- x
IOS vs Android
49 Cevap697 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

935 Mesaj
23 Mayıs 2013; 16:52:03 

Selam arkadaşlar,

Stabilize çalışması, her şeyi çok rahat bir şekilde telefon yorulmadan kullanabilmek, telefonu yormaması ve çeşitlilikten daha çok gerçekten düzgün yazılım istediğimi varsayarsak sizce ios mu android mi benim işimi daha iyi görür?

IP5 ve S4 arasında kalıyorum..

Bana IOS'taki yazılım kalitesi Android de yokmuş gibi geliyor, ne dersiniz?

Çeşitlilikten çok stabilizasyon ve yazılım kalitesi benim için daha önemli..

Görüş çeşitliliği açısından aynı konuyu Apple bölümüne de açıyorum, buradan ulaşabilirsiniz, bilginize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red Alert -- 23 Mayıs 2013; 16:56:20 >

1291 Mesaj
23 Mayıs 2013; 16:55:33 

Dostum androidde stabillik var. Htc one'den bahsediyorum stabilitenin dibine vuruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"I'm gonna kick your ass"

"I'm gonna kick your ass"

8946 Mesaj
23 Mayıs 2013; 16:56:01 

Şu tip başlıkları açmayın artık zilyon tane var. Hepsinde aynı cevaplar aynı tartışmalar.Ne hoşunuza gidiyorsa onu alın da sürekli körüklemeyin şu konuyu artık. Teknoloji marketlerde elinize alın dokunun koklayın okşayın.Zaten kendi kendinize cevap ta vermişsiniz.Android alıp iki gün sonra kitleniyor ..vs diyeceğinize alın iphone herkes rahat etsin.

Cyanogenmod CM11 Linaro Sabermod / Stock Kernel / Viper4Android Audio Effects FX

2197 Mesaj
23 Mayıs 2013; 17:04:08 

Bugun HTC One'ı inceledim gerçekten arayüzü falan çok stabil. S4'tede aynı izlenimi aldım. gerçi S3'te çok stabil bana göre ( hala kullanıyorum )

ancak android telefonların dezavantajı eğer android'i iyi bilmezsen telefonun stabilitesini cok kolay yerle bir edebilirsin.

IOS bu bakımdan daha avantajlı ne yaparsan yap telefon stabilitesinden taviz vermiyor. tabi o sıkıcı arayüze değermi o ayrı bi konu.

935 Mesaj
23 Mayıs 2013; 17:11:28 

Ben android'i windows'a benzetiyorum, macbook da 1 tıkta arkada 1-2 program çalışıyorken windows ta çok çok daha falza program çalışıyor bu da windows'u stabilize olmaktan uzaklaştırıyor ve bu da benim sinirimi çok bozuyor 2000tl verip aynı sorunu yaşamaktan korkuyorum.

Bunun yanında android çok yüksek bir hw'e ihtiyaç duyuyorken ios öyle değil.

1885 Mesaj
23 Mayıs 2013; 17:15:40 

onun adı multitasking ve android in en büyük kozlarından birisi ios a karşı , haklısınız daha fazla kaynak gerekiyor , onun sebebi de dalvik yani sanal pc yapısı

Bu mesajda bahsedilenler: @Red Alert Bu mesaja 1 cevap geldi.

935 Mesaj
23 Mayıs 2013; 17:24:22 

quote:

Orijinalden alıntı: kaleci07

onun adı multitasking ve android in en büyük kozlarından birisi ios a karşı , haklısınız daha fazla kaynak gerekiyor , onun sebebi de dalvik yani sanal pc yapısı

Multitasking'e örnek nasıl bir case verebilirsin?

1885 Mesaj
23 Mayıs 2013; 18:46:59 

inceleyebileceğin bir yazı

http://www.extremetech....orks-on-android-and-ios

not : android sürüm 4.0 ios 5.0 kullanılmış , güncel inceleme bualamadım

Bu mesajda bahsedilenler: @Red Alert

1896 Mesaj
23 Mayıs 2013; 19:10:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Red Alert

Selam arkadaşlar,

Stabilize çalışması, her şeyi çok rahat bir şekilde telefon yorulmadan kullanabilmek, telefonu yormaması ve çeşitlilikten daha çok gerçekten düzgün yazılım istediğimi varsayarsak sizce ios mu android mi benim işimi daha iyi görür?

