Şimdi Ara

Galaxy S4 I9500 vs I9505 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
39.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    ki samsung kendi ülkesinde exynoslu ama kore lte'sine uygun sghv xxxx kod adlı s4 kullanıyor.
    Ne kadar cahil cahil yorumlar yapılmış. Ben adrenoda ki open gl destegi haric snapdragonu exynos'a rakip gormuyorum zaten tarayiciyi actiginizda snapdragonun krait 400 mimarisi bile ne kadar eski ve dandik belli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar s4 kullanıyorum 2. el aldım, ı9500 modeli, 4.4.2 yüklenmiş, ram 1.40 sürekli, donma oluyor, nasıl çözebilirim bu sorunu, yardım ederseniz sevinirim
  • muhabbeti işlemciden kameraya, sese veya ekrana çevirsek biraz. bilgisi olup karşılaştırabilecek olan var mı? bir hafta içerisinde elime i9505 gelmiş olacak. ses hadi neyse de; tercih sebeplerimin en başında kamera ve ekranının kalitesi geliyordu. i9500 ın bu konuda daha iyi olduğunu okudum, tartışmalı olarak tabi.

cevaplayan olacak ise bir sorum daha olacak. bu cihaz yurdışından gelecek, büyük ihtimal rootlanmış haliyle. tahminimce bunu kies e bağlayamayacak rahatça güncelleyemeyeceğiz. yine cwm ye filan bulaştıracağız cihazı sanırım. en iyi performansı hangi android sürümü ile yakalayabiliriz? kullanmaya başlamadan bulunan son sürümleri yüklemeyi düşünüyorum:
    Android 5.0.1 Lollipop CM12 (cm-12-20141215-UNOFFICIAL-jfltexx)
    Google Apps Full Stock (pa_gapps-stock-5.0.1-RC2-20150125a-signed)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gradynelson -- 26 Ocak 2015; 21:01:49 >
  • Arkadaşlar o cihazlar turkiyede çalişmiyor gsm modu yok karsi tarafla konusurken eziyet cekersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

2 sene sonra görürüm sizi, bu telefon 4g destekli değil diye

2 sene oldu 4g hala yok :)
     Galaxy S4 I9500 vs I9505
  • quote:

Orijinalden alıntı: starmaster

quote:

2 sene oldu 4g hala yok :)
     Galaxy S4 I9500 vs I9505

+1 :)

• Simdi i9500 gpu su mu daha iyi yoksa i9505 in ki mi ?isi bilen bi arkadastan yorum alalim open gl olaylarina da aciklik getirsin..
    Ben bi s4 almayi dusunuyorum iki model arasinda kafam katisti kaldi ?dungeon hunter 5 oynuyorum ..

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarz

Simdi i9500 gpu su mu daha iyi yoksa i9505 in ki mi ?isi bilen bi arkadastan yorum alalim open gl olaylarina da aciklik getirsin..
    Ben bi s4 almayi dusunuyorum iki model arasinda kafam katisti kaldi ?dungeon hunter 5 oynuyorum ..

Kesinlikle 9505 teki işlemci daha iyi

• RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Sadece daha iyi diyerek değil belgelerle bunu ispat etsek ?
    Kağıt üzerinde power vr sgx544mp3 daha iyi olduğu söyleniyor neye dayanarak bunu söylüyorsun sırf open gl3.0 farkından mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarz

Sadece daha iyi diyerek değil belgelerle bunu ispat etsek ?
    Kağıt üzerinde power vr sgx544mp3 daha iyi olduğu söyleniyor neye dayanarak bunu söylüyorsun sırf open gl3.0 farkından mı ?

gidip bunu tasarlayan mühendisle konuşmak daha mantıklı olur o zaman? avrupa standartlarına yetişseydi exynos sadece sürülürdü .

• haydarz kullanıcısına yanıt
    Power VR Sgx544 MP3 daha iyi değil poligon sayısı daha düşük daha güçsüz ancak CPU konusunda 5410 daha iyi hem 600'den hem 800'den. Thermal Thorling olunca GPU'da Gflops değerinin yarısını bile gösteremiyor Adreno. 5410'da CPU hem a15 hem a7 daha iyi durumda olduğu için Krait'ten, GPU'nun frekans düşürmesi daha geç oluyor.
    9500 değil 9505, 9506'dan daha avantajlı performans olarak.
  • İ9500 bahsettigin iki modelden de daha performansli her konuda yani hocam ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • haydarz kullanıcısına yanıt
    Yani karakteristik denebilir ama 9506 için söylüyorum. Gpu için kesin konuşamam oyun oynamıyorum.

• Eweet geldik 4g olayina su tarih itibatirle soyluyorum keske lte destegi olaydida bizde 3g den 4g ye terfi edeydik ilk yorumlara karsilik son yorumlar aradan 2 sene gecmis. Bence 4g olayi onemliymis suan hala s4 i9500 kullaniyorum hala hizli ve hala guncel sayilabilir ve hala memnunum. Lollipop dan sonra dahada guzel oldu...

• quote:

tabi her sene telefon değiştiriyorsunuz siz

onu geçtim SAR değerine ne demeli

Ve 2 sene geçti, dediğin gibi, 4 hatta 4.5G geldi!

Bu arada 9505, 9515 ve 9500, yok mu daha çeşidi S4'ün?

• 4.5G 1 Nisan da giriyor. İlk merkezi yerler sonra 8 yıl içinde olmayan yer kalmayacak neyse. Konu eski hortlatıyorum ama 2 yıl önce 4G li tele ne gerek var denilmiş. Belki zamanı gelir benim gibi fakirler almak zorunda kalabilir. Telim bozuk ve arkadaşım s4 i9500 temiz çok çok ucuza satıyor. Hani i9505 4G lte modeli gelseydi fena mı olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerim

4.5G 1 Nisan da giriyor. İlk merkezi yerler sonra 8 yıl içinde olmayan yer kalmayacak neyse. Konu eski hortlatıyorum ama 2 yıl önce 4G li tele ne gerek var denilmiş. Belki zamanı gelir benim gibi fakirler almak zorunda kalabilir. Telim bozuk ve arkadaşım s4 i9500 temiz çok çok ucuza satıyor. Hani i9505 4G lte modeli gelseydi fena mı olurdu.

Eşime almıştım bu telefonu ve 2 adet pil eskitti. Şu an performans olarak bir problem olmasa da yazılım desteği bitti. üzerinde 5.0.1 var, belki şu an sorun değil ama 2017 den sonra ne kadar verimli kullanılabilir bilemiyorum.
    Fena olmazdı hakkaten ama telefon 2013 bahar ayarlarında satılmaya başlandı ve üzerinden neredeyse 3 yıl geçmek üzere. Bence LTE gerçekten çok gerekli değildi bu telefonda.
  • İ90505 sarz flex soketini i9500 taksak çalışırmı sıkınti olurmu?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.