Şimdi Ara

Galaxy S4 I9500 vs I9505

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
39.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim ülkeye yine dandik modeli yollamışlar I9500
    SAR değerleri yüksek ve 4G yok

Galaxy S4 I9500 vs I9505

• hayret yorum yapmamış kimse
  • Galaxy S4 gibi bir telefona dandik demen acayip. Ayrıca 4G olacakta ne olacak. Bizim ülkemiz de 4G mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

bizim ülkeye yine dandik modeli yollamışlar I9500
    SAR değerleri yüksek ve 4G yok

Galaxy S4 I9500 vs I9505

Bizim ülkeye neden dandik ürünü yollasınlar,bi kere ülkemizde 4G alt yapısı yok Bu Neyin KAFASI??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 sene sonra görürüm sizi, bu telefon 4g destekli değil diye

tabi her sene telefon değiştiriyorsunuz siz

onu geçtim SAR değerine ne demeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MIKROP DOGAN -- 20 Mayıs 2013; 14:24:00 >
  • i9500 daha hızlı işlemci. Üstelik güncellemeyle daha da hızlanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dR.ElessaR -- 20 Mayıs 2013; 14:46:29 >
  • nasıl daha iyi işlemci ?

8 çekirdek var fakat 8i aynı anda değil

normal kullanımda düşük hızlı 4 çekirdek aktif aktif kullanımda ise yüksek hızlı 4 çekirdek aktif

V8 motor düşün 8 silindir var fakat sadece 4ü çalışıyor
  • Araştırmışsınız ama yeterince değil :)

Her şey saat frekansı değildir. Bu durumda saat frekansı düşük olmasına rağmen Octa Core daha hızlıdır. Çünkü işlemci mimarisi vb. farklıdır.

4 "hızlı" çekirdeğini kullanan Octa Core daha yüksek performans sağlıyor. Test edildi ve Octa Core daha hızlı çıktı. Çok uçuk bir fark yok. Ama en hızlı telefon işlemcisi şu an Türkiye'ye gelen i9500 S4.

http://www.chip.com.tr/haber/8-cekirdekli-galaxy-s4-4-cekirdekliyi-ezdi_39740.html

Ayrıca bir iddiaya göre ileride gelebilecek güncelleştirmeyle 8 çekirdeğin aynı anda kullanılabilme olasılığı varmış.

• bana göre aradaki o küçük hız farkı önemli değil, düşük SAR değeri ve LTE desteği benim için önemli

keşke i9505 olsaydı bizim ülkeye gelen
  • Simdi hangisi daha iyi oluyor Biri 4 biri 8 cekirdekli mi? Bilen birisi beni aydinlatabilir mi?

• Sar değeri zaten ikisinde de düşük. Ayrıca LTE de Türkiye'de yok. Ne zaman gelir bilinmez. Gelirse de uzun süre sonra yaygınlaşır.

Onun yerine daha hızlı işlemci daha çok işe yarayacaktır. Bazı testlerde ciddi fark var arada.
    Ayrıca dediğim gibi 8 çekirdek aynı anda kullanılabilirse o zaman anlaşılır Octa'nın gücü.

i9505 almak için bir sebep göremiyorum.
  • 8 çekirdeğin aynı anda kullanımı söz konusu olamaz diye düşünüyorum

biri hız için diğeri ekonomi için

laptoplarda da vardır bu normal kullanımda işlemci içindeki gpu kullanılır, 3D uygulamaya geçince harici gpu devreye girer

fakat intel gpu+nvidia/amd ikisi birleştiremiyor

V8 örneğimi yenilemek istiyorum

sağda 4 solda 4 toplam 8 silindir fakat sağ blok 5700cc sol blok 2000cc

ve ayrıca yine yineliyorum 3 sene sonra LTE yaygınlaşır ve o zaman yeni telefon almak gerekiyor

benim gibi sık telefon değiştirmeyenler için geleceğe yönelik olması önemli

şuan ki telefonumu 2yılı aşkın kullanıyorum

anlatabilmişimdir umarım.
  • Yine araştırmamışsınız :)

ARM'nin ürettiği çekirdek mimari yapısıyla 8 çekirdeğin aynı anda kullanımı zaten mümkün. Sorun Samsung'un bunu güncelleştirmeyle verip vermeyeceği. Yani bu haberi çıkartan firma zaten bunun mümkün olduğunu söylüyor. Samsung'un en verimsiz çekirdek seçeneği seçtiğini söylüyor. Galiba o işlemcide 3 seçenek varmış. Samsung kötü bir sistem ayarı kullanmış. Güncelleştirmeyle hem pil hem işlemci performansı artırılabilir.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/iddia--Samsung-Exynos-5-Octa-islemcisinin-8-cekirdegini-ayni-anda-calistiran-bir-guncelleme-hazirliyor.htm

Aynı pil tüketimiyle %10 daha hızlı olursa mükemmel bir güncelleme olur. Olmasa da telefonun şu anki hali de tüm rakiplerini geride bırakıyor.

