- x
VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA
4867 Cevap885611 Görüntüleme46 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     33 [35] 37 38 39 40 41 42      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Şubat 2010; 17:05:56 

arkadaşlar polo classic 99 un hoparlör çapını biliyormusunuz

50 Mesaj
15 Şubat 2010; 17:38:29 

arkadaşlar merhaba,ben polo almayı düşünüyorum.ancak pololar hakkında pek bir bilgim yok,ağır bakımları kaç bindeyken yapılıyor,ve aşağıyada almayı bir link yapıştırıyorum bana biraz yardımcı olursanız sevinirim.nasıl araçtır 4 kişilik bir aile rahat edermi bu araçta,bu model aracın fiyatı nasıldır?yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalizma1903_1903 -- 16 Şubat 2010; 19:29:38 >

273 Mesaj
15 Şubat 2010; 21:16:45 

quote:

Orijinalden alıntı: kartalizma1903_1903

arkadaşlar merhaba,ben polo almayı düşünüyorum.ancak pololar hakkında pek bir bilgim yok,ağır bakımları kaç bindeyken yapılıyor,ve aşağıyada almayı bir link yapıştırıyorum bana biraz yardımcı olursanız sevinirim.nasıl araçtır 4 kişilik bir aile rahat edermi bu araçta,bu model aracın fiyatı nasıldır?yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.sahibinden.c...47342WQQpXQQdisplayitem

Kardeşimin aracı polo ve yaklaşık 6 aydır kullanıyor.Son bakımıda 83 binde yaptırdık ve normal bir bakımdı bizden önceki sahibi ağır bakımını yaptırmıştı triger falan değişikliği; ancak bildiğim kadarıyla ve bi kaç sayfa öncede belirttim çoğu benzinli araçlarda 60-80 binler ağır bakımdır,dizel araçlarda ise olayın rengi değişiyor onlarda da her 15 binde bakımlar yapıldığından 90 bin ağır bakım diye biliyorum.yanlışım varsada arkadaşlardan değiştirmelerini rica ediyorum.

Kullanım açısından benim Corsam olduğu için pek aynı keyfi aldığım söylenemez.Ancak zevk ve renk meselesi gibi araçda bu şekildedir.İçinize hangi araç sinerse sinsin kesinlikle bir test sürüşü yapmadan hiçbir aracı almayın derim.Bu arada 4 kişilik bir aile için 2000 model bir polonun sadece şehiriçi koşullarda bagajın fazla kullanılmamasından dolayı bir sıkıntısı olmaz.Fakat aynı şeyi şehirdışı için söylemek pek akıllıca olurmu bilemem.Çünkü 4 kişilik bir ailenin bagaj olayını düşünürsek pekde randımanlı bir araç değildir.

Umarım ufak tefek bilgiler işinizi görmüştür.Saygılar...

----------------------------------------------- Opel Nikon izmir.americanlife -----------------------------------------------

5 Mesaj
15 Şubat 2010; 21:30:28 

Arkadaşlar merhaba çok acil cevap verebilecek birileri var mı yarın almayı düşünüyorum..1997 model polo classic Comfortline 1.6
çift hava yastığı
ABS
klima
araç 127.000 de
sıralı sisitem LPG li
metalik yeşil renkte

Fiyat 11.500TL alt takım ve ağır bakım yeni yapılmış trigeri ön balataları değişmiş büyük kazası yok ufak çizikler falan

Sizce özelliklere ve modele göre fiyat nasıl..

273 Mesaj
15 Şubat 2010; 23:55:19 

quote:

Orijinalden alıntı: utkandevrim

Arkadaşlar merhaba çok acil cevap verebilecek birileri var mı yarın almayı düşünüyorum..1997 model polo classic Comfortline 1.6
çift hava yastığı
ABS
klima
araç 127.000 de
sıralı sisitem LPG li
metalik yeşil renkte

Fiyat 11.500TL alt takım ve ağır bakım yeni yapılmış trigeri ön balataları değişmiş büyük kazası yok ufak çizikler falan

Netice de 97 model bir araç alıyorsunuz ve özelliklereine göre makul bir fiyat gibi görünüyor.İnternette araştıma imkanınız olduysa bu gibi özelliklerde ki araçların fiyat aralığı 3 aşağı 5 yukarı sizin verdiğiniz rakamlar doğrultusunda.Fakat söylendiği gibi bakımları gerçekten kusursuz tam dedikleri gibi yapıldıysa ve sizinde araç içinize sindiyse hayırlı uğurlu olsun.önemli olan sizin içinizin aracı hissetmesi ve sevmesi geri söylenecek olan boştur özellikle de bu model ve özelliklerde bir araç için.klima gazını bir kontrol ettirmenizde fayda var.
saygılar.

----------------------------------------------- Opel Nikon izmir.americanlife -----------------------------------------------

5 Mesaj
16 Şubat 2010; 0:47:21 

saolun klima gazı yeni bastırılmış..İnternette bu model bu özellikli pololar yaklaşık 750-1000Tl daha pahalı..Yarın aracı motor ustasına götüreceğim hayırlısı olsun

3 Mesaj
16 Şubat 2010; 20:30:48 

evet sadece fren pedal müşüründeymiş sorun.yardımınız için teşekkür ederim

5837 Mesaj
17 Şubat 2010; 14:16:36 

quote:

Orijinalden alıntı: utkandevrim

çift hava yastığı
ABS
klima
araç 127.000 de
sıralı sisitem LPG li
metalik yeşil renkte

Yaklaşık bir aydır bu aracı araştırıyorum fiyat olarak.10 ile 12 arasında gidip geliyor .tabi kendini kaybetip 14 isteyenlerde var.aracın fiyatı makul km orj ve temiz bir araçsa 11-11,5 eder karar sizin.hayırlısı olsun izlenimlerini bekleriz

Feqiye Teyran

4753 Mesaj
17 Şubat 2010; 15:47:28 

bende kaşındım benimkiinide satsam yeni moldellerden alsam
bir ara niyetlenip vazgeçmiştim..

ilgilenen olursa 98 model AC 82.000 de
11.800 verim

biraz lokal boya ihtiyacı var onun haricinde tertemiz sigara içilmemiş
herşeyiyle iyi ötesi durumda

------------- NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ------------

Uzaklaştırılmış
17 Şubat 2010; 18:34:57 

bizde yeni aldım 12 bin e 99 model classic brc sıralı sistem lpg klima 161 crome jant falan boyasız 82 bin de

4182 Mesaj
17 Şubat 2010; 18:36:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Socíéťă

bizde yeni aldım 12 bin e 99 model classic brc sıralı sistem lpg klima 161 crome jant falan boyasız 82 bin de

Çok iyi almışsınız.

