Şimdi Ara

#BU YAZ DH'DE SICAKLAN OLMAYACAK!!! VERSİYON 2.0(Resimler eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eveet,dün akşamki ayakkabı kutusu fantazimden sonra daha farklı bir tasarım düşündüm...
    Version 1.0 için;
    http://forum.donanimhaber.com/m_7499484/tm.htm

Evet,bu sefer 5 kasa fanını aldım,ve büyük bir oyuncak kutusu(Atx kasa kadar büyük)içine monte ettim(Bu sefer bant değil vidalarla,daha sağlam oldu)

Fanları daha iyi yerleştirdiğimden bu sefer,geçen seferkine göre daha iyi oldu.En azından 19 volt verince odada iyi bir hava akımı yaratıyor.Ki benim odam biraz büyük,ama buna rağmen iyi bir hava akımı saplamakta.

Şimdi,içine buz kütlesi koydum büyük,fanları 12V'a getirdim soğuk soğuk hava vermeye başladı.Kutunun arkasında yanında hiç bir yerinde fan yok,sağ tarafını açtım kutunun ordan hava alıyor.Ön tarafa emiş fanı koymadım,ve kutu delinmediği için öteki dandik ayakkabı kutusu gibi,daha iyi bir soğutma sağladı.30Dk'dır test ediyorum,fena değil gibi..

Şimdi bir kaç kova ve şişelerle projeyi dahada ilerletmek istiyorum,fikirlerim şunlar,

Büyük bir kap alacağım,bu kabın üstünden büyük bir boru çıkartıcam,buradan buzları atıcam,2 tane daha delik açıp o deliklerede devir-daim sistemi için gerekli olan 2 tane boru takıcam.Kutunun dışına ise,kendi yaptığım motoru koyacağım(suyu pompalaması için),sonra dışarı da borunun üstüne,coolermaster heatsink imi yapıştıracağım,bu heatsinkin üstünede şu an kullanmakta olduğum mavi buz kalıbını yerleştireceğim,böylece su pomapalırken 2 kere soğuyacak.Sizce nasıl fikir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Catherham7 -- 9 Haziran 2006; 19:58:32 >

• Şu reklamları kovalım.

Aşağı

Biraz daha

Tamam şindi resimleri koyuyorum 2 dakka bekleyin gülmek yok ama
  •  #BU YAZ DH'DE SICAKLAN OLMAYACAK!!! VERSİYON 2.0(Resimler eklendi)

#BU YAZ DH'DE SICAKLAN OLMAYACAK!!! VERSİYON 2.0(Resimler eklendi)
  • yazık ya o fanlara...
  • quote:

Orjinalden alıntı: coolermasterxxx

yazık ya o fanlara...

Yapma ya niye?
  • Yukarı...
  • ne kadar gidiyo bi posta buz
  • quote:

Orjinalden alıntı: cucu87

ne kadar gidiyo bi posta buz

Valla 2 saat önce koydum hala erimedi
  • YA BEYLER BİZ TÜRKLER BAZEN İPİN UCUNU FAZLA KAÇIRIOZ DİMİ
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.