Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (364. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.216
Cevap
294
Favori
1.546.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1,2'de bu kadar değildi değil. Hadi vitesi küçült diyorum yok halen devirde tutuyor aracı. Zaten motor sesi de içeride. Dizel 308'in acil bir revizyona ihtiyacı var. Motor sesi 3008 dizel gibi olsaydı alacaktık yoksa bunu. Spot pack ve comfor pack. dizel otomatik 97000 lira 87,700 86,500'e alacaktım.

• rst78 kullanıcısına yanıt
    mükemmel bir yaklaşım mükemmel bir açıklama ; öncelikle bu kadar özendiğiniz için çok teşekkür ederim sayın @rst7 fakat gene de araçlarımıza daha bu km lerde anahtar vurulması beni huzursuz ediyor, zaten vatandaşımızdaki japon ve alman algısındaki sağlamlığın sebebide budur, toyotacılar aracı 200binde halen rahatlıkla satıyor,adamın dediği abi 500bine akdar anahtar vurmazsın, inan aynı kurumda benim arkadaşta 98 model corlla var 300bin aşırmış araba, ne zamandır sende dedim abiye abinin ilk arabası 2000 den beri üstünde, ne yaptırdın bu güne kadar dedim, yağ su fren başkada yok, şanzıman da mı yok, radyatör de mi, amortisör, amortisörü tamam küçümsedi hiiiç değişmedi dedi, o kasa da çok sağlam olmasıyla bilinirde bu kadarına da pes valla dedim, yani bizde kulakçık olsun taravers olsun daha 5bin km de değişince kıskanıyorum hocam :)
    ama yazınızda ddediğiniz gibi o parçalar küçük parçalar yerine cuk diye oturur ve ( bana göre) rezonansın aracı en çok yıpratacağı noktalardır burası bu bağlantıların başarılı omlması şarttır, oradaki bir uyumsuzluk eseneme gereksiz titresim aracın kaput bağlantılarını kırmaya bile yeter zamanla, ama traversteki durumumuz bu kadar ciddi değil sanırım, @otomotivmhnds o konuda çok şanslı komple travers değiştirebildi, sanırım ses yapan bir küçük parça sorun. hocam bu detaylı yazınız için çok teşekkür ediyorum, çok hoşuma gitti, emeğinize sağlık

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    Sayın kocaballı çok geçmiş olsun, öncelikle canınıza kast edilmemesine çok sevindim ve ayrıca derin üzüntülerimi iletmek isterim, aracınız için ayrı üzüldüm, sanayi ye kaçtıklarına göre orada yuvalanan bir ekip belli ki ama bulmadığınız iyi olmuş, silah mı çekecek bıçak mı çekecek belli değil canınız herşeyinizden daha değerli, yaşananlar şaka gibi , böyle pislikler var maalesef Allah hepimizi korusun, ucuz atlatmışsınız, çok çok geçmiş olsun
  • agelbal kullanıcısına yanıt
    siz düşünmeden dizel alın hocam 18bin km yol çok
  • agelbal kullanıcısına yanıt
    neredeyse benimle aynı yakıyor çok iyi bence
  • Az önce GÖRAL'dan geldim.

Ankaranın hiçbir yetkili servisinde ve buna İstanbul merkez depo dahil hiçbirinde cam YOK....

2 senedir satışta olan güncel kasa bir aracın bir takım camı stoklarda tutulmamakta, talep edersem taa fransadan gelecekmiş.....

Ben böyle markanın......

edit: en az 15 gün dediler...

yan sanayi için görüştüm, büyük ihtimal akşamüstü taktırmış olacağım....
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Arkadaşlar ABC Peugeot 1.6 bluehdi active için güzel bir fiyat veriyor şu anda. Düşünenler arasın bence.

Bu arada bu travers olayı nedir? Son sayfalara biraz göz gezdirdim ancak çıkaramadım tam. Beni aydınlatabilecek var mı acaba?
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun,

Peugeot Türkiyeye şikayet maili atın ,

cam konusunda yan cam orjinal olmasa bile çok sıkıntı olmaz , önemli olan ön ve arka camlar tabi karar sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thechaotic

Arkadaşlar ABC Peugeot 1.6 bluehdi active için güzel bir fiyat veriyor şu anda. Düşünenler arasın bence.