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

50 Mesaj
17 Şubat 2010; 20:48:20 

quote:

Orijinalden alıntı: bluewall07

Kardeşimin aracı polo ve yaklaşık 6 aydır kullanıyor.Son bakımıda 83 binde yaptırdık ve normal bir bakımdı bizden önceki sahibi ağır bakımını yaptırmıştı triger falan değişikliği; ancak bildiğim kadarıyla ve bi kaç sayfa öncede belirttim çoğu benzinli araçlarda 60-80 binler ağır bakımdır,dizel araçlarda ise olayın rengi değişiyor onlarda da her 15 binde bakımlar yapıldığından 90 bin ağır bakım diye biliyorum.yanlışım varsada arkadaşlardan değiştirmelerini rica ediyorum.

Kullanım açısından benim Corsam olduğu için pek aynı keyfi aldığım söylenemez.Ancak zevk ve renk meselesi gibi araçda bu şekildedir.İçinize hangi araç sinerse sinsin kesinlikle bir test sürüşü yapmadan hiçbir aracı almayın derim.Bu arada 4 kişilik bir aile için 2000 model bir polonun sadece şehiriçi koşullarda bagajın fazla kullanılmamasından dolayı bir sıkıntısı olmaz.Fakat aynı şeyi şehirdışı için söylemek pek akıllıca olurmu bilemem.Çünkü 4 kişilik bir ailenin bagaj olayını düşünürsek pekde randımanlı bir araç değildir.

Umarım ufak tefek bilgiler işinizi görmüştür.Saygılar...

bilgiler için teşekkürler,2000 model 90.000de 1.4 comfortline poloyu aldım.hayırlısı olsun..

764 Mesaj
17 Şubat 2010; 20:56:16 

arkadaşlar bende 99 model 1,6 benzinli polo var ama bu arabayla yağmur yağdığında dışarı çıkmaya korkuyorum ufak bi su birikintisinin üzerinden geçince araba bi dakka içinde duruyor ve bi daha çalışmıyor ama 3-4 saat sonra tekrar çalışıyor bunun nedeni nedir ve nasıl önlem almalıyım

4 Mesaj
20 Şubat 2010; 9:49:34 

merhaba arkadaşlar.bu volkswagen polo yu görmezden mi geliyor şu polo ya son yıllarda küçük motor koyuyorlar 1.4 tsı motoru poloda yok bunu nie koymiyorlar bizde eskiden 1999 model 1.6 90 hp benzinli polo vardı araba çok iyi gidiyordu hiç zorlanma fln yoktu şimdi ise 2009 polo aldık 1.4 80hp benzinli arabada 4 normal kişi varken yokuş yukararı zorlanıyor.doğuş oto türkiyede düşük fiyata volkswagen kalitesini yaşamak isteeyenlere yani poloculara bunu vermesi lazım ama her ne kadar küçük motor olsada diğer sınıfındakilere göre çok iyi

4 Mesaj
20 Şubat 2010; 9:59:02 

arkadaşlar bugünlerde arabamıza (volkswagen polo 1.4 80 hp 16 v) motoruna kedi girdi babam anlamadı tabi kedi girdiğini marşa basmaya çalıştı kayışı kopardı kayışta pistonları kırmış değiştirecez ama araba eskisi gibi olurmu çok moralim bozuldu u konuda tecrübesi olanlar yardım lütfen

558 Mesaj
20 Şubat 2010; 21:31:05 

quote:

bilgiler için teşekkürler,2000 model 90.000de 1.4 comfortline poloyu aldım.hayırlısı olsun..

hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin inşallah.

artık almışsınız birşey söylenmez iyi veya pahalı diye, fiyata yorum yapmak için değil merak ettiğim için soruyorum, aynı araçtan bende de var, piyasa için. sakıncası varsa özelden de cevap verebilirsiniz.

tekrar hayırlı olsun.

Hakkari / Otluca Dağ Komando Tugayı 325. K.D.Böyle Buyrun

6N2 POLO Comfortline Otomatik Vites, BURDAN

Jetta 2008 1.6 MPI Tiptronik , BURDAN

GOLF mk7 1.2 TSi Comfortline DSG, BURDAN

166 Mesaj
21 Şubat 2010; 15:59:34 

quote:

Orijinalden alıntı: SNaKeR53

merhaba arkadaşlar.bu volkswagen polo yu görmezden mi geliyor şu polo ya son yıllarda küçük motor koyuyorlar 1.4 tsı motoru poloda yok bunu nie koymiyorlar bizde eskiden 1999 model 1.6 90 hp benzinli polo vardı araba çok iyi gidiyordu hiç zorlanma fln yoktu şimdi ise 2009 polo aldık 1.4 80hp benzinli arabada 4 normal kişi varken yokuş yukararı zorlanıyor.doğuş oto türkiyede düşük fiyata volkswagen kalitesini yaşamak isteeyenlere yani poloculara bunu vermesi lazım ama her ne kadar küçük motor olsada diğer sınıfındakilere göre çok iyi

arkadaşlar... az önce bir televizyon kanalında VW Türkiye genel müdürü konuştu..

haziran ayında POLO 1.4 TSI 170 HP geliyormuş ve fiyatıda 45.000 Tl olacakmış dediğine göre... düşününsene bu arabayı...

Şarkılar güzelse hala
Hala sarıysa mimozalar
Onu unutamadığın içindir..