IP5 ve S4 arasında kalıyorum..

Bana IOS'taki yazılım kalitesi Android de yokmuş gibi geliyor, ne dersiniz?

Çeşitlilikten çok stabilizasyon ve yazılım kalitesi benim için daha önemli..

Görüş çeşitliliği açısından aynı konuyu Apple bölümüne de açıyorum, buradan ulaşabilirsiniz, bilginize..

Kardeş Androidi kullanıcısı adam etmeyi bilirse en kral iPhone'dan daha iyi olur.Buyur uzağa gitme benim çektiğim bir S3 videosu http://www.youtube.com/...gdata_player&nomobile=1

Normal bir S3 ile uzaktan yakından alakası yok ve videonun başında gösterdiğim gibi cihaz 400 mhz ile çalışıyo. S3 normalde 1.4 ghzdir ama ben o kadara gerek duymadan cihazı yağ gibi akıtıyorum sadece 400 mhz ile.Normal birisi rehberin geç açılmasından şikayetçidir tak diye açılıyor buyur herşey videoda adam etmesini bilmek lazım :)

Koydum tüm sevinçlerimi önüme,Baktım hepsi Fenerbahçe..
S3 ile alakalı her sorunuz için pm atın yardimci olurum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2013; 19:28:32 

Ios ezer geçer , ıos teklemeden yağ gibi akarken , android ise el freni çekilmiş araba gibi gidiyor.Android telefona donanımı basıyorlar ama telefon hala takılıyor.

Mağazada s4 ü denemiştim , 20-30 saniye kurcaladım , 4-5 kere çeşitli kısımlarda takılma ve yavaşlamalar gördüm. Ne diyeyim verilen paraya yazık!

Bazıları androidde multitasking var demiş , yüzyılın yalanı budur heralde : )) Yoktur arkadaşlar yoktur , anca açılan programların kayıtları tutulmaktadır.

Arla plana attığınız programı görev yöneticisinden tekrar açmak istediğinizde program baştan başlar.Yani multitasking yoktur.İos da ise hiç değilde program donar , ve açmak istediğinizde kaldığınız yerden devam edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 23 Mayıs 2013; 19:30:43 >

1896 Mesaj
23 Mayıs 2013; 19:30:38 

quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Ios ezer geçer , ıos teklemeden yağ gibi akarken , android ise el freni çekilmiş araba gibi gidiyor.Android telefona donanımı basıyorlar ama telefon hala takılıyor.

Mağazada s4 ü denemiştim , 20-30 saniye kurcaladım , 4-5 kere çeşitli kısımlarda takılma ve yavaşlamalar gördüm. Ne diyeyim verilen paraya yazık!

Bazıları androidde multitasking var demiş , yüzyılın yalanı budur heralde : )) Yoktur arkadaşlar yoktur , anca açılan programların kayıtları tutulmaktadır.Programı göre yöneticisinden açmak istediğinizde program baştan başlar.Yani multitasking yoktur.İos da ise hiç değilde program donar , ve açmak istediğinizde kaldığınız yerden devam edersiniz

Yukarda verdiğim videoyu izlemeni tavsiye ederim :)

Uzaklaştırılmış
23 Mayıs 2013; 19:33:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Berat249

Yukarda verdiğim videoyu izlemeni tavsiye ederim :)

Kardeş video izlememe gerek yok , yıllarca android kullandım. 2.3 4.0 ve 4.1 sürümlerini kullandım hepsi aynıydı.Root da yaptım , rom da attım herşeyini biliyorum : )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1896 Mesaj
23 Mayıs 2013; 19:36:03 

quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Kardeş video izlememe gerek yok , yıllarca android kullandım. 2.3 4.0 ve 4.1 sürümlerini kullandım hepsi aynıydı.Root da yaptım , rom da attım herşeyini biliyorum : )

Video 2 dakikacık rica ediyorum izleyin.Cünk. birçoğunun söylediklerinizin yanlış olduğunu göreceksiniz belki de bana hak vereceksiniz 2 dakika fazla uzun bir süre değil :)

2949 Mesaj
23 Mayıs 2013; 19:52:05 

Androidi iyi optimize etmeden gercekten eninde sonunda sikintilar cikmaya baslar.İos hic kullanmadigim icin birsey diyemiyecegim ama android ios gibi degilki yuzlerce telefona cikiyor.Sikinti birazda bundan kaynaklaniyor zannimca.

