Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.150
Cevap
295
Favori
1.543.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 308 de sadece park sensörü olan araçlarda uyarıyı sadece sesli olarak mı veriyor yoksa ekranda grafik olarak görsel uyarı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cngzhan

Teknik verilerde kaç bin devirde verdiği yazıyor. Geçmiş sayfalarda kullanıcıların detaylı incelemelerini okuyabilirsiniz

Teşekkür ederim. Aslında broşürünü indirdim Nm/dd 230-1750 yazıyor ancak yanlış mı yazılmış yoksa anlık olarak üretim mi sonra kaça düşüyor, ilk devirlerde ne kadar tork üretiyor onu öğrenmek isterken bayağı eksik yazmışım. 403 ilk çıktığında hangi motoruydu hatırlamıyorum, maksimum tork değerine ulaşmadan önce alt devirlerden itibaren maksimum torkun %92'sini üretebiliyordu. Acaba yeni çıkan bu motorda durumlar nasıl onu araştıracağım bakalım.

Düzeltme: 407

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversmith -- 14 Nisan 2015; 11:23:19 >
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    1.2 130 hp lik motor 1750 devirde 230nm maksimum torkuna ulaştığı gibi, 1500-3500 devir aralığında bu torkun %95 ini kesintisiz olarak sunuyor. Otorite test sırasında söylemişti bunu. Bende kullandığım sırada bunu hissettim. Araçta her viteste ve her devirde beklentinin üzerinde tork vardı. Zaten kullanımı zevkli hale getiren en önemli etken o.... Bence direkt teste gidin, emin olun hemen hissedeceksiniz motordaki inanılmaz torku....
  • cngzhan kullanıcısına yanıt
  • eat6'lı 3008 için ön siparişler alınmaya başlanmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: lentini75

1.2 130 hp lik motor 1750 devirde 230nm maksimum torkuna ulaştığı gibi, 1500-3500 devir aralığında bu torkun %95 ini kesintisiz olarak sunuyor. Otorite test sırasında söylemişti bunu. Bende kullandığım sırada bunu hissettim. Araçta her viteste ve her devirde beklentinin üzerinde tork vardı. Zaten kullanımı zevkli hale getiren en önemli etken o.... Bence direkt teste gidin, emin olun hemen hissedeceksiniz motordaki inanılmaz torku....

Teşekkür ederim. Aslında 0-100 hızlanması bile çok iyi. Oradan anlaşılıyor. İlk fırsatta ziyarete gideriz showroom'u.
  • Bugün sipariş çekmek için iş yerinden bir arkadaşımla test etmeye gittik. Dizel otomatik test ettik. İçeriye çok fazla motor sesi geliyordu, 10 km kullandım inanırmısınız başım ağrıdı. İlk olarak dizeldir bu ses olur diye düşünüyordum ki Arkadaşım izalasyondamı bir sorun var inanılmaz gürültü var içeride yanımızda ki görevliye sordu. Test edenlerin çoğu sesten şikayetçi oldular dedi, motor soğuk ondan da olabilir dedi. arkadaşımda dizel sesinden farklı bir ses, bununla uzun yolculuk yapılmaz dedi. Satış danışmanıyla konuştuğumda motor soğuk ondan yapıyordur dedi. Arkadaşım da bende de dizel var bu dizelden farklı bir ses, motorda sorun var gibi dedi. Açıkcası ses beni çok etkiledi. Yarın başka bir bayide denemeyi düşünüyorum. Onda da aynı problemle karşılaşırsam benzinli alacağım.
  • tüm testlerde araç çok sessiz deniyor... iyice araştırın ceren hanım..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CEREN_LEVENTOĞLU C kullanıcısına yanıt
    Bu sesten vatansever hocamda şikayet etmişti sonra araçta problem olabilir demişti başka bir bayide test etmenizi tavsiye ederim.
    Ceren hanım, göralda test ettiyseniz o aracın yarım saat falan çalışması lazım ilk çalışmada dizelle göre daha fazla sesli çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cngzhan kullanıcısına yanıt
    Başka bir bayide denemeyi düşünüyorum. Peuegeotlarınız oldukça güzel, güle güle kullanın. :)
    Ceren hanım ben sizin yerinizde olsam benzinliyi tercih ederdim. Benzinli aracın sessizliği ve sürüş zevki dizelden daha iyidir her zaman. Tabi seçim için maliyet te önemli.Eğer
    yılda 20.000 km. ve fazla yaparım derseniz yakıt masrafı açısından dizel daha makul olur. Bunun altındaki km. lerde benzinli araç daha mantıklıdır. Ama işin psikolojik boyutu da
    var. İlk etapta peşin ödenen fazla fiyat göze pek batmıyor ama kullandıkça yakıta ödenen parça parça ücretler insanın rahatsız edebiliyor. Hesap yapalım:
    Benzinli aracın ort. 100 km. de 8 lt yaktığını dizelin ise 6 lt yaktığını varsayalım(bu aracı kullanan arkadaşların verilerine baktığımızda biraz performanslı sürüş için geçerli)
    Yılda 10.000 km yaptığınızı varsayalım
    Benzinli: 8x4.42=35.36 tl 100 km de. 10.000 km de 3536 tl yıllık benzin gideri
    Dizel : 6x3.82=22.92 tl 100 km de 10.000 km de 2292 tl yıllık mazot gideri

Yıllık 3536-2296 = 1240 tl yaklaşık yakıt gider karınız benzine göre. Dizel aracı alırken 10.000 tl gibi fazla fiyat ödüyorsunuz baştan ve bu farkı kapatmak için yaklaşık 8 sene aracı
    kullanmanız gerekiyor ki daha aradaki vergi farkı ve dizel araç bakım farklarını hesaba katmıyorum bile.