Kısaca, dediğim güncelleştirme gelmese dahi, i9500 daha hızlı olacaktır. Şu an için en hızlı telefon i9500'dür. 1.9 Ghz Snapdragon'u rahatlıkla geçebilmektedir. Özellikle Antutu'da önemli bir fark var. Testlere bakın anlarsınız :)

Not: Bırakın 4g'yi 3g bile yaygınlaşamadı tam olarak. Gelirse de yüksek bir fiyatı olur büyük ihtimalle. Ayrıca Turkcell'in 3g'si tam anlamıyla çalışırsa zaten yeterince yüksek bir hız veriyor. 42mbps az bir hız desteği değil. Ve unutmayın ki LTE daha Avrupa'da bile yok. Yanlış bilmiyorsam bir tek Amerika'da var. Türkiye'ye ne zamana gelir siz düşünün.

Yani telefonda 4G olsa iyi olurdu. Ama olmaması büyük bir kayıp değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dR.ElessaR -- 22 Mayıs 2013; 15:47:46 >

• yine araştırmadım ama kesin değil bu
  • Bu 8 çekirdeğin büyüsüne kapılanların polyannacılığından başka birşey değil. Samsung bunu asla S4'te vermez. o zaman yazıda bahsettiği gibi snapdragon sattığı yerlerde huzursuzluk olur. Sen bütün Amerika'ya git s600 sat, performans farkı yok diyip sonra gel böyle birşey yap.

Kaldı ki Octa işlemcili cihazlar batarya testlerinde resmen sıçtı. Snapdragonlu cihaz bütün testlerde daha uzun pil ömrü vaadediyor. İsteyen gsmarena nın testlerine bakabilir ama ben sizle özet bir ss paylaşayım.

Galaxy S4 I9500 vs I9505

Konuşma süresinde 6 saat çok büyük, yine 1 er saatler yarımşar saatler de çok önemli rakamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

Bu 8 çekirdeğin büyüsüne kapılanların polyannacılığından başka birşey değil. Samsung bunu asla S4'te vermez. o zaman yazıda bahsettiği gibi snapdragon sattığı yerlerde huzursuzluk olur. Sen bütün Amerika'ya git s600 sat, performans farkı yok diyip sonra gel böyle birşey yap.

Kaldı ki Octa işlemcili cihazlar batarya testlerinde resmen sıçtı. Snapdragonlu cihaz bütün testlerde daha uzun pil ömrü vaadediyor. İsteyen gsmarena nın testlerine bakabilir ama ben sizle özet bir ss paylaşayım.

Galaxy S4 I9500 vs I9505

Konuşma süresinde 6 saat çok büyük, yine 1 er saatler yarımşar saatler de çok önemli rakamlar.

S4 te bir suru degisik versiyonları var. Samsung s4 icin 100milyon satıs hedefi koydu. 100 milyonu karsılayacak exynos işlemci yok. O yuzden snapdragon da kullandı. Satıstan etkilenmemek icin. Ayrıca. Kamera lenslerinide farklı kullandı samsung. Sanırsam s600 icin farklı exynos icin farklı sony lens.

• i9500
    +Daha hızlı işlemci
    +Daha iyi kamera (Exmor RS)
    +Güncellemeyle hızlanabilme potansiyeli (Snapdragon'da daha yukarı çıkacaklarını sanmıyorum. Ama Octa'nın sorunları düzelirse çok daha iyi olabilir.)

i9505
    +Daha iyi batarya ömrü
    +4G

Antutu

i9500 -- 28000
    i9505 -- 22000
  • quote:

Orijinalden alıntı: KinqElessar

i9500
    +Daha hızlı işlemci
    +Güncellemeyle hızlanabilme potansiyeli (Snapdragon'da daha yukarı çıkacaklarını sanmıyorum. Ama Octa'nın sorunları düzelirse çok daha iyi olabilir.)

i9505
    +Daha iyi batarya ömrü
    +4G

Antutu

i9500 -- 28000
    i9505 -- 22000

Ses kartıyla alakalı da farklılık var deniyordu. Biri exynosdaki wolfson diyorlar. Diğerini bilmiyorum. Arada hakikaten hissedilecek fark var mı?
    Test eden site var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

quote:

Orijinalden alıntı: KinqElessar

i9500
    +Daha hızlı işlemci

i9505
    +Daha iyi batarya ömrü
    +4G

Antutu

i9500 -- 28000
    i9505 -- 22000

Ses kartıyla alakalı da farklılık var deniyordu. Biri exynosdaki wolfson diyorlar. Diğerini bilmiyorum. Arada hakikaten hissedilecek fark var mı?
    Test eden site var mı?

Ses işlemcisi hakkında bir şey duymadım. Bende i9500 var. Kulaklık ses kalitesinden memnunum. Kendi kulaklıklarını beğenmedim ama (belki de düzgün takamıyorumdur) , ep-630 kullanıyorum güzel ses veriyor.

Kendi kulaklığında ses kontrol kumandası kulaktan 5cm altta duruyor. Neden öyle yapmışlar anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dR.ElessaR -- 28 Mayıs 2013; 17:38:33 >

• Exynos modelin ne kullandığı belli olmuş ama snapdragon modelinin integrated bir çip kullanacağınız yazmışlar. Wolfson değilse kesin daha kötüdür deniyor çünkü wolfsonun değerleri çok iyi. Ama net bir bilgi yok snapdragonun ne kullandığıyla alakalı.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2194611&page=3
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.