Şimdi Ara

Need for Speed: Rivals (2013) [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.145
Cevap
12
Favori
139.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müthiş EA sen böyle devam et.Büyük ihtimalle o rivals çöpünü 5 dk oynayıp silicem ama burada ki çoğu kişiye tavsiyem oyun çıktığında indirme zahmetine girmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfgsfgsfg

Müthiş EA sen böyle devam et.Büyük ihtimalle o rivals çöpünü 5 dk oynayıp silicem ama burada ki çoğu kişiye tavsiyem oyun çıktığında indirme zahmetine girmeyin.

Bence yanlış düşünüyorsun. EA konusunda korsana destek vermeliyiz ki satışları düşsün. O yüzden satın almaya hayır, indirmeye evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

quote:

Orijinalden alıntı: sfgsfgsfg

Müthiş EA sen böyle devam et.Büyük ihtimalle o rivals çöpünü 5 dk oynayıp silicem ama burada ki çoğu kişiye tavsiyem oyun çıktığında indirme zahmetine girmeyin.

Bence yanlış düşünüyorsun. EA konusunda korsana destek vermeliyiz ki satışları düşsün. O yüzden satın almaya hayır, indirmeye evet

Ben İnsanların kotasını düşünüyordum aslında.

• Bu seri yıllar önce bitirilmeliydi. Bu kadar rezalete gerek yoktu.

2. MW tam bir rezalet gözümde. Dönmeyen araçlar (G27 ile bile hakim olamıyorum, siz düşünün), amaçsız yarışlar (Yarış kazanınca yeni araba açmıyorsunuz, arabalar zaten gökten iniyor), amaçsız polisler (Yakalanıyorsunuz, ceza yok), saçma sapan modifiye (5 KM boyunca yeni lastikler. 5 KM sürünce tekrar eskiye dönüyor) güzel grafikler kurtaramamış oyunu yani.

The Run fena değildi, en azından sürüklüyordu.

2. HP fena değildi. Gene amaçsız sayılırdı ama (Özellikle free run amaçsızdan da öteydi. Yarışa kadar free run yapayım yok. Yarışlar sadece menüden açılıyor, free run da geziyorsunuz) oyun nispeten iyiydi.

Shift ve Shift 2 fena değildi ama, sür'atli arabalara gelince G27 bile kontrol konusunda yetersiz kalabiliyordu. Yani, kontroller çok gerçekçi değil de, sanki geç tepki veriyordu. Bu yüzden aracı sürmek zor oluyordu. Bir de sanki arkadan dönüyordu araçlar, şu Honda'nın "4 wheel steering" araçları gibi. Bir de neden bir arabayı gerçeğine tıpatıp yapıp, arma ile jantları NFS Underground 2'den alırlar ki? Gerçekten çok kalitesiz jantlar vardı.
    Need for Speed: Rivals (2013) [ANA KONU]

Undercover mesela, tam bir rezaletti. Saçmalayan ışık ve gölge efektleri vardı. Üstelik ışık ve gölge efektlerini kapatırsanız krom parçalar gökkuşağı gibi rengarenk oluyordu. Yani ya o iğrenç efektlere maruz kalacaksınız ya da jantlar sinirinizi bozacak.

Pro Street, Undercover'ın grafik olarak aynısıydı ama saçma sapan hatalar yoktu. Grafik olarak gerçekten iyiydi belki ama hem pist yarışları ile sınırlı olup, GRID'e göre çok yavan kalması (Kokpit kamerasının olmaması, acayip bir sürüşünün olması v.b.) bu oyunu da sildik attık. Virajda frene basıyorum, stoplar yanmıyor. Sonra kafasına göre yanıyor. Araç zaten tekerlekleri üstünde gitmiyor. Hovercraft misali. Tekerlekler dönmüyor bile.

Carbon gene güzeldi. En azından hiç bir engele maruz kalmaksızın araçlarımızı ağzına kadar modifiye edebildiğimiz bir oyundu. Görsel olarak istediğimizi yapabiliyorduk. Ama ne var ki Mazda Rx-7 ile Lambo'yu aynı starta koymak gibi bir hatayı devam ettiriyorlardı.

Most Wanted'da çok güzeldi. Şehir atmosferi, hikâyenin sunulduğu ara videolar, arabalar falan hepsi güzeldi de, neden ki VW Golf ile, Porsche Carrera GT aynı oyunda bulunur ve ikisine de JDM usulü modifiye çekilir ki?

