Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (535. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.222
Cevap
294
Favori
1.547.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hımmm 4,52 harika bir değer demek depo küçük geliyor, 60 lt olsa 1200 km ile psikolojik rahatlama olurdu,ama ben sizin sürekli 90 la da gittiğinizi düşünmüyorum istanbula, bu yüzden 4,9 çok iyi bi değer.
  • @eisenberg hocama laf yok, ben böyle fanatik bi arkdaşı bi chelsi nin holiganlarında görürüm bi de bu forumda görürüm, 308 aşığı biricik abimizdir kendisi, korunacağına inanıyorum, aman kaza bela yaşamasın :) Active nin zaten evli çiftler için yeteri kadar muskası var hocam, ben 15-20 sayflarda nedenini yazmıştım, önüne arkasına bakan bir dolu yan koltuğu hep vardır hocamızın
  • quote:

Orijinalden alıntı: memurpower

hımmm 4,52 harika bir değer demek depo küçük geliyor, 60 lt olsa 1200 km ile psikolojik rahatlama olurdu,ama ben sizin sürekli 90 la da gittiğinizi düşünmüyorum istanbula, bu yüzden 4,9 çok iyi bi değer.

Hocam bendeki psikolojik rahatlamada soyle oluyir. Eski 308 de 60lt lik depo ile ceyrek depodayken 100liralik alinca 30 lt lik yakit 3/4 e ancak geliyordu. Simdi Ceyrek kalipta yine ayni sekilde alinca Full un bi tik alti oluyor, bende "ooo 100 liraya doldu :P" diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    yav mesai bitçek güldürmeyin beni ofiste :))) ama dimi o da bir psikolojik rahatlama hep 40-50 tl daha az verilecek :))))))))))) ya nasıl güldüm inanamazsın hocam, Allah ta seni güldürsün :) depoyu 100 tl ye fulledim demek çok güzel birşey günümüzde :)
  • selamlar. 5 günlük Bursa gezimden sonra, eski yazıları okuyarak foruma geri döndüm. mevcut aracım clio4 ile yola çıkmadan değerlerimi sıfırlayıp bütün yolculuğumun verilerini sizlerle paylaşmak istedim. ancak fotoğrafları bir türlü yükleyemiyorum. acaba hangi seçenekten yüklememiz gerekiyor. gerçi hepsini denedim.
  • memurpower M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, eksik olma

Focus evet, kemikli tok bir araç, uzun yolda iyi oturuyor 308 daha narin, daha konforlu İç malzemede 308'e rakip görmüyorum hiç birini

Mazda'yı motor olarak PSA'ya rakip görmüyorum. Ama çok şık Japonların tek alınası aracı, itibarı da farklı zaten.....

• Bende donanımlar hakkında bir yorumda bulunmak istiyorum. Belki faydası dokunan olur.
    Öncelikle önceki nesil 308 Makyajlı Active kasada bulunan bazı donanımlar yeni nesil Avtivede yok.
    (Yagmur sensörü, Otomatik far ve kararan iç dikiz aynası)

Bunlardan samimi olarak özlediğim ve eksikliğini hissetiğim kararn iç dikiz aynası.

Yağmur itici kullandığım için sileceklerin otomatik özelliği hep kapalıydı.

Otomatik farlar hoş bir Özellik. Özellikle akşam saatlerinde yanması vb. Mutlaka keyifli bir şey
    ancak yeni nesil Arka stop lambalarının pençe formu o kadar güzel ki hep yanmasını istiyorum
    Farlarım o yüzden hep açık. Arabadan inerken de kapatma derdi falan yok. Açık kalma gibi bir durum söz konusu değil. Aracı çalıştırınca da hemen yanıyor.

Bu üçlüden samimi olarak eksikliğini hissettiğim otomatik kararan iç dikiz aynası.
    Aslında manuel olarak karartma iş görmüyor değil ama onun problemlerini hepimiz biliyoruz.

Bu bakımdan bir yolu varsa uygun şekilde çözülebilecekse bu otomatik karararan aynadan temin etmek ve takmak isterim.

Bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.

• bakım er kullanıcısına yanıt
    @otomtvmhndsi arkadaşımızın yazını görmesini acilen bekliyoruz hocam, o bilir, hatta çözümü varsa da kendi de active ci sonuçta uygular her türlü görmüş oluruz
  • o zaman bir bilene soruyoruz :) @otmotvmhndsi 'a yani...

Sevgiler
  • Arkadaslar hepinize selamlar(: astra k dizel sahibiyim. Konunuzu da arada takip ediyorum bir sey cok hosuma gidiyor ve paylasmak istiyorum. Herkes gercekten arabasini seviyor ama neredeyse kimse "fanboyluk" yapmiyor ve iyisiyle kotusuyle seviyor. Gereksiz ve kisir tartismalara; argumansiz karsilastirmalara girisilmiyor. Keske bizim konumuz da sizinki gibi olabilse. Arabaniz cok guzel ve sinifin en iddiali araclrindan birisi. Gule gule ve iyi gunlerde kullanin.

• bakım er kullanıcısına yanıt
    Bir önceki kasa active in son yılında gelen araçlarındaydı yanılmıyorsam yağmur far sensörü.Ama dijital klimadan eminim.2012 de yoktu 13 lerde getirdiler.Dijital klima bence güzel bir donanım.
    2016 model versiyonlarda donanımlarda değişiklik ve ekleme olabilir.Malum 2.yılı bitirdi.Seneye ufak makyaj gelebilir.

