Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (319. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.222
Cevap
294
Favori
1.547.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben cok ses duymadım trawers değişiyor bazi araclarda ondanda kaynaklanıyor olabilir, kontrol ettirin isterseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fasson kullanıcısına yanıt
    2015 modellerde de bu sorun var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Bu 308 önceki dizel araçlarima göre çok dahada sessiz, size 1. ve 2. vitesteki gelen ses klima motorunun uğuldamasi olmasın, birde klima kapaliyken deneyin belki size daha sessiz gelebilir, nasıl bu klima sesi düşünülmemis anlamiyorum, hic benden başka bu sesi duyan ve rahatsız olan yokmu, otomotivmuhendisi sizdede eski 308 vardi kiyaslarsaniz, bu sesin farkına varmadinizmi

Klima ilk calistiginda ( eger stop start a yakalanmazsaniz) 10-15 dk snra keaiyor dediginiz sesi. Ugultu seklinde ses yapiyor 2000 devir gibi belirgin oluyor. Ancak dikkat edin, araci bi 15-20 dk kullanin, ses keailiyor sonrasinda.

• otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    Kesilmiyor bende ya, acaba benim aractami bir sorun var

Yola gömülmemiş bir kedi gözünden çok yavaşlamadan geçişe bir denk gelirseniz, bir dikkat edin.
  • eisenberg kullanıcısına yanıt
    Benim 2015 model, değişti

Öncesinde ne sorun yaşıyordunuz?

Bu travers tam olarak ne işe yarar, şasinin üzerinde büyük bir parça ama.....
    Boş bir tenekeye basarsanız bir ses cikarya, aractan bu ses geliyordu sürekli hareket halindeyken, çok düşük hizda bile, bozuk yolda yada hiz kesme amaçlı yapılmış herseyden geçerken, tumsek kedi gözü v.s.

Benim bahsettiğim bir önceki 308 modelinde ve C4 de olan sesin, sadece çıkıntı arz eden yerlerde olması.

Tümseklerde ses yok, metal veya beton. Bozuk yolda da yok. Bahsettiğim özel durumlarda geliyor.

Sizin arka travers mi değişti?
    hocam bence motorun ısınmaması hararet göstermemesi, motorun 3 silindir olması ve daha gelişmiş bir soğutma sistemi kullanıyor olabileceklerinden olabilir, marşa bas, dere tepe git rampa yokuş dayan, şehir içinde 1-2 vitesle git hararet hep 80 derece limitinde yani 90 derecenin altında ki çoğu araçta 90 derece en ideal ısınma ısısıdır. bu raç soğuk motor aslında, bunu renocular bilse cliolardan meganlardan anında 3 silindir 308 e dönerler diyeyim, eski 206 ve 307 lere sıcak motor pejoya binilmez diye yakınanlarda renocudur, 308 in bu motoru da onlara çok güzel bir kapaktır, haşırttı black bordur yani.
  • memurpower M kullanıcısına yanıt
  • Misal, böyle bir hız kesici üzerinden normal bir hızla geçince, arkaların ekstradan sesli çalıştığını biliyorum.
    Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)
    Evet değişti, 50.km de ses başladı hemen zaten servise gittim, parca sipariş edildi 10gun sonra cagirdilar, 4-5saat sonra teslim ettiler.

• Sali gunu araci teslim alacagim. Arka traversten ses gelme-degisme olayini acar misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Kesilmiyor bende ya, acaba benim aractami bir sorun var

Bende de aynı . Klima açıkkan anormal bir şekilde uğuldamasına bir anlam veremedim hele kompresöre binmişse rampa aşagiya inerken iyice gıcık ediyor .Ben dikkat etmedim 15-20 dakka sonra sesin azalıp azalmadığına ama ordada şöyle bir durum oluyordur motor yeterli sıcaklığa ulaştığı için zaten normal olarak motor sesi azalıyordur ve orantılı olarak ugultuyuda az hissediyoruzdur belki , ama bu uğultunun normal olduğunu göstemez ve bence olmaması lazım şimdiye kadar hiçbir aracımda böyle bir durumla karşılaşmadım . Çaresini veya çözümünü bulursan haber verirsen sevinirim.selamlar
  • kvaconi K kullanıcısına yanıt
    İki ayrı servise gittim, iki test aracınida dinledim aynıydı, servis çalışanı mühendislik hatası dedi, klima motorunun konumlandırılmasindan kaynaklanıyor dedi, zaten ben gittiğimde benden önce gelenler olmuski direk bu araçlar böyle dediler, bende olmaz bir arıza var dedim, test sürüş aracında ikna olduk, usta bende 307 var ben o sesi duymuyorum dedi, yani buna bir çare yok

• O zaman böyle sürmeye devam.
  • Klima, dizel bir araçta bu kadar çabuk çalışabilir, belki konumlandırmada ki avantaj da budur
  • Arkadaşlar arkadan gelen seslerden yakınanlarınız olmuş. Otopark grubunun videosunda açıklama yapıyorlar izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Ha5RCuwzP3c

Arka süspansiyonlar torsiyonlu olduğu için özellikle tek taraf bir çukura ya da tümseğe girdiğinde araç biraz tepki veriyor. Hele 17 ve 18 jantlarda çok daha belirgin oluyordur. Active paket galiba 16 jant ile gelyordu onlar da ha az hissediyordur eminim.

Son olarak meraklanmayın ve kötülemeyin A3 dahi bildiğim kadarıyla aynı yöntem ile çalışıyor. Benim bildiğim Golf VI sadece arkalarda önler gibi bağımsız süspansiyona sahipti. Yeni nesil de Golf te arka kısımda torsiyon kullandı.

Anladığım kadarıyla birbirine bağlı oluyor arka 2 teker biri çukura girdiğinde diğerini etkiliyor.

C sınıfı araçlarda mı böyle ekonomi amaçlı mı mantıklı mı bende bilmiyorum

Son olarak mutlaka lastik basınçlarınızı kontrol edin önler 32 arka 30 du galiba benzin kapağında mı yazıordu neydi..

@memurpower hocam sık giremiyorum bu aralar yoğunluk var yorumlarını gördüm sevindim teşekkür ederim , hemen renk gelmiş foruma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusT_SmiLe -- 22 Ağustos 2015; 1:34:43 >

• JusT_SmiLe kullanıcısına yanıt
    Benzin kapağında değilde sürücü kapısini acinca direkte yazıyor olması lazım, 16janta ben ön arka 32 32 basıyorum, bugun dikkat ettimde klimayi açınca uğultu öyle bir vibrasyon yapiyorki, direksiyonu tutarken bile hissettiriyor hafif bir titreşim oluyor, el masaji gibi, para vermeden bir opsiyon sahibi olduk, el masaji☺

• 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.