4753 Mesaj
22 Şubat 2010; 12:59:31 

quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

arkadaşlar... az önce bir televizyon kanalında VW Türkiye genel müdürü konuştu..

haziran ayında POLO 1.4 TSI 170 HP geliyormuş ve fiyatıda 45.000 Tl olacakmış dediğine göre... düşününsene bu arabayı...

oo herhalde GTI dır ..fiyat ucuk ama kim alır ki..
http://www.carmagazine....-first-news-and-photos/
tsi 105 beygir.
http://www.autoblog.com...olo-tsi-1-2-quick-spin/

almanya sitesine girince tabi çok güzel seçenekler çıkıyo.

http://www.volkswagen.d...r/de3/modelle/polo.html

burdan >Konfigurator seçin
Der Polo
Trendline
Comfortline
Highline

Der Polo BlueMotion
BlueMotion

Der Polo "TEAM"
"TEAM"

bütün modelleri ve fiyatları var bizde sadece comfort

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofear72 -- 22 Şubat 2010; 13:01:32 >

630 Mesaj
22 Şubat 2010; 19:18:56 

quote:

bende 2009 model polo 1.4 tour modeli var. 4 kişi için bu araç biraz ufak gelir..sadece bagaj değil önde oturan için problem yok ama arkada uzun boylu biri oturursa yolculuk sıkıntı verebilir..

3 Mesaj
22 Şubat 2010; 21:29:51 

2004 1.4 75 (HP) comforline otomatik vites araç 20760 kmde 19000TL diyorlar sizce ne kadar eder?Servise gitti çok bir problemi çıkmadı ufak tefek şeyler..fikir verebilirmisiniz?

3862 Mesaj
23 Şubat 2010; 7:43:29 

quote:

Orijinalden alıntı: ferromanyetik

2004 1.4 75 (HP) comforline otomatik vites araç 20760 kmde 19000TL diyorlar sizce ne kadar eder?Servise gitti çok bir problemi çıkmadı ufak tefek şeyler..fikir verebilirmisiniz?

Kendi şahsi fikrimi söylüyorum 2004 model hemde otomatik vites olup 20760 km'de olmasına ben inanmam. İyice bir araştırırım. Şu an 2010 modelde bile bu km'yi yapmış olup aracını satmakta olan bir ilan gördüm. O çok gezdim yazmış o ayrı mesele ama ne bileyim yani çok nadir bulunur belirttiğiniz modelde bu km'yi yapmış araç.

Araç kimden satılıyor bu konuda bahsederseniz fikir sahibi olabiliriz. Aracı satan ikinci sahibimi diyeceğim ama komik olacak buda. Çünkü araç el değişmiş olup hala o km'de kalmışsa iyi günler diyerek uzaklaş oradan bence Bende 2004 manuel vitesli polo aldım 2006 yılında 33 bin küsür km'de idi sanırım. Galerici vasıtasıyla aldım, araç bayandanmış. Benim babamda otobüs, treyler, kamyon galerici olduğu için tanıdık arkadaşlarından baktırmıştık vs. İşin özü şu ki, şu an aracın km'si 61 bine geliyor. Yani 4 senelik süreçte 2 katı km yapmışım hemen hemen.

Bu tür araçlarda km'si 120 binde olsa 150 binde olsa bence sorun etmeyiniz. Eğerki bakımları zamanında yapılmış ise aman aman bir fark olacağını sanmıyorum. Sadece bu km'de motor aşınması adı altında bir meblağ indirim yapılır. İnsanların duymak istediği yada görmek istediği "Km'si az araç" olunca ve karşı görüşlerde iyidir, temizdir diyince hemen kanıyor çoğu insan.

Dediğim gibi belki gerçektende az kullanılmış bu km yapmışta olabilir. Eğerki samimi olduğunuz bir servis varsa motoru detaylı teste sokturun. Çok temiz demesi lazım bu km'deki araç için..

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...

764 Mesaj
23 Şubat 2010; 17:21:51 

quote:

Orijinalden alıntı: to_se

arkadaşlar bende 99 model 1,6 benzinli polo var ama bu arabayla yağmur yağdığında dışarı çıkmaya korkuyorum ufak bi su birikintisinin üzerinden geçince araba bi dakka içinde duruyor ve bi daha çalışmıyor ama 3-4 saat sonra tekrar çalışıyor bunun nedeni nedir ve nasıl önlem almalıyım

bi fikir vericek olan var mı

Uzaklaştırılmış
25 Şubat 2010; 10:35:16 

quote:

BEYLER YOKMU BUNLARI BULACAĞIMIZ YERİ BİLEN YAAAAAAAAAAAAA

558 Mesaj
25 Şubat 2010; 15:02:59 

quote:

Orijinalden alıntı: to_se

su birikintisinden geçince aracın bazı parçaları (ör: buji) ıslanır ve çalışmayabilir.
önlem için karter muhafaza kullanabilirsiniz ancak vw grubu araçlarda kaza anında yaralanmaları en aza indirmek için motor bırakır. karter muhafazanız demirden olmasın mümkünse, plastik veya ince sac kullanabilirsiniz.
servisteki fiyatları da çok uçuk diye biliyorum (400-500 TL civarı)

558 Mesaj
25 Şubat 2010; 15:18:06 

quote:

BEYLER YOKMU BUNLARI BULACAĞIMIZ YERİ BİLEN YAAAAAAAAAAAAA

internet sitesindeki ürünün açıklamlarına bakarsak senin aradığın ürün ancak resmi hiç benzetemedim, resim temsili olabilir, iritbata geçip sorabilirsiniz.
bulacağınız yer hurdacılardır.
ankara için ostim yıldız sanayi sitesi ve ivedik sanayide bulabilirsiniz.
ya da kılık otomotic e gidin, onlar bulur.