• sebati06 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederiz

Sizin konunuz daha çok yeni, zamanla büyür ve oturur kısmetse

Aracınız en güncel model, yeni yüz yeni heyecan

Siz de güle güle ve iyi günlerde kullanın güzel aracınızı
  • 2012 eylul uretimi Active 308 idi ve digital klima yoktu. Digital klimalar ne zaman geldi bilmiyorum. Yalniz ben de yagmur sensoru kararan dikiz aynasi otomatik far ve kablosuz telefon baglantisi vardi. Aslanima bir de navigasyon ve geri donus kamerasi icin multimedya takmistim Navimex midir nedir unuttum simdi. Aracin orjinal telefon baglantisi kadar verim alamamistim.elimde orjinal radyosu kaldi satarken vereyim dedim gerek yok dediler.oyle evde duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakım er -- 2 Şubat 2016; 22:01:09 >
  • mühendis sabaha kadar ya uyumuş ya da ayna işini araştırdı, ses gelmedi arkadaşımızdan bi türlü :)
  • sebati06 kullanıcısına yanıt
    hocam çok sağ ol iyi dileklerin için, sizin de muhabbetiniz bol olsun her zaman; tabi hb sınıfta bu kıyasların başını ne yazikki golf çekiyor, o da 35 yıllık deneyim saygı duymak lazım, ki günümüzde kötü araba kalmadı, ama ince eleyip sık dokumakta fayda var, her neyse ben araba ve kitap konusunda söylediğim bir şey vardır, ben kitabı beğenmem kitap beni beğenir, ben arabayı almam araba beni alır diye... 308 bizi aldı , astra da sizi almış , iyi günlerde kullanınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memurpower

mühendis sabaha kadar ya uyumuş ya da ayna işini araştırdı, ses gelmedi arkadaşımızdan bi türlü :)

Vallahi uyudum hocam. Dun mobilden yazilanlari gordum ama acayip uykum vardi yatis o yatis...

Bugun aksama dogru aynanin fiyatini yazarim. Tqkilabilir tabiki ama ucuz olacagini sanmiyorum.

ama benim aynanın manuel mandalında sorun var hocam, gece görüşüne geçince mandalı indirdiğimde arka görüntüde %50 kayma oluyor,yani görünmesi gereken arka cam yol görüntüsünün yarısı gözüküyor, bu bende bir sorun sanırım, ama eskia rabadaki böyle değildi, mandallayınca da çat diye geliyordu görüntü,eski haline alınca da sorun olmuyordu, 50 liraya yakın apra verince bu ayna işi mide bulandırıyor, servise gidince de adamlar yüzümü cillobunu bulmuş mıllısını mı arıyor gibi bakıyolar, inanın bunu problem etmek istemedim, ama sen çözersin çözersen, ucuz yollu bişey bulda değiştirelim hocam, bize de s line dikiz aynası kapağı hediye et süper olur bak :)))
  • Elektrokrom iç dikzi aynasına baktım.

Parça Kodu: 98000183XT Fiyatı: 194,58TL

Bağlantı adaptörüde almak şart : 16105434XT Fiyatı : 34,08 TL

Toplam 228,66TL tutuyor. Bence gayet mantıklı bir yatırım. Herhangi gibi bir elektriksel bağlantısı var mıdır onu bilmiyorum. Servise danışmak lazım.

@bakım er @eisenberg @memurpower
    Yanılmıyorsam tavandan doğru gelen bir elektrik bağlantısı var, geri görüş kamerası meselesine dönebilir.....tahmin tabi...
  • memurpower M kullanıcısına yanıt
    Hocam benim tavsiyem hiç dikiz aynası değişikliği ile falan uğraşmayın.

Ben aracımı alırken camlara film de çektirmiştim, şimdiye kadar dikiz aynasından arkadan gelen araçlar nedeniyle hiç sıkıntı yaşamadım

Bizim araçların arka camları zaten koyu renkli oluyor bildiğim kadarıyla, film de olunca en parlak ışık bile filtrelenmiş oluyor bence.

Benim eski aracımda da vardı otomatik kararan dikiz aynası ve çok memnundum. Ama dediğim gibi en açık renkli film olmasına rağmen hiç sıkıntı yaşamadım.

Eski aracımda far ve yağmur sensörü de vardı. O aracı alırken çok önemli değil ama neyse almışken olsun diye dahil ettirmiştim, sonradan kullanınca inanılmaz memnun kaldım.

Özellikle otomatik yanan far kapalı garajlarda ve tünellerde süper oluyordu. Yağmur sensörü de çok elzem olmasa da belli bir konfor sağlıyordu bence.

Satış temsilcisi arkadaşa bu eksiklikleri söylediiğimde bu konuda çok talep olduğu ve Peugeot Türkiye'ye bunu ilettiklerini, ancak 2016 model araçlara bu özellikler yerine çift bölgeli
    tam otomatik klima koyulmasının planlandığından bahsetti.

Ne yalan söyleyeyim hiç ihtiyaç duymayacağım bir özellik. Peugeot talep edilenen aksini yaparak bizleri şaşırtıyor

Tabi bu bahsettiklerimin hepsi benim aracım gibi Active donanım araçlar için.

• 
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.