Şimdi Ara

93/4 Kasım 2013 YEMİN EDİLDİ || ANA KONU ||

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.361
Cevap
17
Favori
123.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 93/4 TERTİP GİDECEKLERİN LİSTESİ

1- Aziz Kancar - Yaş 22 - İstanbul - Kütük: Igdır

2- agentbb44 - Yaş 25 - İzmir - Kütük Malatya

3- AlparslanEmir - Yaş 22 - İstanbul - Kütük Erzincan

4- SASEMAİKİDO - Yaş: 22- istanbul

5- arass08 - Yaş: 20 - İstanbul

6- burakbolat - Yaş: 20 - İstanbul

7- X-Slim - Yaş: 20 - Balıkesir - Kütük: Malatya

8- HumanHunter - Yaş: 20 - İzmir - Kütük: İzmir

9- Ra1stl1n - Yaş: 29 - İstanbul - Kütük: Balıkesir

10- K.Ozan - Yaş: 27 -Mugla - Kütük: İstanbul

11- SerikFC - Yaş: 21 - Antalya

12- psychicsaw - Yaş: 24 - İstanbul

13- birdokuz05 - Yaş: 20 - Ankara - Kütük : Çankırı

14- orhan-06-06 - Yaş: 20 - Ankara

15- RJReYNoLDs - Yaş: 24 - İstanbul - Kütük: Diyarbakır

16- RappeR07 - Yaş: ? - Kütük: Antalya

17- jack&jones - Yaş: 22 - Sakarya

18- ozanalppp - Yaş: 21 - İzmir - Kütük: İzmir

19- haci124 - Yaş: 23 - Osmaniye

20- AraounDes - Yaş: 20 - İstanbul

21- Meireles - Yaş: 24 - Adana

22- Suicasteskymetin- Yaş: 20 - İzmir - Kütük: Konya

23- kartalgücü - Yaş: 20 - İstanbul

24- Charger - Yaş: 20 - Aydın

25- duncan_fb - Yaş: 23 - Rize

İmzamız

[center][image]https://store.donanimhaber.com/e1/38/d0/e138d021682aa7011f272896919e0b0a.png[/image][/center]  
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_75224960/tm.htm][b]93/4 KASIM TERTİPLER[/b][/link][/center]

Genel Bilgiler

Kasım 2013 93/4 gidecekler için tarihler

Yerlerin açıklanması : 25 Ekim 2013 (E-Devlet Üzerinden veya Askerlik Şubesinden öğrenilecek)
    1.Grup gidecekler : 4-7 Kasım 2013
    2.Grup gidecekler : 16-18 Aralık 2013

E-Devlet şifresi olmayanlar 4TL karşılığında PTT'den alabilir. Şifresini unutanlar 2TL Karşılığında yeni şifre alabilirler.

Kasım celbi için başvurular bitmiştir. Şimdi tecilini bozduranlar en erken Şubat celbinde gidebileceklerdir.

Sevk işlemlerini takip etmek içinwww.asal.msb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Askerde Uzman Erbaş, Sözleşmeli Er veya Astsubay olarak kalmak isteyenler için kısa bilgi.

Uzman Erbaş, Sözleşmeli Er veya Astsubay sınavlarına başvuru yapabilmeniz için ilk şart askerde olmak veya terhisin üzerinden 3 yıl geçmemiş olmaktır. 4.celp gideceğimiz için bu seneki sınavları kaçırdık. 1 Ocak 2014'den sonra açılacak sınavlara girebileceğiz. Bu durumda şartlar 2014'e göre olacaktır.

Uzman erbaş ve sözleşmeli er olma yaşı (2014'e göre)max 25 olmalı yani 1 ocak 1989 ve sonrası doğumlular bu sınava girebiliyor.

Astsubaylık için MYO mezunu olmanız ve max 25 yaşında olmanız gerekmektedir. 4 Yıllık mezunuysanız yaş sınırı 27'dir.

Komandolara veya komando sınıfında başvuru yapanlara sınavlarda öncelik verilmektedir.

Askere giderken yanımızda ne götüreceğiz?

