Şimdi Ara

*@*@*@* MERCEDES-BENZ KULÜBÜ (MUHTEŞEM RESİMLERLE) *@*@*@*

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
4
Favori
515.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu bölümde Dünyanın ilk benzinli ve dizel otomobilini ve şuanki yolların efendisi MAYBACH'ı (Mercedesin ilk tasarımcısı)
    üreten firmanın resimlerini ve özelliklerini paylaşalım.. Umarım iyi bir bölüm olur ve birçok bilinmeyen açığa çıkar.

** TARİH: 9 Ocak 1886 , Mannheim'li fabrikatör Karl Benz, Berlin'deki imparatorluk Patent Bürosu'na baş vurarak
    "Gaz motoruyla hareket eden ilk otomobil" için patent hakkını aldı.Aynı yıl "Kendi kendine hareket eden otomobil"
    rüyasıyla uğraşan bir başka kişi, Gottlieb Daimler , Stuttgart yakınlanndaki Cannstatt kasabasında önemli bir
    başarıya imzasını attı: Gottlieb Daimler ilk motorlu otomobilini denedi.Birbirine çok yakın mekanlarda, ancak birbirlerinden
    habersiz olarak otomobillerini geliştiren Daimler ve Benz buluşlarıyla yeni bir çağın açılmasına, dünyanın tam anlamıyla
    harekete geçmesine neden oldular. Dünyanın ilk benzinli otomobili ardından 1936 da dünyanın ilk dizel otomobili....
    (MERCEDES-BENZ)

Benz Patent Motorwagen 1886

ilk örnek DÜNYANIN EN DAYANIKLI VE LİTRE / HACİM OLARAK ENAZ YAKIT TÜKETEN
    DÜNYANIN EN UZUN ÖMÜRLÜ DİZEL MOTORU

CDI

LINK 1>> http://www.daimlerchrysler.com/dccom/0,,0-5-7145-1-488422-1-0-0-0-0-0-9-0-0-0-0-0-0-0-0,00.html

LINK 2>> http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.schwab-kolb.com/JPG/DAIMLER/dc000222.JPG&imgrefurl=http://www.schwab-kolb.com/daimler/en/dc000206.htm&h=265&w=398&sz=19&tbnid=r03VnhmWkinybM:&tbnh=79&tbnw=120&hl=tr&start=18&prev=/images%3Fq%3DE320%2BCDI%2B%26svnum%3D10%26hl%3Dtr%26lr%3D%26sa%3DG

CLS

S CLASSE

SL CLASSE

SLR VISION

ve MAYBACH

ilk paylaşım bilgisi ve resimler benden... herkesin bildiği yada merak ettiği konuyu burada paylaşalım. iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 22 Kasım 2006; 20:01:08 >

• 1 ) MERCEDES dünyanın ilk seri üretim hava yastığı üzerinde uzun yıllar araştırma geliştirme yaparak(1950li yılların başından beri)
    1979 senesinde prömiyeri yapılan W-126 (BALİNA kasa S-Sınıfı) modelinde seri üretime başlamış ve şuan dünyadaki tüm otomobillerin en önemli güvenlik ekipmanı olarak kullanılmasına öncülük etmiştir.

İLK AIRBAG TESTLERİ 1969 >>>http://www.whnet.com/4x4/W108_crashtest.html

KAZA TESTLERİ >>http://www.whnet.com/4x4/crashes.html

W-126

2 ) MERCEDES Özellikle yağışlı ve kaygan yollarda kızaklamayı engelleyerek otomobilin fren esnasında yön tayini
    yapabilmesini kolaylaştıran (kilitlenerek aynı doğrultuda kontrolden çıkmasını önleyen) daha erken durmasını sağlayan
    dünyanın en büyük güvenlik donanımlarının başında gelen ABS' yi icat etmiş (ANTI BLOCKİNG SYSTEM) ve ortağı olduğu
    BOSCH ile geliştirmiştir. ilk kez 78 senesinde W116 (S-Sınıfı) ile dünyaya tanıtarak şuan dünyadaki tüm otomobillerin
    Hava yastığından sonra en önemli diğer bir güvenlik ekipmanı olarak kullanılmasına öncülük etmiştir.

W-116

S CLASSE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 22 Kasım 2006; 20:04:05 >

• abs yi ben direk bosh icat etti diye biliyorum???
  • BOSCH Germany den alıntı :

In 1978 Bosch was the world’s first automotive supplier to present an ABS system ready for mass production. By October that year, the ABS was available on the market for the first time in S-Class cars from Mercedes-Benz.

http://www.worldcarfans.com/classics.cfm/classicID/5051116.001/page/1/lang/en/country/gcf/mercedes/daimler-benz-first-generation-anti-lock-braking-system

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faraday75 -- 11 Haziran 2006; 20:24:51 >
  • 81 model 500se ve 85 model 500 sel im vardı sel olan amg idi
    81 model olanda bile abs vardı hatta görünce çok şaşırmıştım
  • dünyada bir MERCEDES vardır bir de diğerleri...
  • Mercedes gercekten ap ayrı bir arac ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ahmey

dünyada bir MERCEDES vardır bir de diğerleri...

