Şimdi Ara

Asus modemlerde MTU Ayarı ve MSS Ayarı Bilen Acil!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
6.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Modemim Asus DSL-N55U TTNet sağ olsun akk saçmalığı yüzünden hız kaybı oluyor sizden ricam şudur dediğim modem de MTU ve MSS Ayarını bilen var mı ?

• MTU değerlerini resimdeki yerden değiştirmen gerekiyor.Resimdeki yerden 576-1492 değerleri arasında bir dene. Daha aşağısını kabul etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastermessut

MTU değerlerini resimdeki yerden değiştirmen gerekiyor.Resimdeki yerden 576-1492 değerleri arasında bir dene. Daha aşağısını kabul etmiyor.

Ayarı buldum da MTU ya kaç yazarsam olur bilgin var mı siz kaç yazıyorsunuz ? Çok çok teşekkürler

• Rica ederim. Ben 600 değerini girdiğimde 900 - 1000 KB/s hızı gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastermessut

Rica ederim. Ben 600 değerini girdiğimde 900 - 1000 KB/s hızı gördüm.

Hocam bende 600 değerini giriyorum ama hız aynı siz akk kotasını aştıktan sonramı denediniz yoksa MTU ayarını direk girmek yerine farklı bir ayar mı yapıyoruz yani bende 600 girdim ama hız aynı
  • 400 den basla 50 ser arttır ben 500 kullanıyorum 1000 yaklastıkca mtu işe yaramaz oluyor.bu arada sayıyı degistirmeden once modemdeki default ayarını ezberle geneli 1492 oluyor sonra normale dönmede problem yaşama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turexx -- 11 Haziran 2013; 22:03:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turexx

400 den basla 50 ser arttır ben 500 kullanıyorum 1000 yaklastıkca mtu işe yaramaz oluyor.bu arada sayıyı degistirmeden once modemdeki default ayarını ezberle geneli 1492 oluyor sonra normale dönmede problem yaşama

Sizin modeminiz DSL-N55U mu çünkü bu modem de MTU ayarı 576 - 1492 arası girilmesi gerekiyor tek tek mi denicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_6195

quote:

400 den basla 50 ser arttır ben 500 kullanıyorum 1000 yaklastıkca mtu işe yaramaz oluyor.bu arada sayıyı degistirmeden once modemdeki default ayarını ezberle geneli 1492 oluyor sonra normale dönmede problem yaşama

Sizin modeminiz DSL-N55U mu çünkü bu modem de MTU ayarı 576 - 1492 arası girilmesi gerekiyor tek tek mi denicem

bi torrent ac o yukleye dursun sende numaraları soyle gir 600-676-700-776... gibi her mtu degistirdiğinde torrentteki dosya indirme hızını kontrol et 1-2 dk bekle sabit hız ortalama kacı gosteriyor saniyede 1mbit gorursen iyi bir degerdir surekli o mtu degerini kullanırsın

• quote:

quote:

quote:

bi torrent ac o yukleye dursun sende numaraları soyle gir 600-676-700-776... gibi her mtu degistirdiğinde torrentteki dosya indirme hızını kontrol et 1-2 dk bekle sabit hız ortalama kacı gosteriyor saniyede 1mbit gorursen iyi bir degerdir surekli o mtu degerini kullanırsın

Hiç biri olmuyor bunun başka bir yolu mu var acaba ben direk giriyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hiç biri olmuyor bunun başka bir yolu mu var acaba ben direk giriyorum.

Mtu olayı 1-2 ay çalıştı sonradan çalışmadı önlem aldılar demek (Şahsen bende öyle oldu) elki altyapıya bölgelere göre farklılıklar gösterebilir.
    ttnet cok aşırı pahalı ve hersene indirim yaparlardı ama bu sene birşey yapmadılar anca sözleşmeyi uzatalım diye aramasını bilirler. birdaha uzatır mıyım imkanı olan geçmesin ttnete

• Dsl-ac68u modeline mtu ayari geldi, yakinda diger asus modellere de gelir muhtemelen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.