764 Mesaj
26 Şubat 2010; 18:59:16 

quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

su birikintisinden geçince aracın bazı parçaları (ör: buji) ıslanır ve çalışmayabilir.
önlem için karter muhafaza kullanabilirsiniz ancak vw grubu araçlarda kaza anında yaralanmaları en aza indirmek için motor bırakır. karter muhafazanız demirden olmasın mümkünse, plastik veya ince sac kullanabilirsiniz.
servisteki fiyatları da çok uçuk diye biliyorum (400-500 TL civarı)

bujiye su kaçmasındanmış ordaki lastikler mi ne eskimiş galiba aralardan su giriyomuş o lastikler değişebilir lastik mi sanayide falan yaparlar mı zaten bu yaştaki bi arabayı servise götürmeye gerek yok bence

7 Mesaj
8 Mart 2010; 22:11:39 

arkadaşlar bende polo classic almayı dusunuyom.. ilk arabam olacak.. 2000 model 98000 de beyaz renkte lpg abs klima çift hava yastığı bir araba var.. 13750 istedi ama ben pazarlık yapmadım.. böyle bir arabanın piyasası ne? önerirmisiniz? bide triger kayışı değişecek olsa kaca değişir... teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmadan -- 8 Mart 2010; 22:13:13 >

5837 Mesaj
9 Mart 2010; 13:18:12 

quote:

Orijinalden alıntı: yilmadan

arkadaşlar bende polo classic almayı dusunuyom.. ilk arabam olacak.. 2000 model 98000 de beyaz renkte lpg abs klima çift hava yastığı bir araba var.. 13750 istedi ama ben pazarlık yapmadım.. böyle bir arabanın piyasası ne? önerirmisiniz? bide triger kayışı değişecek olsa kaca değişir... teşekkürler...

araba dürbün gösterge diye tabir edilen makyajlı olan model ise 13 edebilir.Kaporta ve boyanında ağır bir durumu yok sayıyorum.(yani değişeni ve 3 parçadan fazla boyası olmayacak şekilde ortalama.)

baktığınız araç eski tip makyajsız hali ise, araç yaklaşık 1500 tl pahalı gibi.Araştırın netten ne demek istediğimi daha net anlarsınız.Hayırlısı olsun.

Feqiye Teyran

1424 Mesaj
9 Mart 2010; 16:42:26 

2000-2002 arası, 100-120 bin km'yi geçmemiş, değişeni ve 1-2 parçadan fazla boyananı olmayan comfortline 6n2 polo ne kadar eder sizce? Nette 12.5-17 arası çeşitli fiyatlar dolaşıyor. Eli ayağı düzgün gibi görünenler yaklaşık 14-15 arası fakat aracın gerçek piyasası nedir merak ediyorum. Malum internet ortamı tutturabildiğine

Q6600 || 8800 GT || P35 DS3L || 2*1 GB A-DATA 800 Mhz || 2*250 GB Seagate || LG DVD-RAM || NEC DVD RW || Feel Hurricane Siyah || Samsung 206 bw || Microlab m820 2.1 || Xbox360 PAL Premium Pack || Nokia 5800 || Apple Ipod Shuffle 2 GB 2. Generation

7 Mesaj
9 Mart 2010; 19:41:02 

quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

araba dürbün gösterge diye tabir edilen makyajlı olan model ise 13 edebilir.Kaporta ve boyanında ağır bir durumu yok sayıyorum.(yani değişeni ve 3 parçadan fazla boyası olmayacak şekilde ortalama.)

baktığınız araç eski tip makyajsız hali ise, araç yaklaşık 1500 tl pahalı gibi.Araştırın netten ne demek istediğimi daha net anlarsınız.Hayırlısı olsun.

hocam teşekkür ederim.. araba dürbün göğüs onu eklemeyi unutmusum.. birde bişiy daha sorucam araba 75 beygir.. beygir önemlimi sizce.. bu konuda bilgilendirirsen sevinirim..

558 Mesaj
10 Mart 2010; 0:27:24 

araca 5 kişi biner ve bagaj dolu olursa yokuşları 5 te değil 4 te çıkarsınız. onun dışında performans sizi tatmin edecektir çok hız tutkunu değilseniz.
hayırlı olsun. fiyat da bence oldukça uygun ancak illaki gösterin hatta tramerin sayfasına bi göz atın, cep telefonu ile kaza sorgulama var, inceleyin.

5837 Mesaj
10 Mart 2010; 9:21:39 

quote:

Orijinalden alıntı: mhyen

2000-2002 arası, 100-120 bin km'yi geçmemiş, değişeni ve 1-2 parçadan fazla boyananı olmayan comfortline 6n2 polo ne kadar eder sizce? Nette 12.5-17 arası çeşitli fiyatlar dolaşıyor. Eli ayağı düzgün gibi görünenler yaklaşık 14-15 arası fakat aracın gerçek piyasası nedir merak ediyorum. Malum internet ortamı tutturabildiğine

ilgilendiğiniz aracın aynısını geçen sene sattım,13 lira gibi bir fiyata.şuan benim için temizinin ederi max 14-15 liradır.boyazsız değişensiz ve max 70 bin km olarak düşünürsek.zira yaklaşık 10 yaşında bir araba. 17 felan diyenler hayal görüyorlar.Arkadaşımda var ilk sahibi sayılır araba 50 bini bulmamış daha sıfır boya ve hata, satarsam 15 lira diyordu.

sizin tam sorunuza gelince 13 max 14 eder.Bu rakamlar kabul edilebilir 2-3 hata için.

Feqiye Teyran

5837 Mesaj
10 Mart 2010; 9:28:20 

quote:

Orijinalden alıntı: yilmadan

hocam teşekkür ederim.. araba dürbün göğüs onu eklemeyi unutmusum.. birde bişiy daha sorucam araba 75 beygir.. beygir önemlimi sizce.. bu konuda bilgilendirirsen sevinirim..

ne demek yardımcı olmak güzel şey. arkadaşın dediği gibi çok önemli olmayabilir.Fakat bu araçların 100 hp tutuluyor.satarken tercih edilmeyebilirsiniz.Şuan bende kendime bütçem dahilinde max 11 e kadar 97-99 aralığında classic bakıyorum.Şahsen 75 lik ve airbagsiz olanlara bakmıyorum desem yeridir.Makyajlı kasada 100 hp lik bulmaz zor gibi,fakat eski versiyonlarda bayağı fazla.

sonuç olarak gayet temiz 100 hp çift airbag,klima, abs,gibi özelikleri ile max 12 gibi bir fiyat gayet makul,birde buna lpg eklenmişse tadından yenmez. eski versiyonlarıda göz önünde bulundurun derim.

