Şimdi Ara

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.543
Cevap
61
Favori
1.338.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatality-one

quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

renk kodlarının olduğu bir döküman vardı, yarım saattir arıyorum bulamadım vw forumda. bulunca gönderirim. sisizn aracınızın renk kodu ise bagaj içerisinde yaıyor olmalı, öyle hatırlıyorum.

Akşam bakayım hocam. Bagajın tam olarak neresinde acaba? döşemenin altına falan koymazlar inşallah renk kodunu :)

Alıntıları Göster
    Bagajın zeminindeki pandizotu kaldırın, yedek lastiğin sol tarafında kaporta üzerine yapıştırılmış beyaz bir etiket üzerinde muhtelif yazılar-rakamlar göreceksiniz.. oradakilerden 3 harfli bir tanesi sizin aradığınız boya kodu, mesela bende P3G yazıyor(parlak kırmızı), bu kodu oto sanayide bir boyacı dükkanına verdiğimde bana arabanın birebir aynı rengini yapabilmişti(arabanın sağında solunda olan çizikleri rötuşlamak için)..

• quote:

Orijinalden alıntı: fromcyprus

Arkadaşlar merhaba. Tam bir VW hayranıyım Kıbrıs'tan yazıyorum aranıza yeni katıldım.

2003 VW Polo 1.4 75 HP otomatik (çift yuvarlak farlı Polo) almayı düşünüyorum. Otomatik istememin sebebi rahatlığından ziyade, düz vitesli Polo'ya göre oldukça yüksek bir donanımla gelmesi. Araştırdığım ve bulabildiğim düz vitesli Polo'larda ABS yoktu. Otomatik vitesli olansa son derece dolu bir donanıma sahip. Ancak otomatik vitesli modelin yakıt tüketimi çok yüksek diyorlar. Bu konuda beni bilgilendirebilir misiniz?

Son olarak aynı paraya kilometresi daha fazla 2000 model VW Bora 1.6 lt 100 HP düz vites alma şansım da var. Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

bagaja çok ihtiyacınız yoksa beğendiğinizi alın derim. bende otomatik polo var, herşeyi ile memnunum fakat gel görki bagaja çocuk arabası sığmıyor. otomatik manuele göre 100 km de en fazla 1 litre (o kadar farketmez gerçi de) fazla yakar. boranın bir üst sınıf olduğunu unutmayın lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: 34UD5759

Bagajın zeminindeki pandizotu kaldırın, yedek lastiğin sol tarafında kaporta üzerine yapıştırılmış beyaz bir etiket üzerinde muhtelif yazılar-rakamlar göreceksiniz.. oradakilerden 3 harfli bir tanesi sizin aradığınız boya kodu, mesela bende P3G yazıyor(parlak kırmızı), bu kodu oto sanayide bir boyacı dükkanına verdiğimde bana arabanın birebir aynı rengini yapabilmişti(arabanın sağında solunda olan çizikleri rötuşlamak için)..

Dostum dediğin yere baktım. Bagajın içinde yedek tekerleğin olduğu alanda kaportya kazınmış bu kodları buldum. Acaba kast ettiğin renk kodları bunlar mıdır?

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 34UD5759

Dostum dediğin yere baktım. Bagajın içinde yedek tekerleğin olduğu alanda kaportya kazınmış bu kodları buldum. Acaba kast ettiğin renk kodları bunlar mıdır?

Alıntıları Göster
    etiket olması lazım o bölümde orada yazması lazımdı. bunlar değil

• quote:

Valla hocam öyle bir şey bulamadım. Acaba benim etiketi sökmüş olabilirler mi? Başka bir yolu yok mu acaba? Servise götürsem onlar bi bakışta anlar mı renk kodunu?
  • quote:

quote:

Valla hocam öyle bir şey bulamadım. Acaba benim etiketi sökmüş olabilirler mi? Başka bir yolu yok mu acaba? Servise götürsem onlar bi bakışta anlar mı renk kodunu?

Alıntıları Göster
    şeker beyazı diye geçiyor olması lazım aracınızın, dediğim gibi renk kodu listesini bulamadım. servis kesinlikle bilir.

• quote:

şeker beyazı diye geçiyor olması lazım aracınızın, dediğim gibi renk kodu listesini bulamadım. servis kesinlikle bilir.

Tamam hocam sağolasın. Artık serviste bakıcaz çaresine.
  • quote:

quote:

Tamam hocam sağolasın. Artık serviste bakıcaz çaresine.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar sarı yanan egsoz ışığını makineye bağlatmadan söndürdüm.

Benzin ışığı yandıktan sonra yaklaşık 40km daha yaptıktan sonra 41 litre benzin aldım. Benzincide enjektör temizleyici 20 Tl idi almadım.
    Migros'tan aldım. Depoya boşalttım. Önceki sayfada yorumlara dayanarak biraz devirli sürdüm. Yaklaşık 50 km gittikten sonra 2. çalıştırmada ışık söndü.