Acemi birliğinde;

- 5 veya daha fazla iç çamaşırı
    - 5 veya daha fazla çorap
    - İyi bir traş bıçağı (çokda pahalı olmasın çarptırırsınız :) )
    - Bot için silikon (Acemi eğitimi çetin geçecek malum kışa denk gelecek)
    - Telefon kartı
    - Mümkünse INGbank'dan Banka kartı

Acemilik boyunca çarşıya çıkamayacaksınız. Diğer ekstra ihtiyaçlarınızıda acemilik bitene kadar idare edecek biçimde kantinden temin edebilirsiniz. Usta birliğine geçerken gerekli olan şeyleri zaten sizde kestirebileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aziz Kancar -- 2 Aralık 2013; 12:41:43 >

• https://www.facebook.com/profile.php?id=616783397

istersen buradan görüşelim hem tanısmıs oluruz ilk asker arkadasım sen olursun :) ne derler tertip mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit033

https://www.facebook.com/profile.php?id=616783397

istersen buradan görüşelim hem tanısmıs oluruz ilk asker arkadasım sen olursun :) ne derler tertip mi

Tertip diyorlar :D

• Evet arkadaşlar imzamız LİNK'Lİ bir biçimde

[center][image]https://store.donanimhaber.com/e1/38/d0/e138d021682aa7011f272896919e0b0a.png[/image][/center]  
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_75224960/tm.htm][b]93/4 KASIM TERTİPLER[/b][/link][/center]
  • Liste güncellendi arkadaşlar

İmzamızı tekrar koyalım arkadaşlar imzamızı sizinde profilinizde bekleriz

• Hiç öyle düşünmemiştim ama ya =)) harbiden 2 yılbaşı geçiyor

93/4 Kasım 2013  YEMİN EDİLDİ || ANA KONU ||

• HumanHunter H kullanıcısına yanıt
    Hehe sonra kim patlattı lan benim parfümü diye dolanırsın ortada ses çıkaranda olmaz

hadi size bir kaç tecrübe paylaşımı atıyımda okuyun bilgilenin gülmekten yarılın

https://eksisozluk.com/askerde-yapilan-ilk-banyo--3114539

https://eksisozluk.com/askerde-nobet-tutarken-yapilan-seyler--3484284

https://eksisozluk.com/sadece-askerde-karsilasilan-olaylar--159016

• quote:

Orijinalden alıntı: agentbb44

Hehe sonra kim patlattı lan benim parfümü diye dolanırsın ortada ses çıkaranda olmaz

hadi size bir kaç tecrübe paylaşımı atıyımda okuyun bilgilenin gülmekten yarılın

https://eksisozluk.com/askerde-yapilan-ilk-banyo--3114539

https://eksisozluk.com/askerde-nobet-tutarken-yapilan-seyler--3484284

https://eksisozluk.com/sadece-askerde-karsilasilan-olaylar--159016

https://eksisozluk.com/askerde-nobette-uyurken-orgenerale-yakalanmak--2967330

Nöbette uyurken orgeneral e yakalanmak bomba ya koptum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HumanHunter -- 13 Eylül 2013; 15:51:48 >

• Kardeş şöyle bi kaç bilgi yazıyım sende ilk sayfaya eklersin. @Aziz Kancar

Yerlerin açıklanması : 25 Ekim 2013 (E-Devlet Üzerinden veya Askerlik Şubesinden öğrenilecek)

E-Devlet şifresi olmayanlar 4TL karşılığında PTT'den alabilir. Şifresini unutanlar 2TL Karşılığında yeni şifre alabilirler.

Kasım celbi için başvurular bitmiştir. Şimdi tecilini bozduranlar en erken Şubat celbinde gidebileceklerdir.

Sevk işlemlerini takip etmek içinwww.asal.msb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Askerde Uzman Erbaş, Sözleşmeli Er veya Astsubay olarak kalmak isteyenler için kısa bilgi.

Uzman Erbaş, Sözleşmeli Er veya Astsubay sınavlarına başvuru yapabilmeniz için ilk şart askerde olmak veya terhisin üzerinden 3 yıl geçmemiş olmaktır. 4.celp gideceğimiz için bu seneki sınavları kaçırdık. 1 Ocak 2014'den sonra açılacak sınavlara girebileceğiz. Bu durumda şartlar 2014'e göre olacaktır.

Uzman erbaş ve sözleşmeli er olma yaşı (2014'e göre)max 25 olmalı yani 1 ocak 1989 ve sonrası doğumlular bu sınava girebiliyor.

Astsubaylık için MYO mezunu olmanız ve max 25 yaşında olmanız gerekmektedir. 4 Yıllık mezunuysanız yaş sınırı 27'dir.

Komandolara veya komando sınıfında başvuru yapanlara sınavlarda öncelik verilmektedir.