Feqiye Teyran

1424 Mesaj
10 Mart 2010; 10:54:26 

quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

ilgilendiğiniz aracın aynısını geçen sene sattım,13 lira gibi bir fiyata.şuan benim için temizinin ederi max 14-15 liradır.boyazsız değişensiz ve max 70 bin km olarak düşünürsek.zira yaklaşık 10 yaşında bir araba. 17 felan diyenler hayal görüyorlar.Arkadaşımda var ilk sahibi sayılır araba 50 bini bulmamış daha sıfır boya ve hata, satarsam 15 lira diyordu.

sizin tam sorunuza gelince 13 max 14 eder.Bu rakamlar kabul edilebilir 2-3 hata için.

Teşekkürler hocam. Peki km için ne söyleyebilirsiniz? Ben 120 bin km'ye kadar olanlara bakıyorum ama bu kriteri 90k'ya düşürsem mi ne dersiniz?
Ay başına kadar bakınacağım. İnşallah temiz birine denk gelip de alırız.
Saygılar

Q6600 || 8800 GT || P35 DS3L || 2*1 GB A-DATA 800 Mhz || 2*250 GB Seagate || LG DVD-RAM || NEC DVD RW || Feel Hurricane Siyah || Samsung 206 bw || Microlab m820 2.1 || Xbox360 PAL Premium Pack || Nokia 5800 || Apple Ipod Shuffle 2 GB 2. Generation

5837 Mesaj
10 Mart 2010; 11:36:48 

gerçek km ler ise, ki günümüzde özellikle galeri arabalarında çok zor.120 de olsa sorun olmaz.Fakat tabi ki aşşağısıda iyi olur.Siz darbe boya olayına bakın.Yetkili servislere km vererek, son kaç binde gelmiş ne yapılmış şansınızı deneyin.İlgilendiğiniz araçları linkini verin ki başka arkadaşlar da yorum ve bilgilerini paylaşabilsin.

Feqiye Teyran

684 Mesaj
13 Mart 2010; 15:52:14 

merhaba arkadaslar.2010 model polo almak uzereyım.beyaz.aracla ılgılı tavsıyelerınız nelerdır bırer kullanıcı olarak.tesekkur ederım

131 Mesaj
13 Mart 2010; 20:25:40 

Arkadaşlar merhaba ;

google da araştırma yaparken bir çok vw forum sitesi olmasına karşın en fazla paylaşımın bu başlıktan yapıldıgı kanaatine vararak sorularımı nacizane buraya yazmak istiyorum, yanıt veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

VW POLO 14 Basicline 2004 Model 65 Binde kazasız , boyasız (bir kaç lokal boya var çizikten ötürü), bir araç buldum bu 2 gün içerisinde araç almayı düşünüyorum araç aşağıda gözüktüğü gibidir.

0

araç sahibi ile anlaştık gibi fiyat konusunda 16 bine okeyleştik, ancak merak ettiklerim var izninizle ;

1 - Aynı model ve tip araç kullanan arkadaşların yakıt tüketimlerini merak ediyorum
2 - Polo kullanıcıları lpg sisteme sıcak bakıyormu ?
3 - VW parça olarak pahalı servisi çok fazla gibi sözleri çevremizden çok duyuyoruz ne derece doğrudur.
4 - Bu aracın dez avantajları ve sıkıntıları varmıdır ?
5 - Kısacası tavsiye edermisiniz.

teşekkürler

Teoman

5837 Mesaj
14 Mart 2010; 20:22:19 

hayırlısı olsun cevplamaya çalışayım elimden geldikçe.

1-Yakıt tüketimi sizi yormaz.

2-polo boğaz kelebeği korniği yüzünden pek lpg yi sevmez,ama önlemleri alınabilir.

3-Parça öyle fahiş fiyatlarda değildir.Özellikle piyasada orj kadar iyi parçalar mevcut iyi de bir usta varsa tamamdır.

4-benim polo bir önceki kasa idi.Fakat ww kalitedir.genel sorunlar boğaz kelebeği,hassas abs sensörü,termostat sorunundan bahseden arkadaşlar olmuştur.

5-ben tavsiye ederim.

bunlar kısa yorumlarımdır.Arkadaşlarda yardımcı olacaktır

Feqiye Teyran

4753 Mesaj
14 Mart 2010; 21:03:07 

gerçekten temiz araca benziyo birazda kısmet işi ..
bende 98 var sorun mu o nedir ? derim
inanın satasım gelmiyo yine zaten vw den şaşmam ..

558 Mesaj
14 Mart 2010; 21:06:55 

hayırlı olsun.
1- ş.içi 300 ün üzerinde yakacaktır.
2- kesinlikle LPG ye geçin, iyi bir montaj ile sorun yaşamazsınız ve en fazla 200 yakarsınız.
3- yetkili servisleri (doğuş) biraz pahalı gelebilir, araç yaşının 3 katı indirim var (yani bu araca %18). piyasada çok fazla özel vw servisi mevcut renault dan daha ucuz diyebilirim
4- aracınız polonun baz modeli, ABS yok, arka frenler kampanadır. dez avantaj mıdır siz değerlendirin.
5- hayırlı olsun aracınız keyfini çıkarın.

3862 Mesaj
15 Mart 2010; 3:45:49 

quote:

Orijinalden alıntı: tdemirtas

Arkadaşlar merhaba ;

google da araştırma yaparken bir çok vw forum sitesi olmasına karşın en fazla paylaşımın bu başlıktan yapıldıgı kanaatine vararak sorularımı nacizane buraya yazmak istiyorum, yanıt veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

VW POLO 14 Basicline 2004 Model 65 Binde kazasız , boyasız (bir kaç lokal boya var çizikten ötürü), bir araç buldum bu 2 gün içerisinde araç almayı düşünüyorum araç aşağıda gözüktüğü gibidir.