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2013; 1:39:57 

quote:

Video 2 dakikacık rica ediyorum izleyin.Cünk. birçoğunun söylediklerinizin yanlış olduğunu göreceksiniz belki de bana hak vereceksiniz 2 dakika fazla uzun bir süre değil :)

Ben izledim. İOS diyorum hala.

894 Mesaj
24 Mayıs 2013; 2:00:47 

Multitasking yok diyenler shiftdelete'in s4 tanıtım videosunu bir izlesinler. Orada 2 oyunun dönüşümlü olarak aynı anda nasıl oynandığını görebilirler.

935 Mesaj
24 Mayıs 2013; 19:14:58 

Cevaplar için çok teşekkürler :)

Bir de ios'un mesela 8.sürümünü ip5 sizce kasmadan destekler mi?(daha 7 çıkmamışken bu soruyu sormak çok abes olabilir kusura bakmayın)

1476 Mesaj
24 Mayıs 2013; 19:58:16 

İlk mesajdaki belittiğiniz kritelerle zaten ios 'u tarif etmişsiniz :) ,ihtiyaçlarınıza göre sizin için en uygun olanı ios dur,bu arada takım tutar gibi yorum yapanlara aldırmayın, android de eskisi gibi hantal değil ama halen ios kalitesini yakalayamadı,bunda tabi yazılım geliştiricilerin ekonomik beklentileri, androidin sanal makine üzerine kurulu çalışmasvs... uzun hikaye...,ama kendimden örnek vereyim buetooth ,flashplayer,usb otg,telefonu özelleştime bunlar benim vazgeçilmezlerimdir, bunlar ios'da yok veya kısıtlı,sorunlu ,ihtiyaçlarıma göre bu yüzden androidi tercih ettim,siz de ihtiyaçlarınıza göre tercih yapın son olarak galaxy s4 de multitasking var , çok da güzel çalışıyor :)

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2013; 21:26:02 

ios sıkıcı arayüz 0 kasma android görünüşü süper arayüz kasma bu böyle

935 Mesaj
24 Mayıs 2013; 22:46:47 

Iphone5 e doğru kayıyorum benim istediğim şeyleri ios içeriyor :)

1950 Mesaj
25 Mayıs 2013; 0:16:10 

Beyler herkes Android in doğru kullanılmasıyla gayet stabil olabileceğini söylemiş bence bu konuda acemiyim acaba bana tiyolar verecek arkadaşlar varmı androidi stabil halde tutabilmek için

472 Mesaj
25 Mayıs 2013; 0:20:38 

Aynen kardesim boyle konular acmayin :D sonra millet birbirine giriyo yok soyle yok boyle

Edit : apple faniyim

İPHONE 4S 32 GB 6.1 JBLİ

1378 Mesaj
25 Mayıs 2013; 0:31:41 

ios neden stabil olduğunu herkes bilmesi lazım çünkü hapishane mantığı ile çalışıyor.Jail brake yapın bakiyim stabilitesi kalıyor mu :D forever android

Lütfen alıntı yapın yada bu kullanıcıyı haberdar ederek cevap veriniz.

3378 Mesaj
25 Mayıs 2013; 13:55:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Red Alert

Iphone5 e doğru kayıyorum benim istediğim şeyleri ios içeriyor :)

Doğru yola geliyorsun hocam

Zaten ilk mesajda da demişsin stabilite olacak, kasma donma yarı yolda bırakma olmayacak diye.