Bu arada bu travers olayı nedir? Son sayfalara biraz göz gezdirdim ancak çıkaramadım tam. Beni aydınlatabilecek var mı acaba?

Ne verdiler size?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar ABC Peugeot 1.6 bluehdi active için güzel bir fiyat veriyor şu anda. Düşünenler arasın bence.

Bende merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

Bende merak ettim

şöyle 70.000 verseler de alsak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

Bende merak ettim

şöyle 70.000 verseler de alsak.

Opsiyonsuz araç varsa verebilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: N7K

Çok geçmiş olsun,

Peugeot Türkiyeye şikayet maili atın ,

cam konusunda yan cam orjinal olmasa bile çok sıkıntı olmaz , önemli olan ön ve arka camlar tabi karar sizin.

Zaten ayarı verdim, pejo'ya,

Ayrıca tweeter ve face sayfalarına da döşedim...

Zaten ben ve ustamda öyle düşündüğümüz için yan sanayi siparişini verdik...
  • ampul_patlatan A kullanıcısına yanıt
    Bu durumda kabaca 4.5 yılda dizel ve benzin arasındaki fark ortadan kalkiyor. Karar vermesi zor.
  • Viraj ve rampalı yollarda, tüketim dizel lehine daha fazla açılıyor.

Hesap yaparken, pompa fiyatını da içine katmak gerekiyor.

Ayrıca dizel alırken fiyatı yüksek olabilir, satarken de yüksek, tüketim azlığı ve pompa fiyatı düşüklüğü cebe kalan. Şu kadar yılda amorti eder durumu yok.

Ben yılda ortalama 10.000 - 15.000 km civarı yol yapıyorum. Bütçemi, benzinli allure yerine dizel activeden yana kullanmayı tercih ettim.

Bu arada, depoyu fulledikten sonra, yakıt göstergesindeki ilk iki çizgi arası(1/8) çok hızlı iniyor, sonra normale dönüyor, sizlerde de böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eisenberg -- 5 Ekim 2015; 16:13:55 >
  • http://www.bugun.com.tr/otomobil/dizel-arac-alacaklara-emisyon-darbesi-1861296.html

böyle de bir haber var şimdi, dizel de ne olacak bilinmez
  • eisenberg kullanıcısına yanıt
    VW hariç diğer firmalarda da benzer bir emisyon skandalı ortaya çıkarsa o zaman burada bahsedilen durum ortaya çıkabilir ve dizel motorların sonu olabilir. Ancak diğer firmalarda böyle bir problem ortaya çıkmazsa bu emisyon skandalı para harcamadan daha fazla kar elde etmek isteyen bir firmanın yaptığı sahtekarlık olarak kayda geçecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukiotoshi

VW hariç diğer firmalarda da benzer bir emisyon skandalı ortaya çıkarsa o zaman burada bahsedilen durum ortaya çıkabilir ve dizel motorların sonu olabilir. Ancak diğer firmalarda böyle bir problem ortaya çıkmazsa bu emisyon skandalı para harcamadan daha fazla kar elde etmek isteyen bir firmanın yaptığı sahtekarlık olarak kayda geçecektir.

Evet, zaman gösterecek eğriyi doğruyu.....
  • eisenberg kullanıcısına yanıt
    Pompa fiyatını da içine dahil ettim. Hatta tüketim değerleri arasındaki fark 4lt'ye 6lt mi yoksa 5lt'ye 7lt mi olacak onu bile dikkate almak gerekiyor. Genelde arıza çıkması durumda yakıt pompası ve enjektör fiyatlarının dizelde 2-4 kat daha fazla olabildiğini gördüm. Bir de fazladan verilen 8-12bin TL'yi bankaya yatırsanız o süre zarfındaki getirisini de düşünmek gerekli.

e-Hdi manuel mi yoksa BlueHDi otomatik mi? Bu konudaki yorumlar ne yönde?
  • ukiotoshi U kullanıcısına yanıt
    Bluehdi lehine 1 litre diye biliyorum, bir de euro 6.
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.