• Seriyi carbon dan sonra mahvettiler bide bu oyun da tutmıcak
  • Katılıyorum. Keşke bir de Underground'a inceleme yapsaydınız. Devam etseniz sanırım aşağıda yazdıklarımı yazacaktınız:

Underground tam bir NFS oyunudur. En ince noktasına kadar modifiye (Carbon kadar ayrıntılı olmasa da çeşidi çok) var, özgürce gezerken başıboş gezen yarışçılarla yarışabilir, yarışlara girebilir, gizli yarışlar bulabilir veya etraftan para toplanabilirdi. Yarışlarda çok çeşitliydi; drift, street x, url, sprint, circuit ... Grafik kalitesi bile hâlâ iyi sayılır (geçen ay oynadım). Oyunun bitirilme süresi oldukça uzun, hikayesi iyiydi.

NFS, Pro Street'e kadar yapması gerekeni yapıyordu. Alt yapısı hazır olan oyunu geliştirip, değiştirip yeniden sunuyordu. Underground'ı geliştirip U2'yi, onu da geliştirip polislerle destekleyip başka bir hikayeyli MW'ı, onu da geliştirip-değiştirip Carbon'u çıkardı. Hepsi de çok beğenildi. Ne zaman ki farklı birşey denemek istedi, tutmadı. Madem tutmadı, tutmayan oyunun devamını neden yaparsın ey NFS?

İnanıyorum ki hepimiz bu grafiklerle eski oyunları oynamayı çok istiyor. Tıpkı Black Mesa: Source'de olduğu gibi U2'yi, MW'ı yeni grafiklerle bir grup yaparsa, NFS'nin son 8 seriden sattığından çok daha fazla satacağından adım gibi eminim.

• Beyler oyun ne kadar kötü, çöp olursa olsun yıllardır şu mantık var ''NFS iyidir hacı satın al/indir iki araba süreriz''

Olay böyle olunca oyunda iyi satıyor kısaca adı satıyor oyunun EA böyle altın yumurtlayan tavuğu kesmez daha çok Nfs görecez.
  • quote:

Katılıyorum. Keşke bir de Underground'a inceleme yapsaydınız. Devam etseniz sanırım aşağıda yazdıklarımı yazacaktınız:

Underground tam bir NFS oyunudur. En ince noktasına kadar modifiye (Carbon kadar ayrıntılı olmasa da çeşidi çok) var, özgürce gezerken başıboş gezen yarışçılarla yarışabilir, yarışlara girebilir, gizli yarışlar bulabilir veya etraftan para toplanabilirdi. Yarışlarda çok çeşitliydi; drift, street x, url, sprint, circuit ... Grafik kalitesi bile hâlâ iyi sayılır (geçen ay oynadım). Oyunun bitirilme süresi oldukça uzun, hikayesi iyiydi.

NFS, Pro Street'e kadar yapması gerekeni yapıyordu. Alt yapısı hazır olan oyunu geliştirip, değiştirip yeniden sunuyordu. Underground'ı geliştirip U2'yi, onu da geliştirip polislerle destekleyip başka bir hikayeyli MW'ı, onu da geliştirip-değiştirip Carbon'u çıkardı. Hepsi de çok beğenildi. Ne zaman ki farklı birşey denemek istedi, tutmadı. Madem tutmadı, tutmayan oyunun devamını neden yaparsın ey NFS?

İnanıyorum ki hepimiz bu grafiklerle eski oyunları oynamayı çok istiyor. Tıpkı Black Mesa: Source'de olduğu gibi U2'yi, MW'ı yeni grafiklerle bir grup yaparsa, NFS'nin son 8 seriden sattığından çok daha fazla satacağından adım gibi eminim.

Hayır. Tam olarak böyle düşünmeyecektim.

NFS Underground 1-2
    Serinin belki de zirve yaptığı oyunlar olarak kabul edilebilir. Çünkü o günlerde bir FNF furyası bizleri gaza getirirken, Lambo, Porsche gibi arabaları bir kenara bırakıp her gün sokakta aşina olduğumuz, hatta bindiğimiz araçların (Honda Civic, VW Golf, Peugeot 206, Ford Focus, Mitsubishi Lancer E.S v.b) bize sunulup, FNF'deki gibi dilediğimiz şekilde modifiye edebildiğimiz bir oyun oldu. Bu sayede de çok tutuldu. Bu firmanın müthiş bir politika izlemesinin ürünüydü. Ayrıca oyun döneminin en sağlam grafiklerine sahipti. Zaten o dönemde çıkmış olan tek sokak yarışı oyunu Street Legal Racing Redline'da, henüz oturmamış mod sistemi, lisanssız arabalar, zayıf grafikler ve vasat sürüşü ile NFS ye kafa tutamamıştı.
    Circuit ve Sprint yarışlarının yanı sıra Drag yarışları ile nefes kesen kısa süreli yüksek adrenalin ve Drift isimli, aracı kaydırdığımız seçenek oyunculara ayrı bir haz vermişti. Üstelik bu Drag ve Drift yarışları, piyasadaki büyük bir boşluğu dolduruyordu aynı zamanda. O zamana kadar çıkmış tek Drag oyunu IHRA Drag Racing iken, Drift üzerine bir oyun yoktu. Blur efekti ile desteklenmiş hız hissi, sonuna kadar fütursuzca modifiye edilen araçlar ve müthiş yarış türleri bu oyunu efsane yapmıştı. Underground 2'de de, ilk seride olmayan serbest dolaşma, çok daha fazla modifiye içeriği, aynı oyun yapısı sunuldu. Her ne kadar ilk oyun kadar tutulmasa da (ki ilk oyunun yaptığı patlamadan daha iyisini yapması zaten imkansız) o dönemde çıkan Juiced'in (Sürüş dinamikleri zayıf, ve serbest dolaşma özelliği olmayan oyun, hasar sistemi ve crew sistemine rağmen NFS ye karşı direnemedi) ve Street Racing Syndicate'in (Yarış kazandıkça açılan kızların dans videoları, serbest dolaşma, polis ve hasar efektlerine rağmen, NFS'ye kafa tutamayan başka bir oyun oldu) üstünde bir oyun oldu.