Ürün :Magic Dose Kurşunsuz Benzin Enjektör Temizleyici 275ml. İnternette 10-15 Tl arası, Migros'ta 8 küsur.
    Dikkat etmeniz gereken en az 40 litreye karıştırmanız. Depo tam dolu değilken koymayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 24 Nisan 2011; 2:36:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Arkadaşlar sarı yanan egsoz ışığını makineye bağlatmadan söndürdüm.

Benzin ışığı yandıktan sonra yaklaşık 40km daha yaptıktan sonra 41 litre benzin aldım. Benzincide enjektör temizleyici 20 Tl idi almadım.
    Migros'tan aldım. Depoya boşalttım. Önceki sayfada yorumlara dayanarak biraz devirli sürdüm. Yaklaşık 50 km gittikten sonra 2. çalıştırmada ışık söndü.

Ürün :Magic Dose Kurşunsuz Benzin Enjektör Temizleyici 275ml. İnternette 10-15 Tl arası, Migros'ta 8 küsur.
    Dikkat etmeniz gereken en az 40 litreye karıştırmanız. Depo tam dolu değilken koymayın.

Alıntıları Göster
    slm

arkadaşlar. 2004 model otomatik kırmızı bir polo almış bulunmaktayız.

Ancak yakıt konusu biraz canımızı sıkacak gibi. Sizce bu arabaya LPG takmalımıyım. Piyasadaki bazı esnaflar bu pololar mk4 motor bunlarda LPG den verim alınmıyor diyolar.

Ama genel olarak düşününce atmosferik bir motora tüp takılması lazım. 2000 model arabası olan ve Atiker tüpü kullanan arkadaşımız var. ama 2004 modele olmaz diyolar.

Tecrubelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Taktıran yada taktırmayı düşünenler yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: baskan2306
    slm

Ancak yakıt konusu biraz canımızı sıkacak gibi. Sizce bu arabaya LPG takmalımıyım. Piyasadaki bazı esnaflar bu pololar mk4 motor bunlarda LPG den verim alınmıyor diyolar.

Ama genel olarak düşününce atmosferik bir motora tüp takılması lazım. 2000 model arabası olan ve Atiker tüpü kullanan arkadaşımız var. ama 2004 modele olmaz diyolar.

Tecrubelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Taktıran yada taktırmayı düşünenler yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

bende sendeki polo tıpkısının aynısı var ben lpg taktırdım ama benimki manuel ama dedikleri gi tasaruf oranı /40 deil şehir içi yüzde 20 şehir dışı 35 faaln bunu göz önünde bulundurun ve sizin aracınız kaç lt benzin yakıyor

• quote:

slm

Alıntıları Göster
    ARKADAŞLAR 2008 POLOYA HIZ SABİTLEME SONRADAN TAKTIRILABİLİYOR MU. YAPILIYORSA KAÇ PARA BİLEN VAR MI ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kalyoncu1

quote:

slm

bende sendeki polo tıpkısının aynısı var ben lpg taktırdım ama benimki manuel ama dedikleri gi tasaruf oranı /40 deil şehir içi yüzde 20 şehir dışı 35 faaln bunu göz önünde bulundurun ve sizin aracınız kaç lt benzin yakıyor

bizim araç şehir içinde 10 lt civarı yakıyor şu an.420 kuruş civarı tüp taksam kaç liraya düşer. Ankarada tüp ucuz ya. 2.1 tl den alsam gene 1lt lpg ile 10 km gitsem kmde 210 kuruş yakar .ben 250 yede razıyım.sen ne marka lpg takdırdın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: assgti

hadi geçmiş olsun statik cıktığı iyi olmuş demekki bi ara yakıttan dolayı arıza vermiş düzelmiş.

Eyvallah sağolasın. Artık bir süre farklı marka benzin kullanacağız bakalım ne olacak

Alıntıları Göster
    Vw Polo G T I

kulanicisiyim

14 nisan 2011 den beri

400 km yol yaptim sadece

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kalyoncu1

quote:

slm

bizim araç şehir içinde 10 lt civarı yakıyor şu an.420 kuruş civarı tüp taksam kaç liraya düşer. Ankarada tüp ucuz ya. 2.1 tl den alsam gene 1lt lpg ile 10 km gitsem kmde 210 kuruş yakar .ben 250 yede razıyım.sen ne marka lpg takdırdın.

seninki otomatik 10 lt benzin yakıyo şuan benim arabam 12 lt gaz yakıyor yani büyük ihtimal araban 12 lt gaz yakacak çünkü lpg %20 fazla yakıyor benim kit lavato sefa köyde candan mühendilikte taktırdım hiç bir sıkıntım yok kit le ilgili tavsiye edebilirim

• quote:

hadi geçmiş olsun statik cıktığı iyi olmuş demekki bi ara yakıttan dolayı arıza vermiş düzelmiş.