AYNEN KATILIYORUM

MERCEDES in yeri çok ayrı
  • Yıldız emeğine sağlık bunlarda benden

• Bildiklerim.. Otomobil tarihinde ilk kez : AIRBAG + ABS + ESP + BAS + EBD + 7 VİTES + RADARLI SÜRÜŞ KONTROL SİSTEMİ + OTOMATİK AYDINLANAN FARLAR + OTOMATİK KATLANAN AYNALAR + GECE GÖRÜŞ SİSTEMİ + PARK SENSÖRÜ + MAYBACH TA ÖMÜR BOYU GARANTİ + VİRAJ İÇBÜKEY SALINIMLI ARKA SALINCAK ve BUNA DESTEK TAM TURDA YANA DOĞRU YATARAK HEM VİRAJ HEM DÖNÜŞ ÇAPINI KOLAYLAŞTIRAN ÖN AKS TEKNOLOJİSİ + SOĞUTMALI (9 FAN) ISITMALI VE TİTREŞİMLİ MASAJ ÖZELLİĞİNE SAHİP VİRAJLARDA HAVA İLE ŞİŞEN NEM AYARLI KOLTUK TEKNOLOJİSİ + OLASI BİR KAZAYI DENGE BOZULMASINDAN ALGILAYARAK SALİSELER İÇİNDE OTOMOBİLİ KAZAYA HAZIRLAMA (PRE-SAFE) TEKNOLOJİSİ + BİR ÖNCEKİ MODELİNE GÖRE MUTLAK GELİŞİM VE MÜKEMMEL ÜRETİM TEKNOLOJİSİ.. hatırlayamadığım birçok özellik vs..vs..vs.. ZERAFET + MERCEDES-BENZ ve diğerleri ..

Bu resimlerde benim arşivden

• Katılım ve paylaşım için teşekkürler arkadaşlar bu şekilde seviyeli bir topik olacağı kanısındayım..

Yine bir ilk ve direksiyonsuz sürüş teknolojisi üzerinde süren 30 yıllık çalışmaların 10 yıl önceki hali ( F-200 )

• Elinize sağlık..

126 kasa 1984 Model 280 SE sahibiyim... 126 kasanın ne demek olduğunu çok iyi bilirim. O ailemin bir parçasıdır. Başka araçlar alınır satılır ancak o bahçedeki ve gönlümüzdeki yerini korur. Pazar günleri yıkanır, düzenli bakımları yapılır. Ehh yaşına da saygı göstermek lazım, uzun geziler ve önemli günler haricinde kullanmamaya özen gösteriyorum.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazarotti -- 10 Haziran 2009; 19:49:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Makif13

Elinize sağlık..

126 kasa 1984 Model 280 SE sahibiyim... 126 kasanın ne demek olduğunu çok iyi bilirim. O ailemin bir parçasıdır. Başka araçlar alınır satılır ancak o bahçedeki ve gönlümüzdeki yerini korur. Pazar günleri yıkanır, düzenli bakımları yapılır. Ehh yaşına da saygı göstermek lazım, uzun geziler ve önemli günler haricinde kullanmamaya özen gösteriyorum.

Benim içinde W-126 kasanın yeri tüm dünyadaki otomobillerden ayrıdır. O kesin ve mutlak bir başyapıt.. Daha önce bizdede 78model W-123 (280E) ve 82 Model W-126 (280SE) vardı uzun yıllar kullandık ve her konuda kesinlikle muhteşem bir makinedir. Suyun üzerindeymiş gibi ağır hareketlerle ilerlediği içinde Balina lakabına layık görülmesi gerçekten mükemmel bir benzetme. Başka bir markaya gönül vermiş ve onları kullanan arkadaşlarımın hepsi W-126 ile birkaç saatlik turlamadan sonra tamamen fikir değiştirirlerdi.. Değiştirmemek eldemi... serinin alt 2. motoru olan efsanevi M-110 motor 280SE ( Düz 6 silindir - 185HP - 2800cc ) 2 tona yakın olan kasayı adeta canavar gibi sürüklüyor.. Muhteşem bir tork değerine sahiptir. Genel kullanımda asil bir beyefendi silüeti içinde gizli canavar saklıdır. Kaldıki serinin 500 - 560 SEL gibi 300HP civarında olan modellerini tahmin etmek bile insanı baştan çıkarmaya yeter.. Anlatıyorum ilginç gelebilir ama inanın bunu sadece kullanan o duyguyu yaşayan bilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 13 Haziran 2006; 0:47:35 >

• İki aydır 1994 Mercedes W 140 kasa S 320 Long kullanıyorum.

Kullanması çok zevkli, yolda süzülerek giden bir araba.

Kaputun ucundaki yıldızı görerek kullanmka muhteşem bir keyif.
  • W-140 S SINIFINI ZİRVEDE TUTAN MODELLERİN EN İRİLERİNDENDİR. MUHTEŞEM SÜSPANSİYON KONFORU VE MÜKEMMEL ARKA AKS KİNEMATİĞİ İLE YOLLARI BULUTLARA ÇEVİRİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 14 Haziran 2006; 14:05:57 >

• Benim abimde mercedes te çalışıyor o yüzden çok mercedes kullandım ve bindim hakikaten yolda mı idiyorsun yoksa japonya da ki hızlı trenlerle mi gidiyorsun birrşey anlamadım.

dünyadaki en rahat araba
  • çorbada bizimde tuzumuz bulunsun.. merso

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alysentr -- 14 Haziran 2006; 15:56:21 >

• DÜNYANIN KARBON FİBER LİF-KEVLAR MONOKOK ŞASELİ TEK MERMİSİ

MC-LAREN MERCEDES >> SLR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faraday75 -- 14 Haziran 2006; 17:12:18 >

• bu nasıl bir arabadır yaaaa... offf ki ne offf şu motorun yerleşimine yakışıklılığına gücüne bak..
    hasta bir aletttt

iç resminide ben koyayım barii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alysentr -- 14 Haziran 2006; 17:12:43 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.