S3'ü Root edip Rom atıp içinde bir sürü oynamalar yaptıktan sonra anca bu sonucu alabiliyorsan bir anlamı kalmıyor.

s3'ü kutudan sıfır çıkartıp da hiç root rom vs. yüklemeden 1-2 ay kullansan ne demek istediğimizi anlayabilirsin herhalde

LG Optimus G | Marley Jammin' Midnight Ravers: Sun
Lenovo Z370 | Asus MemoPad 8 | Urbanears Plattan

35 Mesaj
25 Mayıs 2013; 15:04:13 

1 yıl kadar Ios 1-2 aydır da Android kullanıyorum. Şunu söylemeliyim hız konusunda Eski iPhone 4s'm Note2'ye 5 çakar. Şu an kullandığım note2 hem yavaş hem stabil değil, Kendi kafasına göre birşeyler yüklüyor, her oyun program reklam dolu. Ahh Ios ahh değerini bilemedim... He iyi tarafları şu, Ekran kocaman oyunlar (Reklamdan oynayabilirsen) filmler falan daha eğlenceli görüntü kalitesi daha iyi ekran daha canlı. Geri kalan herşeyde Ios!

Maybe or not

iPhone'lu Görgüsüz Team (Dev Organizasyon)

Uzaklaştırılmış
25 Mayıs 2013; 15:26:04 

quote:

Orijinalden alıntı: dj_space_x

1 yıl kadar Ios 1-2 aydır da Android kullanıyorum. Şunu söylemeliyim hız konusunda Eski iPhone 4s'm Note2'ye 5 çakar. Şu an kullandığım note2 hem yavaş hem stabil değil, Kendi kafasına göre birşeyler yüklüyor, her oyun program reklam dolu. Ahh Ios ahh değerini bilemedim... He iyi tarafları şu, Ekran kocaman oyunlar (Reklamdan oynayabilirsen) filmler falan daha eğlenceli görüntü kalitesi daha iyi ekran daha canlı. Geri kalan herşeyde Ios!

Wifi acikken indirdigin ucretsiz uygulamaya girersen reklam acilir bide adfree uygulamasi var reklam icin

35 Mesaj
25 Mayıs 2013; 15:35:22 

quote:

Orijinalden alıntı: oqlahoma

Wifi acikken indirdigin ucretsiz uygulamaya girersen reklam acilir bide adfree uygulamasi var reklam icin

adfree yükledim ama çalışmadı. Wifi kapatıp oyunlara girdiğim olmadı ama yolda izde oyun oynarken de reklamların çıktığını hatırlıyorum.

Maybe or not

1615 Mesaj
25 Mayıs 2013; 15:55:45 

Hem ios hem android kullanmış biri olarak ios demek zor değil. Android ilk alındığında güzel geliyor fakat zamanla hantallaşan ve rehbere bile 3-4 saniyede giren garip bir işletim sistemi.

Ios ise daha oturmuş ve ne yaptığını bilen bir işletim sistemi. Stabilize kısacası.

Allah sizi android şerrinden korusun diyorum, en azından gelişene kadar.

Uzaklaştırılmış
25 Mayıs 2013; 15:59:05 

quote:

adfree yükledim ama çalışmadı. Wifi kapatıp oyunlara girdiğim olmadı ama yolda izde oyun oynarken de reklamların çıktığını hatırlıyorum.

Ben wifi kapatinca cikmiyor hem adfree icin root yaptin mi cihazi

35 Mesaj
25 Mayıs 2013; 16:04:30 

quote:

Ben wifi kapatinca cikmiyor hem adfree icin root yaptin mi cihazi

Şuan yapıyorum :D
Tiny Troops mesela az önce denediğim bir oyun gene reklam gene reklam :(
Neyse root'tan sonra reklamsız bir hayatım olacak :)

Maybe or not

Uzaklaştırılmış
25 Mayıs 2013; 16:19:05 

quote:

Şuan yapıyorum :D
Tiny Troops mesela az önce denediğim bir oyun gene reklam gene reklam :(
Neyse root'tan sonra reklamsız bir hayatım olacak :)

O oyunu az once oynadim wifi ile girdim reklam diye bisey yok adfree kurulu değil

35 Mesaj
25 Mayıs 2013; 22:50:55 

quote:

O oyunu az once oynadim wifi ile girdim reklam diye bisey yok adfree kurulu değil

Hocam sanki yalan söylüyorum :S Bölüm bittikten sonra ana ekrana atamadan önce ya video çıkıyor, ya da reklam sayfası veriyor Back tuşuna basınca "Skip" edip kapattırıyor...

Maybe or not

636 Mesaj
25 Mayıs 2013; 22:54:55 

quote:

Hocam sanki yalan söylüyorum :S Bölüm bittikten sonra ana ekrana atamadan önce ya video çıkıyor, ya da reklam sayfası veriyor Back tuşuna basınca "Skip" edip kapattırıyor...

