Şimdi Ara

Artes Q972 Tablet Hakkındaki Görüşleriniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
6
Favori
19.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 2 gün önce internetten Artes Q972 tablet siparişi verdim, Zaten ürün çıkalı 1 hafta ya oldu ya olmadı
    Bu üründen önce çıkan D9702'ye göre görünüş olarak ciddi derecede iyileşmiş. Teknik özellikleri;

İşlemci: Allwinner A31
    İşlemci Tabanı: Arm Cortex A7
    İşlemci Tipi: Quad Core
    İşlemci Hızı: 1.2 Ghz
    Ram: 2 Gb
    Depolama (Rom): 16 Gb
    Grafik İşlemci: 8 Core Power SGX543-MP4
    Ekran Boyutu: 9.7
    Çözünürlük: 2048x1536(Retina)

Özellikler Bunlar ve fiyatta 555 Tl. Bu özelliklere bu fiyatı görünce hemen sipariş ettim. Görüntü kalitesi oldukça iyi. Ama gel gelelim play'de ve menülerde genel olarak biraz kasma Ve çabuk ısınma var. Bu kasma oyunlarda yok.

A7, daha yeni teknoloji diye aldım, arkadaşımın A9 Dual 1.5 GHz tabletinde bu kasma yok.

Sizden rica ederek, sorum; Acaba bu ısınma normalmi ve tabletin özellikleri iyi mi? Ghz i daha yüksek bir tablet alsaydım fark bariz olurmuydu(A7 pilden tasarruf ediyor diye tercih ettim.)

Resimler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thockskreegn -- 25 Mayıs 2013; 8:31:09 >

• d 9702' nin yeni versiyonu demesek daha iyi sanırım , işlemci vs gibi durumlardan .
    Bir kaç resim koyabilir ve yorum eklersen fena olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavaboo

d 9702' nin yeni versiyonu demesek daha iyi sanırım , işlemci vs gibi durumlardan .
    Bir kaç resim koyabilir ve yorum eklersen fena olmaz.

Tabii ki, Q serisi daha geliştirilmiş yeni bir seri. Resim eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thockskreegn -- 24 Mayıs 2013; 8:02:10 >
  • Bu cihazin ozellikleri hakkinda yorum yapabilecek arkadaslar yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürün katalog resmi değilde kendi elindeki cihazın bir kaç resmini koyarsan konu daha sıcak ve samimi hale gelir kanaatimce.
  • quote:

Ürün katalog resmi değilde kendi elindeki cihazın bir kaç resmini koyarsan konu daha sıcak ve samimi hale gelir kanaatimce.

Tabii, şöyle ki üründen gayet memunum fakat bu özelliklere rağmen üründe bi kasma olması beni şaşırttı doğrusu.
  • Siz ne düşünüyorsunuz bu ürün hakkında?
  • şu an 4 çekirdekli olduktan sonra a7 de olsa a9 da olsa iyi optimize edilmişse 4 çekirdekli bir işlemcide sorun çıkartacak uygulama yok ama A7 daha yenide olsa, A9 daha üstün bir cpu dur.
    bide bu retina ekran işi tamamen göz boyoma ips lerden malesef ciddi bir farkı yok üstelik yüksek çözünürlükten dolayı ilerde yüksek cpu ve gpu isteyen uygulamalarda kasılmalara neden olabilir.
    bunlar harici gayet güzel en az 2 sene en güçlü oyunlarda dahil herhangibir sorun çıkaracağını sanmam özellikle 2 gb ram li bir ürün almanız akıllıca olmuş, ayrıca gpu sunuda diyecek laf yok piyasanın en iyilerinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zohahahaha -- 25 Mayıs 2013; 11:13:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zohahahaha

şu an 4 çekirdekli olduktan sonra a7 de olsa a9 da olsa iyi optimize edilmişse 4 çekirdekli bir işlemcide sorun çıkartacak uygulama yok ama A7 daha yenide olsa, A9 daha üstün bir cpu dur.
    bide bu retina ekran işi tamamen göz boyoma ips lerden malesef ciddi bir farkı yok üstelik yüksek çözünürlükten dolayı ilerde yüksek cpu ve gpu isteyen uygulamalarda kasılmalara neden olabilir.
    bunlar harici gayet güzel en az 2 sene en güçlü oyunlarda dahil herhangibir sorun çıkaracağını sanmam özellikle 2 gb ram li bir ürün almanız akıllıca olmuş, ayrıca gpu sunuda diyecek laf yok piyasanın en iyilerinden.