Acemi birliğinde;

- Telefon kartı

Acemilik boyunca çarşıya çıkamayacaksınız. Diğer ekstra ihtiyaçlarınızıda acemilik bitene kadar idare edecek biçimde kantinden temin edebilirsiniz. Usta birliğine geçerken gerekli olan şeyleri zaten sizde kestirebileceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: agentbb44

Kardeş şöyle bi kaç bilgi yazıyım sende ilk sayfaya eklersin. @Aziz Kancar

Acemi birliğinde;

- Telefon kartı

Hocam benim ve bi arkinin kağıdında sevk tarihi 21 Kasım yazıyor?

• İkimizin dediğide doğru olmayabilir lakin askerlik kanununda böyle bişey yok. Yani söylentiden ibaret olabilir :)

http://www.asal.msb.gov.tr/kanun/1111_As.Kanunu.pdf
  • Arkadaşlar facebookda bir sayfada arkadaşın biri paylaşmış. Kaynağı yazmamış ama doğru olabilir. Kaynağı öğrenince yine sizinle paylaşacağım.

Burdaki bilgiler doğruysa 11 ekimde yerlerimiz e-devletten açıklanacakmış.

1. Kasım 2013 er celp döneminde silahaltına alınacak er statüsündeki yükümlülerin, celp ve sevk işlemlerine ilişkin hususlar, 1111 sayılı askerlik kanunu’nun 45’inci maddesi uyarınca müteakip maddelerde açıklanmıştır.

2. Kasım 2013 er celbi 1’inci grupta sevke tabi yükümlülerin 02 – 07 Kasım 2013, 2’nci grupta sevke tabi olanların 17 – 19 Aralık 2013 tarihleri arasında sevkleri yapılacaktır.

3. Kasım 2013 er celp döneminde;
    A. 1993 doğumlu ve bunlarla işleme tâbi er statüsündeki yükümlülerden, kayıtlı olduğu askerlik şubesinin genel celp dönemi Kasım 2013 olanlar,

B. Celp dönemi Kasım 2013 olmadığı halde, Kasım 2013 celp döneminde silâhaltına alınmak isteyen yükümlülerden bu talepleri uygun bulunanlar,

C. Yasal nedenlerle askere sevkleri tehir edilenlerden, Kasım 2013 er celp döneminde sevke tabi olanların sevkleri yapılacaktır.

4. Sevke tabi yükümlüler, sevk edilecekleri eğitim merkezlerini 11 Ekim 2013 tarihinden itibaren e-devlet kapısı üzerindenwww.turkiye.gov.tr adresinden öğrenebileceklerdir.

5. Kasım 2013 er celp döneminde sevke tabi yükümlülerin isim listeleri, 21 Ekim 2013 tarihinden itibaren askerlik şubelerinde ilan edilecektir.

6. Yükümlüler sevk işlemlerini yaptırmak için; nüfus cüzdanları ile birlikte 21 Ekim 2013 tarihinden itibaren askerlik şubelerine başvurarak sevk evrakını alabileceklerdir.

7. Kasım 2013 er celbi 1’inci grupta sevke tabi olanlardan 07 Kasım 2013 dahil, 2. grupta sevke tabi olanlardan 19 Aralık 2013 dahil tarihlerine kadar askerlik şubelerine müracaat ederek, sevk işlemlerini yaptırmayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde, kendilerine tanınan yasal yol süresi sonuna kadar birliklerine katılmayanlar, 1111 sayılı askerlik kanunu’nun 89’uncu maddesi gereğince bakaya işlemine tabi tutulacaklardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: jack&jones

benide ekle sercan çarklı 22 SAKARYA !

İmzamızı kullanmak isterseniz buyrun ..

• agentbb44 kullanıcısına yanıt
    ahaha :)

Bu arada size asker malzemesi sitesi buldum.

http://www.askermekani.com/Urun/BRONZE-KISLIK-HAZIR-PAKET-pmu80.html
  • Ay başı bende işten çıkıyorum PC başında vakit geçireceğim vakit çabuk geçior öyle oyunlara sarılırım falan Çatlamak üzereyim alsınlarda kurtulalım ... vakit geçirmeye bahane arıyorum ... sadece merak =) nereye düşecem nasıl bir yerde olacam ve nasıl bi r eğitim alacam ve orada kalma düşüncem devam edecekmi acaba =)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SASEMAİKİDO -- 24 Eylül 2013; 15:36:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SASEMAİKİDO