Hocam root attınızmı cihaza

35 Mesaj
25 Mayıs 2013; 23:23:54 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanss

Hocam root attınızmı cihaza

İşte şu an yapmaya çalışıyorum

Maybe or not

316 Mesaj
26 Mayıs 2013; 0:26:02 

ios vs android...
çok derin bir konu

ilk olarak marketleri ele alalım...
appstore vs googleplay
burda googleplay ugulama sayısı olarak appstore geçmiş olabilir ama inan bana googleplay çöplük gibi appstore ise deniz manzalı ev say

stabillik açısından
tabiki ios daha iyidir tartışmaya gerek bile yok

kişiselleştirme vs
burdamalesef ios androide yeniliyor

kararını bunlara göre ver gerçi sonuç 2-1 ama neyse

12 yıllık hort :D :D :D

http://forum.donanimhaber.com/m_24186/mpage_1/f_/key_//tm.htm#73270571

935 Mesaj
26 Mayıs 2013; 2:08:56 

quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

ios vs android...
çok derin bir konu

ilk olarak marketleri ele alalım...
appstore vs googleplay
burda googleplay ugulama sayısı olarak appstore geçmiş olabilir ama inan bana googleplay çöplük gibi appstore ise deniz manzalı ev say

stabillik açısından
tabiki ios daha iyidir tartışmaya gerek bile yok

kişiselleştirme vs
burdamalesef ios androide yeniliyor

kararını bunlara göre ver gerçi sonuç 2-1 ama neyse

Teşekkürler :)

Kişiselleştirme çok çok önemli değil benim için, muhtemelen önümüzdeki hafta ip5 alacağım hayırlısıyla :) siyah olanlar çok çabuk çiziliyor diye duydum, beyaz alacğım herhalde :)

2500 Mesaj
26 Mayıs 2013; 5:18:57 

Biktim artik android in dogru kullanilmasiyla iyi performans elde edilecegi laflarindan. Ben siradan bir kullaniciyim, webte sik geziyorum, tv,dizi,film izliyorum, arada nadiren oyun oynuyorum, gayet siradan ve diger telefon kullanicilarin %90 nindan hicbir farkim yok.

Kullandigim cihaz Note 2, bundan once lte s3 ve i9300 s3 kullandim ve sunu soyleyebilirim ki bu aptal cihazlarin ciddi bir stabilite sorunu var.

Bu gun note2 de smslesirken telefona tam tamina 4 kez reset attim, chromeyi arka plana alip tekrar acinca donuyor sayfa, stock browser desen 10 dakikada bir donuyor, eski lte s3 umde smsleri silme problemi ve muzik dinlerken donma sorunu vardi, i9300 de ise rehber ve gereksiz donmalar gene beni biktirmisti.

Simdi ben rom atmak, telefonu root etmek, sureki yazilim denemek zorunda miyim? Bunlari bilmiyorsan android alma demek neyin kafasidir? Baska hangi elektronik urunlerde satin aldiktan sonra urun hata veriyorsa illegal yoldan yama, tamir yapilir?

Dusun araba aliyorsun yolda stop ediyor, vites atmiyor, normal gelir mi sana? Iste androidci kardeslere abes kacmiyor bu durum.

Icimde en ufak bir marka taraftarligi yok. Umarim wp cephesi daha iyi gelisir, iphone buyuk ekranli akilli telefon gelistirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknownartist -- 26 Mayıs 2013; 5:21:03 >

Beşer, zahirî esbaba bakar; bazen yanlış eder, zulmeder. fakat kader, başka noktalara bakar, adalet eder.

2302 Mesaj
26 Mayıs 2013; 10:28:56 

quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

Biktim artik android in dogru kullanilmasiyla iyi performans elde edilecegi laflarindan. Ben siradan bir kullaniciyim, webte sik geziyorum, tv,dizi,film izliyorum, arada nadiren oyun oynuyorum, gayet siradan ve diger telefon kullanicilarin %90 nindan hicbir farkim yok.

Kullandigim cihaz Note 2, bundan once lte s3 ve i9300 s3 kullandim ve sunu soyleyebilirim ki bu aptal cihazlarin ciddi bir stabilite sorunu var.

