Şimdi Ara

Sony Hayat Kurtaran Program(Brick olan telefonu kurtarma)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
5.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony Xperia Z'mi root edip çeşitli modlar yüklemek ve custom rom kurmak istemiştim, neyse rootladım ve cwm ile mod'ları yükledim sonra telefon sony yazısında takılı kaldı açılmadı resetliyorum olmuyor telefon hiç açılmıyor cwm'ye giremiyorum öylece kaldı telefon bir nevi reset döngüsüne girdi, garantiye göndermeye hazılanıyordum fakat yabancı bir forum sitesinde sorunun Sony'nin kendi kurtarma programı sayesinde çözüldüğünü öğrendim. Hemen denedim ve telefon açılmadığı halde bilgisayardan yazılım yüklendi ve telefonum eski sağlığını kavuştu.

Forumda araştırdım bulamadım ve bu konuda mağdur olan arkadaşlara yardımcı olması amacıyla bu konuyu açmaya karar verdim.

-Programı indirin ve kurun
    -Sonra program sizden hangi Sony telefon kullandığınızı seçmenizi isteyecektir.
    -Sonraki adım ise telefonu kapatın
    - Telefon kapalı halde iken telefondan ses kısma tuşuna basın ve elinizi tuştan

çekmeden bilgisayara bağlı usb kablosunu telefona takın!
    -Yazılım güncelleme kontrolü yapacak ve daha sonra altında telefonu kurtarmak isteyip istemediğinizi soracak. Onu seçin ve daha sonra yazılımın inip telefona kurulmasını bekleyeceksiniz( 30-35dk)

Umarm faydalı olur, daha önce açıldıysa şimdiden özür dilerim ve konunun sabitlenmesini rica ediyorum..

http://www-support-downloads.sonymobile.com/Software%20Downloads/PC%20Companion/Sony%20PC%20Companion_Web.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikayhanlar130 -- 13 Eylül 2014; 17:33:01 >

• Güzel ve yararlı bir paylaşım teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler
  • ikayhanlar130 İ kullanıcısına yanıt
    HocamSony xperia t kullanıyorum. telefona güncelleme yaptıktan sonra telefon kapandı.Telefonu tekrar açmamı söyledi ama açmayı denediğimde telefon titredi ama açılmadı.Bilgisayara bağlıyorum telefonu görmüyor.Herhangi bir ışıkta yanmıyor deli olucam.Programı indirdim söylenenleri uyguladım ama sonuç yok.Ne yapmam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikayhanlar130

Sony Xperia Z'mi root edip çeşitli modlar yüklemek ve custom rom kurmak istemiştim, neyse rootladım ve cwm ile mod'ları yükledim sonra telefon sony yazısında takılı kaldı açılmadı resetliyorum olmuyor telefon hiç açılmıyor cwm'ye giremiyorum öylece kaldı telefon bir nevi reset döngüsüne girdi, garantiye göndermeye hazılanıyordum fakat yabancı bir forum sitesinde sorunun Sony'nin kendi kurtarma programı sayesinde çözüldüğünü öğrendim. Hemen denedim ve telefon açılmadığı halde bilgisayardan yazılım yüklendi ve telefonum eski sağlığını kavuştu.

Forumda araştırdım bulamadım ve bu konuda mağdur olan arkadaşlara yardımcı olması amacıyla bu konuyu açmaya karar verdim.

-Programı indirin ve kurun
    -Sonra program sizden hangi Sony telefon kullandığınızı seçmenizi isteyecektir.
    -Sonraki adım ise telefonu kapatın
    - Telefon kapalı halde iken telefondan ses kısma tuşuna basın ve elinizi tuştan

çekmeden bilgisayara bağlı usb kablosunu telefona takın!
    -Yazılım güncelleme kontrolü yapacak ve daha sonra altında telefonu kurtarmak isteyip istemediğinizi soracak. Onu seçin ve daha sonra yazılımın inip telefona kurulmasını bekleyeceksiniz( 30-35dk)

Umarm faydalı olur, daha önce açıldıysa şimdiden özür dilerim ve konunun sabitlenmesini rica ediyorum..

http://s3.dosya.tc/server5/RSjg5T/pdate_Service_Setup-2.13.5.201304180917.rar.html

hocam link bozuk

• Yararlı

• Ama bu sizin anlattığınız telefon boot ekranını geçememe oluyor brick değil. Brick telefonun hiç bir tepki vermemesi anakartın yanmasıdır. Recovery modda ( kurtarma modu ) açıp format atarsanız telefonunuza kavuşacaksınız. Ama bilmeyenler var emeğe saygı. Teşekkürler.

Hayırlı forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkamacar -- 2 Ağustos 2014; 11:01:40 >
  • Başka bir kernel atsaydın düzelecekti yada stock rom atsaydın düzelecekti büyük ihtimal
  • Iyiymis

• aynı durum benim de başıma geldi.
    yarım yamalak bilgimle birşeyler yapayım dedim.
    işlemle romu eskiyle değiştirdim.
    sonraki işlem root atıp custom rom yüklemeydi.
    root atarken bişey yaptım telefonu tamamen sildim. wipe modunda.
    telefon acıldı xperia yazıyordu. devamı gelmiyor. açmaya çalışıyom yazı gelip kalıyordu.
    aynı duruma düşenlerin yorumlarını okurken arkadaşın bahsettigi çözüme bende ulaştım.
    haftasonu servis garantiyle uğraşıp ne zaman gidecek ne zaman gelir düşünceleriyle ugraşmak
    geceden sabaha kadar geçen zamanda hallttim sonra eski romla devam ettim.
    rootmuş bulaşmadım bi daha.

programın adı sonynin kendi programı
    Sony PC Companion 2.1
    http://www-support-downloads.sonymobile.com/Software%20Downloads/PC%20Companion/Sony%20PC%20Companion_Web.exe

• quote:

Orijinalden alıntı: 43mustafa

aynı durum benim de başıma geldi.
    yarım yamalak bilgimle birşeyler yapayım dedim.
    işlemle romu eskiyle değiştirdim.
    sonraki işlem root atıp custom rom yüklemeydi.
    root atarken bişey yaptım telefonu tamamen sildim. wipe modunda.
    telefon acıldı xperia yazıyordu. devamı gelmiyor. açmaya çalışıyom yazı gelip kalıyordu.
    aynı duruma düşenlerin yorumlarını okurken arkadaşın bahsettigi çözüme bende ulaştım.
    haftasonu servis garantiyle uğraşıp ne zaman gidecek ne zaman gelir düşünceleriyle ugraşmak
    geceden sabaha kadar geçen zamanda hallttim sonra eski romla devam ettim.
    rootmuş bulaşmadım bi daha.

programın adı sonynin kendi programı
    Sony PC Companion 2.1

dün rom yüklerken elektrikler kesildi ve sony yazısında kaldı ve ne yaptıysam atlatamadım,recovery falan girmiyor .şarza takıyom şarz ışıgı bile yanmıyor ama açılırken güç ses tuşuna basınca usb yide bağlayınca mavi ışık yanıyor ama sony yazısı bile gelmiyor.

bugün halletim arkadaşın verdiği adresle girmiştim programı indirmeye kalktım indirme sitesinden kaldırılmıştı ve bende pas geçtim ama bugun site adresini yazdığığmda tekrar şansımı denedim site den kaldırıldığı için indirme hatası verdi bende siteden ismi v.skopyaladım ve sony kendi programı çıktı ortaya adını yazayım burayada diğer arkadaşlara da yardım cı olalım, Adı SONY UPDATE SERVİCE.

• Linki güncelledim arkadaşlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.