Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (250. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JusT_SmiLe

quote:

Orijinalden alıntı: MaGeSuKo

Sunshine hocam güzel özetlemiş aynı duyguları bende yaşıyorum acayip bi şekilde bağlandım bu arabaya. Bu arabayı almadan önce bir sürü araç baktım A3, CLA, Passat, Golf vs ki hepsi 308 den pahalı arabalar ama hiç birinin içine binince işte bu dememiştim. 308 almak aklımın ucundan geçmiyordu ama otopark.comun test sürüşü videosunu izledikten sonra sırf meraktan test sürüşüne gittim o an nişan yapılmış oldu 15 gün sonra evlendik şu an aşkla bağlıyız

Hocam hiç güleceğim yoktu çok güzel yazmışşın. Ben daha çıkma teklif etme aşamasındayım. Eğer kabul ederse birkaç ay birbirimizi tanıyalım sonra nişanlanalım diyoruz. Bende şu işşizlikte hemen evlenmek istemiyorum zaten az toparlayayım kendimi. ^^

Eyvallah hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Thesseus

Şehir içi 308 1,2 turbo 7-8 lt lerin altına düşmez diye düşünüyorum.

Ayrıca i30 un 300 tork ve 136 bg güç vermekle birlikte şehir içi yakıt tüketimi 5,3 lt (gerçekte 6-6,5 lt bile olsa).

Dostum i. 30 yeni aldık akrabamıza
    Ank. Şehir içi 9 lt. yakıyor. şokta adamcağız... zamanla düşer diye ümit ediyoruz.. daha 2500 km de... hyundai nin benzinli leri efsanedir... 1.2 era ile 13-14 lt. yaktım.. 2 ay dayandım... Ama bu dizel için çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 3 Haziran 2015; 21:17:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak eden arkadaşlar için 1.2 130 Beygir benzinli otomatik vites akşam iş çıkışı verisi. Ortalama hız 27 km/h, mesafe 15 km. Tüketim 6.5, Istanbul için akıcı sayılacak bir trafikte, normal kullanımda. Araba 1750 km civarında bu arada.
    Ayağının ayarı hiç olmayan bir adamımdır, onu da belirteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turcios T kullanıcısına yanıt
    Yakıt veriniz somut bir şekilde kullanıcı olarak belirttiniz.teşekkürler, ama 11 lt diye hayali değerleri ifade eden arkadaşlar duysun.ileride yine değerlerinizi bekliyoruz

• tazcan kullanıcısına yanıt
    Yakıt tüketimim benim de ilk aldığım günlerde 10-11 civarı seyrediyordu, ortalama 15 km/h hızlardaydı tabi, yoğun köprü trafiğinde.
    Ancak bu araç benim ilk turbo benzinli ve hatta ilk otomatik vites arabam. 20 senedir atmosferik manuellere alışmışım, hayatta hiç benzin hesabı da yapmışlığım yoktur, zaten senede yaptığım 10 bin km. yol anca var, ayağını pedaldan çekinme huyum hiç yoktu özetle. Ama bu arabada baktım ki çok fatkettiriyor sürüş tarzı, biraz nazik davranmak gaz pedalına bayağı farkettiriyor, sürüş keyfi de bozulmuyor. Km yaptıkça tüketimin düşmesi faktörü de vardır elbet bu düşüşte gerçi.
    Özetle ben bu araçta 12-13 yapana da inanırım 4.5-5 yapana da, kullanım tarzı epey farkettiriyor gibi.
    Bir de bazen spor moda alıyorum, gece trafik yokken, inanılmaz keyifli akıyor kerata, öyle böyle değil.