Umarım seçiminizde yardımcı olur.
  • gznfrhmaslmz kullanıcısına yanıt
    Peugeotcuda olsam en az 3 kere test etmeden araç almam
  • SMEG 4.1.B.R8
    du 14.06.13

SMEG 4.1.D.R2
    du 09.10.13

SMEG 5.0.D.R2
    du 27.09.13

Evolution :
    - DAB (indisponible en France)

SMEG 5.1.E.R2
    du 16.12.13

Evolution :
    - Cartes navigation
    - Sons polyphoniques
    - Protocole PAN (accès internet)
    - Park assist

SMEG 5.1.F.R4
    du 21.02.14

SMEG 5.2.A.R9
    du 03.09.14

Evolution :
    - Régulateur actif désactivable

SMEG 5.2 C.R1
    du 08.01.15

http://www.forum-peugeot.com/Forum/forum-peugeot/Electronique-embarquee/smeg-plus/smeg-version-sujet_37453_1.htm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ScHeNKii_ScP kullanıcısına yanıt
    Dizel aracı alırken 10.000 tl gibi fazla fiyat ödüyorsunuz başta evet ama satarkende dizel fiyatına satıyorsun
  • almeida3434 kullanıcısına yanıt
    siz yanlış anladınız herhalde konumuz ikinci el değer kaybı değil.Ben 10.000 baştan vereceğime o parayı değerlendirir parça parça ödeme yaparım ama sizin tercihiniz tam tersi olabilir.
    SATIŞ KONUSU DAHA SONRA SATARKEN DÜŞÜNÜLECEK BİRŞEY.bizim bahsettiğimiz bu değil şuan.
  • Arkadaşlar merhaba,

Normalde peugeot markasını hiç sevmeme rağmen geçen hafta 308 1.2 ile yaptığım test sürüşü sonucunda fikirlerim epey değişti. Mevcut aracımı (corolla) değiştirmeyi düşünüyorum ve peugeot bir çok özelliği ile ihtiyaçlarımı karşılıyor. Aracın motoru, direksiyonu ve cam tavanına gerçekten bayıldım ancak sormak istediğm sorular var sizlere.

1- Yarı deri masajlı koltuklar allure donanımda standart mı özellikler kısmında göremedim sitelerinde.
    2-hi-fi ses sistemi olan bir araç vardı galeride ancak artık hi-fi getirtemediklerini söylediler sebebini bilen var mı?
    3-Peugeot sağlamlık açısından sıkıntı çıkarır mı dayanıklı mı yoksa sık arıza veren bir marka mıdır alınca en az 5-6 yıl kullanmayı planlıyorum başım ağrısın istemem.
    4- Yılda az km yapmama rağmen ve aradaki 10bin TL lik fiyat farkına rağmen 1.2benzin ile 1.6 300nm torklu dizel arasında kararsızım Eğer dizelin performansı benzinliyi aratmıyorsa bu fark verilebilir.
    5- Peugeot web sitesinde yazan liste fiyatları üzerinden tahminen ne kadar bir indirim alabilirim paket olarak sadece comfort pack alacağım.
    6- Aracın şanzımanı ile ilgili görüşleriniz nedir BMW'nin ZF veya VW'nin DSG si kıvamında bir akıcılık bekleyebilir miyiz sizce?
    7 Aracın ikinci eldeki piyasası nedir değer kaybı çok oluyor mu (önemli bir kriter benim için)

herkese teşekkürler.
  • Ful led farların özelliği ne? Benim şu an kullandığım araçta otomatik uzunlar aktif oluyor, karşıdan araç geldiği zaman, karşı tarafı rahatsız etmemesi için farın birini ayarlıyor, çalıştığı zaman farlar yukarı aşağı hareket ediyor. Bunda da bu özellikler var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CEREN_LEVENTOĞLU -- 14 Nisan 2015; 16:24:05 >
  • MaGeSuKo kullanıcısına yanıt
    1-Yarı deri koltuk opsiyon.
    2- Hi-fe olduğu zaman bagajda stepneye yer kalmadığı için artık gelmeyeceği söylendi.
    3- soru komik yıl 2015 cevap vermeyeceğim
    4- dizelle aralarında pek fark yok.
    5- dsgden iyi.
    6- araç yeni olduğu için ikinci eli tam çıkmadı. malum sitede satılık 20 tane araç var fiyatlara bakarak değerlendirme yapabilirsiniz. 3008-508 kullanıyorum 3008'de aldığım fiyata satacağım 4 yılda bindiğim kar oldu.
    7- allure metalik renk premium pack 73 bin lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzhan -- 14 Nisan 2015; 16:47:26 >
    Otomatik uzunlar maalesef yok.
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.