Bu gun note2 de smslesirken telefona tam tamina 4 kez reset attim, chromeyi arka plana alip tekrar acinca donuyor sayfa, stock browser desen 10 dakikada bir donuyor, eski lte s3 umde smsleri silme problemi ve muzik dinlerken donma sorunu vardi, i9300 de ise rehber ve gereksiz donmalar gene beni biktirmisti.

Simdi ben rom atmak, telefonu root etmek, sureki yazilim denemek zorunda miyim? Bunlari bilmiyorsan android alma demek neyin kafasidir? Baska hangi elektronik urunlerde satin aldiktan sonra urun hata veriyorsa illegal yoldan yama, tamir yapilir?

Dusun araba aliyorsun yolda stop ediyor, vites atmiyor, normal gelir mi sana? Iste androidci kardeslere abes kacmiyor bu durum.

Icimde en ufak bir marka taraftarligi yok. Umarim wp cephesi daha iyi gelisir, iphone buyuk ekranli akilli telefon gelistirir.

Senin android de yasadigin sikintilari biz de ailece ios de(3gs ve ip4 ) bol bol yasadik..Kurdugumuz programlara girmeme mi desen ,programdan atma mi desen, gelen aramalarda kilitlenip aramayi acamama mi desen vs..vs...

JB siz iphone, 5 para etmeyen bir sisteme sahip JB yapinca da stabilite namina hicbirsey kalmiyor..

Android de yasanan sikintilar ios den daha fazla degil daha katlanilabir buna fazlasiyla emin olarak konusuyorum..Hatta cok daha pratik ve rahat cozumlenebilir durumda..

Ornegin benim app lerimin butun backuplari telefonumda mevcut durumda..Hatta olaki sistem cokmelerine karsi hic basima gelmedigi halde Rom larim da telefonda..Dusunebildigin en kotu sey sistem cokmesi bile cihazin basina gelse , çölde kalsam da o cihazi bir tiklamayla 20 dk da yeni alinmis gibi yapar appleri de hic el surmeden kurarim..Bilgisayar yok,itunes yok,icloud yok,internet yok ..

Bu arada esimde S3 var ben de 3 senedir Galaxy S kullanirken dün Note 2 siparisi verdim..S3 u alali 6 ay oldu birak donmayi daha cihaz hata mesaji bile vermedi saat gibi calisiyor maasallah..
Ona keza kuzenimde de Note 2 var hic umursamaz telefon islerini.. ne ram temizligi ne restore yapar, aldigi gibi kullanir ,onune geleni yukler ,resmen copluk düsün,arada gelir ben yaparim bikac temizlik, ne cihazin dondugunu gordum, ne yavasladigini ne de kuzenin sikayet ettigini...

2103 Mesaj
26 Mayıs 2013; 11:11:22 

quote:

Makinenizi nasıl böyle yaptınız? Bende SIII var ama biri bana kullanmayı öğretmesi lazım hala diye düşünüyorum. Rom root gibi şeyleri hiç bilmem anlamam. O şekilde mi yapıyorsunuz?

PSN:quanchbjk02

1896 Mesaj
26 Mayıs 2013; 11:15:13 

quote:

Orijinalden alıntı: quanch

Makinenizi nasıl böyle yaptınız? Bende SIII var ama biri bana kullanmayı öğretmesi lazım hala diye düşünüyorum. Rom root gibi şeyleri hiç bilmem anlamam. O şekilde mi yapıyorsunuz?

Evet root rom gibi seylerle ugrasarak yaptim.Basit aslinda ama biraz cesaret ve azicik ugrasmak gerekiyor :) ogrenmek isterseniz yardimci olurum.

2103 Mesaj
26 Mayıs 2013; 11:17:01 

quote:

Evet root rom gibi seylerle ugrasarak yaptim.Basit aslinda ama biraz cesaret ve azicik ugrasmak gerekiyor :) ogrenmek isterseniz yardimci olurum.

Hocam şimdi ben sizi yorarım ya. Çünkü hiç bilmediğim bir konu olduğu için bir de elimde yatkın değil hem yapmaya korkarım hemde size çok soru sorduğum için utanırım.