Ay başı bende işten çıkıyorum PC başında vakit geçireceğim vakit çabuk geçior öyle oyunlara sarılırım falan Çatlamak üzereyim alsınlarda kurtulalım ... vakit geçirmeye bahane arıyorum ... sadece merak =) nereye düşecem nasıl bir yerde olacam ve nasıl bi r eğitim alacam ve orada kalma düşüncem devam edecekmi acaba =)))

Ben geçen asal ı aradım. Dedim benim kağıdımda 21 Kasım yazıyor ama ne 1. gruba ne de 2. gruba uymuyo dedim. Kadın 21 Kasım'dakiler 4 Kasım'a alındı ama tam bişey söylemiyim, yerler açıklansın ondan sonra belli olur dedi. 4 Kasım kesin olsa ben de ay başında çıkıcaktım ama şimdi yerler belli oluncaya mecburen çalışıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: HumanHunter

quote:

Ay başı bende işten çıkıyorum PC başında vakit geçireceğim vakit çabuk geçior öyle oyunlara sarılırım falan Çatlamak üzereyim alsınlarda kurtulalım ... vakit geçirmeye bahane arıyorum ... sadece merak =) nereye düşecem nasıl bir yerde olacam ve nasıl bi r eğitim alacam ve orada kalma düşüncem devam edecekmi acaba =)))

Ben geçen asal ı aradım. Dedim benim kağıdımda 21 Kasım yazıyor ama ne 1. gruba ne de 2. gruba uymuyo dedim. Kadın 21 Kasım'dakiler 4 Kasım'a alındı ama tam bişey söylemiyim, yerler açıklansın ondan sonra belli olur dedi. 4 Kasım kesin olsa ben de ay başında çıkıcaktım ama şimdi yerler belli oluncaya mecburen çalışıcam

Bana kasımda dediler büyük ihtimalle 4 Kasım-7 Kasım arası oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levis35

quote:

Orijinalden alıntı: HumanHunter

quote:

Bana kasımda dediler büyük ihtimalle 4 Kasım-7 Kasım arası oluyor.

Hocam o yerler açıklandıktan sonra kesinleşiyomuş. Yani 2. grup ta gidebilirsin.

• Valla ben 2 aydır evdeyim zaman geçmiyor. Çalışınca daha kolay geçiyo :D Oynamadık oyun kalmadı valla eski oyunlara döndüm Quake 4 Battlefield 2 ve 2142, Serious sam, Half Life 2, Fear bunlar son 1ayda bitirdiklerim :D

Herneyse bi oyun oynayalım sizinle tüm acemi birliklerini 1'den 38'e kadar sıralıycam. Her birimiz random bir rakam bulup yerimizi söyleyeceğiz. 3 tahmin hakkımız var.

http://www.random.org/ bu siteye girip listeye 1 ve 38 yazacağız Generate dedikten sonra 1 ile 38 arasında bir rakam bulum sistem bize yazacak. Sizde aşağıdaki acemi birliklerinden numarasına bakıp buraya yazacaksınız.

