Şimdi Ara

ASX yakıt tüketimi verileri SS'li Edit 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
1
Favori
9.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 21,500 km deki ASX'mle Balıkesir-Bursa yolundaki yaklaşık 155-160 km lik parkurda 90 km/h sabit hız hız sabitleyici ile elde ettiğim verileri paylaşmak istedim. Güzergah boyunca ilçe merkezlerinden geçerken toplamda 4 ışığa yakalandım, yer yer yol çalışmaları nedeniyle süratimi düşürüp hızlanmalarda yapmak zorunda kaldım ister istemez bununda verilere etkisi vardır.

Ayrıca aracın fabrika verisi şehirdışı olarak 4,8lt/100 km yani elde ettiğim bu değerle fabrika verilerini tutturmuş hatta altına bile inmiş oldum. Teşekkürler MITSUBISHI teşekkürler ASX

4,5lt/100 km ortalama hız 82 km/h

Aracım genellikle şehir merkezinde kullanılıyor 21,500 km nin maksimum 5,000 km si uzun yollarda yapılmıştır kalanı tamamıyla şehir içi ayrıca oturduğum yerde çok sıkı yokuşlara sahip bir muhit, karma tüketimimde 7,7lt/100 km

Bu aracı satın alan arkadaşlara yada kullanan arkadaşlara fikir vermesi açısından paylaşmak istedim.

Saygılar..
     ASX yakıt tüketimi verileri SS'li Edit 2 ASX yakıt tüketimi verileri SS'li Edit 2 ASX yakıt tüketimi verileri SS'li Edit 2

EDİT : Aracım 1600 cc atmosferik BENZİNLİ 117 bg MIVEC motora sahip

EDİT 2 : 7.7 lt/100 km olan genel ortalama 49.000 km de şuan 7.3 lt/100 km olmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pro-black -- 8 Mart 2015; 22:17:31 >

• Maşallah değerler çok iyi, kazasız belasız sürüşler...
  • Maşallah, asxin değeri her gun gözümde artıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi değerler. Kazasız sürüşler.
  • Gerçekten çok iyi helal olsun
  • Kulağada ne kadar da hoş geliyor 4.8
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Kulağada ne kadar da hoş geliyor 4.8

4,8 lt /100 km benzin alrken kulağıma hoş gelmişti. şimdi 4,5lt/100 km benzin gözüme hoş geliyor hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Kulağada ne kadar da hoş geliyor 4.8

4,8 lt /100 km benzin alrken kulağıma hoş gelmişti. şimdi 4,5lt/100 km benzin gözüme hoş geliyor hocam.

Sizleri gördükçe imreniyorum.1.2 smybol ile dünyalar yaktım.7,8 gösteriyordu yol bilgisayarı ve bozuktu
  • Keşke Mitsubishi binek araçlarla daha fazla ilgilense de bu kaliteli arabayı daha çok görsek yollarda.
  • Gerçekten de çok başarılı yakıt konusunda, 1270 kg lık araç üstelik. mitsubishiyi tebrik ediyorum . Benim önceki aracım 2007 clio symbol 1.4 benzinli, 75 bg ve 114 tork güce sahip ve de 950 kg ağırlığa sahip bir araçtı. verileri;

ş.i:9.7
    ş.d:5.7

paylaşım için elinize sağlık. düşünenler için faydalı bir veri.
  • Güzel değerler yakalamışsın .

Asx tavsiye eder misin dostum bu aralar ilgimi çeken bir araç ..
  • hocam emeğinize sağlık ama o 7,7 litrenin ortalama süratinide paylaşırsanız gerçekten çok işe yarar bir veri paylaşmış olursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

hocam emeğinize sağlık ama o 7,7 litrenin ortalama süratinide paylaşırsanız gerçekten çok işe yarar bir veri paylaşmış olursunuz

buyurun hocam unutmuşuz bunu koymayı kusur bakmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: **osk@r78**

Güzel değerler yakalamışsın .

Tavsiye edilir asx japon formatıda sana uygun
  • estafurullah kusur ne demek.
    teşekkür ederim.
    31 km ortalama sürat için 7.7 litre tüketim değeri gerçekten çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Allah aşkına 82 km ortalama hız nedir ? Birde 110 km ortalama hız / yakıt tüketimi değeri koysanızda , milleti yanıltmasanız.

sözüm olsun size birgün 110 km ortalama hızında olduğu fotorafları eklerim. 110 km ortalama hızı elde edebilmek içinde 120-130 km bandında seyahat etmek gerek tabi, bu bahsettiğim yolda gündüz ve gece radar kontrolü oluyor ceza masraflarımı karşılarsanız neden olmasın beyfendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: **osk@r78**

Güzel değerler yakalamışsın .

hocam ben çok memnunum yani hatta bir inceleme konum bile var eski forum hesabımla linki burda inceleyin derim fikir verebilir size

http://forum.donanimhaber.com/m_74140001/tm.htm
  • 31km ortalama hiz pek sehirici sayilmaz hatta oldukca akici bir trafik sayilir.

Cogu benzinli arac o ortalama hiza o tuketimi yakalayabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi değil .
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

31km ortalama hiz pek sehirici sayilmaz hatta oldukca akici bir trafik sayilir.

Cogu benzinli arac o ortalama hiza o tuketimi yakalayabilir.

arkadaş bol yokuşlu bir yerde yaşadığını belirtmiş.
    asx yüksek bir araç bir binek gibi yakıt tüketmesini beklememelisiniz.
    bu şartları göz önünde bulundurduğumuzda 1.6 motorlu, yüksek yapılı bu araçlar için bence 31 km ortalama sürat ile 7.7 litre iyi bir ortalamadır.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.