Haklisin kardesim.namissizin kizi iyi akiyo valla .ben zevk almaya bakiyom atik.pompacidan kurtjlus yok cunki.:)

• Arkadaşlar s.a
    Genel olarak yeni 308 ile ilgili yaşadığınız sorunlar neler ?
    Kronik diyebileceğiniz bir sorum oldumu hiç şimdiye kadar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    ben dediklrerinize kesinlikle katılıyorum. ben araç 11 lt yakmaz demiyorum ama bazıları özellikle yazıp arabayı kötülemeye çalışıyor. ortalamada bu araç 11 lt görmesi mümkün değil sürekli aşırı bir şekilde zorlayacaksın ki o değeri yakalayacaksın. ben kendi aracımda 14 25lt leri anlık görüyorum ama ortalamada o değerler olmaz.ne olur km sıfırlarsın arabayı zorlarsın 10-15 km gidersin ortalamayı yüksek görürsün. bu kadar basit
  • 11lt yakmak için sürekli spor modda gezmek falan lazım
  • MaGeSuKo kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle verirler,benim de bundan önceki eski 308 VTI aracımda bagajda küçük bir şişede orinal boyam vardı.Servisler bunu her zaman veriyorlar,neticede sizi daimi müşteri olarak tutmak isterler.
    Silecek işine gelince en güzeli yıkatmaya gidince vatandaşa "Ne yıkarken ne de kurularken sakın silecekleri yerinden kaldırma" diye tembih etmek en kolay ve geçerli çözüm bence bu olsa gerek.Boyaya zarar verebilecek bu püf noktasını ben de sayenizde yeni öğrendim,artık yıkamaya gidince ben böyle yapacağım...
  • Tabiki zevkler tartışılmaz ama max.15 dakikalık bir test sürüşüyle bunun zevkini alamazsınız.Yıldız ya da mehtaplı bir gecede veya yağmurda tadına doyum olmuyor.Ben 5 sene önce emanet olarak aldığım cam tavanlı bir 307 SW peugeot ile İzmir-İstanbul gidip gelip 3 günde 1300 km yol yapmıştım.Hayran kalıp " bir sonraki aracımı mutlaka cam tavan alacağım" diye kendime sözvermiştim.İyiki de sözümde durmuşum.Dün paylaşmıştım aracıma hangi arkadaşım binse küçük direksiyon simidi,devrim niteliğinde ki Smeg Ekran ve çok şık iç tasarım ve cockpit dururken "Ayy cam tavan da muhteşemmiş,arabanın içi ne kadar aydınlık ve ferah" diyorlar.Bence iyi düşünün sonra pişman olmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunshine İzmir -- 4 Haziran 2015; 1:33:44 >
  • Sevgili Forumdaşlar;
    Bu gün arabamı teslim alalı tam bir ay oldu.Tek denemediğim şey internete bağlanıp surf yapmak olmuştu,hadi bu gece arabamın 1.ayı şerefine onuda halledeyim dedim..Gece 23 de bahçeye inip denemek istedim.Iphone 5 S ile hot spot bağlantısı kurup hem wifi hemde Bluetooth bağlantısı ile işlemi kolayca gerçekleştirdim.Ama açık söyliyeyim sanki hani bu arabada internet var demek için yapılmış.Çok yavaş ve Browser menusu çok kullanışsız(Ayıptır söylemesi ama 23 yıldır PC ve internet kullanıyorum bu işlerden iyi anlarım).Ekran sık sık donuyor bu sanırım tamamen işlemci ve hafıza hızıyla ilgili olsa gerek.Hani arkadaşlarınıza hava atmak istiyorsanız benim arabada internet var diye,göstersene dediklerinde şimdi vaktim yok bi başka zaman dersiniz;yoksa bu yavaş performans sizi mahcup edebilir arkadaşınızın alaylı sözlerine bile maruz kalabilirsiniz
    Gerçi peugeot bir yenilik yapmış ve adım atmış,zaman içerisinde mutlaka en azından bir tableti aratmıyacak hızda bir bağlantı sağlıyacaktır bizlere ama bugünkü halini sorarsanız hani var mı var ama olmasa da olurmuş dedirtiyor.Ben aşağıdaki resimlerde ki sitelere bağlantıyı kurup sayfanın açılışını bekleyinceye kadar en az 15-20 dakika zaman harcadım.Bakın bizler ne kadar objektif ve dürüst davranıyoruz.Dün "arabamı çok seviyorum aramızda resmen duygusal bir bağ var,utanmasam geceleri arabam da yatasım geliyor" diye yazmıştım.Ama eksik veya beğenmediğimiz özelliklerini de açık yürekle yazmalıyız.Burada biz bizeyiz,aramızda yabancı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunshine İzmir -- 4 Haziran 2015; 2:10:32 >