1896 Mesaj
26 Mayıs 2013; 11:20:44 

quote:

Orijinalden alıntı: quanch

Hocam şimdi ben sizi yorarım ya. Çünkü hiç bilmediğim bir konu olduğu için bir de elimde yatkın değil hem yapmaya korkarım hemde size çok soru sorduğum için utanırım.

Benim icin sorun olmaz yuzlerce soruda sorsaniz ben yardimci olurum :) ama siz kendiniz bilirsiniz tabiki.

2103 Mesaj
26 Mayıs 2013; 11:21:49 

quote:

Benim icin sorun olmaz yuzlerce soruda sorsaniz ben yardimci olurum :) ama siz kendiniz bilirsiniz tabiki.

Tamam hocam PM atıyorum haydi hayırlısı.

472 Mesaj
26 Mayıs 2013; 12:36:44 

quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Senin android de yasadigin sikintilari biz de ailece ios de(3gs ve ip4 ) bol bol yasadik..Kurdugumuz programlara girmeme mi desen ,programdan atma mi desen, gelen aramalarda kilitlenip aramayi acamama mi desen vs..vs...

JB siz iphone, 5 para etmeyen bir sisteme sahip JB yapinca da stabilite namina hicbirsey kalmiyor..

Android de yasanan sikintilar ios den daha fazla degil daha katlanilabir buna fazlasiyla emin olarak konusuyorum..Hatta cok daha pratik ve rahat cozumlenebilir durumda..

Ornegin benim app lerimin butun backuplari telefonumda mevcut durumda..Hatta olaki sistem cokmelerine karsi hic basima gelmedigi halde Rom larim da telefonda..Dusunebildigin en kotu sey sistem cokmesi bile cihazin basina gelse , çölde kalsam da o cihazi bir tiklamayla 20 dk da yeni alinmis gibi yapar appleri de hic el surmeden kurarim..Bilgisayar yok,itunes yok,icloud yok,internet yok ..

Bu arada esimde S3 var ben de 3 senedir Galaxy S kullanirken dün Note 2 siparisi verdim..S3 u alali 6 ay oldu birak donmayi daha cihaz hata mesaji bile vermedi saat gibi calisiyor maasallah..
Ona keza kuzenimde de Note 2 var hic umursamaz telefon islerini.. ne ram temizligi ne restore yapar, aldigi gibi kullanir ,onune geleni yukler ,resmen copluk düsün,arada gelir ben yaparim bikac temizlik, ne cihazin dondugunu gordum, ne yavasladigini ne de kuzenin sikayet ettigini...

FANBOYlugun bu kadari pes pes pes neymiş 3gs de 4 de bol bol sorun yaşamiş onlar kaç sene önceki cihazlarki halada yazilim alabiliyorlar ve oyunlari kasmadan oynayabiliyor (öyle ahim şahim oyunlarda ufak tefek kasma olabilir ) ve en komiğime giden tarafida jbsiz 5 para etmezmiş ulan sizin sistem 2 kuruş etmez oyunlarda kasma yapan , donan , ios mu dandroid mi ? (kesin simdi ios der ) vede bir şey eklemek istiyorum benim eski cihazim 4 dü ve 3 yillikti ki senin yaşadiğin sorunlarindan sadece programa 2 defa girme sorunu ile karşilatştim oda niye 3 yillik bir cihaz olduğu için , programa girememe sorunu ile hiçbirzaman karşilaşmadim babamin 3g sinden beri iphone kullaniyorum bu yaşadiğin olaylari (ki bana kalirsa çok mühteşem bir şekilde salliyorsun ) ben yaşamadım . ve şu 3gs bile ahim sahim oyunlari oynatabiliyorsa sen neyin kafasini yaşiyorsun ?

