Şimdi Ara

'Takas Fiyatım Farklıdır'; ama neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bazı ilanlarda takas da yapabileceklerini ifade ediyorlar; ama nerdeyse herkes "Takas Fiyatım Farklıdır" gibi bir ifade kuruyor. Yani 30 bine arabayı satmak istiyorsa takas için arabasının 32 bin olduğunu ifade ediyor kişi. Bu durum neden böyle oluyor? Gerçekten bilmediğim için soruyorum.

• senin aracını ölü fiyatına sayacam demek istiyor yani arkadaşlar
  • Keyfe keder satılık, emsalsiz , Tr'de tek tarzı terimdir. İlanı okumadan kapatmam için kilit kelimeler bunlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: urugakhina

senin aracını ölü fiyatına sayacam demek istiyor yani arkadaşlar

Aynen. Senin aracın çöp benimki mükemmel ben ona müşteri bulamam ama sen benimkini alıyorsan demekki müşteri bulunuyor demek istiyor şair
  • Ben öyle birşey yazacak olsam neden yazarım?

Değeri 30.000 lira olan arabasına 35.000 lira fiyat yazıp takas teklifi gönderen kişinin hevesini kursağında koymak için yazarım. Daha önce çok başıma geldi bilmemneyden teyyare arabalara ebesinin nikahını yazıp takas teklifi gönderen üzlerce kişi oldu. Bende takas yapabileceğim arabaların marka ve modellerini belirttim ama yinede vazgeçmediler :)
  • Yani olay, bu lanet ikinci el piyasasında hep dönen sahtekarlıklardan sadece biri.

Allah bu milleti ıslah etsin!
  • zamanında birisi yapmış, diğerleri de ondan görüp devam ettiriyor işte.
  • ''Takas fiyatım farklıdır.'' meali;

''Nasıl olsa takas yaparken sen bana şişik fiyatla ittireceksin, ben enayi miyim?''
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEZ_TEX

Ben öyle birşey yazacak olsam neden yazarım?

Değeri 30.000 lira olan arabasına 35.000 lira fiyat yazıp takas teklifi gönderen kişinin hevesini kursağında koymak için yazarım. Daha önce çok başıma geldi bilmemneyden teyyare arabalara ebesinin nikahını yazıp takas teklifi gönderen üzlerce kişi oldu. Bende takas yapabileceğim arabaların marka ve modellerini belirttim ama yinede vazgeçmediler :)

+1

13000 lik aracı 19500 e koyup eşdeğer araçlara (~20000) teklif gönderiyorlar.

şahsen ben yazmam. internet üzerinden güvenilir takas teklifi geleceğini de pek sanmıyorum.
  • Taksitte vade farki gibi Saçmalığın daniskası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neredeyse tüm takas seçeneği olan ilanlarda yazan saçma sapan bir ibare.
    Herhalde bayilerin ikinci el bölümünden ya da galericilerden esinlenip yazıyorlar.
    Açıkçası "Takasta affetmem, geç...rim" demek istiyorlar.
  • O araç hoşuna giderse para vermeden daha pahalı bir araç alıp kar etmek ölücülük bir nevi.
  • Takasa verdiğin aracıda alıp satacam galerideki ölü fiyata saymış olayım manasına geldiğini düşünüyorum, takastaki aracı kullanacak kişi için geçerli değildir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.