0

araç sahibi ile anlaştık gibi fiyat konusunda 16 bine okeyleştik, ancak merak ettiklerim var izninizle ;

1 - Aynı model ve tip araç kullanan arkadaşların yakıt tüketimlerini merak ediyorum
2 - Polo kullanıcıları lpg sisteme sıcak bakıyormu ?
3 - VW parça olarak pahalı servisi çok fazla gibi sözleri çevremizden çok duyuyoruz ne derece doğrudur.
4 - Bu aracın dez avantajları ve sıkıntıları varmıdır ?
5 - Kısacası tavsiye edermisiniz.

teşekkürler

Teoman

16 bin bence güzel fiyat. Genelde 17-18 arası fiyatları. Üstelik 65 bin km'de bulmuşsunuz oda güzel. Ama yinede yetkili serviste yaptırmış olduğu bakımları varsa kontrol ediniz. Aynı modelden kullanıyorum. Kış ay'ında ölçtüm 30.5 kuruş çıktı km'de. Ama kışın sarfiyat biraz artar bu yüzden yaz'ın 27,5'e düşeceğini tahmin ediyorum. Üstündeki orjinal teyp son derece kalitesiz bir teyp. Sesi fazla açtığınızda parazit yapar. Yazın klima açıkken hafif yokuşlu 3-4 km yolu çıkarken özelliklede 2 kişi iseniz araç boğulur. Parçada sorun yapmayın. Sonuçta bakım dışında çokta büyük sorun çıkarmaz. Tabi bazı istisnalar hariç. Bir usta benim araca bir fren balatası taktıki yanımdaki abs'mi var araçta dedi. 3 sene oldu bitmedi daha. Halbuki Doğuş otoya gitseniz sene başı değiştiriyorlar neredeyse. Bakımda bitmişse değiştirilirken hangi markaymış bu aynısından taktırayım diye düşünürken daha bitmemiş dediler

Ben hatırladığım kadarı ile 150 km hızla gittim bu araçla. Yere sağlam basıyor herhangi bir güvensizlik söz konusu değil. Ancak kesinlikle şiddetli rüzgar olan bir günde hız yapmayın. Tabiki en önemli sorunu bagaj hacmi. Evli iseniz ve 1 çocuk var ise zar zor idare eder bagajı. Dediğim gibi yaz'ın yokuşlarda klima açıkken zaafı var. Ha, siz deviri 3-4 bin üzeri çıkartıp sürersiniz ama hor bir kullanım olur. Bende lpg düşündüm ama ustası bile bu araca gerek yok dedi. Yani tavsiye edilmiyor. Sonuçta 1.4 motor ve 75 beygir. Sanırım 16 bin lira bütce ayırdınız. Bende aynı model aracımı satıp 2 el, 2010 model düşünüyorum.

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

9 Mesaj
15 Mart 2010; 11:53:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ugrvw

Zaten şu anda VW topici var.Bu konuyu açmaya gerek yoktu...

http://forum.donanimhaber.com/m_7311799/tm
[font="Verdana"][/font]

ARKADASLAR! 2000 MODEL 1.4 OTOMATİK COMFORTLİNE POLOMU SATTIM. 2008 MODEL DİZEL 70 HP 24.000 KMDE POLO ALDIM. BENZİNLİDEN DİZELE GECMİŞ BULUNMAKTAYIM VE İLK DEFA DİZEL KULLANIYORUM. FORMLARI İNCELEDİM, OZELLİKLE SES SORUNU VAR. FAZLA RAHATSIZ OLDUM DİYEMEM.
ARACIMI 25.000 TL YE ALDIM. COK TEMİZ BOYA VEYA DEGİSENİ YOK. LASTİKLERİ ORİJİNAL, USTUNDEKİ LASTİKLER. POLOMA LASTİK VE JANT ALMAK İSTİYORUM. 185/60/R14 LASTİK VE ONA UYAN JANT ALACAGIM. ANKARA'DA NEREYİ TAVSİYE EDERSİNİZ? JANT VE LASTİK KONUSUNDA YARDIM İSTİYORUM. 4 MEVSİM MİCHELİN DUSUNUYORUM. JANT NE OLSUN? JANTI 2NCİ EL TAVSİYE EDERMİSİNİZ?

17 Mesaj
17 Mart 2010; 15:05:06 

2006 bir polo almayı düşünüyorum arkadaşlar;

50.000 den manuel vites benzinli polonun fiyatına 19.000 Tl deniliyor.

sağdan kapıda local poya var - 1.4 . Bu fiyatı ede mi?

131 Mesaj
18 Mart 2010; 7:35:59 

Arkadaşlar yeniden merhaba, yanıtlarınızı daha yenı gördüm hepiniz vaktinizden çalıp bana yazmışssınız tekrar tekrar teşekkürler.

ben aracımı pazartesi günü hayırlısı ile aldım,

ilk önce vw yetkili servisine gittik, yalnızca check ettirmek istedik yani kontrolü sadece check için 340 tl fiyat istedi yetkili servis akşama doğru çıkar dedi, :)
sanırım müşteri bolugu olsa gerek...

ordan çıkıp sanayiye çektim arabayı kaportacıdan, mekanikçiye, motorcuya vs 3 saate aracın 101 kontrol noktasını check ettirdim, araç aldıgım arkadaşın dediği gibi lokal boyalar hariç sıkıntısı olmayan bir araç çıktı, alt kartelde garaja girer çıkarken bir sürtünme olup kartelde minik bir çatlaga sebeb veriş onun içinde ufak br kaynak bedeli istendi oda 40 tl kadar bir ücret istendi , alt kalorifer peteğinin orada bir oksitlenme çıktı onunda sebebi henuz belli değil ancak ufak tefek 2 sorun çıktı anlayacağınız 15.900 e el sıkıştık devir işlemlerini hallettik.

araç konfor ve güven olarak tahmin ettiğim gibi çıktı yakıt tüketimi noktasında tüpe geçip geçmemekte kararsızım henuz biraz yakıyor ancak orjinalliği bozulurmu yazık edermiyim arabaya diye aklımdan geçip duruyor. aracın kasko bedellerini inceliyorum şuan en düşür fiat aldıgım 1300 civarında