ACEMİ BİRLİKLERİ LİSTESİ

1 - 3. jandarma er eğitim tabur komutanlığı afyonkarahisar
    2 - 15. piyade eğitim tugay komutanlığı – amasya
    3 - 3. piyade eğitim tugayı komutanlığı - antalya
    4 - zırhlı birlikler okulu ve eğitim tümen komutanlığı etimesgut/ ankara
    5 - eğitim merkezi mebs. okl. ve eğt. mrk. k.liği mamak / ankara
    6 - 1. jandarma er eğitim taburu aydın
    7 - bakım okulu ve eğitim merkezi komutanlığı balıkesir
    8 - 9. jandarma er eğitim alay komutanliği bilecik
    9 - jandarma ulaştırma tabur komutanlığı söğüt / bilecik
    10 - 2.komando tugay komutanlığı bolu
    11 - 10. jandarma er eğitim alay komutanlığı bornova
    12 - 58. piyade eğitim alay komutanlığı burdur
    13 - ulaştırma personel okulu ve eğitim merkezi eğitim alayı gaziremir
    14 - veteriner okulu ve eğitim merkezi komutanlığı gemlik / bursa
    15 - 116.jandarma er eğitim alay komutanlığı çanakkale
    16 - 3. jandarma er eğitim tabur komutanlığı ezine / çanakkale
    17 - 59. topçu eğitim tugay komutanlığı erzincan
    18 - 40. piyade er eğitim alayı isparta
    19 - dağ komando okulu ve merkez komutanlığı isparta
    20 - deniz er eğitim alay komutanlığı iskenderun
    21 - ikmal maliye okulu ve eğitim merkezi komutanlığı küçükyalı / istanbul
    22 - deniz er eğitim tabur komutanlığı sarıyer / istanbul
    23 - jandarma muhabere er eğitim tabur komutanlığı seferihisar / izmir
    24 - 125. jandarma er egitim alayi safranbolu / karabük
    25 - 1. jandarma er eğitim taburu kastamonu
    26 - 1.komando tugay komutanlığı melikgazi kayseri
    27 - 6 ncı jandarma komando er eğt. alay k.lığı / kirkağaç
    28 - hava er eğitim tugay komutanliği – kütahya
    29 - hava savunma okulu ve eğitim merkezi komutanlığı konya
    30 - 2.ulaştırma okulu ve er eğitim taburu manisa
    31 - doğu kışla avcı eri eğitim taburu / manisa
    32 - 8 nci piyade er eğitim alay komutanlığı manisa
    33 - 1.piyade er eğitim tugayı manisa
    34 - istihkam okulu ve eğitim merkez alay komutanliği narlidere
    35 - çavuş egitim tabur komutanlıgı samsun
    36 - 5. piyade er eğitim tugayı sivas
    37 - 48.piyade er egitim alay komutanlığı tokat
    38 - 2.jandarma eğitim tabur komutanlığı zonguldak / devrek

ilk tahmin benden
    33 1.piyade er eğitim tugayı manisa
    38 2.jandarma eğitim tabur komutanlığı zonguldak / devrek
    37 48.piyade er egitim alay komutanlığı tokat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agentbb44 -- 24 Eylül 2013; 16:59:09 >

• Arkadaşlar her eyrde turkiye.gov.tr'de duyuru yayınlandı diyip şunu paylaşıyorlar. Ben baktım göremedim görebilen varmı?

1. Kasım 2013 er celp döneminde silahaltına alınacak er statüsündeki yükümlülerin, celp ve sevk işlemlerine ilişkin hususlar, 1111 sayılı askerlik kanunu’nun 45’inci maddesi uyarınca müteakip maddelerde açıklanmıştır.

2. Kasım 2013 er celbi 1’inci grupta sevke tabi yükümlülerin 02 – 07 Kasım 2013, 2’nci grupta sevke tabi olanların 17 – 19 Aralık 2013 tarihleri arasında sevkleri yapılacaktır.

3. Kasım 2013 er celp döneminde;
    A. 1993 doğumlu ve bunlarla işleme tâbi er statüsündeki yükümlülerden, kayıtlı olduğu askerlik şubesinin genel celp dönemi Kasım 2013 olanlar,

B. Celp dönemi Kasım 2013 olmadığı halde, Kasım 2013 celp döneminde silâhaltına alınmak isteyen yükümlülerden bu talepleri uygun bulunanlar,

C. Yasal nedenlerle askere sevkleri tehir edilenlerden, Kasım 2013 er celp döneminde sevke tabi olanların sevkleri yapılacaktır.

4. Sevke tabi yükümlüler, sevk edilecekleri eğitim merkezlerini 11 Ekim 2013 tarihinden itibaren e-devlet kapısı üzerindenwww.turkiye.gov.tr adresinden öğrenebileceklerdir.

5. Kasım 2013 er celp döneminde sevke tabi yükümlülerin isim listeleri, 21 Ekim 2013 tarihinden itibaren askerlik şubelerinde ilan edilecektir.

6. Yükümlüler sevk işlemlerini yaptırmak için; nüfus cüzdanları ile birlikte 21 Ekim 2013 tarihinden itibaren askerlik şubelerine başvurarak sevk evrakını alabileceklerdir.

7. Kasım 2013 er celbi 1’inci grupta sevke tabi olanlardan 07 Kasım 2013 dahil, 2. grupta sevke tabi olanlardan 19 Aralık 2013 dahil tarihlerine kadar askerlik şubelerine müracaat ederek, sevk işlemlerini yaptırmayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde, kendilerine tanınan yasal yol süresi sonuna kadar birliklerine katılmayanlar, 1111 sayılı askerlik kanunu’nun 89’uncu maddesi gereğince bakaya işlemine tabi tutulacaklardır

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.