• @sunshine izmir hocam internetten vazgeçtim navigasyonu azıcık kullanabilsem onada razıyım ama navigasyonda adeta navigasyon var mı var demek için konmuş. Sadece navigasyon için premium pack alacaklar hiç zahmet etmesin bence Bu navigasyonu kullanmayı başaran biri bir rehber hazırlarsa çok makbule geçer. Örneğin bir avm ya da restoran ismi aratayım diyorum hiçbirşey bulamıyor acaba bir sıkıntı mı var benim navide yoksa hepsi mi böyle diye şüphelenmeye başladım. Örneğin istanbulda akasya AVM var gerçi yeni bir avm ama daha eski olan palladium'u arattım onuda bulamadı.
  • Teşekkür ederim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Arkadaşlar s.a
    Genel olarak yeni 308 ile ilgili yaşadığınız sorunlar neler ?
    Kronik diyebileceğiniz bir sorum oldumu hiç şimdiye kadar?

A.S. bugün ben de aracı teslim alacağım, izlenimlerimi aktarırım kardeş.
    Sunshine İzmir Herkeze selamlar.Bu msjı azmak için 18 dak.uğraştıü.Arabamdan yazacağım ilk ve son msj

• quote:

Orijinalden alıntı: MaGeSuKo

@sunshine izmir hocam internetten vazgeçtim navigasyonu azıcık kullanabilsem onada razıyım ama navigasyonda adeta navigasyon var mı var demek için konmuş. Sadece navigasyon için premium pack alacaklar hiç zahmet etmesin bence Bu navigasyonu kullanmayı başaran biri bir rehber hazırlarsa çok makbule geçer. Örneğin bir avm ya da restoran ismi aratayım diyorum hiçbirşey bulamıyor acaba bir sıkıntı mı var benim navide yoksa hepsi mi böyle diye şüphelenmeye başladım. Örneğin istanbulda akasya AVM var gerçi yeni bir avm ama daha eski olan palladium'u arattım onuda bulamadı.

maalesef tüm araçlarda internet böyle.. volvo v. 40 sensus ekranda denedik. bayağı yavaş.. Birde Android ile deneyin... farkedecektir.
    Navi işine sıkıntılı.. Mesela bir çok araçta Navi var.. Tr haritası yok.. yüklemek 1500 euro.. =(

navide bir arkadaş yazmıştı.. eng-civ nickli 508 konusunda kendisi.. koordinatları ile gidilecek yer kolayca bulunuyor. ondan bilgi alabilirsiniz.. yazılım meselesi..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Navigasyona para verip alınmaz.
    Hocam bende Comfort Pack olduğu için Navigasyon yok,o nedenle bu konuda yorum yapmak bana düşmez.Ancak çok net hatırlıyorum bu konuda kulakları çınlasın bir_vatansever hocamızın çok faydalı ve yararlı paylaşımları olmuştu.Üşenmeyip onların banlandıkları 16 Mayıs tarihinden geriye doğru sayfaları tararsanız özellikle Nisan ayı içinde bu konuda çok paylaşım olmuştu ve sorun çözülmüştü diye hatırlıyorum.Selamlar...
  • Skoda Rapid spaceback 1,4 TDI DSG Euro 6 motor haftaya geliyor, onu da listeye aldım.

Bugün i30 1,6 CRDI DCT nin iki modeline bakacağım

1,2 EAT6 Active 308 için teklifimi yaptım bayiye bekliyorum

Yukarıdaki üç araçtan birini alacağım

Gönlüm 308 cebim Rapid diyor
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.