5837 Mesaj
18 Mart 2010; 15:39:33 

quote:

Arkadaşlar yeniden merhaba, yanıtlarınızı daha yenı gördüm hepiniz vaktinizden çalıp bana yazmışssınız tekrar tekrar teşekkürler.

ilk önce vw yetkili servisine gittik, yalnızca check ettirmek istedik yani kontrolü sadece check için 340 tl fiyat istedi yetkili servis akşama doğru çıkar dedi, :)

ordan çıkıp sanayiye çektim arabayı kaportacıdan, mekanikçiye, motorcuya vs 3 saate aracın 101 kontrol noktasını check ettirdim, araç aldıgım arkadaşın dediği gibi lokal boyalar hariç sıkıntısı olmayan bir araç çıktı, alt kartelde garaja girer çıkarken bir sürtünme olup kartelde minik bir çatlaga sebeb veriş onun içinde ufak br kaynak bedeli istendi oda 40 tl kadar bir ücret istendi , alt kalorifer peteğinin orada bir oksitlenme çıktı onunda sebebi henuz belli değil ancak ufak tefek 2 sorun çıktı anlayacağınız 15.900 e el sıkıştık devir işlemlerini hallettik.

araç konfor ve güven olarak tahmin ettiğim gibi çıktı yakıt tüketimi noktasında tüpe geçip geçmemekte kararsızım henuz biraz yakıyor ancak orjinalliği bozulurmu yazık edermiyim arabaya diye aklımdan geçip duruyor. aracın kasko bedellerini inceliyorum şuan en düşür fiat aldıgım 1300 civarında

Hayırlı olsun.Lpg için forumun ,lpg başlığında daha fazla bilgi ve tavsiye bulabilirsiniz...

Feqiye Teyran

131 Mesaj
18 Mart 2010; 20:24:47 

tşk ler dostum :)

3862 Mesaj
19 Mart 2010; 6:29:52 

quote:

Hayırlı olsun. Binicisi olan 1-2 lokal boyaya pek bakmaz bence sizin gibi. Kaskosu tahminim yeni yaptıracağınız için en uygun fiyat 750 olması lazım. Ben 4 sene oluyor hasarsızlık indirimi ile beraber 550 lira veriyorum senede bu araca. Aracın kasko değeri 16.950 yazıyordu, sizinde öyle yazacak büyük ihtimal. Sonuç olarak bu aracı internetten 15.900'e almanız çok zordu. En kötü 17-17.500 başlıyor baktığım kadarı ile. Benim aracıda bir üst model alacak birikimi yaptığımda 18'e vereceğim mesela. Kasko için Fiba kaskodan fiyat alın bence (Finans bank) ucuz olduğu söyleniyor. Lpg içinde çevrenizde bu modele lpg taktırıp performansından birşey kaybedip kaybetmediğini araştırın derim.

36 Mesaj
20 Mart 2010; 0:56:15 

Arkadaşlar selam, 2010 polo'lar hakkında görüş ve önerileriniz nedir. 30.600 verip almaya değer mi? Bayi bu liste fiyarını ne kadara kadar çekebilir sizce veya ne gibi bir ikram yapabilir? Yani ben polo ya karar kılarsam eğer, bayide ne gibi triplere girmeliyim :)

1120 Mesaj
20 Mart 2010; 15:47:12 

Arkadaşlar merhabalar, acil yardımlarınız gerekiyor, babam araba parasını bana verdi, al ne yaparsan yap dedi. Araba konusunda benim tercihim önemli olacak.

Önceki arabamız 97 Corolla'ydı, 3 sene kullandık, hiç bir sorun vermedi. Bir kere bile yolda bırakmadı, sanayiye gitmedik. LPG'si yok diye, ve biraz borcu var diye 13.ooo 'liraya sattık.

Şimdiki alacağımız araba 1o - 12.ooo lira arasında olacak ve bir araba buldum.

http://www.sahibinden.c...63578WQQpXQQdisplayitem

Bu ilanda ki araç, bu arabada klima - hava yastığı var mı aceba ?
Lpg'si var, alırsak memnun kalırmıyız, babam için az yakması, arza çıkarmaması önemli, benim için bastığın zaman gidecek, mod uyguladığın zaman yiyecek bir araba lazım, orta nokta bu galiba.

Şimdiden teşekkürler, acele ederseniz sevinirim, akşama görüşmeye gideceğim.

http://www.sahibinden.c...17971WQQpXQQdisplayitem

Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz aceba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azap -- 20 Mart 2010; 15:54:27 >

4753 Mesaj
20 Mart 2010; 18:14:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Azap

Arkadaşlar merhabalar, acil yardımlarınız gerekiyor, babam araba parasını bana verdi, al ne yaparsan yap dedi. Araba konusunda benim tercihim önemli olacak.

Önceki arabamız 97 Corolla'ydı, 3 sene kullandık, hiç bir sorun vermedi. Bir kere bile yolda bırakmadı, sanayiye gitmedik. LPG'si yok diye, ve biraz borcu var diye 13.ooo 'liraya sattık.

Şimdiki alacağımız araba 1o - 12.ooo lira arasında olacak ve bir araba buldum.

http://www.sahibinden.c...63578WQQpXQQdisplayitem

Bu ilanda ki araç, bu arabada klima - hava yastığı var mı aceba ?
Lpg'si var, alırsak memnun kalırmıyız, babam için az yakması, arza çıkarmaması önemli, benim için bastığın zaman gidecek, mod uyguladığın zaman yiyecek bir araba lazım, orta nokta bu galiba.