İşte Most Wanted'a geçince, sürüş dinamiklerini baştan yazdılar, araç modelerini de ona keza ama ufak bozulmalar başlamıştı. Bu da bir gerçek.

Eskiye dönünce, Hot Pursuit 2'yi oynamıştım ama, çok oldu oynayalı şimdi aklımda yazacak kadar bir şey kalmadı maalesef.

Düzenleme: Gaza geldim Most Wanted kuruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 9 Ağustos 2013; 21:28:02 >

• NFS serisi MostWanted ile zirvedeyken son bulmalıydı.
    bilemedin Carbondan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForzaFormula1

NFS serisi MostWanted ile zirvedeyken son bulmalıydı.
    bilemedin Carbondan sonra

Hangi oyun yapımcısı seri zirverdeyken seriyi bitirdi ki? Para abi bu gözü kör olsun.Belki Half-Life'ı söyleyebiliriz.Ses soluk yok.
  • Tekrar sonuna kadar katılıyorum. NFS serisini bilenlerin %99'u hemfikir. Tek hemfikir olmayan, %1'lik kesimin isteğine göre hareket eden NFS oldu son yıllarda.

Bu arada ben Underground'ı geçen ay bitirince Most Wanted 1'e başladım. Seriye devam ediyorum. Sırada Carbon var :)
  • ilk most wanted tan sonrası tırt burn out paradise . Split second 2 . Flat out serileri daha sağlamıma geliyor :=)
  • En azından özüne dönüyor, her ne kadar fazla bir yenilik olmasada. NFS 3-4-5 in verdiği tadı ve zevki verse yeter, modifiyeymiş falan boş iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReChargedZ

En azından özüne dönüyor, her ne kadar fazla bir yenilik olmasada. NFS 3-4-5 in verdiği tadı ve zevki verse yeter, modifiyeymiş falan boş iş.

Sizin deyiminize göre NFS hiç özünden kopmadı.

Ben, NFS 2 SE oynamış biri olarak NFS'nin en çok Underground-Carbon dahil olmak üzere bunlar arasındaki yapımlarını daha çok beğendim.

Bana göre NFS hiçbir zaman 1,2,3,4,5 gibi ilk sürümlerine dönmesin. İlk serilerde ne var Allah aşkına? Biri bana anlatsın. Serilerin en çok beğenilenleri mi en eskileri mi önemli?

Zaten NFS'nin yaptığı hata da burada. Modifiyeyi millet beğendi diye devam ettirmiyor, eski serilere bakarak yeni oyun çıkarıyor.
  • quote:

quote:

En azından özüne dönüyor, her ne kadar fazla bir yenilik olmasada. NFS 3-4-5 in verdiği tadı ve zevki verse yeter, modifiyeymiş falan boş iş.

Ben, NFS 2 SE oynamış biri olarak NFS'nin en çok Underground-Carbon dahil olmak üzere bunlar arasındaki yapımlarını daha çok beğendim.

Bana göre NFS hiçbir zaman 1,2,3,4,5 gibi ilk sürümlerine dönmesin. İlk serilerde ne var Allah aşkına? Biri bana anlatsın. Serilerin en çok beğenilenleri mi en eskileri mi önemli?

Zaten NFS'nin yaptığı hata da burada. Modifiyeyi millet beğendi diye devam ettirmiyor, eski serilere bakarak yeni oyun çıkarıyor.

Fikrinize saygı duyuyorum.
    Ama şöyle birşey var, NFS in odağı hiçbir zaman modifiye olmadı ki. Seriye modifiye ilk NFS 4 le geldi level 1-2-3 şeklinde sonra NFS Porsche ile iyice detaylandırdılar. Ama Underground daki gibi olağandışı şekilde değildi.