İPHONE 4S 32 GB 6.1 JBLİ

893 Mesaj
26 Mayıs 2013; 13:23:19 

sen bir ara istanbul şehir üniversitesine uğra da sana iphone çöplüğü göstereyim. okul apple'ın sponsorluğunda açılmış gibi. gel bak bakalım kaçı stabil çalışıyor. bir araştırma yapıp grafik çıkartsam %60'ı takılıyor donuyor cevabını vericek. çünkü hiçbiri senin gibi jb nedir bilmiyor normal kullanıcılar ve belli bir yerden sonra telefonları yoruluyor. kimisi güncelleştirmenin ne olduğunu bile bilmiyor. üni öğrencilerinden bahsediyorum burda! sen diyorsun ki en stabil sistem kolay sistem iphone. elimde ki nexusu gören ne güzel herşeyi kolayca yapıyorsun diyor bana. arayüzdeki animasyonlara hayran kalmamak elde değil. ve ben nexusumun bir kere donduğunu görmedim. rom felan kurmam çünkü google bana en iyisi sunuyor. senin yaptığın iboyluk çünkü kendinde söylemişsin iphone'la büyümüşsün tıpkı bizim okuldaki zenginler gibi etrafında başka neler var bilmiyorsun. ben iphone 4 ve 4s'te kullandım ama resmen elimi kolumu bağlı hissettim. istediğim gibi istediğim yerde paylaşım yapamıyorsam çok güzel resim çekmiş ne işime yarayacak o telefon? bilmeden konuşuyorsun. kabul ediyorum iphone güzel oyuncak ama sadece popüler olduğu için işe yaradığı için değil.

Apple Macbook Unibody 13.3

1896 Mesaj
26 Mayıs 2013; 13:29:38 

quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

Sen bilmiyorsun diye Android kotu diyemezsin ki android iyidir sen iyi yapmayi bilmiyorsundur.Ios herkese iyidir android bilene.Bu Androidin Ios'dan iyi olmadigini degil senin bilmedigini gosterir ilk sayfada bir video paylasim izle bakalim.

1706 Mesaj
26 Mayıs 2013; 13:32:26 

Galaxy sIII kullanıcsı olarak söylüyorum ios'da android'de beş para etmez

Android içerik bakımından rezalet.Her yüklediğin uygulama senin verilerini çalmaya çalışıyor

IOS ise cool takılmak için hiçbir özellik eklemiyor bomboş telefonları sadece ios var diye satıyor

Google türkiyeyi resmen s. miyor.Maps i yükleyemiyorsun,yüklersen navigasyon çalışmıyor.Müzik,kitaplar hçibiri yok.Uygulamarın birçoğu türkiyede çalışmıyor.zaten ios uygulamaları ile android uygulamarlını karşılaştırın google'ın.Google resmen 2.kalite hizmet veriyor android cihazlara

Samsung Galaxy SIII kullanıcısıyım

893 Mesaj
26 Mayıs 2013; 13:34:46 

size çok kolay bir karşılaştırma örneği sunayım hani ios için kullanımı kolay ve pratik deniyor ya ona bir örnek.

galeriye girin herhangi bir resimi paylaşmak için seçin. elinize kaç seçenek sunuyor ios?

ben androidin bana sunduklarını listeliyorum şimdi:
whatsapp
instagram
google+
facebook
e-posta
bluetooth
picasa
sms
hangouts
gmail
google keep (not alma uygulaması)
twitter
facebook messenger
dropbox
foursquare
google drive(yedekleme servisi)

gördüğünüz gibi resimle ilgili her hesabımı bana sunuyor android hem de aynı listede.uygulamadan uygulamaya girmek zorunda değilim galeriden tek bir tıkla bunlara ulaşabiliyorum. daha neyin pratikliğinden bahsediyorsunuz Allah aşkına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obahadir -- 26 Mayıs 2013; 13:39:43 >

Apple Macbook Unibody 13.3

472 Mesaj
26 Mayıs 2013; 13:51:28 

Apple : duzgun bir sekilde calisan bir ogrenci , ne fazla caliskan nede tembel ( JB yaparsaniz en iyisi olabilir )

Android : ilk basta biraz tembel , sonradan room root yuklerseniz iyice kafa yorarsaniz en iyisi olabilir .

İPHONE 4S 32 GB 6.1 JBLİ

2500 Mesaj
26 Mayıs 2013; 14:17:23 

Hocam bilmek zorunda degilim, android stock kullanicilar icin stabil degil dedim, yoksa sen sahinin motoruyla oyna ferrariyi gecsin.

Bu mesajda bahsedilenler: @Berat249

Beşer, zahirî esbaba bakar; bazen yanlış eder, zulmeder. fakat kader, başka noktalara bakar, adalet eder.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.496