Şimdiden teşekkürler, acele ederseniz sevinirim, akşama görüşmeye gideceğim.

http://www.sahibinden.c...17971WQQpXQQdisplayitem

Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz aceba ?

hataydasın galiba

polo temiz duruyo ama otomatik
farkı şehirler ama bunlarada bak

http://www.sahibinden.c...01551WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...87514WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...65938WQQpXQQdisplayitem

lpg diye arattım ilk gözüme çarpanlar bunlar

4753 Mesaj
20 Mart 2010; 18:20:46 

quote:

Orijinalden alıntı: turuncukafa

Arkadaşlar selam, 2010 polo'lar hakkında görüş ve önerileriniz nedir. 30.600 verip almaya değer mi? Bayi bu liste fiyarını ne kadara kadar çekebilir sizce veya ne gibi bir ikram yapabilir? Yani ben polo ya karar kılarsam eğer, bayide ne gibi triplere girmeliyim :)

http://forum.donanimhab...page_7//tm.htm#38562766

yeni polo için başka başlık var onlar kendilerini ayrı görüyorlar

bence pek değmez bende bi hevesle gidip baktım ama fiyat yüksek esp bile yokmus hele jantlar iğrenç..
yeni TSI motor da geli biraz pahalı olur ama seneye bunlar 2ci ele düşer o zaman almayı düşünüyorum..

yenisini 26 bile satanı gördüm anında satıldı zaten ..

3862 Mesaj
20 Mart 2010; 18:29:16 

quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

http://forum.donanimhab...page_7//tm.htm#38562766

yeni polo için başka başlık var onlar kendilerini ayrı görüyorlar

bence pek değmez bende bi hevesle gidip baktım ama fiyat yüksek esp bile yokmus hele jantlar iğrenç..
yeni TSI motor da geli biraz pahalı olur ama seneye bunlar 2ci ele düşer o zaman almayı düşünüyorum..

yenisini 26 bile satanı gördüm anında satıldı zaten ..

Deme yahu, keşke haber verseydin ben alırdım :)

1120 Mesaj
20 Mart 2010; 18:36:47 

quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

hataydasın galiba

polo temiz duruyo ama otomatik
farkı şehirler ama bunlarada bak

Evet hataylıyım, ve ne yazık ki şehir dışından araba almam mümkün değil, 142.000km polo için fazla mı ? Zaten pek şehir dışına çıkmıyoruz, sürekli şehir içinde olacak araba, arada sırada Hatay -Kilis yapıyoruz bu en uzak yolumuz.

Benim gösterdiğim araba o parayı eder mi ? Ayrıca ama otomatik demişsiniz, bu kötü bir şey mi ? Arabayı annem de kullanacak, otomatik olması daha iyi olabilir. Zaten babam hiç 100'ü geçmemiştir daha

Ayrıca bunlarda klima yok mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azap -- 20 Mart 2010; 18:38:24 >

131 Mesaj
20 Mart 2010; 21:26:21 

quote:

Orijinalden alıntı: _Azza_

Hayırlı olsun. Binicisi olan 1-2 lokal boyaya pek bakmaz bence sizin gibi. Kaskosu tahminim yeni yaptıracağınız için en uygun fiyat 750 olması lazım. Ben 4 sene oluyor hasarsızlık indirimi ile beraber 550 lira veriyorum senede bu araca. Aracın kasko değeri 16.950 yazıyordu, sizinde öyle yazacak büyük ihtimal. Sonuç olarak bu aracı internetten 15.900'e almanız çok zordu. En kötü 17-17.500 başlıyor baktığım kadarı ile. Benim aracıda bir üst model alacak birikimi yaptığımda 18'e vereceğim mesela. Kasko için Fiba kaskodan fiyat alın bence (Finans bank) ucuz olduğu söyleniyor. Lpg içinde çevrenizde bu modele lpg taktırıp performansından birşey kaybedip kaybetmediğini araştırın derim.

Hocam merhabalar, kasko konusunda bir çok yerden fiyat teklifi aldım fiyatlar ilk kaskom oldugundan biraz fahişti 1250-2010 arası değişti, en son garanti bankasının bir alt kuruluşu olan Eureko Sigorta'dan yaptırdım kaynak olması açısından aşağıda ödeme planını paylaşıyorum. lpg konusunda araştırma yapıyorum 1650 tl gibi bir fiyat aldım , fiyattan ziyade arabama kıyamıyorum şimdilik kararsız kaldım o konuda.

0

1552 Mesaj
23 Mart 2010; 23:30:13 

quote:

Hocam merhabalar, kasko konusunda bir çok yerden fiyat teklifi aldım fiyatlar ilk kaskom oldugundan biraz fahişti 1250-2010 arası değişti, en son garanti bankasının bir alt kuruluşu olan Eureko Sigorta'dan yaptırdım kaynak olması açısından aşağıda ödeme planını paylaşıyorum. lpg konusunda araştırma yapıyorum 1650 tl gibi bir fiyat aldım , fiyattan ziyade arabama kıyamıyorum şimdilik kararsız kaldım o konuda.

Hayırlı olsun arkadaşım. Bende de aynı araç var. 6 yıl önce 0 aldım. Yıllık bakımları dışında masraf etmedim diyebilirim. Yakıt sarfiyatı da tatmin edicidir. Yazın uzun yolda 100km'de 6 litrenin altını gördüğüm oldu.

Kasko fiyatı da ilk defa için çok da değil aslında. Bende şu an %60 indirim var. 450 Tl'ye yaptırıyorum. Zaten kaskom önceki aracımdan devir 10 yılı geçti. Polo'ya 6 yıldır 400'lü rakamları ödüyorum. Boşuna ödüyorsun diyorlar bana. Keşke hiç kaza yapmasam da yıllar boyu ödesem diye cevap veriyorum. Arabayı değiştirdikçe indirimi aktarıyorum ya çok güzel oluyor.

Kasko yaptırmanı tavsiye ederim, inşallah hasarsızlık indirimin olur yıllar boyunca. Gün olur sıfır araç alırsan çok faydasını görürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 23 Mart 2010; 23:35:55 >

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

259 Mesaj
24 Mart 2010; 13:22:25 

Bende de 2004 basic var.Kasko masrafım 400 civarında .Neden yaptırıyosun diyolardı.Şirketten bir arkadaşımın aracı çalındı.Zorla aldı güç bela biriktirdi araç uçtu gitti.Şimdi bin pişman.Neyse ki araç bulundu ilk işi kasko yaptırmak oldu.Allah aracınızla kazasız belasız günler geçirmek nasip etsin ama tedbirinizi alın.
Benden söylemesi