Haklısın kardeşim, ama ürünün yeni çıkması nedeniyle sanırsam; facebookta hesap çıkışı yapılmıyor, youtube'un son güncellemesini koyunca videolar açılmıyor. Ve bir de 4 çekirdek performansı beklerken yaşadığım genel kasma var. Zaten bir tek oyunlarda problem yok.

• Ürün hakkkında video vs inceleme yapabilirmisiniz?
  • Arkadaşlar, ürünün aşırı donma ve takılma sorunlarında dolayı teknik servisi ile görüşüp yarın kargo ile ürünün iadesini yapıyorum. Umarım alıcak olan arkadaşlara fikir verir. Yerine Cube U30GT2 ürün alıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thockskreegn

quote:

Orijinalden alıntı: zohahahaha

şu an 4 çekirdekli olduktan sonra a7 de olsa a9 da olsa iyi optimize edilmişse 4 çekirdekli bir işlemcide sorun çıkartacak uygulama yok ama A7 daha yenide olsa, A9 daha üstün bir cpu dur.

Haklısın kardeşim, ama ürünün yeni çıkması nedeniyle sanırsam; facebookta hesap çıkışı yapılmıyor, youtube'un son güncellemesini koyunca videolar açılmıyor. Ve bir de 4 çekirdek performansı beklerken yaşadığım genel kasma var. Zaten bir tek oyunlarda problem yok.

Merhabalar;
    Ürünlerde yaptığımız Testlerde Kasma veya Donma gibi bir soruna ve Facebook'ta hesap çıkışı yapılmama sorununa rastlamadık.
    Yalnız Youtube Güncellemesi yapıldığında sizinde belirttiğiniz gibi Video açılmıyor. Bu sorun ile ilgili olarak internet sitemizde yayımladığımız yazılımı yüklediğinizde sorun düzeliyor.
    Yazılımı Buradan indirip yükleyebilirsiniz.
    Sizin cihazda sorun olabilir. Arzu ederseniz ürünü bize gönderim. Ürün gelir gelmez inceleyelim gerekirse değişim yapalım.

• Şu an Morhipoda 529TL
    http://www.morhipo.com/kampanya/liste/16299/artes#stt%3D&os%3D0&pg%3D0&ps%3D&prv%3D

Ancak yorumlar pek içimi açmadı beklemek lazım diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem Dengel

Şu an Morhipoda 529TL
    http://www.morhipo.com/kampanya/liste/16299/artes#stt%3D&os%3D0&pg%3D0&ps%3D&prv%3D

Ancak yorumlar pek içimi açmadı beklemek lazım diye düşünüyorum

Aynı ürün Onda V972 olara satılmakta ister iseniz onlara da bakabilirsiniz.
  • arkadaşlar başlıktaki ürünü bilmem ama ebrarbilgisayardan 2 adet i708 aldık sanırım 550-560 lira civari para verdik 8-9 ay önce..verdiğimiz paraya acıyorum
    zaten geldiğinde ekran kenarlarından ışık süzmesi falan oluyordu.yani parçaları sık bişekilde dizayn edilen bir tablet değil.kof bir şekilde dizayn edilmiş 2defa camı kırıldı 10 yaşındaki yiğenim ayaktayken elinden düşürdü
    birincisinde parkeye düştü ikincisinde halıya .ikisindede alt ekran kırıldı.ben tavisye etmiyorum.ama siz bilirsiniz

vatandan bkm ile ödeme yaparak 400-35=365 liraya samsung galax tab 2 aldım hayat varmış dedim.estetiği stabilliği kalitesi ne bileyim herşeyine değer 365 lira
  • Kimseyi savunmak yada yargılamak değil amacım ama bendeki d9702 modelinide arkadaşımın çocuğu elinden düşürdü elbette sorunlar oluştu nihayetinde kullanabiliyorum .
    Ama bu düşme sonucu oluşan arızalar ne derece cihazın üreticisi yada ithalatçısı firmanın suçudur bence tartışılır ki bence bu konunun bu şekilde şikayet amacı ile yazılması gerçekten ilginç geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lavaboo -- 1 Haziran 2013; 21:00:41 >
  • quote:

Kimseyi savunmak yada yargılamak değil amacım ama bendeki d9702 modelinide arkadaşımın çocuğu elinden düşürdü elbette sorunlar oluştu nihayetinde kullanabiliyorum .
    Ama bu düşme sonucu oluşan arızalar ne derece cihazın üreticisi yada ithalatçısı firmanın suçudur bence tartışılır ki bence bu konunun bu şekilde şikayet amacı ile yazılması gerçekten ilginç geliyor.

kardeş ben zaten i708 hakkında yorum yaptım.

bakıyorumda sen beni anlamak istememişsin

benim demek istediğim şu örneğin yukardaki tabletin 2 gb olmasına bakmam 10 inç olmasına bakmam retina olmasına bakmam 550 lirayı ona vereceğime

gider 16 gb asus nexus alırım aynı fiyata. 7inç olsada 1gb olsada ekran retina olmayıp ips olsada. isteyen katılır isteyen katılmaz

2 adet aldık birisi kardeşime birisi ablama 7-8 ay oldu şu an ikisininde otg si flash bellekleri hiç bir şeyi görmüyor.ablamınkisin üst tarafında dokunmatikte algılamama var

pil %30 40 lardayken aniden bitiyor.şarj ederken cihazı kullanamıyorsun sapıtıyor.bunlar kaliteli olmasının emaresimi

haaa ebrar bilgisayara gelince çok etik bir firma muhterem insanlar bugün itibariyle bir tablet veya leptop alacak olsam ilk bakacağım firmadır

artesin teknik servisine gelince hakikaten alakalılar ama kullandığım tablet memnun etmeyince ne desem boş

arif olana işaret yeter demişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endülüs_faruki -- 1 Haziran 2013; 22:54:46 >

• evet farkındayım i708 ve d821 dahil olmak üzere bunlarıda kullandım i708 de bir batarya sorunu yaşamıştım 15 gün gibi birazca uzun bir süre diyebilirim kendi standartlarıma göre ama sonuçta yenisiyle değiştirildi artes tarafından .Yanlış anlama sadece benim demek istediğim kullanıcı hatası olan düşme vs darbe gibi durumunda firmanın hatası gibi yazmandan dolayıydı eleştirim.Bunun haricinde elbetteki kullanım dışı oluşan hatalardan dolayı arızaların
    onarım yada tazminini bir kullanıcı olarak garanti kapsamı altında istemek en doğal hakkın bu konuda bencede bir sıkıntı yok. Kaldıki böyle bir durumda bir sorun oluştumu sonuna kadar kendim bir tüketici olarak haklarımı sonuna kadar almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lavaboo -- 2 Haziran 2013; 0:53:10 >
  • quote:

evet farkındayım i708 ve d821 dahil olmak üzere bunlarıda kullandım i708 de bir batarya sorunu yaşamıştım 15 gün gibi birazca uzun bir süre diyebilirim kendi standartlarıma göre ama sonuçta yenisiyle değiştirildi artes tarafından .Yanlış anlama sadece benim demek istediğim kullanıcı hatası olan düşme vs darbe gibi durumunda firmanın hatası gibi yazmandan dolayıydı eleştirim.Bunun haricinde elbetteki kullanım dışı oluşan hatalardan dolayı arızaların
    onarım yada tazminini bir kullanıcı olarak garanti kapsamı altında istemek en doğal hakkın bu konuda bencede bir sıkıntı yok. Kaldıki böyle bir durumda bir sorun oluştumu sonuna kadar kendim bir tüketici olarak haklarımı sonuna kadar almak isterim.

kibar yorumunuz için teşekkürler kardeşim.Elbette katılıyorum düşüncelerinize

• Rica ederim diyorum esas siz başlattınız bu kibarlığı diyerek bende çok teşekkür ederim.
    (Not) bu arada kullandığım diüstünde klavye arıası var istediğim gibi yaamıyor ve vurgu yapamiyorum kusura bakmayasın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.