Zaten Fast and Furious ın bu kadar tutulduğunu görünce EA, modifiyeye ağırlık verdi yoksa underground çıkmayacaktı bile belki.

Eski serilerde neler mi var ? Allah aşkına yapmayın, bi şimdi ki soundtracklere bakın bide eskilerdekilerine bakın. Rom Di Prisco gibi bi efsane var yani, o kadar küçümsenecek bir kişi değil.

Sonuçta onun elinden çıktı Romulus 3, Quantum Singularity, Photon Rez gibi nice muhteşem şarkılar, bi dinlerseniz oyunun atmosferini çok iyi şekilde yansıtan şarkılar olduğunu anlarsınız.

Hadi onu geçtim oyun zorluğuna bakın, hiçbiri bu kadar kolay değildi. Daha eğlenceli ve daha uzun bir oynanış süresi sunuyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Ama şöyle birşey var, NFS in odağı hiçbir zaman modifiye olmadı ki. Seriye modifiye ilk NFS 4 le geldi level 1-2-3 şeklinde sonra NFS Porsche ile iyice detaylandırdılar. Ama Underground daki gibi olağandışı şekilde değildi.

Zaten Fast and Furious ın bu kadar tutulduğunu görünce EA, modifiyeye ağırlık verdi yoksa underground çıkmayacaktı bile belki.

Eski serilerde neler mi var ? Allah aşkına yapmayın, bi şimdi ki soundtracklere bakın bide eskilerdekilerine bakın. Rom Di Prisco gibi bi efsane var yani, o kadar küçümsenecek bir kişi değil.

Sonuçta onun elinden çıktı Romulus 3, Quantum Singularity, Photon Rez gibi nice muhteşem şarkılar, bi dinlerseniz oyunun atmosferini çok iyi şekilde yansıtan şarkılar olduğunu anlarsınız.

Hadi onu geçtim oyun zorluğuna bakın, hiçbiri bu kadar kolay değildi. Daha eğlenceli ve daha uzun bir oynanış süresi sunuyordu.

Saygılı olanlara karşı saygım sonsuzdur.

Anlatmak istediğiniz net bir şekilde anladım. Biz modifiye ve iyi bir hikaye istiyoruz, NFS bunu eskisi gibi yapmıyor diye hoşumuza gitmiyor. Ancak 4 seriyi aradan çıkarırsak zaten hiçbir zaman modifiye ve güzel hikaye kullanmadı NFS.

Keşke eski 4 seride olduğu gibi güzel işler çıkarsa :) Biz NFS'yi o 4 serisiyle seviyoruz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ats100

Araba hızlandıkça zevkı azalıyor zaten. Varmı modifiyeli eclipse gibisi....

Varmı Nazo Gibisi :D Ben Hep Yarış Oyunu Oynarım Severim NFS DEN değişmem Her Oyunu Güzel Anlayana. Most Wanted Arabalar Süper Para Harcanmıyor. Multisi Dehşet. Rivals Dahada Başarılı Olacak.. Grafikleri Görmediniz Herhalde...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılı olanlara karşı saygım sonsuzdur.

Anlatmak istediğiniz net bir şekilde anladım. Biz modifiye ve iyi bir hikaye istiyoruz, NFS bunu eskisi gibi yapmıyor diye hoşumuza gitmiyor. Ancak 4 seriyi aradan çıkarırsak zaten hiçbir zaman modifiye ve güzel hikaye kullanmadı NFS.

Keşke eski 4 seride olduğu gibi güzel işler çıkarsa :) Biz NFS'yi o 4 serisiyle seviyoruz :)

Modifiyeyi Hiç Bir zaman Sevmedim Zaten Saçmalık. Most Wanted' in Olayı Güzel. Most Wanted 2005 Te Saçmalamışlar Bmw' Nin Dövmesi Razor' un Karalistelerin Dövmesi Yok Unknown Ne Alaka Yarışları Güzel Karaliste İyi Ama Modifiye... Yarış Oyunu Olacaksa Modifiye Değil Yarış Olmalı. Most Wanted 2 Deki Yöntemi Devam Ettirsinler

• Grafik elbette önemli. Benım bahsettiğim konu farklı. Her serının bellı bır oyuncu kitlesı var fakat nfs bır yere takılldımı çıkamıyor. Underground ı da yapacaksın, hor pursuit ide. Ama adamlar 5 sene hot pursuit 5 sene sonra underground yapıyor olan da oyunculara oluyor. Eski oyunları oynamak zorunda kalıyoruz.

Umarım anlatabılmışimdir...

Ve umarım yakın zamanda Undercover tarzı bır oyun yaparlar. Araba çeşitliligi ve gorevler harika ve modifiye de var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ats100 -- 15 Ağustos 2013; 22:38:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.