedona 759 dan yana kullandım.Umarım pişman olmam,Merida Big Nine TFS 300 de bir ara düşündüm ama hem aldığım yerde stokta olmayışı hemde daha fazla bütçe ayırmamak adına vazgeçtim.

1-2 saat kullandım ,19 kadro 29" mtb olmasına rağmen hiç yormuyor,keşke yarın ki organizasyon iptal olmasaydı,
    Boğaziçi köprsünden geçmek çok heyecanlı olacaktı,neyse en kısa zamanda düzenlenir umarım.

Bu arada Bakırköy Tilmen bisiklete de ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürler Serdar ve Hüseyin beyler
    kutuyu yanımda açarak tüm ayarları tek tek yaparak teslim ettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astramastra -- 17 Eylül 2014; 15:54:03 >

• Kardeş sedona 759'undan memnunmusun ağırlığı ne kadar geliyor
  • emrah_9700 E kullanıcısına yanıt
    yanlış hatırlamıyorsam 13.5 kg falandı. Aktif olarak kullanıyorum memnunum ama bazen 29 yerine 27.5 mu alsaydım diye de düşünmüyor değilim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

yanlış hatırlamıyorsam 13.5 kg falandı. Aktif olarak kullanıyorum memnunum ama bazen 29 yerine 27.5 mu alsaydım diye de düşünmüyor değilim. :)

Bende aldım 759 kilo alarak 13,8-14 arası geliyor
  • Hocam merhabalar uzun zamandır sedona 759 bakıyorum satmayı düşünürseniz almak isterim, baya zaman geçmiş ama şansımı deneyeyim dedim duruyorsa diye :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.