Alıntıları Göster
    Slm kac gundur bastan bugnu kadar yazılmıs seyleri okumaya calıstım cogunu okudum sayılr.

bendede polo Basicline 2004 var.
    şimdi bazı arkadaslar demiş bu anahtar konusunda işte sanayide yaptırdım sustalı felan işte 3 düğmeli felan diye,
    benim normal düz olan anahtar var 1 adet bayadır. su ortasında volkwagen işareti olan ısık verenden.
    gecen sanayiye gittim arabaya baktırırken sustalı anahtarı ne kadara yaptırırım diye sordum,
    hani sadece sustalı ve kapıları kitleyen kumanda,,
    usta da servise git ordan kasko bozulmadan alırsın dedmişti.
    bende Dogusa gittim ( Ankaradayim ) onlarda dediki kaskoya birdahaki geldiginde bakalım(kasko yanımda degildi) kasko bozulmadan sustalı orjinal anahtarını kaybettiğin için Almanyadan gönderirler dedi.
    Dedim iyi o zaman herhangi bir para ödüyormuyum dedim ekstradan abi para ödemiyorsun ama anahtar ücreti kadar kapora bırakacaksın dediler..
    sonra anahtarın geldigi zaman anahtarını almaya gelince paranı hesaba havale edecez(nakit vermiyorlarmıs) anahtarını da alacaksın dediler..
    dedim iyi kapora ne kadar dedim, dediler anahtar parası kadar dediler yani 400 TL kartlada taksitle felan ödeyebiliyormusun.dedim ne den bu kdar cok dediler 1 ay süürüyor gelmesi.Almanya da sipariş üzerine sadece benim arabama özel yapılıyormus. Obakımdan adamların hiç bir işine yaramıyormus,
    benim sorum bu işemi gercekleştiren varmı...
    birde polo 2004 basicline ın orjinal anahtarı sustalımıdır. onu bi teyid edeyim istedim..
    aslında güzel birsey şimdi kaskoda birseyler yazıyor ama adamların istedigi seyler nedir birdaha ugrayacagım işte..

• quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

hantal diyorsunuz ama bu olay motor hacmiyle alakalı. 1.9 Tdi polo nun kadranının bir anda nasıl 180lere dayandığını kullanan bilir.

evet bende de 1.9 tdi Cordoba TDI var çok sıkı focus tdci yetişemiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_okan

arkadaşlar mrb.
    bende 2000 polo classic var.sormak istediğim özellikle arka süspansiyonlar bana biraz sert gibi geliyo acaba bu arabalarda bu normal midir yoksa amörtisör sisteminde sıkıntı olabilir mi ne dersiniz?gidip gösteriyim mi?tşk

sert olmalı zaten yumuşak olursa yolda sıkıntı yaşarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: drozia

quote:

arkadaşlar mrb.
    bende 2000 polo classic var.sormak istediğim özellikle arka süspansiyonlar bana biraz sert gibi geliyo acaba bu arabalarda bu normal midir yoksa amörtisör sisteminde sıkıntı olabilir mi ne dersiniz?gidip gösteriyim mi?tşk

yol tutş açısından söylüyosunuz sanırım.tşk ederim, sayg...
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan10tr

quote:

Orijinalden alıntı: drozia

quote:

arkadaşlar mrb.

yol tutş açısından söylüyosunuz sanırım.tşk ederim, sayg...

Alıntıları Göster
    9n polo orta konsoldan sesi %80 kesmenin yolu
    il önce orta konsolun üzrinde bulunan eşya koyma bölmesinini ince bir alet yardıyıa buçak olabilir 1 ve 2 numaralı tırnakların bulundugu yerden bucagı yavaşca araya dogru sokup eşya gözünü yerinden söküyoruz eşya gözünün kenarlarına ve tırnaklarına yeterince silikon sürüyoruz ve söktügümüz gibi tekrar yerine takıyoruz üzerine bastırarak orta konsola bant yardımıyala tututuruyoruz hespis bu kadar kendim test ettim büyük ölçüde eşya gözünün zırıltı yapmıtıgını anladım bu işlemi yaptıktan sonra ses ciddi manada azaldı
    bantları silikonun kurudugundan emin olunca çıkaracaz

• quote:

quote:

Eyvallah sağolasın. Artık bir süre farklı marka benzin kullanacağız bakalım ne olacak

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende de 2000 model classic polo var. Aracı aldığımda tek anahtar aldım. Diğer yedek anahtarı yokmuş. Aracıma yedek anahtar yaptırmak istiyorum. Acaba kaskodan karşılatabilir miyim masrafı ya da ankarada anahtar yapan yerler varmış. Buralarda yaptıran arkadaşlar varsa yardımcı olabililer mi acaba?

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.